ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - יש לי חבר, וקשה לנו מאד לשמור נגיעה, מה עושים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
יש לי חבר, וקשה לנו מאד לשמור נגיעה, מה עושים?

שאלה:

מאת סיון:
שלום לצדיק של הדור! יש לי חבר, אנחנו במערכת יחסים ומתחזקים ביחד ורוצים לחזור בתשובה שלמה. אנחנו נפגשים ולא שומרים נגיעה, קשה לנו, אנחנו לא מצליחים. יש לנו יצר הרע ותאווה גדולה. כל פעם שזה קורה אני חוזרת ומתחרטת ונהיית עצובה. יכולנו בשנייה להיכשל והפסקנו למרות שעדיין החטא קיים, שאנחנו לא שומרים נגיעה. מה עלי לעשות?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר נשא ח' סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל סיון תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתם צריכים להתחזק יחד ולחזור בתשובה שניכם יחד, העצה היחידה שאני יכול לתת לכם שתתחתנו מה שיותר מהר כי ידוע שרביז"ל הקפיד מאד מאד לא להאריך בין האירוסין לבין הנשואין, ולכן תעשו כל מיני מאמצים שבעולם להתחתן כמה שיותר מהר, כי עכשיו קודם החתונה איסור חמור מאד מאד ענין נגיעות וכו', שיכול להביא אחר כך לאיסורים חמורים וכו', ועוון נדה הוא מאד מאד חמור שיכול להביא אחר כך ילדים חולים וכו', ולכן עצתי שתקבעו כבר זמן להחתונה מה שיותר מהר, והקדוש ברוך הוא יעזור שתהיו זהירים מאד מאד מעוון נדה החמורה, שהיא בכרת רחמנא ליצלן, ותזכו לבנות בית נאמן בישראל.

בכלל טוב מאד לזוג אחר שמצאו חן אחד בעיני השני ורוצים להתחתן, שיגמרו את זה מה שיותר מהר ולעשות מה שיותר מהר את החתונה, כי זה לא בריא לסחוב את החתונה, והרבה קלקולים יצא מזה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדכם תמיד שיהיה לכם הצלחה מרובה ובכל אשר תפנו תשכילו ותצליחו.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup