ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה נחשב לחוסר ביטחון בה' אם רצוני להתחתן עם בחור שיצא לעבוד?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה נחשב לחוסר ביטחון בה' אם רצוני להתחתן עם בחור שיצא לעבוד?

שאלה:

מאת אושרית:
לכבוד הרב שליט"א, שלום וברכה ורפואה שלמה ובריאות איתנה בעזרת ה' יתברך. האם זה נחשב לבררנית או חסרת בטחון ואמונה אם אני מחפשת או רוצה להתחתן עם בחור ישיבה שאחרי חתונה גם יצא לפרנס ולעזור בפרנסה? זה מאוד מלחיץ אותי אם בעלי לעתיד לא יצא לעבודה, ואני לא חושבת שאוכל להתמודד עם זה, אני מאוד מבולבלת בעניין. אשמח לשמוע את עצת כבוד הרב. תודה!

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר שלח כ"ב סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל אושרית תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

תודה רבה על האיחולים והברכות לרפואתי.

תהלה לאל יש המון בחורים שהם עם הרגלים על הארץ וכו', לומדים תורה ומקיימים את המצוות, ורוצים מאד לפרנס אשה וילדים, ולכן אין לך להשבר וכו', ולהלחיץ את עצמך וכו', כי יש בחורים כאלו, רק את צריכה לבקש הרבה את הקדוש ברוך הוא ותראי נסים נגלים שיעשה עמך, כי מה שתפלה פועלת שום דבר בעולם לא פועל.

ולכן תמשיכי לבקש ממנו יתברך על בחור כזה, שירצה את שניהם תורה ועבודה, ותצליחי בחייך, וכבר אמרו חכמינו הקדושים (אבות פרק ב') יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ שיגיעת שניהם משכחת עוון, וכבר אמר רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן תק"א) שחפץ מאד שיהיה לנו פרנסה, אף על פי שבטחון גם כן טוב מאד, אף על פי כן טוב מאד כשזוכין שיש לו מעמד פרנסה, כי במקום עבודת הבטחון במקום זה יעשה עבודה אחרת, כלומר כי אם לא יהיה לו מעמד פרנסה ויהיה לו בלבול הדעת מהפרנסה, ויצטרך בכל פעם לחזק עצמו במדת הבטחון, במקום זה יעסוק בעבודה אחרת והתחזקות אחר בשאר עניני עבודת השם.

ולכן זה לא בשמים מה שאת מבקשת, העיקר לא להכנס בלחץ ובקטנות המוחין, ותשתדלי מאד לשמור שבת,  ואז השבת תשמור עליך, ובזכות שבת תראי ברכה בכל מעשה ידיך, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (בראשית רבה פרשה י"א סימן א') על הפסוק (משלי י') "ברכת הוי"ה היא תעשיר ולא יוסיף עצב עמה" ברכת הוי"ה היא תעשיר זו השבת, שנאמר (בראשית ב' ג') "ויברך אלקים את יום השביעי", ושבת הוא בת זוגם של ישראל, ולכן בזכות שמירת שבת זוכים למצוא שידוך טוב.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup