ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אחי הגדול עומד להתחתן עם גרושה בת 40 עם ילדים, האם זה בסדר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אחי הגדול עומד להתחתן עם גרושה בת 40 עם ילדים, האם זה בסדר?

שאלה:

מאת טל:
לכ"ק אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א. ראשית אברך את הצדיק שתהיה לו רפואה שלמה, ויחלים במהירות ותפילותינו יתקבלו לרצון, ונזכה לראותו במהרה ביבנאל. יש לי אח גדול רווק בן 29. לאחרונה הוא הכיר אשה גרושה כמעט בת 40 עם ילדים! הוא כבר בקשר איתה כמה חודשים, גרים ביחד וכו'. היום הוא התקשר אלי ואמר לי שהוא הציע לה נישואין. ואני מעצמי הייתי מאד מזועזע, אך אמרתי לו "שיהיה במזל טוב". אני לא יודע, אני לא בעל רוח הקודש אבל אני חושב שזה לא מתאים שבחור בגיל שלו יתחתן עם מישהי כמעט בת 40 עם ילדים גדולים שהגדול ביניהם בן שש עשרה. כואב לי מאד. ההורים שלי בכלל לקחו את זה מאד קשה, ואמא שלי כל הזמן בדיכאון מהעניין הזה. מצד אחד הם לא רוצים לפגוע בו ולהגיד לו בפירוש מה שהם חושבים בגלל שהם פוחדים שהוא ינתק את הקשר איתם, ומצד שני הם לא רוצים שיתחתן איתה, וגם לא מסתדרים איתה. מה עושים? האם אנחנו טועים, ושיתחתן עם מי שלבו חפץ? איך אנחנו אמורים להתנהג אליו? תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר נשא ח' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל טל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאתה מתפלל על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

צר לי לומר לך כי האח שלך עושה טעות חמורה, הוא רווק ולמה לו לקחת אשה גרושה שהיא יותר מבוגרת ממנו עם אחד עשרה שנה, ויש לה שלושה ילדים ואחד מהם כבר בן שש עשרה וכו', הנישואין האלו לא יצליחו וחבל מאד שנכנס בזה וכו'.

זה שהבחורה יותר מבוגרת מהבחור עד ארבע חמש שנים זה לא נורא, אבל כשהם שניהם רווקים, אבל בחור רווק שיקח גרושה עם ילדים גדולים, אין בזה הצלחה.

ומי יתן שתוכל להשפיע על האח שלך שיעזוב את זה.

הוא צריך הרבה התחזקות, כי אני מבין שהתערבו לו הרבה בחיים, זה מה ששובר אותו לגמרי, ולכן מה טוב ומה נעים אם אתה יכול לחזק אותו ולדבר על לבו שבת זוגו משורש נשמתו מחכה עליו, ושלא יהיה עכשיו פזיז וכו'.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 3.
    • מאת: אור
      אנירווק בן 30 אניגר בקיבוץ נתיב הלייה ליד בית שמש 0523742810
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup