ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני גרוש, ואני מבטיח לקיים את דברי הרב כדי למצוא את זיווגי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני גרוש, ואני מבטיח לקיים את דברי הרב כדי למצוא את זיווגי

שאלה:

מאת שמעון:
שלום למוהרא"ש. אני גרוש בן עשרים ואחת, ואני רוצה ברכה לזיווג ומבטיח לקבל בשלמות קבלה אחת שהרב יאמר. תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר בלק י"ב תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל שמעון נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה לא כותב למה התגרשת וכו', אך אני מבין שלא לימדו אותך איך להתנהג עם אשה וכו', ולכן לפני שאתה הולך עוד פעם להתחתן, אני מוכרח להגיד לך שתזכור טוב טוב אשר רביז"ל הזהירנו מאד (שיחות הר"ן סימן רס"ד) לכבד ולייקר את אשתו. כי אמר הלא הנשים הם סובלים צער ויסורים גדולים מאד מאד מילדיהם, צער העיבור והלידה והגידול, כאשר ידוע לכל עוצם מכאובם וצערם ויסוריהם בכמה אופנים הקשים וכבדים מאד מאד וכו' וכו', על כן ראוי לרחם עליהם ולייקרם, ולכבדם. וכן אמרו חכמינו הקדושים (בבא מציעא נט.) 'אוקיירו לנשיכו כי היכי דתתעתרו', וכן אמרו (יבמות סג.) 'דיינו שמגדלות את בנינו ומצלת אותנו מן החטא'.

ולכן צריכים לכבד ולייקר אותם מאד מאד, וזה יסוד גדול בחסידות ברסלב, שהבעל מוכרח לעזור לאשתו, ואם הוא רוצה להיות מקורב אל רביז"ל ולציית אותו, עליו הדבר הראשון לעזור לאשתו בכל המובנים, ואם הולכים בדרך זה, אזי לא צריכים להתגרש וכו'. לאף אחד החיים לא ורודים וכו', כל אחד עובר את הנסיונות הקשים והמרים בחייו וכו', וכל אחד יש לו את העליות והירידות בחיי הנישואין וכו', אבל לא מתגרשים, זה לא פתרון וכו'.

והנה העבר אין, והעתיד עדיין, הקדמתי לך את זה כדי שלא תעשה עוד פעם טעות, עכשיו בענין מציאת הזיווג, עליך לזכור שלא חסר זיווגים, אך חכמינו הקדושים אמרו (יבמות סג.) נחית דרגא נסיב איתתא, צריכים לרדת מדריגה ואז מוצאים את הזיווג, כי בדרך כלל בחור או בחורה הם גאוותנים וכו', ולא מתאים להם לקחת את זאת או את זה וכו', אני הכי חכם והכי יפה וכו', יקח את זו? או אני הכי חכמה והכי יפה והכי מושכלת וכו', יקח את זה?

וכל זה נאמר בזיווג ראשון, מכל שכן בזיווג שני כשכבר התגרשו וכו', צריכים לחיות עם המציאות המרה, אני גרוש וכו', ועלי לרדת מהגאווה שלי וכו', ויזכור את החסרונות שלו וכו', וכבר לא יהיה בררן כל כך וכו', אז תיכף ומיד ימצא זיווג טוב, כי לא חסר גרושות וכו'.

הקדוש ברוך הוא יעזור לך שתקיים בתמימות ופשיטות את דברי רביז"ל, שהזהירנו מאד מאד לא להתגרש אפילו שזה בא לו מאד מאד קשה וכו', (עיין לקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן צ') ואז תיכף ומיד תוכל למצוא בת זוג, ולא תתגרש פעם שניה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup