ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני יוצאת עם בן זוגי כבר חמש שנים, אך הוא לא רוצה להתחתן
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני יוצאת עם בן זוגי כבר חמש שנים, אך הוא לא רוצה להתחתן

שאלה:

מאת שרון:
אני יוצאת עם בן זוגי כבר חמש שנים ואני מאוד רוצה להתחתן והוא לא. כשאני שואלת אותו ומדברת איתו על חתונה, הוא עונה ואומר שהוא רוצה להתחתן, אבל לא עכשיו אלא בעתיד. אני חושבת שכבר הגיע הזמן ואנחנו הרבה זמן יוצאים ביחד ואני רוצה להקים בית נאמן בישראל. אני מאוד אוהבת את בן זוגי ומאוד מאושרת איתו, רק בעניין החתונה מאוד קשה. מה עושים?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר חוקת ז' תמוז ה'תשע"ב

שלום רב אל שרון תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

צר לי מאד להגיד לך כי זה הבעיה הכי רצינית שקורה בין בחור לבחורה, מסתובבים כבר חמש שנים וכו', ואת רוצה להתחתן וכו', ובין כך אתם חיים ביחד וכו', ואני בטוח שאת אוהבת אותו וכו', ויכול להיות שגם הוא אוהב אותך וכו', אבל למה שירצה להתחתן כשיש לו בחורה בחינם וכו', וזה הבעיה הרצינית היום בין בחור ובחורה, פעם הבחור רוצה מאד מאד להתחתן, והבחורה לא רוצה, ופעם להיפך וכו', וזה בא מהחינוך הקלוקל שמקבלים וכו', אם היו הולכים על פי התורה, היו מתנהגים בצניעות ועד חתונה אין נגיעות, וכך מתחתנים בקדושה וטהרה, ומקימים בית נאמן בישראל.

ולכן איני יודע מה לייעץ לך, כי הרגע ששוברים את גדרי הצניעות, דוחים את השכינה וכו'.

ולכן את צריכה להגיד לו פתוח שאת רוצה כבר לעשות תאריך לנישואין ושלא ימשוך, אל תתביישי להגיד לו את זה, כי הוא יכול למשוך את זה עוד שנה ושנתיים או יותר, ולמה את צריכה את זה?

וכאן המקום להעתיק מוסר לכל בחור ובחורה שעליהם להתנהג על פי התורה, ולא לחיות יחד וכו', בלי נישואין, שזה עוון חמור מאד מאד וכו', יעזור הקדוש ברוך הוא שכולנו נחזור בתשובה שלימה אליו יתברך, ונתנהג על פי דרכי התורה הקדושה, אשר (משלי ג' י"ז) "דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום", ואז נזכה להקים דורות ישרים מבורכים, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: שרון
      ולענות שחשבתי לעשות את זה אבל לחכות עוד חצי שנה ואם זה לא יקרה בחצי שנה הקרובה אני יגיד לו מה שאמרת ואם זה לא מתאים אני יקום וילך... רציתי לשאול עוד משהו קטן אנחנו נזכה לתשובה בזוגיות שלנו? אני מאוד אוהבת את זה מאוד רוצה אני הייתי חמש שנים בתשובה אני מאמינה מאוד.. ואחרי חמש שנים חזרתי בשאלה בעקבות הקשר עם הבן זןג. אני עדיין מאמינה שנחזור בתשובה ומתפללת המון.. האם זה יקרה הצדיק?
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup