ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

4900
קשה לי מאוד לשמור שבת. מה עליי לעשות כדי להתחזק בזה?
יש לי קשיים לשמור שבת. פתחתי ספר קודש בשביל לדעת איך לפתור את זה, ושמה קיבלתי רמז שאני צריך להיפגש עם שניים מגדולי חסידי ברסלב. עם אחד כבר נפגשתי והתייעצתי, והוא אמר לי לעבוד על עניין האמונה וכל מה שקשור לזה, ועכשיו אני רוצה להתייעץ עם כבודו: על מה אני צריך לעבוד בשביל לזכות לשמור שבת בלי בעיה?
4899
כבר הרבה זמן אין לי חשק פנימי לעבודת ה'. מה הרב מייעץ לי?
ברוך ה' יש לי אישה טובה וצדיקה שדוחפת אותי ללמוד וללמד, אני מתפלל ומנסה ללמוד אבל הכול מהחוץ לפה... אני בעל תשובה וכבר תקופה ארוכה אין לי התלהבות בעבודת ה' ואני מתגעגע לזה המון.
4898
הציעו לי להקליט את השירים שלי ולהוציא אלבום לנשים. האם לעשות זאת?
אני כותבת שירים ומנגנת בגיטרה פעם בשבוע בשיעור לנשים, הן מאוד אוהבות את זה ושרות איתי ביחד. פניתי דרך חברה למפיק בירושלים שביקש לשמוע שיר אחד מהשירים שלי, שלחתי לו שיר לדוגמא והוא אמר שיש לי כישרון מדהים והשירים מיוחדים מאוד, והציע לי להקליט אצלו באולפן אלבום משלי. מה דעתכם בעניין?
4897
אני נמשך מאוד ללימוד קבלה. איך אני יכול לדעת האם אני ראוי?
אני מאוד נמשך ללמוד קבלה, ומהקצת שלמדתי הייתה לי חיות נפלאה, אבל אני מסופק אם אני ראוי לזה מצד מצבי הרוחני. איך אני יכול לדעת אם אני ראוי ללמוד קבלה?
4896
הארוס שלי גורם לי צער גדול בזה שהוא מדבר כל הזמן על כמה כסף נתנה כל משפחה. מה עושים?
בבקשה תציל אותי ותן לי עצה: אני מאורסת, אבל אני לא מסוגלת יותר. הבחור כל הזמן מדבר על כסף - כמה המשפחה שלו תיתן ולמה רק הם שמים הרבה, ולמה את ככה, ולמה ככה... קשה לי, הוא קשה ועקשן ותמיד הוא מוציא אותי שאני לא בסדר. יש בו מידות טובות אבל עד שזה מגיע לכסף או לעבודה שלי.
4895
אני בקשר עם גבר כבר הרבה שנים, אך הקשר לא מתקדם לכיוון חתונה. מה עליי לעשות?
בעוד כמה חודשים אהיה בת ארבעים. אני רווקה שנמצאת בקשר עם גבר כבר המון שנים, אך שום דבר לא מתקדם לכיוון רציני. אני מאוד מאוד רוצה שזה יהיה בעלי, אך משום מה כל הזמן הקשר מתפרק וחוזר.
4894
איך בן אדם יכול להתחזק גם בתקופות קשות בחיים?
אני עובר לאחרונה תקופה קשה מאוד שמשפיעה על המצב רוח שלי ומפילה אותי לעצבות. איך בן אדם יכול להתחזק גם בתקופות כאלו בחיים? במה הוא יכול להיאחז?
4893
דווקא כשאני לומד תורה עולות בי מחשבות רעות ואני מגיע לידי חימום. האם מותר לי ללמוד בצורה כזו?
עוברים עליי ייסורים גדולים מפגם הברית וממחשבות זרות של משכב זכר, ובעוונותיי הרבים אני חושב במזיד על משכב זכר ובא לידי הוצאת זרע לבטלה. בעבר אמרתם לי לסיים את מסכת תענית מאה ואחת פעמים, וכן בהרבה הזדמנויות הוריתם לי ללמוד משניות, אך דווקא בעת הלימודים האלו באות לי המחשבות הנ"ל
4892
בני הקהילה שלי מבקשים שאשאר איתם ולא אטוס לאומן לראש השנה. מה דעתכם בעניין?
אבי מורי היה רב קהילה גדול ומפורסם, ובכל שנה הוא היה נוסע לאומן לראש השנה. וכעת, אחרי שאבי מורי נפטר ואני מוניתי לממשיך דרכו פנו אליי מאנשי הקהילה בבקשה שלא אטוס לאומן ואשאר עם בני הקהילה בראש השנה. אשמח לשמוע מה דעתכם בעניין.
4891
מה המקור למנהג שמניחים אבן על הקבר כשפוקדים אותו?
מה המקור למנהג להניח אבן על קבר? האם זה מועיל במשהו או מכבד את הנשמה? והאם זה נכון לנהוג כך?
4890
אני שייך לקהילה חסידית גדולה, ומאז שהתקרבתי אליכם משפחתי גורמת לי הרבה מניעות
אני שייך לקהילה חסידית גדולה, ובתקופה האחרונה נקשרתי אליכם מאוד, וממש בוער בנפשי הרצון לנסוע לצדיק וליהנות מאור זיו פניו, אבל בביתי מונעים זאת ממני ולא רוצים לתת לי לנסוע לשבת או לזמן אחר במחיצת הצדיק. האם יש מציאות שאוכל להגיע באמצע השבוע ולהיכנס כדי לקבל ברכה מהצדיק?
4889
הוריי לא אוהבים את החלטתי לגדל זקן. האם כדאי לסדר אותו כדי לרצות את הוריי?
אני בא מבית חילוני, והוריי לא אוהבים את החלטתי לגדל זקן בטענה שהזקן עדיין אינו גדל בצורה אסתטית. האם לקצצו מעט על מנת לסדרו ולרצות את הוריי?
4888
בעלי מכור לאלכוהול, ולאחרונה אנו עומדים לפני פירוק הזוגיות. האם זה הדבר הנכון לעשות?
אני נשואה שש שנים ויש לי ילדה אחת בת חמש. מתחילת הנישואים היו ביני לבין בעלי בעיות קשות בשלום בית למרות שיש בינינו אהבה. בעלי מכור לאלכוהול והדבר גורם לו לאבד שליטה. היינו שנתיים בטיפול זוגי שעזר רק לי להיות יותר סבלנית אליו, אך מבחינתו אין שינוי. אולי הוא פחות משפיל מבעבר. אני יודעת שהכי נכון בשבילי להתגרש כי ניסיתי כבר את הכול ושום דבר לא הצליח, אבל אני מאד אוהבת אותו וקשה לי עם זה. מה עליי לעשות?
4887
רציתי להשכיר חנות, וכשבאתי לראות אותה נפלתי ונחבלתי. האם יש בזה סימן עבורי?
יש לי חנויות בגדים בבני ברק ורציתי לפתוח עוד סניף במקום שבו השכירות מאוד זולה והמיקום מצוין. כשבאתי לראות את החנות וחציתי את הכביש הקרוב אליה נפלתי על הכביש ונחבלתי. האם זה סימן לא טוב וזה איתות שלא כדאי לי לקחת את החנות?
4886
אני ואשתי נשואים כבר שנים רבות ועדיין לא זכינו לילדים. האם ייתכן שזה בגלל חטאי העבר שלי?
אני ואשתי נשואים קרוב לשלוש עשרה שנה ועדיין לא נפקדנו בזרע בר קיימא. האם יכול להיות שזה בגלל שבחיי העבר הלא-דתיים שלי חברתי הרתה ממני וביצעה הפלה וזה מה שעומד בדרכי?
4885
אנו רוצים להצטרף לאחת מקהילות ברסלב. מה הייחודיות של הקהילה ביבנאל?
מה האני ואשתי רוצים לעבור לאחת מקהילות ברסלב, אך עדיין לא יודעים לאיזו מהקהילות כדאי לנו להצטרף. בין שאר האפשרויות אנחנו שוקלים לעבור ליבנאל, אך היות ואיננו מכירים את המקום פונים אנו לכבודו ומבקשים לדעת: מה הייחודיות של הקהילה ביבנאל?מעלה לגור ביבנאל?
4884
איך מתרצים את הסתירה שיש בדברי חז"ל בעניין המבול?
רציתי לשאול שאלה בעניין דור המבול: מובא שלא ירד בארץ ישראל מבול, ומאידך כתוב שנשתיירו בארץ ישראל שלושה מעיינות של מים רותחים, משמע שכן היה שם מבול. איך מסבירים את הסתירה שיש כביכול בין שני המקורות?
4883
יש לנו שיעור קבוע בספרי ברסלב, וכל המשתתפים בו עדיין רווקים. מה עלינו לעשות כדי להתחתן?
כל הבחורים שמשתתפים בשיעור שלנו רוצים להתחתן לשם שמים כמו בדורות הקודמים, אך נראה לנו שהיום הבחורות מחפשות את הבחור על הסוס הלבן... כולנו בסך הכל מחפשים את האחת שתהיה רצינית, החלטית, בלי השפעות, עם יראת שמים ומידות טובות כדי להקים בית, ונראה שהיום זה פשוט דור שמושפע מהרבה דברים לא טובים.
4882
הארגון האסלאמי הקיצוני והאכזרי דאעש מתקרב לאזורנו. האם יש ממה לחשוש?
לאחרונה התחילו להגיע המון דיווחים, תמונות וסרטונים על המעשים המזוויעים של הארגון האסלאמי הקיצוני דאעש. הדיווחים אומרים שהם השתלטו על חלקים גדולים בעיראק ובסוריה והם מתקרבים מאוד לגבול ישראל. האם יש ממה לחשוש?
4881
אחותי עומדת להתחתן בחתונה אזרחית. האם מותר לי להשתתף בחתונה?
אחותי חיה עם קיבוצניק והם החליטו להתחתן. ישנו ארגון כפרני שמטרתו לצוד נפשות יקרות מעם ישראל אל הצד האחר, ובעוונותינו הרבים הוא צד את אחותי. הארגון הזה מקיים חתונות אזרחיות עם נוסח כתובה לא הלכתי, החופה ללא רב מקדש ושבירת הכוס ללא שום מטרה. הוריי רוצים שאשתתף בחתונה של אחותי, אך אני רואה בזה חילול ה' אם אהיה נוכח שם, ואמרתי להם כי אני אעשה כפי שבורא עולם רוצה ואתייעץ עם רב גדול שייתן לי תשובה מה לעשות.
4880
אני נוסע עם בניי לאומן, ובגלל הוצאות הנסיעה לא נותר לי כסף להוצאות השוטפות. אשמח לחיזוק.
ה' זיכה אותי ובני חזרו בתשובה והתחתנו, ואחרי כמה שנים שהם נוסעים לרבינו, בעזרת ה' בלי נדר השנה אני איתם אצל רבינו בראש השנה. הבעיה היא שההוצאות על הנסיעה גדולות כך שלא נשאר לי כסף להוצאות השוטפות. אשמח אם תחזקו אותנו.
4879
האם יש עניין לעשות פדיון נפש גם לנפטרים?
4878
מה הסיבה לכך שהניגון 'ואפילו בהסתרה' הפך ללהיט חוצה מגזרים?
בשבועות האחרונים יצא הניגון 'ואפילו בהסתרה' והפך להיות להיט בציבור החרדי. רציתי לשמוע מדוע התפרסם כל כך הניגון בעולם, ולמה דווקא המשפט הזה של רבינו נחמן תפס גם את החסידים, הליטאיים והספרדים כאחד? וכן אם אפשר הסבר פשוט למילים המחזקות של הרבי זצ"ל.
4877
אני מתחתן בעוד שבועיים, וככל שהחתונה מתקרבת הלחץ והדאגות מתגברים יותר ויותר
4876
בעלי לא מוכן שבננו יטוס לאומן לבד, אך בננו מתעקש ולא מוכן לשמוע בקולנו
בעוד חודש בני יהיה בן שמונה עשרה. מאחר והוא התקרב לחסידות ברסלב בשנים האחרונות, בשנה שעברה היה ויכוח בין הבן שרצה לנסוע לאומן לבין בעלי שהתנגד מאוד לנסיעה. הלכנו לשאול את אחד מפוסקי הדור המפורסמים והוא החליט כי האבא והבן ייסעו שניהם לאומן, וברך אותם שתהיה להם ברכה והצלחה. וככה עשינו. בני רוצה מאוד לנסוע לאומן גם השנה, אך בעלי אינו רוצה לנסוע איתו, והוא מתנגד בתוקף שבננו ייסע לבדו לארץ זרה.
4875
גיסי רוצה שאהיה ערב להלוואה שהוא לוקח מהבנק, אך אני חושש. מה דעתכם?
גיסי מתכוון לקחת הלוואה גדולה מהבנק, והבנק התנה את מתן ההלוואה בהחתמת שני ערבים. גיסי מבקש ממני כבר תקופה ארוכה שאהיה הערב שלו, ואני לא יודע מה לעשות, כי מצד אחד אני רוצה לעזור לו, אך מצד שני אני מפחד לקחת את האחריות הכבידה בחתימה על הערבות. אשמח לעצתכם עצת הקודש.
4874
מאז שעברתי הפלה אני מפחדת מאוד להתעבר שוב. אשמח לברכה ועצה.
לאחרונה התעברתי והוצרכתי לבקר בבית חולים בעקבות כאבים ודימומים, ולפני שבוע התבשרתי שהעובר נפל. קיבלתי את זה באמונה למרות שמאוד כאב לי והיה לי קשה לעכל את זה. מאז, אני מאוד מפחדת ודואגת מה יהיה כשאכנס שוב להיריון, והמחשבות והפחדים מציקים לי מאוד
4873
אני רווקה בת עשרים וחמש, בת יחידה ויתומה. מה עליי לעשות כדי למצוא את בן זוגי?
אני רווקה בת עשרים וחמש, בת יחידה, והתייתמתי מאמי לפני חמש שנים. אני מאוד רוצה לזכות לזיווג הגון משורש נשמתי ולחיזוק באמונה, ביראת שמיים ובשמחה. אשמח אם הרב יוכל להדריך אותי מה כדאי לעשות.
4872
אני עובד כשכיר בתחום המרת הכספים, וכעת הציע לי מישהו לפתוח ולנהל עבורו עסק דומה. מה דעתכם?
כיום הנני עוסק במלאכה של המרת כספים, שליחה וקבלה. יש לציין שאני שכיר והעסק לא שלי, אבל אני מנהל אותו בצורה מלאה מאחר שרכשתי את אמונו של בעל העסק והוא האציל לי את כל הסמכויות. מצד שני, בעל העסק הוא לא אדם ירא שמיים, והרבה פעמים סבלתי והייתי קרוב מאוד להתפטר. פנה אלי אדם ירא שמיים שהוא בעל אמצעים יותר מבעל העסק הנוכחי, והציע לי לפתוח עסק כזה באותה עיר, לנהל אותו לגמרי ולקבל שכר הרבה יותר גבוה. החלטתי לשאול בעצתכם ולבקש שתכריעו לכאן או לכאן.
4871
מאז שאבי סירב שאגור אצלו עם שתי בנותיי אני כועסת עליו מאוד. איך מבטלים את הכעס הזה?
יש לי בעיה מאוד קשה בכיבוד הורים - לאבי יש בית גדול וריק מאדם בעיר, ובגלל שאני גרושה עם שתי בנות קטנות ציפיתי שהוא יסכים שאגור אצלו, אך הוא לא מוכן שאגור אצלו כי אני חרדית, ובגלל זה אני נאלצת לגור במושב וגם לשים את בתי בגן ממלכתי ולא חרדי. אני פשוט לא מסוגלת להסתכל עליו וקשה לי אפילו לומר לו שלום. איך יוצאים מהכעס הזה שיש לי כלפיו?
4870
חודש אלול הגיע, ואיתו התחילו אצלי פחדים גדולים מיום הדין. אשמח לחיזוק.
חודש אלול הגיע, ואיתו התחיל אצלי פחד גדול... בחודש אלול של שנה שעברה בכיתי בכל לילה מרוב פחד, ובראש השנה, מתי שאמורים להרגיש שמחה של אהבת ה' חשתי פחד עצום. גם ביום כיפור בלילה לא הפסקתי לבכות ורעדתי כולי, ואחר כך במוצאי יום כיפור כשאמורים להיות שמחים, כולם היו שמחים אבל אני המשכתי לפחד.
4869
חמותי עוקצת אותי ומציקה לי, בעלי תמיד מצדד בה, ולכן אני רוצה להתגרש. מה דעתו של הרב?
בעלי לא תומך בי ולא מכבד אותי, גם חמותי יורדת עליי ועוקצת אותי, ותמיד אני שותקת עד שאני מגיעה הביתה שם אני פורקת הכול ובוכה. נמאס לי כבר ואני לא יכולה להתמודד עם זה שאני שותקת לה וכשאני מגיעה הביתה בעלי לא אומר לי כלום ולא עושה עם זה משהו, רק משתיק אותי ולא אכפת לו. הוא אומר שהוא חייב בכבודה, ומה איתי? מה אני, סמרטוט? אני לא רוצה לחיות איתו ואני רוצה להתגרש. אשמח לתגובת הרב.
4868
'טוב מי ששונה שני סדרים ורגיל בהם ממי ששונה הלכות ואינו רגיל בהם'. מה פירושו של המדרש הזה?
למדתי מדרש אחד שאיני מצליח להבינו, ואני חושב שהוא נוגע לסדר דרך הלימוד של רבינו ז"ל, וזו לשונו: 'רבי יצחק פתח: טוב מלא כף נחת ממלא חפנים טוב וכו' - טוב מי ששונה שני סדרים ורגיל בהם ממי ששונה הלכות ואינו רגיל בהם'. האם תוכלו להסביר לי את פירוש המדרש הזה?
4867
הרופאים אבחנו אצלי את מחלת הקרוהאן וטוענים שעליי לעבור ניתוח. האם לעשות את הניתוח?
אני כמעט בן שלושים ושמונה, ולפני מספר חודשים אבחנו אצלי מחלה בשם קרוהאן הגורמת לדלקת והיצרות של המעיים. אני מטופל בכדורים ונלקחו ממני ביופסיות. בפעם האחרונה שהיינו אצל הרופא הוא הסביר לי שאצטרך לעבור הרחבה של המעי כדי לשחרר את ההיצרות. האם כדאי לי לבצע את ההרחבה?
4866
אני רווק בן עשרים וחמש. האם להתחיל לימודים גבוהים, או להתחתן ולעבוד וללמוד במקביל?
אני בן עשרים וחמש, רווק, ואני מתלבט האם להתחיל ללמוד לימודים גבוהים במקום תורני, או לעבוד ובמקביל ללמוד מקצוע ולהתחתן. אעשה מה שהרב יגיד.
4865
אני רוצה לחדש את הקשר עם החברה שלי בארבע השנים האחרונות ולהתחתן איתה. מה דעתכם?
הייתי בקשר עם מישהי תקופה של ארבע שנים, ולצערי עברנו על איסור ייחוד וגרנו יחד ללא כתובה. חשוב לי לציין שלא עברנו עבירה, אך נכשלתי בפגם הברית ואיסור נידה. כעת אנו לא יחד כבר שלושה חודשים, וברצוני לקבל עצה: האם היא הזיווג הראוי והמתאים לי לצורך חתונה והקמת בית יהודי וכשר בעזרת ה'?
4864
מאז שנכשלתי בשמירת העיניים המחשבות מציקות לי. איך מתגברים עליהן?
נכשלתי בשמירת העיניים ויש מחשבה שמציקה לי מאוד. מה אני יכול לעשות כדי שהיא תסור ממני?
4863
האם קיימת אפשרות לעלות בדרגה בעבודת ה' מבלי הירידה שבאה לפני כן?
הבנתי שכדי לעלות דרגה בעבודת ה' צריכה להיות לפני כן ירידה, ושאלתי היא האם קיימת אפשרות לעלות בדרגה בלי אותה הירידה?
4862
הציעו לבעלי לעבוד במשחטה, אך העבודה היא בשעות הלילה. האם לקבל את ההצעה?
המצב הכלכלי שלנו דחוק מאוד ולאחרונה נכנסנו לחובות גדולים. לבעלי יש הצעת עבודה במשחטה, אבל העבודה היא בשעות הלילה. האם כדאי לו לקבל את ההצעה?
4861
חמותי ביישה אותי ואת בעלי, ומאז אינני הולכת לביתם. האם אני נוהגת כשורה?
בזמן שהתארחנו אצל משפחתו של בעלי הוא העיר לאחותו בעניין העזרה בבית ופתאום אמא שלו התפרצה עליו והחלה לצעוק, וכשאני הגעתי ביישה אותו עוד יותר ואמרה לו דבר שפגע בי מאוד, כאילו כל היום הוא עוזר לי במקום ללמוד תורה, וזה ממש לא נכון... מאז אני לא הולכת לשם. האם זה נכון לעשות כך?
4860
התברכתי מפיך, זכיתי למצוא את בן זוגי, וברצוני לשמוע ממך האם אנחנו מתאימים
ברוך ה' זכיתי להתברך מפיך הקדוש, ואכן בגיל שלושים וחמש בשבח והודיה לקדוש ברוך הוא אני עומדת להתארס עם בן זוגי שהוא בן שלושים ושמונה. אשמח לשמוע את דעתך על הזיווג בינינו ולקבל את ברכתך.
4859
אני סובלת מפחדים וחרדות כתוצאה מהמצב הביטחוני. מה עליי לעשות?
4858
מה עליי לעשות כדי שתהיה לי פרנסה בשפע ובהרחבה בלי דאגות?
4857
למרות כל מה שאני עושה עבור אשתי היא לא מרוצה. איך מתמודדים עם אישה כזאת?
אני משתדל להיות טוב לאשתי ולקנות לה כל מה שאני יכול, אבל היא מצידה תמיד אומרת לי שאני בעל רע, שאני לא עוזר לה מספיק ושאני קמצן. איך מתמודדים עם אישה כזאת?
4856
אני נזכר בבלבולים שהיו לי באומן בשנה שעברה, ונעלם לי כל החשק לנסוע השנה
בשנתיים האחרונות הייתי באומן בראש השנה, אבל הרגשתי שם גרוע מאוד והיו לי המון בלבולים שגרמו לי חוסר מנוחה וחוסר ישוב הדעת. מצד אחד אני רוצה לטוס גם השנה, אבל כשאני נזכר במה שעברתי שם כל החשק יורד לי ואני שוקל לוותר. איך מתגברים על החששות האלו?
4855
האם זהו זמן טוב לקנות דירה?
בגלל המצב בשוק הנדל"ן אין כרגע מכירה וקניה והכל נעצר, וגם עקב המלחמה אומרים שיהיה מיתון ומחירי הדירות ירדו. רצינו להתייעץ עם הצדיק האם כעת זהו זמן נכון לקניית דירה כי ראינו בית ממש יפה אחרי חיפושים רבים ואנו רוצים לסגור.
4854
אני מקבל הרבה ביזיונות בעבודתי. מה הצדיק מייעץ לי לעשות?
לאחרונה התקבלתי לעבודה בשירות לקוחות, וקשה לי עם כך שבעבודה יש אנשים לא כל כך נחמדים ולפעמים אני מקבל שיחות טלפון של אנשים עצבניים שמבזים אותי. בנוסף לכך, אני מרגיש לחץ בשיחות עם האנשים. מה לעשות בעניין?
4853
יש לכם עצה כיצד להגיע להתעוררות ולבכייה בעת אמירת תיקון חצות?
אני משתדל לומר תיקון חצות בכל לילה, אבל יש לי לב אבן ואני אומר את זה בלי שום התעוררות ובלי בכייה. האם להמשיך לומר את התיקון אפילו בלי התעוררות? והאם יש לכם עצה כיצד להגיע להתעורר ולבכות כראוי?
4852
הגרוש שלי הוא אדם מסוכן שיושב בכלא. האם כדאי לי לתבוע אותו למזונות?
אני נמצאת בתהליך תביעת מזונות מהגרוש שלי עבור הילדה בת השש וחצי. הגרוש הוא אדם מסוכן שנמצא כרגע בכלא, ואני לא יודעת האם כדאי להסתכן ולתבוע אותו או לסגת מהתביעה ולנסות להסתדר לבד. אודה לתשובתכם בהקדם.
4851
הבחור שיצאתי איתו עשה ממני צחוק, פגע בי והכאיב לי
עברתי בחיים כל כך הרבה - גם בבית וגם בחוץ, ועברתי גם המון סבל בשידוכים - בחור עשה ממני צחוק, פגע בי והכאיב לי. די, אני כבר לא מסוגלת לכל זה! אני רוצה בית משלי, בעל משלי, שקט ושלווה.

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup