ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני בקשר עם מישהו כבר חמש שנים. האם הוא מתאים לי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני בקשר עם מישהו כבר חמש שנים. האם הוא מתאים לי?

שאלה:

מאת מנואלה:
לכבוד המוהרא״ש שלום לכם. אני מנואלה בת לולוקה. לפני כחודשיים נפרדתי מיצחק בן רחל, לאחר מערכת יחסים של 5 שנים מאז אני מלאת צער וכאב אני מאוד מבקשת אם אתם יכולים לענות לי לשאלה אם יצחק מתאים לי ומה לעשות כדי לזכות להיות שמחה אנא חזקו אותי.

 השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר תצוה ז' אדר ה'תשע"ב

שלום רב אל מנואלה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני לא מבין אותך אחר שחיית עמו חמש שנים וכו' את שואלת אם הוא מתאים? את צריכה תיכף ומיד להתחתן אתו, ולחזור בתשובה שלימה, ולבנות בית נאמן בישראל, ואז השמחה יהיה בביתכם.

הס"מ מטמא את בני ובנות ישראל וחיים ביחד וכו' וכו', ואחר כך נפרדים וכו', ולא בחינם שמסתובבים כל כך הרבה רווקים ורווקות מבוגרים וכו', כי אם כבר התחברו יחד צריכים תיכף ומיד להתחתן ולחזור בתשובה ביחד, ולבנות בית נאמן בישראל, ואז הכל היה מסתדר, כי אצלו יתברך מאד מאד חשוב תשובה, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (פסחים קי"ט) ידו של הקדוש ברוך הוא פרוסה תחת כנפי החיות כדי לקבל בעלי תשובה.

ואמרו (שמות רבה פרשה י"ט סימן ד') אין הקדוש ברוך הוא פוסל לבריה אלא לכל הוא מקבל, השערים נפתחים בכל שעה וכל מי שהוא מבקש לכנוס יכנס; וכן אמרו שם (פרשה כ"א סימן ה') "כיריעות שלמה" מה השלמה הזאת מתלכלכת וחוזרת ומתלבנת, כך ישראל אף על פי שהן חוטאין, הן שבין בתשובה לפני הקדוש ברוך הוא.

וזה מוסר השכל, שכל מי שמסתובב עם בחורה וחיים ביחד באיסור וכו', עליהם לחזור בתשובה שלימה ולהתחתן מה שיותר מהר בהיתר, ושב הקדוש ברוך הוא וימחול להם, והרגע שמתחתנים בקדושה נמשך עליהם שמחה אמיתית.

אקווה שתקיימי את דבריי.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup