ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הייתי באומן, אך התאכזבתי שלא חזרתי עם הרגשה של התעלות רוחנית
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הייתי באומן, אך התאכזבתי שלא חזרתי עם הרגשה של התעלות רוחנית

שאלה:

מאת אורית:
לכבוד מוהרא"ש הקדוש, רפואה שלמה והחלמה מהירה. מצפים לראות אותך בארץ הקודש במהרה. ברוך ה' זכיתי להיות בציון של רבינו אך הייתה לי אכזבה קלה, שמעתי הרבה אנשים חוזרים מהציון מלאי התרגשות והתעלות רוחנית. אני מאוד מאושרת שה' זיכה אותי להיות בציון, כי לא כל אחד זוכה לכך, אך חשבתי שאחזור עם אנרגיות אחרות, מה הצדיק אומר?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר שלח כ"א סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל אורית תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאת מתפללת על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

את צריכה לשמוח מאד מאד בשמחה אין סופית שזכית להיות אצל ציון רביז"ל בעיר אומן, אשר הבטיח הבטחה כל כך חזקה, אפילו אם עצמו וגבהו חטאיו ופשעיו, אם רק יבוא אל הציון שלו בעיר אומן ויתן פרוטה לצדקה בשבילו, ויאמר את העשרה מזמורי תהלים הנקראים "תיקון הכללי", יוציא אותם מהשאול תחתית ומתחתיו, ומלבד זאת זוכים לקבל שם את כל התיקונים בתכלית השלימות שאין שלימות אחריו, ולכן מאחר שזכית להיות שמה, את צריכה רק לשמוח ולרקוד כל יום מרוב שמחה.

ומה שאת כותבת שכל אחת שחוזרת מהציון עם אורות וכו', והתעוררות וכו', והתעלות ברוחניות וכו', ואת לא מרגישה כלום וכו', דעי לך שהרבה פעמים כשאדם הולך אל רופא והוא מרדים את החולה וכו', ועושה לו את הניתוח כדי להוציא ממנו את המחלה שיש בו וכו', כשנתעורר על פי רוב אדם לא מרגיש תיכף ומיד בדיוק מה קרה עמו וכו', אדרבה אדם חושב מה עשיתי אצל הרופא הזה ומה הרווחתי אצלו? אבל כשעובר זמן ומשתנה כל הבריאות שלו, אז הוא מסתכל חזרה ומבין שהרופא טיפל בו טוב טוב, כמו כן הוא אצל ציון רביז"ל, יש הרבה אנשים שלוקח להם הרבה זמן עד שמרגישים מה שהצדיק האמת עשה עמהם ותיקן אותם בתיקון נורא ונפלא מאד, ולכן חזקי ואמצי מאד ולא להשבר משום דבר שבעולם, את צריכה להיות מאד מאד שמחה שהיית אצל ציון רביז"ל, שזה זכות הכי גדולה שרק יכול להיות בעולם.

ולכן רק תתחזקי מאד להיות בשמחה, כי השמחה זה ההצלחה של אדם, כמו שאמר רביז"ל (ספר המדות אות שמחה חלק ב' סימן א') מי שהוא שמח תמיד על ידי זה הוא מצליח, ולכן אם את רוצה להצליח בחייך, תשתדלי עם הכוחות להיות רק בשמחה, ואף שאני יודע שזה מאד מאד קשה לך להגיע לשמחה מרוב הבלבולים שעובר עליך וכו' וכו', עם כל זאת תכריחי את עצמך להיות בשמחה, ותראי שיהיה לך הצלחה בהחיים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש עליך שתצליחי בכל אשר תפני.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup