ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איך זה שהרבה חסידי ברסלב מעשנים למרות שרבנו התנגד לכך?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איך זה שהרבה חסידי ברסלב מעשנים למרות שרבנו התנגד לכך?

שאלה:

מאת נחמן:
שלום לצדיק ורפואה שלמה אמן! רציתי לשאול בעניין העישון. ידוע שרבינו דיבר מאוד נגד זה, אך מצד שני, כמעט כל החברים שלי מחסידי ברסלב מעשנים קבועים. איך זה מסתדר? שמעתי סיפור שמוהרא״ש הצדיק בעצמו היה מעשן בצעירותו וכשהצדיק קרא שרבינו היה נגד העישון מיד הפסיק לעשן לצמיתות. האם זה נכון? תודה רבה לצדיק על התשובות המדהימות, כל יום אני חי מזה ממש. תבורכו.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר שלח כ"ג סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל נחמן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן על האיחולים ועל התפלות לרפואתי.

אם רביז"ל הקפיד מאד לא לעשן, אז אין תירוץ שעוד חסידי ברסלב מעשנים וכו', אנחנו מקורבים אל רביז"ל, ואנחנו עושים את רצונו, ואם הוא הקפיד לא לעשן, אזי לא מעשנים, ואם יש אלו שנקראים חסידי ברסלב וכן מעשנים, הם עוברים על צוויו של רביז"ל, וידוע שאנשי שלומינו היו אומרים על אלו שהיו מעשנים בתוך ציון רביז"ל, שעליהם נאמר (אסתר ז' ח') "ויאמר המלך הגם לכבוש את המלכה עמי בבית הדבר יצא מפי המלך ופני המן חפו", המלך זה הצדיק, מאן מלכי רבנן, בתוך הד' אמות שלי אתה לא מתבייש לעבור על דבריי? ורואים שאפילו פני המן חפו מבושה, ובחורים ואברכים שנקראים חסידי ברסלב, לא מתביישים לעשן בכלליות, ובפרטיות אצל ציון רביז"ל, הם יותר גרועים מהמן שלו לכל הפחות היה בושה כשאמרו לו את זה, ואלו אין להם שום בושה.

ולכן אם רביז"ל אמר לא לעשן, אז תדע לך שאסור לעשן, נקודה!

כשהייתי בגיל שתים עשרה וראיתי את חבריי מעשנים, ביקשתי מהם סיגריה אחת, ועישנתי, ותיכף ומיד אחר נשיפה אחת או שתים התחלתי להחנק מהעשן וכו', ומאז לא נגעתי בסיגריה, ואני נגעל מזה, ועד היום אפילו ריח של סיגריות אני לא יכול לסבול, ואני נותן תודה להקדוש ברוך הוא שסוף כל סוף נכנס חוק בינלאומי שאסור לעשן במטוס וכו', או במקום ציבורי וכו'.

ולכן שלא יספרו לך שגם אני עישנתי, אני רק תמיד אומר אם רביז"ל אמר לא לעשן אז לא מעשנים נקודה! אם אנחנו רוצים להקראות על שמו, אזי אנחנו צריכים לציית אותו, אשרי מי שלא מטעה את עצמו ומציית את רביז"ל אפילו בדברים קטנים ופעוטים, אז הוא יציית את רביז"ל אפילו בדברים גדולים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup