ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם לשלוח את בעלי לאומן לאחר המקרים המזעזעים שקרו?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם לשלוח את בעלי לאומן לאחר המקרים המזעזעים שקרו?

שאלה:

מאת דינה:
שלום כבוד הרב. אני יודעת שזו מצווה גדולה מאד לטוס לאומן, וברוך ה' בעלי כבר טס לשם פעמיים לפני שהתחתנו. אך לאחרונה פשוט הזדעזעתי אחרי מה שקרה למשפחת סנדלר,
שאבא ושני ילדיו נרצחו שם. וכן האברך שעשה פסח בקייב, וכשיצא מבית הכנסת חבורה של אנשים הרביצו לו, והוא מאושפז במצב אנוש בבי"ח. ואחרי כל זה, אני ממש מפחדת על בעלי שיטוס לאומן בראש השנה הקרוב.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' קודם החג י"ג ניסן ה'תשע"ב

שלום רב אל דינה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

קודם עליך לדעת שבעתים הללו יש סכנה בכל מקום, וכמאמרם ז"ל (קהלת רבה פרשה ג' סימן ג') כל הדרכים בחזקת סכנה; וגם בארץ ישראל יש סכנות גדולות, הנה יהודי יוצא מהכותל המערבי דרך שער יפו, ובא ערבי והיכה על ראשו עם גרזן וכו', וכן שומעים מדי פעם סיפורים מסוכנים ממחבלים בארץ ישראל [לא תקום צרה פעמיים], וכן בארצות הברית ובשאר מדינות, באירופא האנטישמיים רוצחים יהודים, או מכים אותם וכו' [לא תקום צרה פעמיים].

ולכן אל תפחדי מלשלוח את בעלך לנסוע אל ציון רביז"ל בעיר אומן, כי קודם אפילו באמצע השנה נוסעים קבוצות יחד, וכן אפילו יחיד לוקח טקסי משדה התעופה עד ציון רביז"ל, ולכן אין מה לפחד. ומכל שכן בראש השנה נוסעים רבבות רבבות של יהודים אל ציון רביז"ל כן ירבו, ויש שמה שמירה מהמדינה, ולכן אין לך מה לחשוש כלל, כי להיות אצל רביז"ל בראש השנה אין למעלה מזה, ואשרי אדם שזוכה להיות בראש השנה אצל רביז"ל בעיר אומן.


בוודאי אדם צריך לשמור לא ללכת למקומות מסוכנים אפילו בארץ ישראל, אבל צריכים לצאת מהדמיונות וכו', כי אי אפשר לחיות עם דמיונות וכו' כאילו יקרה משהו וכו', כי עם דמיונות כאלו יכולים פשוט להשתגע וכו', ואדם יפחד לצאת מביתו שמא יהיה לו תאונת דרכים חס ושלום וכו'. ולכן צריכים לשמור לא להכנס בפחדים יתרים ובדמיונות מיותרים, וכבר אמרו חכמינו הקדושים (ירושלמי שבת פרק י"ד הלכה ג') על הפסוק (דברים ז') "והסיר הוי"ה ממך כל חולי" זו רעיון, דאמר רבי אליעזר (שם כ"ח) "ונתן עול ברזל על צוארך" זה רעיון, היינו מה זה העול הכי קשה של האדם? זה הרעיונות והדמיונות שמסבבים אותו, כי מרוב עוונותיו וכו', הוא נמצא בלחץ תדירי ומדמיין לעצמו כל מיני מחשבות של הבל וכו', ושל פחדים וכו', מה יעשה לו זה? ומה יעשה לו ההוא? ובאמת אדם רודף את עצמו יותר מה שאחרים רודפים אותו, כי מי שתמיד רק חושב ממנו יתברך, ומשתדל להכניס את הקדוש ברוך הוא בתוך מח מחשבתו, אזי מתפטר מכל אלו הרעיונות והדמיונות, ונעשה בן חורין אמיתי, ואין עליו שום עול, ולכן אל תחששי לרגע לשלוח את בעלך אל רביז"ל על ראש השנה לאומן, כי רביז"ל הבטיח מי שיהיה אצלו בראש השנה ראוי לו לשמוח כל השנה.

הקדוש ברוך הוא יעזור לכם שיהיה בביתכם שלום בית אמיתי, כי (סוטה יז.) איש ואשה זכו שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אשה ואי אפשר לאשה בלא איש אי אפשר לשניהן בלא שכינה, ובמקום שהשכינה נמצא שם הברכה מצויה, רק שיהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאד, כי שלום אמרו חכמינו הקדושים (שבת י) זה שמו של הקדוש ברוך הוא, ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית.

המאחל לך חג כשר ושמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup