ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יתכן שגבר רווק יתחתן עם גרושה והיא זיווגו הראשון?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יתכן שגבר רווק יתחתן עם גרושה והיא זיווגו הראשון?

שאלה:

מאת גלי:
לכבוד מוהרא״ש שליט״א היקר, שהקדוש ברוך הוא יברך אותך בכל אשר תעשה וישלח לך רפואה וחוזק. תודה לכם על כל אשר אתם עושים למעננו שליחות קודש! ברצוני לשאול: אם גבר רווק מתחתן עם גרושה שיש לה ילדים, האם זה נקרא זיווג ראשון שלו או שנגזר עליו להתחתן איתה בגלל מעשיו, ובעצם היה אמור להיות לו זיווג אחר יותר טוב? תודה מראש.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר בהעלותך י"ח סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל גלי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאתה מתפלל על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

מובא בתיקוני זוהר (תיקון י"ד) כשאדם פוגם וחוטא וכו', על ידי זה לוקחים לו את זיווגו, והיא נמצאת אצל מישהו אחר וכו', עד עת בוא דברו וכו', והיא מתגרשת וחוזרת אל בן זוגה האמיתי, וכן מובא מגורי האריז"ל בסוד הגלגולים שיש דבר כזה וכו', נמצא שרווק מתחתן עם גרושה זה יכול מאד להיות הזיווג הראשון שלו, ולכן צריכים מאד מאד לקבל על עצמו לחזור אליו יתברך בתשובה אמיתית, שאז מקבל את הזיווג הנכון והאמיתי לפי שורש נשמתו.

רק חזק ואמץ מאד מאד להיות בשמחה, ואתה צריך למסור את נפשך להיות בשמחה, ואף שאני יודע שזה העבודה הכי קשה לאדם, כי אין עבודה שבא קשה לאדם כמו שמחה, כי טבע של אדם שנמשך אחר העוביות והגשמיות, וכל כך חבל כי הנשמה מושכת רק לרוחניות ששם מקור השמחה, והגוף סוחב ומושך רק בגשמיות ששם מקור העצבות והמרירות והדכאון, כמו שאמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קפ"ט) עיקר נשיכת הנחש הוא עצבות ועצלות, ולכן אשרי אדם שיש לו שכל וקולט תיכף ומיד שבו ברגע שנמשך עליו עצבות ומרירות ודכאון וכו', זה בא מצד הטומאה, ולהיפך כשימשיך את עצמו אל השמחה, ולפקח את דעתו, זה בא מהקדושה, ולכן תראה מה לפניך, תמסור את נפשך רק להיות בשמחה, ואז טוב לך כל הימים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 3.
    • מאת: אור
      אני רוצה להכיר גרושה אני גר בן 30 אני גר בקיבוץ נתיב הלייה ליד בית שמש 0523742810 אור אני רווק
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup