ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בחור ניצל אותי, ואני מיואשת לגמרי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בחור ניצל אותי, ואני מיואשת לגמרי

שאלה:

מאת איילת:
שלום לרב שליט"א. הסתבכתי עם בחור שניצל אותי, ועכשיו אני אובדת עצות ומיואשת לגמרי לאחר מה שקרה, מה אני עושה עכשיו?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ראשון לסדר צו ב' ניסן ה'תשע"ב

שלום וברכה אל איילת תחי'

בדרך כלל אני לא כותב דברים אלו על הכתב, כי יד כל ממשמשים בהם, והדברים צנועים וכו', אני בכלל לא כותב דברים אלו בכתב, רק מדבר מהפה לאוזן וכו', ובפרטיות שכל השאלות הבאות דרך האתר, שכולם קוראים את זה, אני לא עונה בפרטי פרטיות וכו'.

אקווה שתביני בעצמך שאני לא יכול לענות על הפרטים וכו', כי אפילו המכתבים שאני משיב לכל אחד ואחד היום כבר נדפסו תשעים ושמונה כרכים שבהם קרוב לעשרים ושלוש אלף מכתבים, גם שם אני לא כותב רק ברמז וכו' והכל מטעם הצניעות וכו'.

עם כל זאת מפני חומרת העניין אני כותב לך ברמז, ואקווה שתביני דבר מתוך דבר וכו', ושאר הדברים הנחוצים תבואי ואסביר לך הכל וכו'.

הדבר הראשון עליך לדעת שמכל בעיה שבעולם יכולים לצאת, מכל סיבוך וכו' יכולים לצאת וכו'.

ולכן בשום פנים ואופן אסור לך להישבר ולהיכנס בדיכאון וכו' כי זה מאד מסוכן ורביז"ל היזהרנו על זה יותר מהכל ואמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ע"ח) אין שום יאוש בעולם כלל, ואמר (לקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן קי"ב) אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שאתה יכול לתקן. ולכן העבר אין, ואסור לך להתבלבל וכו', רק לקבל על עצמך קבלות חזקות כגון צניעות הלבוש, צניעות הדיבור, ולשמור מאד לא לדבר עם שום גבר זר, שזה איסור חמור, כי חמור המדבר יותר מהעושה מעשה (כתובות מד:).

הדבר השני אם תוכלי לנסוע אל ציון רביז"ל, ושם לשפוך את לבך אל הקדוש ברוך הוא וכמובן ליתן פרוטה לצדקה ולומר את "התיקון הכללי" ולבכות לפניו יתברך ואז הכל יתוקן על הצד הכי טוב.

אני מקווה שיצא לך להגיע ואיעצך בעל פה כדעת מה לעשות.

אבל העיקר לא להיכנס בלחץ ובדחק ולא להישבר ולא להתייאש כי הכל ממנו יתברך, והוא יתברך אוהב את בניו ולכן אל תכנסי בשברון לב אף שכואב מאד שניצל אותך וכו' עם כל זאת מהיום והלאה תשמרי על עצמך ותהי חזקה מאד ושב ורפא לך.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup