ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איך אני יכול למצוא את זיווגי, ולהתחתן בלב רגוע?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איך אני יכול למצוא את זיווגי, ולהתחתן בלב רגוע?

שאלה:

מאת שלומי:
שלום לצדיק. קודם כל רפואה שלימה, ושתזכו להוציא מהכוח אל הפועל את כל רצונכם, ושנזכה שתגורו פה בארץ הקודש. רציתי לשאול שאלה: איך אני יכול למצוא את זיווגי משורש נשמתי, ואיך אני יכול לדעת שאני יכול להתחתן איתה בלב רגוע? חוץ מזה, יש לי מחשבות ובלבולים ממה שקורה ברחובות, אני לא יכול לשמור את העיניים והמחשבה. איך אני יכול לצאת מזה? אני רוצה להגיע לתכלית האמתית והנצחית לתיקון השלם. אודה לכם אם תענו לי. שלום וכל טוב.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר חוקת ד' תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל שלומי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תודה רבה על האיחולים ועל התפלות.

הדבר הראשון שבחור רווק צריך לעשות, הוא להתחתן, ורביז"ל הקפיד על דבר זה מאד מאד, ואמר פעם לבחור שבא אליו, קודם כל לך להתחתן ואחר כך תחזור אלי, כי בחור רווק נכשל בפגם הברית הוצאת זרע לבטלה, שזה עוון חמור מאד מאד.

ולכן הדבר הראשון רווק מוכרח להתחתן, אך הגאווה הסרוחה שלו לא נותן לו להתחתן, וזכור מה שאמרו חכמינו הקדושים (יבמות סג.) נחית דרגא נסיב איתתא, צריכים לרדת מדריגה ואז מוצאים את הזיווג, כי בדרך כלל בחור או בחורה הם גאוותנים וכו', ולא מתאים להם לקחת את זאת או את זה וכו', אני הכי חכם והכי יפה וכו', אקח את זו? או אני הכי חכמה והכי יפה והכי מושכלת וכו', אקח את זה? והם מסתובבים ומחפשים את הזוג שלהם כפי הדמיון שנכנס בכל אחד ואחת כאילו מי יודע מה הוא, והם מחוייבים שיבואו להם זוג משהו שעדיין לא נברא וכו', ועל ידי זה מחפשים וכו', ומסתובבים ויוצאים לפגישות פן ואולי אמצא את בחיר לבבי שיבוא אלי על סוס לבן עם שקיות מלאין כסף וכו', ובשביל זה הבחור או הבחורה מחכים עד שיוולד זוג כזה, ובין כך הם לא קולטים שהזמן לא מחכה, כמאמר החכם "הזהר מן הזמן כי הוא אויב רע מאד", עד שתופסים את עצמם רואים שאנחנו כבר בגיל שלושים, מה עושים עכשיו?

על זה באים חכמינו הקדושים ונותנים לנו עצה (יבמות סג.) נחית דרגא נסיב איתתא, תרדו מדריגה ואל תחזיקו מעצמכם כל כך בגדול וכו', ואז תמצאו בקלות זוג מה שיתאים לכם, וזה יהיה משורש נפשך, ואם תתחתן אז תגיע להתכלית האמיתי והנצחי ותיקון השלם, כי כל זמן שאדם רווק, הוא נקרא פלג גוף חצי גוף, ומר לו החיים מאד מאד.

ולכן אם אתה רוצה להגיע לשלימות, עליך להתחתן, ואז תגיע אל תכלית השלימות, כמאמרם ז"ל (יבמות סב:) אמר רבי תנחום אמר רבי חנילאי כל אדם שאין לו אשה שרוי בלא שמחה בלא ברכה בלא טובה, בלא שמחה דכתיב (דברים י"ד כ"ו) "ושמחת אתה וביתך" בלא ברכה דכתיב (יחזקאל מ"ד ל') "להניח ברכה אל ביתך", בלא טובה דכתיב (בראשית ב' י"ח) "לא טוב היות האדם לבדו" במערבא אמרי בלא תורה בלא חומה בלא תורה דכתיב (איות ו' י"ג) "האם אין עזרתי בי ותושיה נדחה ממני", בלא חומה דכתיב (ירמיה ל"א כ"א) "נקבה תסובב גבר", רבא בר עולא אמר בלא שלום דכתיב (איוב ה' כ"ד) "וידעת כי שלום אהלך ופקדת נוך ולא תחטא".

אני מאד מקווה להקדוש ברוך הוא שתציית אותי, ואז תגיע לתכלית השלימות.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup