ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

4850
יש לי מניעות מכל הכיוונים לטוס לראש השנה באומן. האם יש לצדיק עצה בשבילי?
עוד חודש יהיה ראש השנה ועוד לא סגרתי כרטיס לאומן. לא קניתי עדיין כרטיס בגלל שאין לי כרגע כסף. בנוסף לכך אין לי שום חבר קרוב שנוסע השנה, ועם חברים שלי שנסעתי איתם בשנים שעברו אני כבר לא בקשר, וקשה לי מאוד לשהות שם לבד.
4849
מה דעתכם לגבי איפור לאישה? והאם יש הבדל בין איפור כללי לאיפור העיניים?
מה דעתכם לגבי איפור לאישה? והאם יש הבדל בין איפור כללי לאיפור העיניים?
4848
האם יש לרב עוד עצות לזיכרון הלימוד חוץ מחזרה שוב ושוב?
אשמח אם הרב ייתן לי עצות וסגולות ללימוד ולזיכרון מלבד העצה המרכזית והעיקרית שהיא חזרת הלימוד. אני יודע ששמן זית מועיל לזיכרון, וגם לתת ראשי תיבות לסימנים בשולחן ערוך זה טוב ועוזר. האם יש לרב עצות נוספות לזכירה?
4847
למדתי בספר 'אוצר הקדושה' על חומרת העוון של פגם הברית. איך מפסיקים עם זה?
אני בחור ישיבה, וקיבלתי מאחד המפיצים את הספר הנפלא 'אוצר הקדושה'. התחלתי לקרוא בו וראיתי את חומרת העוון של הוצאת זרע לבטלה, שלצערי הרב אני נכשל בו רבות. איך אני יכול להינצל מפגם הברית?
4846
חסידי ברסלב תלו מודעה ענקית המזמינה את כולם לנסוע לאומן. האם זה היה רצונו של רבינו?
אני גר בברוקלין בשכונת ווילאמסבורג, וראיתי שקבוצה מאנשי שלומנו חסידי ברסלב תלו מודעה ענקית עם פרסומת בשפת האידיש על מנת לעורר את אחינו בני ישראל לנסוע על ראש השנה לאומן. האם זה היה רצונו של רבינו? דאס איז דעם רבינ'ס זאך? אשמח אם תגידו את חוות דעתכם על זה.
4845
למה הכוונה במילים "חלק אלוק ממעל"? והאם גם לגויים יש נשמה?
יש לי מספר שאלות: א. מה היא הבחינה הנקראת ביהודי חלק אלוק ממעל? ב. האם גם לגויים יש נשמה או שיש להם רק נפש? ג. כיצד אפשר להידבק בה' יתברך גם כשאדם עובד תשע שעות ביום והוא מאוד עייף?
4844
אני כמעט בן שלושים, רווק, בלי עבודה ומלא חובות, ולכן אני מיואש לגמרי. עזור לי!
אני לא יודע מה לעשות: אני שבור, מיואש, ומרגיש חסר אונים, חסר מזל וחסר הצלחה. אני בחור קרוב לגיל שלושים, רווק, בלי עבודה ומלא חובות. עברתי ילדות ונערות קשה מאוד, וספגתי הרבה מכות והשפלות מצד ההורים שלי. כל החברים שלי מתחתנים ואני מרגיש לבד ובודד.
4843
האם פירוש רש"י נכתב על פי רוח הקודש?
4842
האם אפשר לנסוע לקבר אהרן הכהן הנמצא בירדן או שלא כדאי מחמת הסכנה?
מדי פעם יוצאת קבוצה מאורגנת לתפילה בציון אהרן הכהן שנמצא בירדן. האם אפשר לנסוע לשם או שלא כדאי מחמת הסכנה? והאם אכן זה המקום המדויק בו קבור אהרן הכהן?
4841
למרות שהתחזקתי אני עדיין נופל ונכשל מדי פעם בענייני קדושה. תראה לי בבקשה את הדרך לצאת מזה!
אני בחור בן ארבע עשרה, חוזר בתשובה. הוריי מסורתיים ואני התחזקתי יותר, אך לפעמים אני חוזר לעבר ונופל לשיחות עם בנות באינטרנט וגם רואה סרטים לא צנועים שגורמים לי לפגום בברית. אני מאוד מאוכזב מעצמי וקשה לי מאוד לצאת מזה. תראה לי בבקשה את הדרך!
4840
יש לנו בבית בן חולה, חיינו קשים מנשוא, ונשמח מאוד לדברי נחמה וחיזוק
יש לנו בן מבוגר חולה, וכבר חמישים שנה אני ואישתי סובלים בשקט. חיינו קשים מנשוא גם ככה, אך לאחרונה המצב החמיר עוד יותר ואנחנו כמעט ויוצאים מדעתנו. נשמח מאוד לקבל דברי נחמה וחיזוק למצבנו.
4839
כשלא מתעניינים בי אני נפגעת מאוד ונופלת למערבולת של טינה וכעסים. איך משתחררים מזה?
אולי זה מבייש להגיד את זה אבל אהיה כנה עם עצמי ועם הצדיק: אני אישה שזקוקה להמון תשומת לב ויחס - מבעלי, מההורים שלי, מהשכנות בבניין ומהשותפות לעבודה. לא שחסר לי משהו, אבל כשלא מאירים לי פנים ומתעניינים בי אני נפגעת מאוד ומתחילה ליפול למערבולת של טינה וכעסים. אני בטוחה שלרוב זה לא מוצדק, כי האנשים שסביבי לא עושים את זה בכוונה אלא בטבעיות, אבל עליי זה מאוד משפיע. להסביר את זה לאנשים שסביבי זה לא שייך, אז מה שנשאר הוא רק לעבוד על עצמי. איך עושים את זה?
4838
בתקופה האחרונה יש לי הרבה בלבולי אמונה. איך מתמודדים עם המלחמה הפנימית הזאת?
בתקופה האחרונה יש לי הרבה בלבולי אמונה ואני מרגיש שהיצר הרע מסית ומדיח אותי לכפור בכל יסודות האמונה חס וחלילה. אני נלחם עם המחשבות האלו, אבל הן חוזרות שוב ושוב. איך מתמודדים עם המלחמה הפנימית הזאת?
4837
הייתי אצלכם שלוש פעמים ובכל פעם בירכתם אותי באותה ברכה. מה אני צריכה להבין מזה?
רציתי לשאול שאלה שמאוד מציקה לי. עד היום התביישתי לשאול אותה, אבל הבנתי שאני צריכה להיות אמיתית וכשהולכים לרופא צריכים לספר לו הכל... כבר כמה פעמים סיפרתי לכם בקבלת קהל על בעיה מסויימת שיש לי, ובכל פעם בירכת אותי באותה ברכה. האמת היא שציפיתי לשמוע דברים אחרים ולא הבנתי למה בירכתם אותי שלוש פעמים באותה ברכה. איך אני צריכה להבין את זה?
4836
האם לאדם שמדווח למשטרה על ניצול קטינים יש דין מוסר?
ראיתי שכבוד הרב כתב באחת התשובות שאם מגלים מקרה של ניצול קטינים ופגיעה מינית צריכים תכף ומיד לדווח למשטרה על האירוע. האם אדם שמדווח על דבר כזה אין לו דין מוסר?
4835
הבחור שיצאתי איתו לא רצה להמשיך בקשר, אך אני עדיין חושבת עליו. האם שייך לנסות לחדש את הקשר?
לפני חודשיים בערך נפגשתי עם בחור, הרגשתי ממש טוב וציפיתי לעוד פגישה לפחות. אחרי יום הוא חזר אליי ואמר שלדעתו זה לא מתאים, והיה לי קצת קשה לקבל את זה כי זאת הייתה הפעם הראשונה שהרגשתי בסדר מכל הבחינות. עברה כבר תקופה אך אני מרגישה שאולי פספסתי, ואני עדיין חושבת עליו. האם יש טעם לנסות לחדש את הקשר או שזה לא ראוי?
4834
אני מחפשת וממתינה לבחור בן תורה אמיתי, אם הוא לא מגיע. האם להתפשר?
אני בחורה בוגרת מדרשה ותמיד הייתה בי השקפה מאז שנכנסתי למדרשה להינשא אך ורק לבחור שיושב והוגה בתורה, וכל זה מתוך רצון אמיתי ולא לשם כבוד. אני ממתינה כבר המון זמן, ומה שאני מחפשת - בחור שהוגה בתורה הקדושה, לצערי הרב לא עלה בידי למצוא.
4833
נפלה עליי חולשה ועצלות ואין לי כוח לעשות בבית שום דבר. איך משתחררים מזה?
אני ממש אובדת עצות ולאחרונה נכנסה בי כזאת עצלות שאני ממש כועסת על עצמי ואני לא מצליחה להשתחרר ממנה. אני לא עושה כלום בבית, לא מבשלת ולא מכבסת, כל היום יושבת ללא מעש ויש לי חולשה לא מוסברת. איך אני יוצאת מהמצב הזה? תעזרו לי!
4832
נמאס לי מהכל ואני רוצה לברוח לאי בודד ולא לראות אף אחד בעולם הזה
הרב, נמאס לי ואני מיואשת לגמרי! יש לי המון ניסיונות, מאוד מאוד קשה לי להתמודד איתם וברוב המקרים אני לא מצליחה להתגבר. קשה לי בכיבוד הורים, קשה לי להתגבר על העצבות שפתאום תקפה אותי, וקשה לי עם האחים שלי שכל הזמן מפריעים לי ומעצבנים אותי.
4831
מאז שחלמתי חלום על חיות אני מוטרדת מאוד. האם יש בו רמז עבורי?
חלמתי חלום בו שחיתי עם בני בנהר. פתאום ראיתי תנינים רבים מסביבנו, אני הצלחתי לברוח מהם אולם בני לא הצליח והתנין נשך אותו, ולבסוף אני הרגתי את התנין. מאז החלום אני מוטרדת מאוד. אני יודעת שחלום על חיות מרמז משהו, האם יש בחלום רמז עבורי?
4830
אני רוצה שלבעלי יהיו פאות ארוכות, אך הוא לא רוצה
אני מאוד רוצה שלבעלי יהיו פאות ארוכות, אך הוא טוען שבברסלב נהוג ללכת עם פאות עד הסנטר ולא יותר. מה צריך לעשות במקרה כזה: ללכת כפי המנהג בברסלב או לשמח את האישה?
4829
אחרי רבע שעה של התבודדות נגמרים לי כל הדיבורים והבקשות. מה עושים?
כשאני מתבודד עם ה' יתברך, אחרי חמש עשרה דקות אני מרגיש שכבר ביקשתי כל מה שאני צריך, ולמרות שאני רוצה להתבודד שעה שלימה כמו שציווה רבינו נגמרים לי הדיבורים. מה עליי לעשות בכל הזמן שנותר לי עד להשלמת השעה?
4828
אני רוצה להיות עשיר כדי שאוכל לעזור לאנשים אחרים. איך זוכים לזה?
אני בחור חילוני מבית מסורתי, ואוטוטו אהיה בן עשרים ואחת. אני עובד ורוצה להצליח ולהרוויח כסף על מנת להעשיר ולעזור לאנשים נזקקים, אך שקעתי בחובות ואני במצב לא כל כך טוב עד כדי כך שאין ביכולתי לשלם שכר דירה. אני עובד במשרד תיווך ומאוד חשוב לי להצליח בתחום זה. אני מתקרב אט אט לעולם התשובה ובעזרת השם אזכה לחזור בתשובה. אנא כבוד הרב חזק אותי ותן לי עצה.    
4827
איבדתי את כוחי ואני לא מסוגל יותר לחיות בעולם הזה. תציל אותי!
לא נותר בי כח, אני נטל על כולם ואפילו על עצמי. אני לא מסוגל יותר לחיות בעולם הזה, ואם אתה באמת צדיק אמת אנא עזור לי כי איבדתי את כל כוחי ואין לי על מי להישען... אפילו אבא שבשמיים לא עונה לי ואני מרגיש שהוא אפילו צוחק עליי. אשמח אם תעזור לי כי אני לא יודע איפה אהיה כשמכתב זה יגיע אליך...
הרב כותב על אמונה בספרים 4826
בקרוב אזכה לבקר בארץ ישראל. כיצד עליי להכין את עצמי?
בחסדי השם אגיע לארצנו הקדושה לביקור ואשבות ביבנאל. ידוע שרבינו הפליג מאוד במעלת הנסיעה לארץ ישראל, וכאחד שרוצה להיות מקורב אל רבינו ז"ל, אני מבקש לדעת כיצד ראוי להתכונן לנסיעה נשגבה זו, ואיך ראוי לנצל את הזמן בעת שהותי כאן, וכיצד חסיד ברסלב צריך לנצל ביקור בארצנו הקדושה.
הרב כותב על אמונה בספרים 4825
האם מותר להחזיר לאדם שמכה אותי על לא דבר?
האם מותר לאדם להחזיר לבן אדם שמכה אותו או שצריך להבליג בכל מצב ולקבל הכל באהבה כי בעצם הכל בהשגחתו יתברך? והאם זה משנה אם המכה הוא יהודי או גוי?
הרב כותב על אמונה בספרים 4824
אני רוצה לטוס עם חברתי לטיול בניו-זילנד. מה דעתו של הרב בעניין?
הרב כותב על אמונה בספרים 4823
בן זוגה של בתי התגייר והם עומדים להתחתן, אך אנחנו עדיין חוששים מאוד שהנישואים יכשלו
בעבר התייעצנו איתך לגבי הבת שלנו שיצאה עם גוי רוסי, וכבודו אמר שהוא יתגייר. כעת ברוך ה' זכינו לכך שהוא התגייר והם עומדים להתחתן בחודש חשוון, אך אני עדיין בחששות ופחדים ואני רוצה את הברכה של הצדיק שהנישואים יצליחו.
הרב כותב על אמונה בספרים 4822
אני נמצא בנקודת שבירה ברוחניות ובגשמיות. אנא עזור לי!
מפעם לפעם אני מרגיש הידרדרות חמורה עוד יותר מהקודמת, ובכל פעם שאני מנסה להתקרב לה' אני לא מצליח. כרגע אני נמצא בנקודת שבירה עצמית בגשמיות וברוחניות, ואני מרגיש שעוד מעט ממש אני נשבר חס ושלום, וכבר לא יהיה לי כח לקום.
הרב כותב על אמונה בספרים 4821
לאחרונה שמענו על שני חסידי ברסלב שהתאבדו. איך זה יכול להיות?
לצערנו הרב שמענו בשבועות האחרונים על שתי טרגדיות שונות של שני אברכים חסידי ברסלב ששמו קץ לחייהם והותירו אלמנות ויתומים. ברצוני לשאול: כיצד יתכן שאדם מקורב לרבינו ומכיר את העצות וההתחזקות של רבינו, ויודע שרבינו צעק בקול גדול "אין שום ייאוש בעולם כלל" מגיע למבוי סתום עד כדי ששם קץ לחייו?
הרב כותב על אמונה בספרים 4820
התגרשתי וכעת אני שואפת למצוא בעל שיאהב אותי באמת. מתי אזכה למצוא את בן זוגי?
לא מזמן התגרשתי ונותרתי עם שלושת ילדיי הקטנים. אני משתוקקת ושואפת למצוא בעל ובן זוג שיבין אותי, יאהב אותי וייקר אותי, אך אין שום דבר באופק. מתי אזכה למצוא את בן זוגי?
הרב כותב על אמונה בספרים 4819
אמרתם שהפלסטינים בעזה קשורים לפלשתים שגרו שם בזמן הנביאים. מה הקשר ביניהם?
האזנתי אתמול ברדיו לתכנית 'מלווה מלכה' ושמעתי איך שחיזקתם את כל תושבי הדרום. הזכרתם בדבריכם את "חמשת סרני פלשתים" ורמזתם שיש קשר בין הפלשתים שהיו בעזה לפלסטינים שגרים שם כיום, והיות שאני מורה לתנ"ך לא הבנתי מה הקשר בין אז לעכשיו. אשמח שתסבירו לי.
הרב כותב על אמונה בספרים 4818
אמרתם שלפני שהגעתם ליבנאל היא הייתה שוממת מיהדות. למה הכוונה?
האזנתי אמש לתכנית 'מלווה מלכה' ושמעתי שאמרתם שביבנאל אף פעם לא הייתה יהדות עד שהגיעה קהילת ברסלב למקום. האם תוכלו להסביר למה הכוונה?
הרב כותב על אמונה בספרים 4817
מדוע חוזר הרב בספריו שוב ושוב על עניין האמונה?
מדי קוראי בספריכם הרבים ראיתי שכל הספרים סובבים סביב נקודה אחת - אמונה. מדוע כבוד הרב חוזר שוב ושוב על עניין האמונה בשונה ממחברים אחרים בני זמננו שמדברים יותר על דברים אקטואליים שקורים או על סודות התורה?
איך מתגברים אחרי שנופלים לדברים לא טובים 4816
אני בחורה שמורה, אך לצערי נפלתי לדברים לא טובים. איך מתגברים? ואיך יוצאים מזה?
יש ממה לחשוש לטוס לציון רבי נחמן מברסלב? 4815
האם יש מה לחשוש לטוס עכשיו אל ציון רבי נחמן מברסלב מפני המלחמה שיש שם?
4814
בעל העסק בו השקעתי את כספי פשט את הרגל ואין לו מאיפה להחזיר לי את ההשקעה
יש לי ידיד שאני מכיר כבר שנים, הוא בעל עסק, והיות שהוא רצה להרחיב אותו הוא פנה למשקיעים בהצעה להשקיע כסף בעסק ולהפוך לשותפים חלקיים. מכיוון שהוא היה אדם חרדי והחזקתי אותו כאדם ישר וטוב החלטתי להשקיע בעסק שלו מתוך מטרה להרוויח וגם כדי לעזור לו. לפני שלושה חודשים שמעתי שהוא הכריז על פשיטת רגל ושהוא סוגר את העסק. מיד הלכתי אליו ושאלתי אם זה נכון, הוא ענה שהוא מצטער וזה נכון, וסיפר שהעסק לא הצליח להתרומם וכל הכסף שלו ושל המשקיעים ירד לטמיון, ואין לו מאיפה להחזיר את זה.
4813
קיבלתי על עצמי להתפלל בכוונה ואני נלחם במחשבות הזרות. האם אי פעם המלחמה הזו תיגמר?
כבר חודשיים שלמים קיבלתי על עצמי להתפלל בכוונה, ואני משקיע כוחות נפש עצומים להתפלל בכוונה, בשמחה ובדביקות לה' יתברך, אבל עדיין בכל תפילה באות לי מחשבות מבלבלות ומציקות והמלחמה ממשיכה יום יום. האם אי פעם המלחמה הזו תיגמר?
4812
מדוע הרבה פעמים מתעוררת מחלוקת עזה על הצדיקים הגדולים?
מה הסיבה לכך שהרבה פעמים מתעוררת מחלוקת עזה על הצדיקים בדורות הקודמים ובדור שלנו הן מצד רבנים גדולים והן מצד אנשים פחותים וגרועים?
4811
הרופאים מצאו נקודה לבנה חשודה באחד מהתאומים שבבטני. מה עליי לעשות?
אני נשואה ונמצאת בהיריון עם תאומים בחודש השישי. הייתי בבדיקת סריקה ראשונה שבמהלכה גילו נקודה לבנה וחשודה באחד הילודים, ולכן המליצו לי לערוך ייעוץ גנטי ובדיקת דם יקרה מאוד אשר מחליפה את בדיקת מי השפיר. אני נורא דואגת כי זה הריון ראשון ואני בת שלושים וחמש ומעדיפה שלא לעשות בדיקות נוספות. האם יש סיבה לדאוג וכן חשוב שאעשה את הבדיקה?
4810
כנראה שבני נפגע ממעשים מגונים של הבחור שמדריך אותו בקייטנה. כיצד עליי לפעול?
הבן שלי בן הארבע נמצא בקייטנה שפועלת בבית פרטי על ידי ילד בן שתים עשרה כאשר אמו היא המשגיחה, וחלק מהפעילות מתבצעת במחסן שמתחת לבית. אתמול בערב בני סיפר לי שאותו ילד הוריד את המכנסיים ונגע בילדים. חשוב לי להדגיש שלא ממש ברור לי מה נעשה או לא נעשה, כי כשניסיתי לברר עם הילד הוא נלחץ והחלטתי לעצור שם. השאלה שלי: האם עליי לדווח על כך ולספר לאמא?
4809
כבר כמה שנים אין לי סיפוק מהעבודה שלי, וכתוצאה מכך הביטחון העצמי שלי נפגע מאוד
אני מעוניינת לעבוד שוב אך אינני מוצאת עבודה המתאימה לי, ביטחוני האישי ירד ואינני רואה כי המצב ישתנה לטובה בתחום התעסוקה, וזה כואב לי מאוד כי חשוב לי לפרנס את משפחתי ולתרום לכלכלת הבית. מה עליי לעשות?
4808
האם עליי לטוס לאומן גם אם יש לי חובות לאנשים פרטיים?
ברוך ה' זכיתי להיות אצל רבינו ארבע פעמים, אך עכשיו יש לי חובות גם לאנשים פרטיים ואני לא יודע מהיכן להשיג כסף, וגם אם אשיג כסף אינני יודע האם לטוס או להחזיר את החובות. יש לי געגועים גדולים לרבינו ואני לא יודע מה לעשות.
4807
האם גם עוונות קשים שדינם כרת נמחלים לחתן ביום חופתו?
בשבח והודיה לה' יתברך ובזכות ברכות הרב אני מתחתן בקרוב, ואני מקווה בעזרת ה' לבנות בית קדוש וטהור. רציתי לשאול את כבוד הרב: האם זה נכון שביום החופה נמחלים כל עוונותיו של החתן? והאם גם עוונות קשים שדינם כריתות ומיתות בית דין?
4806
יש שמועות שהמלחמה באוקראינה מתפשטת. האם יש ממה לחשוש בעניין הנסיעה לראש השנה?
זכיתי ברוך ה' לנסוע לאומן בראש השנה כבר הרבה שנים, וגם השנה כבר רכשתי כרטיס טיסה, אבל אני וחבריי מאוד חוששים בגלל כל המלחמה בין אוקראינה לרוסיה והשמועות שהמלחמה הולכת ומתרחבת באזור זה. מה עלינו לעשות?
4805
בעוד כמה שבועות אני מתחתן, ולצערי פגמתי בברית. האם בזמן החתונה אהיה בנידוי?
אני מתחתן בעוד 36 ימים, ולצערי היום חטאתי בפגם הברית, ולפי הספרים הקדושים אני אהיה בנידוי בשמים 40 ימים, כלומר בחתונתי אהיה בנידוי. מה אעשה?
4804
כשאני באומן יש לי ניסיונות קשים בקדושת העיניים. האם לנסוע למרות זאת?
אני מרגיש ניסיונות קשים בקדושה באומן, ממש אני מרגיש שאני עומד ליפול שם רחמנא ליצלן, ובכל שנה מחדש גם בנסיעה קשה לי מאוד ואני יודע שאני לא אשמור על קדושת העיניים שם. רבינו הקדוש אמר שאנחנו יכולים לקפל את הספר שלו אבל לא את ההלכה. האם מותר לי לנסוע ככה?
4803
הייתי בשיעור של צדיק נסתר והוא אמר על רבנים מסוימים שהם ערב רב. האם להמשיך ללכת לשיעוריו?
הייתי בשיעור של רב צעיר שנושק לגיל שלושים, התפעלתי מידיעותיו בקבלה וראיתי שהוא צדיק נסתר וקדוש שמעידים עליו שהוא רואה דברים נסתרים. מה שהפחיד אותי זה שהרב דיבר ברמיזה על רבנים מסוימים ואמר שהם ערב רב בעלי ממון וכבוד, ומאז לא הגעתי לשיעוריו. האם כדאי לי להתקרב לרב הזה ולהמשיך ללכת לשיעורים שלו?
4802
רב אחד אמר לי שכל הבעיות שלי הם בגלל שבגלגול הקודם הייתה לי נשמה של מקובל גדול. האם להאמין בזה?
הייתי בעבר אצל רב שאמר לי שלפני עשרות אלפי שנים הנשמה שלי הייתה שייכת למקובל מאוד חשוב שכולם היו באים לקבל ברכה ממנו, ולכן היום כשאנשים נפתחים אליי ומספרים לי מה שקורה להם אני סופגת את כל מה שהם מוציאים ונשארת עם הכול והם יוצאים בהרגשה טובה, ולכן אני לא מצליחה בשום דבר. הייתי צריכה לחזור לאותו רב שוב, אך לא חזרתי מאז. האם להאמין שזה מה שעוצר אותי?
4801
כדורי הריטלין שבננו לוקח גורמים לו תופעות לוואי. האם להמשיך או להפסיק?
יש לי בן בגיל שמונה, ומכיוון שהוא היפר אקטיבי הרופא אמר לתת לו ריטלין, הבעיה היא שלאחר שהוא מקבל את התרופה יש תופעות לוואי - הוא נהיה מאוד ממורמר ומשעמם לו, אנחנו לא מצליחים להבין מה הוא רוצה והוא מדבר שטויות. מצד שני – כשהוא לא לוקח את הריטלין הוא נהיה מאוד גס. מה הצדיק מייעץ לי לעשות בעניין?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup