ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מהי הסיבה שהשידוך שלי מתעכב ואין לי שום הצעה באופק?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מהי הסיבה שהשידוך שלי מתעכב ואין לי שום הצעה באופק?

שאלה:

מאת ניר:
לכ"ק מוהרא"ש. קודם כל רפואה שלמה. רציתי לשאול מה הסיבה שאני מעוכב שידוך, אין לי שום הצעה באופק ובין לבין אני רק נופל ונופל ולא מצליח להתרומם בקדושה אפילו קצת. מה עושים?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר שלח כ' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל ניר נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תודה רבה על התפלות שאתה מתפלל על בריאותי.

חכמינו הקדושים אמרו (סוטה ב.) ארבעים יום קודם יצירת הולד בת קול יוצאת ואומרת בת פלוני לפלוני, ולכן בוודאי גם לך יש זיווג, כי אין אדם שלא יהיה לו בת זוג, אלא הרבה מפספסים את הבן או בת זוג, מחמת רוב ישות וגיאות וכו', מה פתאום שאני יקח את זו? מה פתאום אני יקח את זה? הרי הוא או היא מכוערת וכו', או ממשפחה פחותה וכו', כל אחד עם הגיאות שלו, ובאמת אמרו חכמינו הקדושים (יבמות סג.) נחית דרגא נסיב איתתא, צריכים לרדת מדריגה ואז מוצאים את הזיווג.

כי בדרך כלל בחור או בחורה הם גאוותנים וכו', ולא מתאים להם לקחת את זאת או את זה וכו', אני הכי חכם והכי יפה וכו', יקח את זו? או אני הכי חכמה והכי יפה והכי מושכלת וכו', יקח את זה? והם מסתובבים ומחפשים את הזוג שלהם כפי הדמיון שנכנס בכל אחד ואחת כאילו מי יודע מה הוא, והם מחוייבים שיבואו להם זוג משהו שעדיין לא נברא וכו', ועל ידי זה מחפשים וכו', ומסתובבים ויוצאים לפגישות פן ואולי אמצא את בחיר לבבי שיבוא אלי על סוס לבן עם שקים מלאין כסף וכו'.

ובשביל זה הבחור או הבחורה מחכים עד שיוולד זוג כזה, ובין כך הם לא קולטים שהזמן לא מחכה, כמאמר החכם "הזהר מן הזמן כי הוא אויב רע מאד", עד שתופסים את עצמם רואים שאנחנו כבר בגיל שלושים, מה עושים עכשיו? על זה באים חכמינו הקדושים ונותנים לנו עצה (יבמות סג.) נחית דרגא נסיב איתתא, תרדו מדריגה ואל תחזיקו מעצמכם כל כך בגדול וכו', ואז תמצאו בקלות זוג מה שיתאים לכם.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup