ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - יש לי סחרחורות שלא עוזבות אותי למרות שבבדיקות הרפואיות לא מצאו כלום
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
יש לי סחרחורות שלא עוזבות אותי למרות שבבדיקות הרפואיות לא מצאו כלום

שאלה:

מאת שירן:
שלום. לפני כחודש וחצי התחלתי להרגיש כאבי ראש חזקים שלאחר מכן לוו בסחרחורת מאד קשה, יום למחרת התחלתי להרגיש חוסר שיווי משקל בהליכה, כאבי הראש המשיכו להתגבר עד שהלכתי למיון. במיון ביצעו בדיקת סיטי ראש עם ובלי חומר ניגוד וברוך השם הבדיקה יצאה תקינה, מאז אני עדיין סובלת יסורים קשים של כאבי ראש, סחרחורות עדינות יותר וצפצופים באוזניים שלא מפסיקים, אני מאד מפחדת שקורה לי משהו מסוכן ואני לא יודעת עליו, בכוונתי להמשיך ולבדוק אך רציתי להתייעץ עם מוהרא"ש ולשאול האם יש לי סיבה לדאגה והאם כדאי לבקש גם בדיקת MRI בנוסף לסיטי שביצעתי? קשה לי מאד בחיי היום יום, אני מתקשה לבצע פעולות פשוטות מאחר ואני נתקפת בכאבים כל הזמן ומרגישה שחיי אינם חיים. אני מתחזקת מאד מהספר של מוהרא"ש "אוצר הרפואות" ומשתדלת למרות מכאוביי לחזק חולים אחרים כמו שמוהרא"ש מורה בספר וממתינה בקוצר רוח שהיסורים יעלמו, בינתיים אני משתדלת להיות בשמחה כמה שניתן. אבקש את עצתו של מוהרא"ש וברכתו, תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר אמור י"ז אייר ה'תשע"ב

שלום רב אל שירן תחי'  

לנכון קבלתי את מכתבך.

הקדוש ברוך הוא ישלח לך רפואה שלימה רפואת הנפש ורפואת הגוף גם יחד. כשיש למישהו סחרחורת וכו', הדבר הראשון שצריכים לבדוק את הלחץ דם וכו', וכן את הסכרת וכו', ואת הכלוסטרול וכו', וצריכים לשמור מאד מאד מה אוכלים וכו', ולהתייעץ עם רופא מומחה.

עיקר הרפואה הוא שמחה, כמו שאמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן כ"ד) שחכמי הרופאים אמרו שכל המחלות והחלאים רעים באים לאדם מחמת חסרון השמחה, שנמשך בעצבות ובדכאון פנימי וכו', ולכן תתחזקי ביתר שאת ביתר עוז להיות בשמחה, כי השמחה הוא רפואה לכל.

העיקר לא לפחד, כי הפחד מחליש את כח האדם, ורואים בני אדם תיכף ומיד שלא מרגישים טוב וכו', נכנסים בפחד ופניקה וכו', ואמר רביז"ל (ספר המדות אות פחד סימן ח') פחד מכחיש כוחו של אדם, ולכן חזקי ואמצי מאד, והקדוש ברוך הוא ימשיך לך רפואה שלימה מן השמים, ולא יחסר לך שום דבר.


הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup