ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני בת 29 ורוצה רק חתן חסיד ברסלב. לחכות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני בת 29 ורוצה רק חתן חסיד ברסלב. לחכות?

שאלה:

מאת אדל:
שלום וברכה לכבוד הרב שליט"א. אני בחורה בת 29 רווקה, בתשובה מגיל 25 בערך, התחזקתי ברוך ה' המון ומאז אני יוצאת לשידוכים בלי סוף. יש לי המון הצעות ואני נפגשת המון וזה לא מפסיק אני כ"כ רוצה לבנות כבר בית בקדושה ובטהרה ע"פ הדעת של רבנו.

מתחילת התשובה התקרבתי לרבנו וזאת הדרך שבחרתי לעבוד את השם אני מאוד רוצה בבחור שהוא גם בדרך הזאת שמקורב לצדיק ונוהג בדרך החסידות הזו. הגעתי לשלב שאני עייפה מאוד ומיואשת מאוד, אני שומעת המון הערות מכל האנשים שסובבים אותי שאני צריכה להתפשר ולצאת לפגישות גם עם בחורים שלא ממש מקושרים לצדיק. רק מלחשוב על זה שאולי אני לא אתחתן עם חסיד ברסלב ולא אקים בית של רבנו, כמו שהלב שלי רוצה, יש לי צער עמוק מאוד.

אשמח לשמוע את דעת הרב בנושא הנ"ל, אני במצוקה נפשית מאוד גדולה ואשמח אם כבוד הרב ינחה אותי וידריך אותי. אני מודה לך.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר משפטים י"ט שבט ה'תשע"ב

שלום רב אל אדל תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה לשמוח מאד שזכית לחזור בתשובה שלימה אליו יתברך, ובפירוש אמרו חכמינו הקדושים (ברכות לד) במקום שבעלי תשובה עומדים שם אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד, ובפרט שזכית להתקרב אל דרך התם והפשוט שקיבלנו מרביז"ל.

והנה רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן פ"ט) שהצדיק הוא השדכן ומשדך את כל השידוכים, את צריכה לזכור שאת כבר בגיל עשרים ותשע, ולכן הגיע הזמן שלא תהיי בררנית, את צריכה לבקש ממנו יתברך שיתן לך את בן זוגך לפי שורש נשמתך, ואל תכנסי מאיזה חסידות הוא וכו', כי את צריכה את בן זוגך, ואם יהיה מאנשי שלומינו חסידי ברסלב מה טוב ומה נעים, אבל אם לא גם כן אסור להשבר, כי את צריכה כבר להתחתן, והאשה יש לה כוחות הנפש בלתי מוגבלים להפוך את בעלה אל דרך הטוב וכו'.

ולכן אני מאד מבקש אותך אל תהיי בררנית, עלייך לבקש רק את בן זוגך ששייך לשורש נשמתך, ותוכלי תיכף ומיד להתחתן ולהקים בית נאמן בישראל.

את צריכה מאד להתחזק ולא להכנס במצוקה נפשית וכו' וכו', ודעי לך שהשמחה צריכים להכיר על הפנים וכו'.

הקדוש ברוך הוא יעזור לך שתזכי למצוא את בן זוגך תיכף ומיד, ותהי הכי מאושרת בחייך.

 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup