ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני בקשר עם "בחורה קשה" זמן רב, להתחתן איתה או לא?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני בקשר עם "בחורה קשה" זמן רב, להתחתן איתה או לא?

שאלה:

מאת רן:
שלום לכבוד הרב. התחלתי לחזור בתשובה לפני כשלוש שנים, היום אני בן 24, וגם הייתי אצלך פעם וברכת אותי. זמן מה לאחר מכן התחלתי "לצאת" עם מישהי והיום אנחנו ביחד כבר שנתיים וקשה לי מאוד עם זה כי המצב הזה מונע ממני להתחזק ואני כבר מזמן לא הולך לשמוע שיעורי תורה בעקבות זה. בנוסף, היא גם בחורה קשה (אני לא טוען שאני מושלם גם אני לא משהו) ואני סבור מאוד שאני לא אתחתן איתה, וגם הרב שלי אומר לי להיפרד ממנה, אך זה קשה לי מאוד עם כל זה שאני לא שמח בכלל להיות עמה. מה עלי לעשות ואיך?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר משפטים י"ט שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל רן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת שאסור להסתובב עם בחורה סתם ככה, אלא אחר כמה פגישות צריכים להתחתן, כי זה עוון חמור מאד מאד סתם להסתובב עם בחורה בלי שום תכלית וכו', ואמרו חכמינו הקדושים (ברכות סא.) המרצה מעות לאשה מידו לידה כדי להסתכל בה אפילו יש בידו תורה ומעשים טובים כמשה רבינו לא ינקה מדינה של גיהנם שנאמר (משלי יא כ"א) "יד ליד לא ינקה רע לא ינקה".

וכל אלו שמסתובבים עם בחורה כמה שנים וכו', וכבר לא מדברים שנכשלים וכו', בוודאי לבסוף נכנס ספיקות בלב האם זאת בת זוגי? האם יהיה לנו חיים טובים? אם הסתובבת כבר כמה שנים וכו', למה אתה צריך לכתוב שהיא בחורה קשה? ולמה אתה צריך לזרוק אותה ולהפרד ממנה? תתחתנו לשם שמים, והקדוש ברוך הוא יעזור לכם שתבנו בית נאמן בישראל.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup