ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם להתעקש לקחת את בני לאומן למרות שאשתי מתנגדת?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם להתעקש לקחת את בני לאומן למרות שאשתי מתנגדת?

שאלה:

מאת משה:
שבוע טוב. ראשית ברצוננו להודות לה׳ על הניסים הגדולים שעשה עם הצדיק, ואנו ממשיכים להתפלל ללא הרף לרפואתו השלימה והמהירה של הרב, ויאריך ימים על ממלכתו עד ביאת גואל צדק מתוך בריאות איתנה ונהורא מעליא אמן.

רצינו לשאול בעניין בננו הבכור, שבעוד כשבוע יגיע לגיל שבע, והאישה אומרת שהיא איננה חסידת ברסלב, ולכן לא צריך לקחת אותו לאומן, ומספיק שנתפלל עליו, וכן יש עוד מניעות שונות. האם צריך להתגבר על הכול ובכל זאת לנסוע?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר אחרי קדושים ז' אייר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל משה נרו יאיר

לנכון קבלתי את מכתבך.

מה אומר לך ידידי היקר, חכמינו הקדושים אמרו (שבת קטז.) אמר הקדוש ברוך הוא ימחה שמי על המים כדי לעשות שלום בין איש לאשתו, שלום בית זה יסוד היסודות בדרכי רביז"ל, ולכן תעשה כל מיני מאמצים שבעולם שיהיה שלום בינך לבין אשתך, אי אפשר להכריח את דעתו על דעת אשתו, אפשר לבקש, להסביר, לשכנע, וכו' וכו', אבל לא להכריח. אם אשתך מתנגדת כל כך וכו', מה אתה יכול לעשות?

בענין להביא את הילדים לפני גיל שבע אל ציון רביז"ל, אין למעלה מזה, כי רביז"ל הבטיח (חיי מוהר"ן סימן תקי"ז) שכל תינוק שיהיה אצלו קודם שבע יהיה נקי מן החטא, צריכים להסביר לאשה מה קורה היום, בני הנעורים יוצאים מהדת רחמנא ליצלן, לוקחים סמים כבדים וכו', עוברים ועושים הדברים הכי מגונים וכו', גומרים בבתי סוהר וכו', זה מה שאנחנו רוצים שיצא מבנינו?

כך צריכים לשאול את האשה, בלי שום ויכוחים, בלי שום נצחונות ומריבות מחלוקות ושנאות, ואז אולי תפעול אצלה, וכמובן צריכים לשפוך הרבה שיח ותפלה לפני בורא עולם על זה, כי בלי תפלה זה לא ילך כלל.

יעזור הקדוש ברוך הוא שיפקח עיני אשתך ותבין שאתה לא עושה את זה בשביל חסידות, אלא כדי להציל את הבן, כשיש הבטחה כל כך חזקה מרביז"ל, לא צריכים להיות חסיד ברסלב כדי לנסוע אל ציונו הקדוש בעיר אומן, צדיק יחידי שהבטיח הבטחה כל כך חזקה שמי שיבוא אל ציונו הקדוש ויתן פרוטה לצדקה עבורו, אפילו אם עצמו וגבהו חטאיו ופשעיו וכו', יוציאו מהשאול תחתית ומתחתיו וכו', היש טיפש בעולם שלא יסע אפילו רק פעם אחת בחייו אל הצדיק הקדוש הזה ויקבל את תיקונו.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup