ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יש עניין לטוס לאומן בראש חודש ניסן?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יש עניין לטוס לאומן בראש חודש ניסן?

שאלה:

מאת אריה:
לכבוד הצדיק שליט"א. האם יש עניין לנסוע לראש חודש ניסן אל ציון רבינו באומן, ומהיכן המקור לזה?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר ויקרא  כ"ו אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אריה נרו יאיר ויזרח

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת שרביז"ל הזהירנו העיקר על ראש השנה שאז כל אחד מאנשי שלומינו שמאמין בו מוכרח להיות בראש השנה אצלו באומן, ואין שום תירוץ בעולם להתחמק מזה, ובפירוש ציווה להכריז כרוז, מי שמאמין בו שיהיה אצלו בראש השנה, ואין שום התחמקות על זה, ואף שיש שבא להם דבר זה קשה מאד.

וידוע שמוהרנ"ת ז"ל מדגיש בפירוש שזה שייך גם אחר הסתלקותו, כי אמר את זה בראש השנה האחרון, וזה ממש כמו צוואה מפורשת ממנו ז"ל, והאריך בזה מוהרנ"ת ז"ל הרבה מאד ממעלת האדם שנוסע אל הצדיק האמת בראש השנה.

עם כל זאת אמר רביז"ל שיהיה לו נחת רוח שנבוא בכל פעם אליו, היינו אצל ציונו, וילמדו ויתפללו שם, ולכן אנשי שלומינו אלו שהיו גרים סביב אומן היו נוסעים בכל ערב ראש חודש אל ציון רביז"ל, וכבר לא מדברים אלו שהיו גרים באומן עלו בכל יום כמה וכמה פעמים אל ציון רביז"ל, כי הוא חיינו.

אבל אלו שהיו גרים רחוק באו רק על ראש השנה שאז הזהיר מאד מאד שכולם צריכים להיות.

הנסיעות שעשו בשנים אחרונות ובפרט בראש חודש ניסן (יום הולדת רביז"ל) זה עשו הסוכני נסיעות. וכן על שבת חנוכה ועל חג השבועות, זה גם כן התעוררות רק מסוכני נסיעות. כי רק בחיים חיותו של רביז"ל נסעו אליו בהשלוש זמנים המיוחדים ראש השנה, שבת חנוכה, וחג השבועות, אבל אחר הסתלקותו לעילא ולעילא וכו', היו אנשי שלומינו מכל העולם נזהרים להיות רק בראש השנה אצל ציון רביז"ל, כי על זה הזהיר יותר מהכל. אבל בשבת חנוכה אף אחד לא נסע, אדרבה זהו מעיקרי החינוך להילדים שהאבא יהיה בבית בחנוכה עם הילדים, כי חנוכה זה ענין חינוך לחנך את הילדים, ובפרטיות בדורות אלו אשר הוא דור תהפוכות וצריכים לשמור מאד על הילדים, אזי אין לנסוע. וכן חג השבועות להשתדל להיות עם הילדים ולהקפיד שילכו לבית הכנסת להתפלל וישמעו קבלת התורה וכו'.

ולכן אין שום מקור על זה, היינו לנסוע על ראש חודש ניסן.

עם כל זאת אשרי אדם שיכול להיות בכל פעם בציונו של רביז"ל באומן, אשר אין ערוך אליה כלל, והוא תיקון נורא ונפלא מאד, וכל עם ישראל יצטרכו לבוא לשם בשביל תיקון.

וכאן המקום לעורר כי הציון זה נחלת הכלל, ולא שייך לצמצם את זה לאדם פרטי וכו', ורביז"ל כבר דואג שבכל פעם מתחלפים שם המשמרות ודי לחכימא. וזה שנתפרסם עכשיו בעולם שידי זרים אשר לא ברוח התורה רוצים לשלוט שם וכו', זה לא יעלה להם בשום פנים ואופן, כי רביז"ל הוא סוד "הארון נושא את נושאיו", ולא שבני אדם ישאו את הארון.

לא צריכים לפחד שידי זרים ישלטו בציונו הקדוש של רביז"ל, כי ימח שמם גם הקומוניסטים רצו להשתלט על הציון ולא הצליחו. ולכן לא צריכים להכנס בלחץ כלל, והכל דמיון אחד גדול.

הקדוש ברוך הוא יערה רוח ממרום שכלל נשמות ישראל יבואו אל ציון רביז"ל, ויקבלו את התיקון הנפלא מרביז"ל.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup