ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ההורים מתעקשים שבחתונה שלנו תהיה ישיבה מעורבת, מה עושים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ההורים מתעקשים שבחתונה שלנו תהיה ישיבה מעורבת, מה עושים?

שאלה:

מאת עוז רחמים:
שלום לכבוד הרב, אני בחור שחוזר בתשובה כבר שלוש שנים, אני מאוד אוהב את חסידות ברסלב, ולכן אני חושב שאצלכם נמצאת השאלה לתשובה שלי. הכרתי בחורה שהיא כמעט שנה בתשובה, ואנחנו רוצים להתחתן. ההורים שלנו לא דתיים והם לא רוצים שנעשה בהפרדה את האירוע. הם מוכנים להתפשר על ישיבה מעורבת וריקודים בהפרדה. יש לציין שבמידה ולא נקשיב להם, לא בטוח שהם ישמחו איתנו בחתונתנו, ואולי אפילו ינסו חס וחלילה להפריע, מה הרב מייעץ לנו?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר נשא י' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל עוז רחמים נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

חסדי השם יתברך שמצאת את בת זוגך, ואתם צריכים שניכם מאד מאד לשמוח ולשמור מאד מנגיעות לא ליגע אחד בהשני עד החתונה וכו', והנה מאחר שההורים עדיין רחוקים מיהדות וכו', על ידי שאתם שניכם תכבדו את ההורים ותייקרו אותם, לא יקח הרבה זמן שגם הם יחזרו בתשובה, כי ההורים שעדיין רחוקים מקיום מצוות מעשיות וכו', כואב להם שילדיהם חזרו בתשובה וכו', כי ציירו את החוזרים בתשובה כאילו הם עם קרניים וכו', והם פראיים וכו', אשר באמת על התורה הקדושה נאמר (משלי ג' י"ז) "דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום".

ולכן אם הם רואים אחר שילדיהם חזרו בתשובה הם מתנהגים בדרך ארץ כלפי ההורים וכו', זה מעורר את נקודת היהדות שלהם, וגם הם חוזרים בתשובה, ולכן לא כדאי לעשות מריבות בשביל ארבע שעות שלוקח החתונה וכו', ובפרט שהם מוכנים להתפשר שיהיה ריקודים בהפרדה וכו', זה כבר ישועה גדולה מאד, ולכן לדעתי לא להתעקש, כי חבל לעורר שנאה וצער לההורים בחינם, ואף שאני יודע שאחרים יגידו ההיפך, אבל אני יודע מנסיון אישית של מאות פעמים של זוגות שצייתו אותי, ולא התעקשו, לבסוף ההורים חזרו בתשובה והכל עבר בשמחה, כי אין לך דבר גדול משלום, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (עוקצין פרק ג') לא מצא הקדוש ברוך הוא כלי מחזיק ברכה לישראל אלא השלום, שנאמר (תהלים כ"ט) "הוי"ה עוז לעמו יתן הוי"ה יברך את עמו בשלום".

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup