ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - יש לי נסיונות קשים, ואני רוצה כבר להתחתן. אני צריך עצה.
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
יש לי נסיונות קשים, ואני רוצה כבר להתחתן. אני צריך עצה.

שאלה:

מאת דוד:
לכבוד הרב הצדיק מוהרא״ש שליט״א. אני מאד מתחזק עם הספרים והקונטרסים של הרב. אני בחור בישיבה ואני רוצה להיות טוב, כאשר רק הקב״ה יודע שאני רוצה להיות טוב, אבל יש לי כל כך הרבה נסיונות מהס״מ ואין מי שיבין את הצער שלי, הראש ישיבה שלי רק מדבר מדברים שהוא בעצמו לא מבין. ואני רק רוצה להתחתן ולהיות יהודי כשר! בבקשה מכבוד הרב להשיב לי.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר תרומה כ"ו שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל דוד נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת שכל בחור יש לו את הנסיונות הקשים והמרים שלו, כמו שכתוב (איכה א' ט"ו) "קרא עלי מועד לשבור בחורי", אצל הס"מ זה מועד וחג לשבור בחורים, וזה אשר ק'רא ע'לי מ'ועד ל'שבור ב'חורי ראשי תיבות ע'מ'ל'ק' ב'ל'ע'ם', שהם טמאו את נשמות ישראל בניאוף.

ולכן צריך כל בחור להתחזק ביתר שאת ביתר עוז בספרי רביז"ל, ולהחזיק מעמד ולא להשבר משום דבר, אדרבה הם צריכים לעשות כל מה שביכולתם להחזיק מעמד ולבקש הרבה ממנו יתברך שיזכו להתחתן, כי אצל רביז"ל היה הדבר הראשון שבחור רווק צריך להתחתן, ושלא יהיה בררן אלא יתחתן לשם שמים.

ולכן אל תתבלבל מאף בריה שבעולם, אתה צריך להרגיל את עצמך ללכת במקום פנוי שאין שמה בני אדם, ולפרש את כל שיחתך אליו יתברך, ולבקש ולהתחנן ממנו יתברך שתזכה למצוא את בת זוגך, ותבנה בית נאמן בישראל על פי דעת רביז"ל, ושתהיה תמיד שמח, ולעסוק בעבודת השם יתברך תורה ותפלה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup