ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - עד היכן ההשתדלות במציאת הזיווג?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
עד היכן ההשתדלות במציאת הזיווג?

שאלה:

מאת אהרן:
שלום לכ"ק מוהרא"ש שליט"א. שאלתי היא עד היכן ההשתדלות בזיווג? האם אדם יכול להגיד "אני רק יתפלל והזיווג שלי יגיע עד לדלת", או שחייב לצאת לשידוכים ולפנות לשדכנים? אני אישית מכיר אחד שכל הזמן אמר שהוא יתפלל והזיווג יגיע עד אליו ועכשיו הוא בן 40 ועדיין רווק.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר אמור י"ד אייר (פסח שני) ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אהרן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

בוודאי אין עצה אחרת בשביל מציאת הזיווג רק תפלה, לא לעזוב יום ושעה ורגע ממש להתפלל לפניו יתברך: "רבונו של עולם חוס וחמול עלי וזכיני למצוא את בת זוגי, ואתה בעצמך יודע שאני מוכן כבר להתחתן כדי להנצל מעבירות חמורות, אך מפני מעשיי המגונים והרעים שעשיתי עד עכשיו, נתקע מציאת זיווגי, ואני נמצא בצער גדול מאד, כ אתה גילית על ידי חכמינו הקדושים כל השרוי בלא אשה שרוי בלא שמחה, ובלא תורה, ובלא חומה, ובלא שמירה, ולכן הנני מתחרט על כל עוונותי שעשיתי עד עכשיו, ואני מקבל על עצמי לחזור בתשובה שלימה, וגילית לנו על ידי התנא האלקי רבי שמעון בן יוחאי (תיקוני זוהר תיקון י"ד) עם כל דא דחזר בתשובה, חזר ויהיבנא ליה בת זוגיה, והנני שב בתשובה שלימה, ולכן תזמין לי את בת זוגי, ואזכה להקים בית נאמן בישראל, ולעשות רצונך מעתה ועד עולם אמן סלה".

ככה תבקש את הקדוש ברוך הוא כל יום, עם כל זאת כדאי שתזכיר לחבריך ולידידיך שאתה מעונין מאד מאד להתחתן, ובזכות התפלות שתתפלל אליו יתברך על מציאת זיווגך, ותרבה בצדקה וחסד, הקדוש ברוך הוא יזמין לך שליח טוב, ויהיה השדכן שלך.

מה טוב ומה נעים באם תראה להשיג את הקונטרס הנפלא "מציאת הזיווג", ותעיין שם, ותאמר את כל התפלות המובאות שם, אחר ארבעים יום תזכה למצוא את בת זוגך, וזה בדוק ומנוסה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup