ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - עקב בעיה רפואית הוספנו לבתנו שם. האם להשאיר לה אותו לתמיד?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
עקב בעיה רפואית הוספנו לבתנו שם. האם להשאיר לה אותו לתמיד?

שאלה:

מאת שירלי:
לכבוד מוהרא"ש הצדיק. ראשית כל יהי רצון שבזכות השמחה, החיזוק והאמונה שאתה נוטע בנו ישלח לך הקב"ה רפואה שלימה, תחזור לאיתנך במהרה ונזכה לראותך גר ביבנאל. לבתנו הבכורה קוראים מאי הודיה. קראנו לה כשנולדה מאי ואחר כך בגלל בעיה רפואית בעין הוספנו גם הודיה והבעיה נעלמה ברוך השם. היום מאי הודיה כבר בת שלוש עשרה וברצוננו לדעת האם להמשיך להשתמש בשתי השמות או לקרוא רק הודיה? תודה רבה על הזמן שאתה משקיע בנו שהקב"ה ישמח אותך תמיד.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר במדבר ג' סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל שירלי תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאת מתפללת על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

תשאירי את שתי השמות, והקדוש ברוך הוא יעזור לך שתירווי רוב נחת דקדושה ממנה ומכל יוצאי חלציך, העיקר תשתדלי מאד שיהיה שלום בית בתוך ביתכם, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סוטה יז.) איש ואשה זכו שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אשה ואי אפשר לאשה בלא איש אי אפשר לשניהן בלא שכינה, ובמקום שהשכינה נמצאת שם הברכה מצויה, רק שיהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאד, כי שלום אמרו חכמינו הקדושים (שבת י) זה שמו של הקדוש ברוך הוא, ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, ואין עוד שמחה בחיים כמו שיש שלום ואהבה והבנה הדדית בין איש לאשתו, וזה מאד מאד יקר בעיניו יתברך, שהבעל והאשה יוותרו אחד להשני ויחיו ביחד בשלום ואהבה, ואז לא יחסר להם שום דבר, כי כל העושר והאושר בא לבית רק בזכות השלום בית שיש בין הבעל והאשה, ורוב בני אדם לא יודעים מזה, ורבים ביניהם על שטויות וכו', ועושים ביקורת אחד על השני שלא במקום וכו', ומזה סובלים מה שסובלים.

ולכן תשמחו מאד מאד עם המתנות שנתן לכם הקדוש ברוך הוא ויהיה לכם רק טוב בחיים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup