ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני גרושה עם עשרה ילדים. לאחרונה הכרתי מישהו אך הוא מהסס להתחתן
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני גרושה עם עשרה ילדים. לאחרונה הכרתי מישהו אך הוא מהסס להתחתן

שאלה:

מאת רותי:
כבוד הרב, אני גרושה אמא לעשרה ילדים מהם ששה בגילאי שמונה עשרה ומטה. הכרתי גבר גרוש עם ילד אחד. אנחנו ביחד מראש חודש כסליו, שומרים נגיעה קלה כבחמורה. ברוך השם קבענו כבר מספר תאריכים לחתונה, ועכשיו אומר לי שזה עדיין לא הזמן המתאים, הן מבחינת פרנסה הן מבחינת המשקעים של העבר. אני מאוד אוהבת אותו ומתפללת לה' יתברך שיקים את ביתנו לאלתר מה עוד אני יכולה לעשות? מחכה לתשובה בקוצר רוח והמון תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר חוקת ד' תמוז ה'תשע"ב

שלום רב אל רותי תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

כנראה שהגבר הזה חי בפחדים וכו', ואת צריכה לברר מה ולמה הסיבה שהוא התגרש וכו', אולי הוא גבר בלי בטחון עצמי וכו', בלי משען ומשענה וכו', את כל זה את צריכה לברר, כי לא יתכן שאת אמא לעשרה ילדים תכנסי במיטה חולה וכו', את צריכה לברר יותר עליו וכו', אל תשכחי שאת צריכה לגדל את העשרה ילדים שהבאת בזה העולם, והם צריכים את התשומת לב שלך, את החום והאהבה שלך, ולכן תחשבי פעמיים מה את הולכת לעשות, אם הוא היה תיכף ומיד מסכים להתחתן איתך, מה טוב ומה נעים, אבל אם הוא מהסס בכל פעם וכו', סימן שהוא לא מיושב בדעתו, וחי עם פחדים וכו'.

אין עצה אחרת רק תפלה לבקש ממנו יתברך כל מה שאת צריכה, תספרי להקדוש ברוך הוא ותבקשי ממנו יתברך, ודעי לך שתפלה זה השער להכנס אליו יתברך, וזה מביא את כל הישועות, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (ויקרא רבה פרשה ל' סימן ג') בדורות הללו שאין להם לא מלך ולא נביא לא כהן ולא אורים ותומים ואין להם אלא תפלה זו בלבד אמר דוד לפני הקדוש ברוך הוא רבונו של עולם אל תבזה את תפלתם (תהלים ק"ב) "תכתב זאת לדור אחרון" מכאן שהקדוש ברוך הוא מקבל השבים, "ועם נברא יהלל יה" שהקדוש ברוך הוא בורא אותן בריה חדשה.

ואת המתנה הזו קבלנו מרביז"ל שנדע שאין לנו אף אחד בזה העולם שיכול לעזור לנו, רק הקדוש ברוך הוא בעצמו, והוא הכתובת היחידה לפנות אליו בעת צרה, ולכן זאת עשי הרגילי את עצמך לדבר אל הקדוש ברוך הוא, ולבקש ממנו רחמי שמים הן על זיווג בשבילך, והן הצלחה לגידול הילדים, ושזה לא יפגע בהם נפשית.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: רותי
      רוב תודות על התייחסות תבורכו משמים והשם ימלא כל משאלות ליבנו לטובה ולברכה,, אמן.
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup