ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אם אתחתן לפני אחותי זה יפגע לה במזל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אם אתחתן לפני אחותי זה יפגע לה במזל?

שאלה:

מאת אפרת:
שלום לצדיק היקר, אני זקוקה לעצה אמיתית. אני בת 23, ואחותי הגדולה ממני בת 26. אני יוצאת עם בחור כבר ארבעה חודשים ובעזרת ה' אנחנו רוצים להתחתן. הבעיה היא שההורים שלי, ובעיקר אחותי, חוששים מזה שאני הצעירה אתחתן לפניה, ושזה לא יפגע לה במזל. האם יש מה לחשוש בכך? כי אם כן מה אני אעשה? אני לא יכולה לחכות עד שהיא תתחתן.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר ויקהל פקודי כ"ב אדר ה'תשע"ב

שלום רב אל אפרת תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני מבין טוב את הבעיה שלך וכו'. עם כל זאת, את הגעת כבר לגיל עשרים ושלוש, ומזמן היית צריכה להתחתן, ועכשיו מצאת בחור שמוכן להתחתן איתך, אזי את צריכה להסביר להורים בצורה יפה, עם כל הכבוד לאחותי וכו', אבל אני מוכרחה להתחתן, ואין שני כיוונים. ותאמיני לי שאת מצדך לא עוברת בזה על מצוות כיבוד אב ואם, כי הרי יותר מסוכן שתשארי חס ושלום רווקה. ואם אפשר לשכנע גם את אחותך בצורה יפה מה טוב ומה נעים, ולהסביר לה שבזכות זה גם היא תמצא את בן זוגה.

אני יודע שכל הענין רגיש מאד, עם כל זאת את צריכה לרחם על עצמך, כי אם לא תרחמי על עצמך מי ירחם עליך? יש הרבה פעמים שבאים בחיים למבוי סתום שאין ברירה, וזה המצב אצלך.

ולכן אל תחשבי פעמיים, ותקבעו תאריך לחתונה. והקדוש ברוך יעזור שגם אחותך תמצא את בן זוגה.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup