ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - חזרתי בתשובה לפני שלוש שנים, וקשה לי שעדיין לא מצאתי את זיווגי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
חזרתי בתשובה לפני שלוש שנים, וקשה לי שעדיין לא מצאתי את זיווגי

שאלה:

מאת חי:
לכבוד מוהרא"ש שלום, השם יברך אתכם ברפואה שלימה, אני מתפלל עליכם כל הזמן. אני חוזר בתשובה כבר שלוש שנים, וקשה וכבד עלי העניין שעדיין לא קיבלתי את הזיווג, למרות שאני מתפלל הרבה על כך ונוסע הרבה לקברות צדיקים. בנוסף, בכל יום אני חולם על חבריי החילונים שעזבתי בעקבות שחזרתי בתשובה, וקשה לי מאוד העניין שאין לי עם מי לשחק כדורגל כמו פעם כי יש לי רק חבר אחד. האם החלומות האלה אומרים שאני צריך לחזור להיות איתם בקשר?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר חוקת ז' תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל חי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאתה מתפלל על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

אתה צריך מאד מאד לשמוח שזכית לחזור בתשובה שלימה, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות לד) במקום שבעלי תשובה עומדים שם אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד, היית כבר בשיא הטומאה והזוהמה וכו', והיה לך חברים רעים שעשו כל דבר אסור וכו', ועכשיו ניתקת מהם את כל הקשרים וחזרת בתשובה שלימה אליו יתברך, ואתה מניח בכל יום תפלין ומתפלל את השלוש תפלות שחרית מנחה ערבית, ואתה שומר שבת וחגים, ואוכל רק כשר וכו' וכו', אזי אתה צריך להיות בשמחה עצומה ולרקוד מרוב שמחה, ובפרט שאתה נוסע גם על קברי צדיקים, ומתפלל שם, שאמר רביז"ל (ספר המדות אות צדיק סימן קע"ג) על ידי השתטחות על קברי הצדיקים הקדוש ברוך הוא עושה לו טובות אף על פי שאינו ראוי לכך.

ולכן אל תדאג, אם אתה רוצה באמת להתחתן, לא חסר בחורות, צריכים רק להוריד את הגאווה וכו', וחכמינו הקדושים אמרו (יבמות סג.) נחית דרגא ונסיב איתתא, צריכים לרדת מדריגה ואז מוצאים את הזיווג, כי בדרך כלל בחור או בחורה הם גאוותנים וכו', ולא מתאים להם לקחת את זאת או את זה וכו', אני הכי חכם והכי יפה וכו', יקח את זו? או אני הכי חכמה והכי יפה והכי מושכלת וכו', יקח את זה? והם מסתובבים ומחפשים את הזוג שלהם כפי הדמיון שנכנס בכל אחד ואחת כאילו מי יודע מה הוא, והם מחוייבים שיבואו להם זוג משהו שעדיין לא נברא וכו', ועל ידי זה מחפשים וכו', ומסתובבים ויוצאים לפגישות פן ואולי אמצא את בחיר לבבי שיבוא אלי על סוס לבן עם שקים מלאין כסף וכו'.

ואני רגיל לכתוב את זה לכל בחור או בחורה שמתלוננים שלא מוצאים בן או בת זוג, בשעה שמסתובבים לאלפים רווקים ורווקות ומחפשים שידוך, וכל כך חבל שבין כך עוברים להם הימים והשבועות והחודשים וכו', ורביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן פ"ט) שהצדיק הוא השדכן המשדך כל השידוכים, ולכן צריכים לבוא אל הצדיק, והוא ילמד אותנו את הדעת הנכונה, וכך זוכים למצוא תיכף ומיד את הזיווג.

הקדוש ברוך הוא יאיר את עיניך, ותזכה למצוא את בת זוגך, בקרוב מאד תבנה בית נאמן בישראל.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup