ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני בת ארבעים וחמש ועדיין רווקה, ואני מרגישה כישלון גמור בחיים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני בת ארבעים וחמש ועדיין רווקה, ואני מרגישה כישלון גמור בחיים

שאלה:

מאת גילה:
שלום רב לכ"ק מוהרא"ש שליט"א. רפואה שלימה ואריכות ימים בטוב, לך ולכל בני משפחתך, ותודה על כל הטוב שכבודו משפיע על עם ישראל, תבורך מפי עליון בכל ברכות שמים וארץ. כבוד הרב, אני רווקה בת ארבעים וחמש, גרה עם אימי שתחי'. כל השנים סעדתי את אבי ז"ל שהיה איש חולה ונפטר לפני שנתיים. אני חשה תקיעות איומה בחיי, לא הצלחתי בכלום, לא בעבודה, לא הקמתי בית, ולמעשה אינני יודעת מה התועלת שיש בחיי. אני משתוקקת לילדים וחשה שהזמן בורח לי וכלום לא קורה. עשיתי השתדלויות רבות כדי למצוא פרנסה וגם זיווג, אך מאומה לא קורה, אין שינוי. בדרך כלל אני בשמחה, אך לאחרונה אני מתבודדת ובוכה המון לקדוש ברוך הוא שיעזור לי, ואין שינוי במצבי. אני מרגישה שאני כישלון גמור וכאילו אין טעם לחיי. אשמח לקבל ברכה מכבוד הרב לזיווג הגון, מזל טוב יותר, ברכה והצלחה בכל מעשי ידי. תודה מעומק הלב.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר קרח ב' דראש חודש תמוז ה'תשע"ב

שלום רב אל גילה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאת מתפללת על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

את צריכה לזכור שבזה שעזרת לאבא ואמא אסור לך להתחרט, כי אין לתאר ואין לשער את גודל הזכות של מי שזוכה לכבד ולייקר את אביו ואת אמו, עד שהתורה הקדושה הבטיחה על זה אריכות ימים ושנים, כמו שכתוב (שמות כ' י"ב) "כבד את אביך ואת אמך למען יארכון ימיך על האדמה אשר הוי"ה אלקיך נתן לך".

ולכן אסור לך להשבר מזה שעזרת את אבא ואמא, ותוציאי מהראש שלך שאת כשלון גמור וכו', ומכל שכן להכנס ביאוש להגיד שאין טעם בחייך וכו', אסור לדבר ככה, אם תקחי את עצמך בידיך, תראי שבזכות המצוה של כיבוד אב ואם תמצאי בקרוב מאד שידוך טוב, רק אל תהיי בררנית, את השידוך הראשון שיציעו לך תקחי לשם שמים, ותזכי להתחתן, ושהאמא עוד תראה בשמחתך, רק תכניסי בעצמך בטחון עצמי.

זכרי היטב מה שאמרו חכמינו הקדושים (תנא דבי אליהו רבה פרשה כ"ו) כל העולם כולו של הקדוש ברוך הוא, ואין הקדוש ברוך הוא מבקש מהאדם רק שיכבד אב ואם; ואמרו (פסיקתא רבתי) חמורה שבחמורות כבד את אביך ואת אמיך; ואמרו (קידושין ל:) שלשה שותפין הן באדם, הקדוש ברוך הוא, ואביו ואמו, בזמן שאדם מכבד את אביו ואת אמו, אמר הקדוש ברוך הוא מעלה אני עליהם כאילו דרתי ביניהם וכבדוני; רואים מזה אם מכבדים אבא ואמא בזה מכבדים את הקדוש ברוך הוא.

ולכן את מאד מאד צריכה לשמוח שזכית לשמש את ההורים במסירות נפש הכי גדולה, וזה צריך להכניס בך שמחה אמיתית, כי את מאד מאד חשובה בעיניו יתברך, ותמשיכי להתבודד כי כל שיחה ותפלה שמדברים ומבקשים ממנו יתברך, לא הולך לריק, ובקרוב תראי ישועה גדולה מאד אם רק לא תתייאשי מחייך, ולא תשברי את עצמך.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup