ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - למרות התנגדות הורי לזיווג הבעייתי, אחי לא מקשיב ועומד להתחתן
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
למרות התנגדות הורי לזיווג הבעייתי, אחי לא מקשיב ועומד להתחתן

שאלה:

מאת טל:
שלום לכ"ק האדמו"ר מוהרא"ש שליט"א. כתבתי לצדיק לפני כמה זמן בקשר לאחי הגדול שהוא רווק וחושב להתחתן עם גרושה מבוגרת ממנו עם ילדים, והצדיק ענה לי תשובה שזה לא מתאים, ולשכנע אותו לרדת מזה. מאז נסעתי למרכז ונפגשתי עם אחי פנים אל פנים וניסיתי לדבר אל ליבו וכו', ואמרתי לו שהצדיק כתב שזה לא ילך וכו', והוא לא הקשיב ונשאר בשלו. ומאז הוא התחיל ממש להזדרז עם העניינים של החתונה מהר מאד, והיום הוא כבר הודיע לי ולכל המשפחה שהוא סגר אולם לחתונה שתתקיים בעוד פחות מחודש! ההורים שלי המומים, הם לא יודעים איך הם יגיעו לחתונה. אך אנחנו יודעים שאם לא נגיע לחתונה זה יגרום שנאבד אותו לגמרי, ואם כן נגיע לחתונה זה יהיה נורא ואיום בשבילנו לראות אותו מתחתן איתה. מה עושים? אנחנו לא יודעים מה קרה לו, אולי היא עשתה לו כישוף? ואם באמת יגיע מועד החתונה הקרוב איך להתנהג איתו? תודה רבה ושיהיה לצדיק רפואה שלמה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר קרח ב' דראש חודש תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל טל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

בגיל כזה קשה מאד לשנות את דעתו וכו', כמו עץ עבה וישן אי אפשר לכופף וכו', אני יודע שזה צער גדול לכל המשפחה ובפרט לההורים, וזה כואב מאד מאד, עם כל זאת לא כדאי להחלות בשביל זה וכו', זכותם של ההורים לא להופיע בחתונה שזה לא לפי רוחם, והם לא צריכים להרגיש רגשי מצפון וכו', וסוף כל סוף הוא עושה מה שהוא רוצה וכו', בוודאי קשה מאד לקבל גלולה כל כך מרה, אבל מה לעשות שאיבד את השכל שלו וכו', ולכן אתה ראה רק לחזק את ההורים, ואין שום עצה אחרת.

יעזור הקדוש ברוך הוא שיפתח את השכל שלו בזמן הנכון וכו', כי אחר כך יתוודע שהיינו צודקים, אבל זה יהיה כבר מאוחר וכו'.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup