ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני מגמגמת, והדבר מקשה עלי מאוד בעבודה ובחיים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני מגמגמת, והדבר מקשה עלי מאוד בעבודה ובחיים

שאלה:

מאת טלי:
שלום רב לכ"ק מוהרא"ש שליט"א. יהי רצון שישלח לך הקב"ה רפואה שלימה במהרה ובריאות איתנה ותמשיך לחזק את בית ישראל ויצליח ה' דרכך, אמן. רציתי לספר על משהו שקצת קשה לי איתו. אני מגמגמת, והרבה פעמים זה מוריד לי את הביטחון. אין לי ספק קטן שבקטנים שזה אך ורק ברחמי ה' יתברך וזה לטובתי ולתיקוני ברוך ה', אך העניין הוא שאני עוסקת בחינוך, וזה כל כך מגביל אותי ולעיתים גם מאוד מתסכל. זיכה אותי ה' יתברך לעזור ולעבוד עם ילדי חינוך מיוחד בלימודי עברית וחשבון וכו' בבית הספר, והרבה פעמים אני פשוט לא מצליחה לפתוח את הפה מפחד שלא אדבר כראוי... לפעמים זה קורה ואני ממש מתביישת. זה קשה גם בעבודה וגם בחיים בכלל. אני יודעת שאני יכולה לעשות הרבה יותר ממה שאני עושה, אבל הגמגום פשוט מונע ממני ומגביל אותי. אני מתפללת כל הזמן להשם שירפאני ויפתח פי ואזכה להמשיך ללמד, לעודד ולחזק את הילדים שלו, כי אני באמת כל כך רוצה. גם לקדש שמו בעולם. אשמח לקבל עצת הרבי. ישמרך ה' תמיד.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר קרח כ"ח סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל טלי תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאת מתפללת על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

בוודאי אין יותר טוב מתפלה שבזה יכולים לפעול אצלו יתברך כל מה שרוצים, רק סבלנות ולבקש הרבה ממנו יתברך שתתרפאי מהגמגום וכו', היום יש כל מיני שיטות של לימודים איך למנוע את הגמגום, כגון לדבר לאט וכו', ולא להכנס בלחץ וכו'.

העיקר תתחזקי בבטחון עצמי, ועל ידי זה תצליחי במשימתך, כי את לא יכולה לתאר את גודל הזכות שיש לך שאת מלמדת ילדים בחינוך מיוחד, בזכות זה תזכי לרפואה שלימה, רק לא להכנס בלחץ, ולא להלחיץ את עצמך, ואז תראי שהכל יתהפך לטובה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup