ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איך הצדיק מתחזק למרות התקפי הלב הקשים שעבר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איך הצדיק מתחזק למרות התקפי הלב הקשים שעבר?

שאלה:

מאת ברוך:
שלום וברכה לכבוד מוהרא"ש שליט"א. ראשית אשאל בשלומכם הטוב, ואקווה שאתם חוזרים לקו הבריאות. אני מחייה את עצמי עם ספריכם הנפלאים הרבה שנים ומאחל לכם רפואה שלימה והחלמה מהירה. אני מקווה שכבודו ימחל לי כי ברצוני לדעת איך אתם מסתכלים על מה שקרה ואיך אתם מתחזקים בכל זאת?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר טהרה א' דר"ח אייר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל ברוך נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

חסדי השם יתברך שגמל עמי חסדים ורחמים גמורים, והחזיר לי את החיים, פשוטו כמשמעו, ובאמת ראוי לכל בר ישראל לתת תודה להקדוש ברוך הוא בכל יום ויום, על גודל החסדים והרחמים גמורים שעושה עמו הקדוש ברוך הוא, בלילה האדם מפקיד את נשמתו אצלו יתברך ובבוקר מקבל חזרה נשמה חדשה לגמרי, אך האדם אינו תופס ומשיג מה הקדוש ברוך הוא עושה עמו, ולכן עלינו להתחדש בכל יום ויום, ולהשתדל שכל יום יהיה אצלינו חדש לגמרי.

חסדי השם יתברך היום השתחררתי מהבית רפואה, שזה בעצמו נס גדול מאד למעלה מהמשוער, ואסור להקשות שום קושיות, אלא תמיד לזכור אשר (תהלים קמ"ה) "צדיק הוי"ה בכל דרכיו וחסיד בכל מעשיו", רביז"ל אמר (ספר המדות אות אמונה סימן ט"ו) כשנופל איזה קושיא על השם יתברך אזי תשתוק, ועל ידי השתיקה מחשבותיך בעצמם ישיבו לך תירוץ על קושיותיך, אדם תמיד צריך לדעת שאינו יודע מה שאינו יודע וכו', אזי ממילא לא יהיה לו שום קושיות עליו יתברך, רביז"ל אמר (ספר המדות אות מריבה סימן פ"ו) מי ששומע חרפתו ושותק על ידי זה נתבטל ממנו רבות רעות שהיו ראויין לבוא עליו.

ולכן צריכים רק לשתוק למחרפו ולמבזו, ועל ידי זה ניצולים מרבות רעות, ונמשך על האדם חסד ורחמים גמורים.


המאחל לך חודש טוב ומבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup