ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני רוצה כבר להתחתן, ובן זוגי עדיין לא החליט. מה לעשות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני רוצה כבר להתחתן, ובן זוגי עדיין לא החליט. מה לעשות?

שאלה:

מאת טובה:
אני גרושה, ונפגשת עם בחור גרוש פלוס ילדה. יש בינינו מציאת חן גדולה והצדיק נתן לי ברכה "בסימן טוב ובמזל טוב" ואמר שנתחתן מהר ושהבחור יעבור למקום מגורי. הוא מעוניין בי מאוד, אבל קשה לו להחליט בקשר לנישואין והוא טוען שעדיין אינו בשל כי רק לפני 7 חודשים הוא התגרש, והוא מאד קשור לבתו באופן אובססיבי. הילדה גרה בסביבת מגוריו, והוא פוגש אותה 3 פעמים בשבוע והמעבר אלי יקשה עליו. ומה עוד שגרושתו אינה שומרת תורה ומצוות והאב רוצה כמה שיותר להשפיע עליה. אני חתכתי את הקשר בינינו וכל עוד שלא יחליט לא נדבר ולא נתראה כי אני לחוצה בגילי להינשא. הבחור טען שהוא צריך זמן. מה לעשות?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר תרומה כ"ו שבט ה'תשע"ב

שלום רב אל טובה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה לדעת שבזה העולם צריכים סבלנות, ורביז"ל הזהירנו (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן כ') לא לדחוק את השעה, ואמרו חכמינו הקדושים (ברכות סד) כל הדוחק את השעה השעה דוחקתו, הן אמת שאת רוצה כבר להתחתן, אבל הוא עדיין דוחה וכו', מפני טעם צודק וכו', עם כל זאת עליך לחכות בסבלנות וכו', ואז תראי ישועה גדולה מן השמים, העיקר לבקש ממנו יתברך כל מה שאת צריכה, אבל לא לדחוק את השעה, בזה העולם מוכרחים לקנות לעצמו סבלנות, כי בלי זה אי אפשר להתקיים כלל.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup