ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - יש לי בעיה של נשירת שיער מגיל צעיר, האם יש סיכוי להרפא?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
יש לי בעיה של נשירת שיער מגיל צעיר, האם יש סיכוי להרפא?

שאלה:

מאת יעקב יוגב:
יש לי שאלה לכבוד הרב. אני בן שלושים ואחת. מגיל שבע עשרה התחילה לי נשירת שיער בכמה אזורים בקרקפת. אחר כך זה עבר לנשירה בגוף ועכשיו זה עבר לגבות ולאזור הפנים. רציתי לציין שזו לא מחלה. ברוך ה' עשיתי את כל הבדיקות והכל היה בסדר. הרופאים אומרים שיש אחוז מכלל האוכלוסיה שיש להם את הבעיה הזאת שהגוף פשוט דוחה את השערה. המצב הזה ממש קשה לי ורציתי לשאול את הרב האם שינוי שם יכול לעזור לי. או איזה תיקון שהרב יכול לעשות לי ורציתי שהרב יברך אותי שיחזור לי השיער לאיתנו הראשון ושתחזור לי השמחת חיים במהרה אמן. רציתי רק לציין שאני ובני משפחתי שומרים תורה ומצוות. אני מודה לכם מקרב לב תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר נשא י' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל יעקב יוגב נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

היום יש תרופה להכל, רק אסור להתייאש, ואם רופא אחד אומר שאין תקוה וכו', זה לא סוף פסוק, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות ס.) על הפסוק (שמות כ"א י"ט) "ורפא ירפא" מכאן שניתנה רשות לרופא לרפאות, ואמרו צדיקים שניתנה רשות לרופא לרפאות, אבל לא לייאש.

העיקר מה שאתה צריך שני דברים, א. רק להיות בשמחה לשמח את עצמך ולשמח את אשתך ואת כל הבית. ב. להרבות בתפלה שיחה בינו לבין קונו שאין למעלה מזה, כי אי אפשר לתאר ולשער את גודל הזכות של אדם שמשקיע בתפלה, וכך אמרו חכמינו הקדושים (ויקרא רבה פרשה ל' סימן ג') בדורות הללו שאין להם לא מלך ולא נביא לא כהן ולא אורים ותומים ואין להם אלא תפלה זו בלבד אמר דוד לפני הקדוש ברוך הוא רבונו של עולם אל תבזה את תפלתם (תהלים ק"ב) "תכתב זאת לדור אחרון", מכאן שהקדוש ברוך הוא מקבל השבים, "ועם נברא יהלל יה" שהקדוש ברוך הוא בורא אותן בריה חדשה.

ולכן תבקש על זה ממנו יתברך ובפרט בקברי צדיקים, שאמר רביז"ל (ספר המדות אות צדיק סימן קע"ג) על ידי השתטחות על קברי הצדיקים הקדוש ברוך הוא עושה לו טובות אף על פי שאינו ראוי לכך.


הקדוש ברוך הוא יעזור לך שיתהפך הכל לטובה, ויחזור לך השערות ושמחת החיים, והכל יסתדר על צד הכי טוב.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup