ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם קבלת שידוך טוב תלויה רק בתפילות או גם במעשים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם קבלת שידוך טוב תלויה רק בתפילות או גם במעשים?

שאלה:

מאת יוכבד:
לכבוד כ"ק מוהרא"ש שליט"א. רציתי לשאול אתכם, האם בשביל לקבל שידוך טוב זה תלוי רק בתפילות או גם במעשים של האדם? תודה רבה, רפואה שלמה וחודש טוב!

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר קרח ב' תמוז ה'תשע"ב

שלום רב אל יוכבד תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה לדעת שהעיקר זה רק תפלה, כי מה שתפלה פועלת שום דבר בעולם לא יכול לפעול, ויכולים ללכת אל מאה שדכנים ושדכניות וכו' וכו', ואם נגזר שעדיין לא ימצא את בן או בת זוגו, לא יועיל שום דבר, לא שדכן ולא בדחן וכו' וכו', מה שאין כן תפלה זה משנה את הטבע, כמו שאמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ר"נ) הטבע מחייבת כך והתפלה משנה את הטבע, וכן אמרו חכמינו הקדושים (ויקרא רבה פרשה ל' סימן ג') בדורות הללו שאין להם לא מלך ולא נביא לא כהן ולא אורים ותומים ואין להם אלא תפלה זו בלבד אמר דוד לפני הקדוש ברוך הוא רבונו של עולם אל תבזה את תפלתם (תהלים ק"ב) "תכתב זאת לדור אחרון" מכאן שהקדוש ברוך הוא מקבל השבים, "ועם נברא יהלל יה" שהקדוש ברוך הוא בורא אותן בריה חדשה; ולכן תמשיכי להתפלל על כל פרט מה שאת צריכה בחייך, ותראי ישועות ונסים נגלים שיעשה עמך הקדוש ברוך הוא.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup