ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הייתי באומן, אבל אני לא מרגיש שרבנו מתקן אותי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הייתי באומן, אבל אני לא מרגיש שרבנו מתקן אותי

שאלה:

מאת בני:
שלום וברכה. הייתי באומן כמה פעמים בראש השנה, האם רבנו כרגע עוסק בתיקוני? כי אני מרגיש אותו שלומיאל בעבודת השם כפי שהייתי ואף יותר גרוע... ומה הכוונה שרבנו מתקן אותנו? וגם אולי אני לא עושה מספיק בשביל שהתיקון יפעל?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר אמור י"ד אייר (פסח שני) ה'תשע"ב

שלום וברכה אל בני נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אל תאמר זאת וכו', כי עליך לדעת שאין לתאר ואין לשער את גודל הזכות של אדם שזכה להיות בראש השנה אצל רביז"ל באומן, ואמר שם את העשרה מזמורי תהלים הנקראים תיקון הכללי, שבפירוש גילה לנו רביז"ל שבראש השנה הוא יכול לתקן את הנשמות הכי פגומות שהיו בעולם, מה שהוא בעצמו לא יכול לתקן כל השנה וכו' וכו', תתאר לעצמך רביז"ל לקח שתי עדים כשרים צדיקים מופלגים, ואמר כל מי שיבוא אל ציונו הקדוש בעיר אומן ויתן פרוטה לצדקה עבורו ויאמר את העשרה מזמורי תהלים הנקראים תיקון הכללי, אפילו אם עצמו וגבהו חטאיו ופשעיו, יוציאו מהשאול תחתית ומתחתיו, עם כל זאת אמר שיש נשמות פגומות כל כך שגם הוא אין יכול לתקן אותם, אבל בראש השנה הוא יכול לתקן את כולם.

ולכן למה תשאל שאלה כזו וכו'? עליך לשמוח כל השנה שהיית אצל רביז"ל בראש השנה, ובוודאי הוא עוסק בתיקונך הנצחי וכו'.

ולכן אני מאד מבקש אותך שתמסור את נפשך להיות רק בשמחה, כי עם עצבות לא פועלים שום דבר, רק מסתבכים יותר ויותר, ואף שאני יודע שמרוב צרות ויסורים ומרירות שעובר עליך קשה לך להיות בשמחה, עם כל זאת אתה מוכרח להכריח את עצמך עם כל הכוחות רק להיות בשמחה, כי כשאדם שש ושמח שום קליפה וסטרא אחרא לא יוכל לגשת אליך, כי הטומאה רק עצבות, מה שאין כן הקדושה זה רק שמחה, ובזה אדם יכול למדוד את עצמו אם הוא בהקדושה וכו', או אם הוא בהטומאה וכו', שיסתכל איך שהוא מחזק את עצמו בשמחה, כי השמחה מדביק את האדם אל האין סוף ברוך הוא.

הרגל את עצמך לדבר עמו יתברך בתמימות ובפשיטות גמור, ולספר לו יתברך כל אשר עם לבבך, בלי שום חכמות והשכלות כלל, אשר כל דיבור ודיבור שמדברים אליו יתברך זה הצלחה נצחית, הצלחה כזו אשר אין לתאר ואין לשער כלל.

ודע לך שזה עיקר שלימות התיקונים שמקבלים מרביז"ל, מצד אחד להיות מאד מאד שמח עם נקודת יהדותו, ומצד שני להרבות בדיבורים אליו יתברך, אשר כל דיבור ודיבור עושה רושם בכל העולמות.

ויותר מזה אין לך מה להתבלבל כלל, רק לשמוח כל השנה שזכית להיות אצל רביז"ל בראש השנה, ובוודאי יהיה לך תיקון נפלא.

העיקר ראה למסור את נפשך להתפלל את השלוש תפלות שחרית מנחה ערבית במנין דייקא, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות ח.) מאי דכתיב (תהלים ס"ט) "ואני תפלתי לך הוי"ה עת רצון" אימתי עת רצון בשעה שהצבור מתפללין; ולכן תעשה לעצמך הרגל לבוא לבית הכנסת ואז טוב לך כל הימים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup