ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

4800
האם מותר לבן עדות המזרח למחוא כפיים בשבת בזמן התפילה?
אני מתפלל הרבה פעמים בכולל ברסלב בעיר מגוריי ושם נוהגים למחוא כפיים בתפילה כדעת רבינו הקדוש. ברצוני לדעת מה הדין בזה לגבי בן עדות המזרח בשבת: האם מותר לו למחוא כפיים כרגיל או שצריך למחוא כפיים כלאחר יד?
4799
האם יש מנהג לסיים את כל ספרי רבינו מט"ו באב ועד ראש השנה?
האם יש מקור למנהג של אנשי שלומנו לסיים את כל ספרי רבינו רבי נחמן מברסלב מיום ט"ו באב ועד לראש השנה?
4798
חזרתי בתשובה לפני שלוש שנים אך עדיין אינני מרגישה יציבה. מדוע?
אני חוזרת בתשובה כבר שלוש שנים, ועדיין אני לא מוצאת את מקומי בדרך התשובה. גם בזוגיות אין שום התקדמות ועדיין לא מצאתי את בחיר לבי שאיתו אקים את ביתי. מה ה' רוצה ממני? ומדוע אני לא מצליחה להגיע למצב שאני מרגישה יציבה?
4797
אני קם בשעה מאוד מאוחרת, וכל היום חומק לי בלי שום דבר. איך אפשר לשנות את ההרגל הזה?
אני מרגיש שנפלתי רוחנית בתהום כל כך גדולה עד שאני לא יכול לצאת מזה, והגעתי למסקנה שאין לי בחירה בכלל ואני כבר לא יכול להיות אדם טוב. אני מרגיש שכולי רע ואני לא מצליח להתחזק. האם יש לי סיכוי להשתנות אי פעם?
4796
אני מרגיש שכבר אין לי בחירה ולעולם לא אצליח לעשות את רצון ה'. האם יש לי סיכוי להשתנות?
אני מרגיש שנפלתי רוחנית בתהום כל כך גדול עד שאני לא יודע איך לצאת מזה. הגעתי למסקנה שאין לי בחירה בכלל ואני כבר לא יכול להיות אדם טוב, כולי רוע ואני לא מצליח להתחזק. האם יש לי סיכוי?
4795
אשתי מאשימה אותי שאני עושה לה את המוות. מה אני אמור לעשות?
אשתי ממורמרת ושבורה וכל הזמן כועסת עלי, היא צורחת עלי ומאשימה אותי שאני זה שעושה לה את המוות, הילדים מפוחדים מזה. זה הגיע למצבים שהיא אפילו הרביצה לי. מה אני אמור לעשות?
4794
עברתי התעללות בילדותי ואני לא מצליחה להתגבר על הטראומה למרות שהתחתנתי
עברתי בילדותי התעללות מינית ועד היום קשה לי לצאת מהטראומה הזו למרות שכבר התחתנתי ויש לנו ילד. אני אוהבת מאוד את בעלי אבל עדיין קשה לי להשתחרר מהעבר. איך מתגברים על זה?
4793
אני ואשתי לא מסתדרים והיא טוענת שאני אשם בהכל. איך אפשר לשנות את המצב?
אני נשוי כבר שבע שנים ויש לי שני ילדים. לצערי אני ואשתי לא מסתדרים, והיא מצידה טוענת שאני אשם בהכל כי אני "בעל עצבני וקשה". איך אפשר לשנות את המצב הזה בזוגיות? 
4792
הבן של אשתי אומר שהוא רוצה למות. האם לקחת אותו לפסיכולוג?
לאחר שהתגרשתי כשהיו לי כבר שלוש בנים, התחתנתי עם גרושה אחרת ונולד לנו בן. אנחנו מסתדרים טוב מאוד חסדי השם, אבל הבן הגדול שלה מהנישואים הקודמים מדבר הרבה ממוות ומספר שרוצה למות, האם לקחת אותו לפסיכולוג? ואם כן, איזה פסיכולוג? חילוני או חרדי?
4791
אני סובל מבעיה בכתף. מה עליי לתקן כדי שאזכה לרפואה שלימה?
הבנתי שאם אדם חולה או שכואב לו באיבר מסוים זה סימן שהוא עשה עבירה באותו איבר ועליו לתקן את אותה העבירה כדי שתהיה לו רפואה, והיות שאני סובל מבעיה שהכתף (הטרפז) הימנית שלי יותר גדולה מהשמאלית ברצוני לשאול: מה עליי לתקן כדי שאזכה לרפואה שלימה?
4790
רב גדול אמר לנו לא לנסוע השנה לרבי נחמן מברסלב. מה דעתכם?
נזדמנה לנו אפשרות לקבל ברכה מרב גדול וידוע. כתבנו במכתב את בקשתינו לברכה ובין היתר ביקשנו ברכה שנזכה אני ובני להגיע השנה לאומן לרבי נחמן מברסלב בלי חובות, ולהפתעתנו הרב שבדרך כלל לא מתנגד לנסיעה לאומן אמר לנו שהשנה לא ניסע.
4789
האם בתשעה באב אפשר ללמוד הלכות אבלות?
ידוע שרבינו הקפיד שלא נתעמק בהלכות אבלות. האם בט' באב אפשר ללמוד הלכות אבלות הלכה למעשה כגון בספרי קיצורים?
4788
האם מותר לבחורה להוציא רישיון על אופנוע?
4787
איך אפשר לצפות ממני שלא אתייאש אחרי כל מה שאני עובר בחיים?
החיים שלי לא קלים, ומאז שאני זוכר את עצמי אני לא מצליח בשום דבר וקשה לי להתקדם בחיים. בשנה האחרונה אין לי מצב רוח בכלל, ולא מתחשק לי לצאת מהבית או לראות אנשים אחרים. אני יודע שרבי נחמן מברסלב אמר שאין יאוש בעולם כלל ושאסור להתייאש, אבל האם אפשר לצפות ממני שלא אתייאש אחרי כל מה שאני סובל?
4786
האם זה נכון שאמרתם לאנשי קהילתכם שכדאי לבקר ב'יד ושם'? ואם כן, מדוע?
4785
שלושה חודשים אחרי החתונה בעלי חשף את פרצופו האמיתי והתחיל להתעלל בי. האם להתגרש?
הכרתי אברך גרוש, הוא היה נראה לי נחמד מאוד (כך חשבתי באותו זמן), ואחרי שהכרנו כמה חודשים התחתנו. אך לא עברו שלושה חודשים מאז החתונה והוא חשף את פרצופו האמיתי - הוא מזלזל בי, צועק עליי ומכנה אותי בשמות גנאי, הוא הרים עליי ידיים לא פעם אחת ואף גרם לנו להיכשל באיסור נידה, וכאילו זה לא מספיק, הוא עוד מאיים עליי שהוא יגרש אותי. אשמח לדברי חיזוק ועצה אמיתית מהרב.
4784
רביז"ל אומר שהעיקר תלוי ביגיעות ועבודות. על איזה יגיעות רבינו מדבר?
4783
מדי פעם אחד האחים או החברים מבקש להשאיל את הרכב שלי. האם לתת?
רציתי לדעת איך עליי לנהוג כשאח או חבר מבקש את הרכב שלי לצרכיו אם זה לכמה שעות, יום או סוף שבוע: האם צריך לתת או לא?
4782
מה עושים כאשר האחים הגדולים משתלטים בכוח על האחים הקטנים בבית?
ישנה תופעה נפוצה בהרבה משפחות שדווקא הילדים השקטים והרגועים שמצטיינים בכיתה בלימודים פורקים את כל האנרגיה העצורה בהם על האחים הקטנים שלהם בבית, והבן הגדול נעשה 'מפקד' ומחנך של האחים הצעירים ונותן להם פקודות מה מותר לעשות ומה אסור לעשות. האם יש לרב הצדיק פתרון לבעיה נפוצה זו?
4781
אנחנו גרים מעל משפחה חילונית, וסובלים ממראות לא צנועים ואווירה שלילית. האם לעבור דירה?
אנחנו גרים בשכנות מעל משפחה שאינה שומרת מצוות, ונתקלים במראות ממש לא צנועים בקיץ כגון בריכה עם נערים ונערות, ואין אפשרות שלא לראות מכיוון שפתח הבית שלנו ממוקם ממש מעל הגינה שלהם. מה גם שהם משמיעים מוזיקה מתועבת כל ימות השבוע ומתנהגים בצורה לא נעימה.
4780
בספר המידות כתוב שמשיח יבוא בשנת ברכה. מה היא "שנת ברכה"?
4779
אני רוצה להשתנות ולשנות את המידות הרעות שלי, ולהיות אבא ובעל ראוי. בבקשה תעזור לי!
הבית שלי עומד לפני פירוק טוטאלי. גדלתי בבית לא קל עם אלימות מילולית ופיזית, וכנראה שזה השתרש בי, ומאז שהתחתנתי גם אני התנהגתי עם אשתי בברוטליות. אשתי הבליגה הרבה פעמים, אבל במריבה האחרונה שהייתה לנו היא הודיעה לי שהיא החליטה להתגרש מבלי לתת לי הזדמנות נוספת.
4778
האם כיסוי ראש לאישה נשואה זו חובה או רק מנהג?
אני ואשתי מתעניינים ביהדות ומתחזקים אט אט בקצב שלנו. התעוררה אצלנו שאלה והחלטנו להתפנות אותה אליך: האם כיסוי ראש לאישה נשואה זו חובה או רק מנהג?
4777
בעלי לא מסתדר עם בני מהנישואין הקודמים, ויש ביניהם ויכוחים רבים בענייני דת. מה עושים?
אני ובעלי חוזרים בתשובה כבר עשר שנים, ויש לי הרבה בעיות בשלום הבית מכיוון שבני בכורי (16) מהנישואין הראשונים החליט לרדת מהדת. בעלי לא מתייחס לילד ולפעמים נראה שהוא שונא אותו. אני טוענת שהילד הוא נשמה של יהודי, ועלינו לכבד ולאהוב אותו אפילו אם הוא חושב אחרת מאתנו, ואני מאמינה שלא צריך להכריח אותו אלא לטפטף לו מדי פעם על הגדולה שבדת, אך בעלי מקבל את העובדה שבני לא חובש כיפה ולא מניח תפילין כחוסר כבוד כלפי הבית.
4776
קשה לי עם חוסר הטיפוח של אשתי, ולולא הילדים הייתי מתגרש ממנה כבר מזמן. בבקשה עזור לנו!
אני אובד עצות לנוכח מצב חיי הנישואין שלי - אני נשוי כבר חמש שנים ויש לנו שלושה ילדים ברוך השם, אך עוד מההתחלה רציתי להתגרש מסיבות רבות ואחת מהן חוסר הטיפוח האישי של אשתי.
4775
האם צריכים לנהוג כדברי הגמרא ולישון בין צפון לדרום או כדברי האר"י ולישון בין מזרח למערב?
4774
ההורים שלי לא אוהבים את החבר שלי. האם להיפרד ממנו או לעשות מה שטוב לי?
יש לי חבר בן גילי כבר שנה וחצי, וכבר מתחילת הקשר ההורים שלי לא אהבו אותו - הוא שומר שבת וגם אני, אך הם טוענים שהוא לא מכבד מספיק, שהוא יותר מדי פרימיטיבי, ושהעתיד איתו אינו מזהיר. האם להיפרד ממנו ולהשביע את רצונם או שפשוט לעשות מה שטוב לי?
4773
בתי סובלת מקשיי נשימה קלים. האם עליי לספר על כך בזמן השידוכים?
ברוך ה' יש לי בת מושלמת שהגיעה לגיל השידוכים, אבל יש לה בעיה קלה עוד מימיי קטנותה - היא סובלת על הריאה, ברוך ה' זה לא אסטמה, אבל היא נוטלת תרופות ומשתמשת בספריי כדי לעזור לנשימה. והשאלה מה עושים עכשיו כאשר מדברים משידוכים טובים עבורה, האם עליי לגלות לשדכנים את הבעיה שלה?
4772
אני בת שלושים ואחת, רוצה מאוד להתחתן, אך שום דבר לא מתקדם. האם שינוי שמי יכול לעזור?
4771
רבי נחמן מברסלב אמר שעל ידי המוזיקה אפשר להגיע למדרגות גבוהות. למה הכוונה?
רבי נחמן מברסלב אמר דברים גדולים מאוד על הנגינה, וברצוני לשאול כמה שאלות בנושא: א. איך אפשר להתקרב לה' ולהגיע לדרגות גבוהות באמצעות המוזיקה? ב. מה הכוונה שלכל אדם צריך שיהיה ניגון – האם הכוונה דווקא לניגון שהוא הלחין, או שהכוונה היא לניגון כלשהו, אפילו של זמר אחר, שמחזק ומשמח אותו?
4770
עברתי גיור על ידי הרבנות הראשית, אך שמעתי שיש קהילות שלא מקבלות את הגיור הזה. מה דעתכם?
עברתי בארץ גיור אצל הרבנות הראשית, אבל שמעתי שיש הרבה קהילות שלא מקבלות את הגיור הזה בגלל כמה סיבות, ואני פשוט רוצה לדעת: האם אני יהודי או לא? ואם הגיור שעשיתי הוא רק בספק - האם אני יכול לקיים רק את שבע מצוות בני נח?
4769
יש מישהי שאני מאוד אוהב ואני רוצה להתחתן איתה. איך אני יכול להיות בטוח שאנחנו מתאימים?
4768
חברה שלי עושה עסקים עם אדם מפוקפק וגם התחילה לעשן סמים. מה עליי לעשות?
יש לי חברה שעושה עסקים עם אדם מפוקפק, הזהרתי אותה, אך היא לא שומעת לי. לאחרונה היא גם סיפרה לי שהיא מעשנת סמים קלים. מה עליי לעשות חוץ מזה שהתרחקתי ממנה?
4767
הרופאים אומרים שיש חשש גדול שהעובר שלי לוקה בתסמונת דאון. מה עליי לעשות?
בשעה טובה נפקדתי בהיריון, אך בבדיקות האחרונות התברר שלעובר יש שני ממצאים אקוגניים בלב והרחבת אגן כליה שמאל. הרופאים טוענים שכל הממצאים יחד מעלים את הסיכוי שמדובר בתסמונת דאון חס וחלילה, והם רוצים שאעשה בדיקת מי שפיר בשבוע השלושים ושתיים. האם לעשות את הבדיקה?
4766
בתי היחידה עזבה את הבית והלכה לגור יחד עם חברה. איך אוכל להחזיר אותה הביתה?
הבת שלי עזבה את הבית והלכה לגור עם חברה. היא בתי יחידתי ואין לי מושג מה עובר עליה, היא התרחקה ממני ואין לי דרך להחזיר אותה. בבקשה ממך כבוד הרב תעזור לי להחזיר אותה הביתה.
4765
האם זה נכון שצריכים להקפיד שלא להוציא מהפה את המילה "שד"?
בישיבה שלמדתי שמתי לב שהיו תלמידי חכמים שנזהרו לא להוציא את המילה "שד" מהפה, וכשהיה צורך לומר מילה זו הם היו מאייתים את המילה ואומרים "שין דלת", אך את המילה עצמה לא היו אומרים. מה דעתו של הרב בנדון – האם יש צורך להקפיד על זה?
4764
בעלי לא מבין את הצרכים הרגשיים שלי, ועקב כך נוצר בינינו נתק רציני
כבר מתחילת הנישואים התגלו בינינו קשיים רציניים וחוסר הסכמה בנושאים שונים. אני מרגישה לבד מאוד בנישואין האלה, ואני מרגישה שבעלי לא מצליח להבין את הצרכים הרגשיים שלי. הוא גם לא עושה מאמץ אמיתי להבין ולתקן, ויש כל הזמן תחושה של עבודה שטחית מבלי להשקיע בעבודת עומק. אני מרגישה שאני חיה בשקר, ואני כבר לא מסוגלת להמשיך לחיות ככה.
4763
האם זה נכון שמי שגורס הרבה משניות מקבל כוחות נפש להתגבר על כל הניסיונות?
אני בחור ישיבה, ונכשלתי פעמים רבות בעניין קדושת הברית. יש לי בישיבה חבר שמקורב לחסידות ברסלב והוא אמר לי בשמכם שמי שגורס הרבה משניות זה גורם לכך שיהיו לו כוחות נפש להתגבר על כל הניסיונות. האם זה נכון? אם כן, אשמח שהרב יביא את המקור לדברים נפלאים אלו.
4762
חסרים לנו בבית דברים הכרחיים, ואני לא יודע איפה לקבור את עצמי מרוב הבושה
יש לנו קשיים גדולים בפרנסה. אני אדם חרוץ ומתמיד ומשקיע בעבודה, אך משום מה הגורל לא מאיר לי פנים ובכל פעם אני עובר מעבודה לעבודה ולא מצליח להתברג כמו שצריך. הגענו למצב שחסרים לנו דברים הכרחיים בבית ואני לא יודע איפה לקבור את עצמי מרוב הבושה. אנא, כבוד הרב, האם יש עצה לצאת מהמצב הזה?
4761
האם עלינו למסור את נפשנו ולערוך סעודת בר מצווה לבננו למרות שאין לנו אפשרות כספית?
בעוד כחודש נחגוג לבננו בר מצווה, וברוך ה' קנינו לו כבר טלית ותפילין מהודרות. רוב בני כיתתו חוגגים את הבר מצווה באולם, אך לצערנו לנו אין אפשרות כספית לערוך אירוע כזה שעולה המון כסף. האם זו חובה?
4760
האם גם בדורנו אפשר להגיע למדרגות של הצדיקים מהדורות הקודמים?
אני קורא בספרים של רבינו הקדוש ובספרי חסידות אחרים, ואני מאוד אוהב לקרוא סיפורי צדיקים וגדולי ישראל, ובפרט על הבעל שם טוב הקדוש ותלמידיו. בכל הסיפורים מסופר על המעלות הגדולות והנשגבות שהצדיקים זכו בזכות עקשנותם ומסירות הנפש שלהם בעבודת ה', ואני רוצה לדעת האם כל אחד (וגם אני) יכולים לזכות למדרגות גבוהות כאלו או שבגלל ירידת הדורות ובגלל שחטאתי לעולם לא נוכל להתקרב למדרגות הקדושות הללו?
4759
האם זה נכון שכל העצבות והבלבולים של האדם נובעים מפגם הברית?
שורים עליי עצבות ומרה שחורה שלא עוזבים אותי. אני מנסה לחזק את עצמי בדיבורים של רבי נחמן, מנסה להיות בשמחה ולהסתכל רק על הטוב שבי - אבל היצר הרב והמחשבות השליליות יותר חזקות ממני. קראתי באחת החוברות של כבוד הרב שהכול נובע מפגם הברית. האם זו הבעיה שלי? ואם כן, איך מתקנים את זה באופן שהרגשות אשמה והבלבולים יעזבו אותי ואוכל להיות בשמחה אמיתית ושלימה?
4758
לאחר שנה של נתק המשודכת שלי יצרה איתי קשר. האם כדאי לחדש את הקשר?
אני בקשר עם בחורה שמעוניינת באישור של כבודו לגבי המשך הקשר בינינו. בעבר היא שאלה כאן באתר וקיבלה מכבודו תשובה שנראית כשלילית, ונשמח לשמוע את דעתו של הרב שוב מאחר והנושא של חידוש הקשר עלה שוב, ואולי הפעם תהיה ברכה בקשר הזה.
4757
ברכתם אותי שבקרוב מאוד אתחתן. האם לפנות לשדכניות או להמשיך בתפילות בלבד?
כשהייתי אצלכם, כבוד הצדיק אמר לי שבקרוב מאוד אתחתן. עוד מעט אהיה בת עשרים וחמש ולכן חשוב לי לשאול: האם רק להתפלל כמו שכבוד הצדיק אומר או שבנוסף לעשות גם השתדלות וללכת לשדכנית?
4756
ייסדו בשכונתי מניין של חסידי ברסלב. האם כדאי להתחיל להתפלל איתם?
לאחרונה החליטו חסידי ברסלב באזור מגוריי לפתוח מניין משלהם, ובעקבות כך חלק מהמתפללים במניין הרגיל עברו להתפלל שם בטענה ששם יש להם יותר יישוב הדעת בתפילה, שם פחות מדברים בתפילה, וכן שמתפללים שם בהתקשרות לצדיק. כתוצאה מכך נפגע המניין הרגיל וכמה פעמים אף לא היה מניין. האם אפשר להתפלל עם המניין של חסידי ברסלב, או שעדיף להתפלל עם כלל הציבור?
4755
בגלל שאני גרושה אני חוששת שגם לבנותיי תהיה בעתיד בעיה בזוגיות. איך אפשר למנוע זאת?
ראיתי שכתבת בתשובותיך שהבנות מחקות את האם, והיות שלצערי התגרשתי (שלא ברצוני) אני רוצה לדעת: מה אוכל לעשות למען שתי בנותיי הקטנות כדי שהן כן יקימו בית, ויתחתנו ולא יתגרשו כמוני חלילה?
4754
בנינו לומדים בבית ספר ממלכתי דתי ואנו שוקלים להעבירם לתלמוד תורה. מה דעתכם?
שני הבנים שלי לומדים כיום בבית ספר ממלכתי דתי בכרמיאל. באופן כללי טוב להם שם, כך גם הם מעידים, אך אני ואשתי לא כל כך מרוצים מהדגש התורני בבית ספר זה. לאחרונה נודע לנו על תלמוד תורה חדש בצפת שהקימו זוג חוזרים בתשובה חסידי ברסלב, ושמענו דברים טובים מאוד על המקום. ואנו מתלבטים האם להעביר את הבנים.
4753
חז"ל אמרו: 'הלכה בידוע שעשיו שונא ליעקב'. מה ההסבר לכך שכיום עיקר השנאה היא מצד ישמעאל?
בעקבות חטיפת ילדי החמד התעוררה אצלי שאלה: ידוע מה שאמר רבי שמעון בן יוחאי "הלכה היא בידוע שעשו שונא ליעקב", כלומר שכך היא המציאות ואי אפשר לשנות אותה, ולצערנו הרב סבלנו מזרע עשו את האינקוויזיציה והשואה הנוראה וכו' וכו', אבל בימינו אנו רואים שרוב השנאה וההרג (לא תקום צרה פעמיים) באים מזרע ישמעאל, הרי החוטפים והמחבלים שהרגו את שלושת הנערים הם מזרע ישמעאל, וכל האינתיפאדה, הפיגועים והקטיושות נגרמים על ידם. איך מסבירים את מאמרו של רשב"י לאור המציאות היום?
4752
יש לנו הזדמנות לקנות בית אך נצטרך לקחת משכנתא גבוהה. האם לעשות את הצעד הזה?
נפלה בחלקנו הזדמנות לקנות בית, אך הבעיה היא שאין לנו הון עצמי ואנחנו צריכים לקחת מהבנק משכנתא בגובה תשעים אחוז מהנכס. אני ואשתי מרוויחים משכורות רגילות, וההחזר של המשכנתא הוא כמעט חצי משתי המשכורות שלנו ביחד. האם לדעת הצדיק אנחנו צריכים להתחייב או להמשיך לחכות לישועת ה'?
4751
רבי נחמן אמר שההולך אחר עצת אשתו נופל בגיהנום. האם לא צריכים לשתף את האישה בכל דבר?
מצד אחד רבי נחמן אומר בספר המידות שההולך אחר עצת אשתו נופל בגיהנום, ומצד שני כבוד הרב תמיד אומר שרבי נחמן הקפיד מאוד שיהיה שלום בית בין הבעל והאישה. איך זה מסתדר יחד?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup