ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מהם הכללים לבחירת שידוך מוצלח ואמיתי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מהם הכללים לבחירת שידוך מוצלח ואמיתי?

שאלה:

מאת שלום:
לכבוד מוהרא"ש הקדוש, יש לי שאלה לגבי שידוכים. מספריכם הבנתי שיש שלושה כללים עיקריים בשידוכים והם: 1. בריאות הגוף והנפש 2. רצון להתקרב לה' 3. שתהיה משיכה בין בני הזוג. ושאלתי היא: מה הגדר של המושג "משיכה בין בני הזוג"? אם לאחר שתיים שלוש פגישות עדיין לא מתעורר שום רגש מצד אחד, מה צריך לעשות לחתוך או להמשיך?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר חוקת ז' תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל שלום נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אדם צריך להתחתן וזו המצוה הראשונה בתורה להתחתן, כדי לקיים מצות פרו ורבו, וכן שיהיה נקי מחטאים ועוונות, ויכול ללמוד תורה בטהרה, כמאמרם ז"ל (יומא עב:) על פסוק (תהלים יט) "יראת הוי"ה טהורה עומדת לעד" אמר רבי חנינא, זה הלומד תורה בטהרה מאי היא? נושא אשה ואחר כך לומד תורה.

ורביז"ל הקפיד מאד שהדבר הראשון צריכים להתחתן, כדי שיהיה לו מוחין נקיים, צריכים רק לראות שהבת זוג או הבן זוג יהיו בריאים בנפשם, כדי שלא יפול בפח וכו', ותיכף ומיד כשיש משיכה בין אחד להשני, שיש להם שפה משותפת ורואים שיוכלו לבנות יחד בית נאמן בישראל, אזי תיכף ומיד צריכים להתחתן ולא לחכות ולא להסתובב סתם ככה וכו', כי זה רק יביא אחר כך צרות משונות וכו', ויבואו לידי עבירות חמורות וכו'.

בוודאי צריך להיות הנישואין לשם שמים, ואמרו חכמינו הקדושים (יבמות סג.) נחית דרגא נסיב איתתא, צריכים לרדת מדריגה ואז מוצאים את הזיווג, כי בדרך כלל בחור או בחורה הם גאוותנים וכו', ולא מתאים להם לקחת את זאת או את זה וכו', אני הכי חכם והכי יפה וכו', יקח את זו? או אני הכי חכמה והכי יפה והכי מושכלת וכו', יקח את זה? והם מסתובבים ומחפשים את הזוג שלהם כפי הדמיון שנכנס בכל אחד ואחת כאילו מי יודע מה הוא, והם מחוייבים שיבואו להם זוג משהו שעדיין לא נברא וכו', ועל ידי זה מחפשים וכו', ומסתובבים ויוצאים לפגישות פן ואולי אמצא את בחיר לבבי שיבוא אלי על סוס לבן עם שקים מלאין כסף וכו', ובשביל זה הבחור או הבחורה מחכים עד שיוולד זוג כזה, ובין כך הם לא קולטים שהזמן לא מחכה, כמאמר החכם "הזהר מן הזמן כי הוא אויב רע מאד", עד שתופסים את עצמם רואים שאנחנו כבר בגיל שלושים, מה עושים עכשיו? על זה באים חכמינו הקדושים ונותנים לנו עצה (יבמות סג.) נחית דרגא נסיב איתתא, תרדו מדריגה ואל תחזיקו מעצמכם כל כך בגדול וכו', ואז תמצאו בקלות זוג מה שיתאים לכם.

הקדוש ברוך הוא יוליך אותך בדרך האמת, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup