ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

4750
נאלצתי ללוות כסף מהשוק האפור, ובימים האחרונים קיבלתי איומים. מה עושים?
העסק שלי שהחזיק אותי עד היום ירד מאוד, ובזמן האחרון אין לי לקוחות חדשים שמתעניינים בשירותים שאני מציע. בנוסף, אני בבעיה חמורה כי הסתבכתי עם השוק האפור בהלוואות, והם דוחקים אותי לפינה וכבר קיבלתי מהם איומים. תעזור לי בבקשה אני מרגיש שלא הולך לי שום דבר!
4749
אני רוצה לבקר את הוריי שגרים במרכז הארץ, אך בגלל איום הטילים אינני יודע האם זה כדאי
ההורים שלי גרים בגוש דן, ועקב המלחמה הם חוששים לצאת לדרך כדי לבקר אצלנו מחשש שבדרך תהיה אזעקה. חשבתי שאולי אשמח אותם בכך שאבוא אליהם עם אשתי וילדיי לביקור של כמה שעות בהפתעה, ואני מאמין ומקווה שבאזור הזה לא יפלו טילים כשנגיע לשם, וגם אם כן - ה' יתברך מראה לנו השגחה נפלאה עם הטילים שנופלים בשטחים פתוחים. מה כבוד הצדיק אומר?
4748
המלחמה המתנהלת בחודש האחרון גורמת לי פחדים ודאגות. איך מתחזקים?
הפחד של חודש המלחמה האחרון השפיע עליי מאוד - בתקשורת רואים שזה כבר לא 'מבצע' פשוט אלא מלחמה כבידה עם הרבה אבידות לא עלינו, ועכשיו החמאס פרסם שהם מתכננים פיגוע באמצעות מצנחים, ושיש להם עוד הרבה הפתעות בשבילנו, וההרגשה היא שחס וחלילה עומד לקרות לעם ישראל משהו רע מאוד. אני לא יכולה לישון בלילה מרוב פחד, וכך גם הילדים שלי. איך מתחזקים למרות הפחד הגדול?
4747
נפלתי ועשיתי עבירה חמורה, ומאז אני שבור לרסיסים. איך מתחזקים במצב כזה?
4746
מדוע כשאני מתפלל הכול הולך הפוך, ורק בסוף מסתדר כמו שביקשתי?
שמתי לב לא פעם שכאשר התפללתי לבורא עולם על עניינים אישיים הוא תמיד שמע ורוב הפעמים גם ענה, אבל לפני שהוא עונה תמיד דברים נראים שהם הולכים לכיוון ההפוך - הפך ממה שביקשתי, ורק בסוף התפילה נענית. למה זה ככה?
4745
פרסמו בשם אחד הצדיקים שרעידת אדמה עומדת לפגוע בארץ ישראל. מה אפשר לעשות כדי למנוע את זה?
פרסמו בשם אחד הצדיקים הגדולים בארץ שישנה גזירה, ורעידת אדמה גדולה אמורה לפגוע בארץ, דבר שגורם לי לחששות גדולים. מה עלינו לעשות בכדי למנוע את הדבר?
4744
כבר שנים אני סובל מצפצופים באוזניים. האם נגזר עליי לחיות כך כל החיים?
אני בן שלושים וחמש, ומגיל שמונה עשרה עקב לחץ נפשי ושפעת שהסתבכה עם דלקת באוזניים, אני סובל מרעשים של צפצוף מטריד ששומעים אותם במוח דרך האוזניים (מחלת טיניטוס), ואין לזה תרופה. בעקבות זה אני מטופל בתרופות נגד דיכאון וחרדות שעוזרות לי להירדם בלילה. האם אני וכל הסובלים ממחלה זו כל כך רשעים ברמה של טיטוס הרשע, שנגזר עלינו לסבול כל החיים מהרעש המטריד עשרים וארבע שעות ביממה חוץ מהשינה?
4743
האם בגלל פחד המלחמה מותר להקל ולהשמיע לתלמידים מוזיקה גם בימי בין המצרים?
אני מלמד בתלמוד תורה בתל-אביב, ובגלל אווירת המלחמה בה אנו נמצאים הילדים די מפוחדים ומתוחים, במיוחד כשמדובר בילדים של חינוך מיוחד שיש להם הרבה קשיים רגשיים. האם יש מקום להתיר להשמיע להם שירים ומנגינות שמחות אף שמדובר בתקופה של בין המצרים כדי להפיג את המתח שלהם?
4742
בגלל ההתנגדות של אמי עזבתי את השידוך שהיה לי. האם נהגתי כשורה?
לפני מספר חודשים הייתה לי הצעה של בחור שחשבתי שיתאים לי מאוד למרות שהוא היה בן עשרים ושמונה. נפגשנו חמש פגישות, הייתה התאמה מצוינת והרגשתי שהאופי של הבחור זה בדיוק הסגנון של הבית שאני רוצה להקים בעזרת ה'. אך כשסיפרתי לאמא שלי על הבחור היא לא פרגנה לי בכלל ואמרה לי שכל הזמן אסבול מפני שאין לבחור עבודה מכובדת לגילו ושהוא גדול ממני וכו'.
4741
אשתי רוצה לטוס לאומן שוב למרות שכבר הייתה שם. האם יש טעם?
בקרוב יש טיסה גדולה של נשים לאומן, ואשתי מאוד רוצה לטוס, אך היות והיא כבר הייתה אצל רבינו כמה פעמים רציתי לדעת: האם יש טעם לטוס שוב? האם לא עדיף לחסוך את הכסף הזה בשביל בית או רכב, וללכת לקברי צדיקים פה בארץ?
4740
כבר ארבע שנים אני גרושה וחיה לבד ומצבי הכלכלי קשה. מה בורא עולם רוצה ממני?
כבר חמש שנים שאני חוזרת בתשובה ברוך ה' ומתפללת בכל יום שיבוא המשיח ותהיה הגאולה השלימה, אך כבר ארבע שנים אני גרושה וחיה ללא בן זוג. אני מרגישה שבורא עולם רוצה ממני משהו ואני לא יודעת מה. תעזור לי בבקשה.
4739
כבר שנה וחצי יש לי מלחמה קשה עם היצר בעניין קדושת העיניים והברית
אני בחור, וחזרתי בתשובה לפני שלוש שנים. כבר שנה וחצי שאני במלחמה יום יומית עם היצר והתורה אינה נכנסת בי כמעט. למדתי במשך שנתיים קבלה וחסידות, אך בשנה האחרונה אני בקושי מתפלל במניין בבוקר, ומתפלל את שלושת התפילות ביחידות. ברוך ה' גם על זה. גם הלימוד שלי תקוע מרוב הבלבול והרגשת הריחוק מהשם יתברך.
4738
אני סובלת מחרדות, פחדים ודמיונות. האם זה יעבור לי?
אני סובלת מחרדות, פחדים ואפילו דמיונות. אני בהריון ונשואה טרייה, בעלת תשובה, ואני מנסה לבקש מה' על הנושא אך חוששת שזה לא יעזוב אותי. הייתי שמחה לקבל את חוות דעת הצדיק בנושא הזה.
4737
האם כדאי לי לעשות הסבה מקצועית מתחום הכלכלה לתחום החינוך?
אני מתלבטת האם לעשות הסבה מקצועית מתחום הכלכלה לתחום החינוך - מצד אחד יש לי תואר ראשון במנהל עסקים, אני עובדת היום במחלקת האשראי והשקעתי בזה המון מרץ, ומצד שני אני לא מרוצה בעולם הכספים ולא מוצאת את עצמי שם. האם כדאי להתעקש להמשיך במה שכבר למדתי והשקעתי או שעדיף לעבור לתחום החינוך?
4736
בתי נחלשה ברוחניות ומאז בעלי תוקף ומשפיל אותה. איך מתמודדים עם המצב?
יש לי בת אחת שמחמת גירושיה הפסיקה להתלבש בלבוש חרדי והיא הולכת עם מכנסיים. באחד הימים הבת הזו הגיעה לביקור בבית אחותה, והיא התלבשה בבגדים צמודים אך לא חשופים מדי מאחר וחשוב היה לה לכבד את המשפחה, אך כשבעלי ראה אותה כשהיא הגיעה התוצאה הייתה מאוד כואבת – הוא לא מצא לנכון לפנות אליה בצורה מכובדת, ובמקום זאת צעק וגידף אותה בקולי קולות כך שאפילו אנשים מחוץ לבית שמעו את צעקותיו. אשמח לעצתו של כבוד הצדיק.
4735
אני בחורה רווקה והציעו לי שידוך עם גרוש ואב לחמישה ילדים. מהי המלצתכם?
אני רווקה בת שלושים וחמש, והציעו לי שידוך עם אדם גרוש אב לחמישה ילדים. אמנם מצד המידות זה נראה בסדר גמור, אך מצד הילדים הם נמצאים אצלו הרבה, ואיני יודעת אם זה בכוחותיי. אשמח לדעת מה הרב ממליץ.
4734
המלמד של בננו התגלה כאדם עצבני שמתעלל בילדים. כיצד עלינו לפעול בנידון?
אני רוצה להתייעץ איתך לגבי הבן שלי: בשנה האחרונה לימד את בני מלמד שהיה נראה כלפי חוץ כירא שמיים וסבלן, אך למעשה התגלה שהוא אדם עצבני מאוד שהיה מוציא את התסכולים שלו על התלמידים. הוא היה משפיל ילדים, נותן להם עונשים על ימין ועל שמאל, ואף היו מספר מקרים של הכאה. חשוב לי לציין שהתלוננתי מספר פעמים, אבל לא נעשה דבר. מה אני ובעלי אמורים לעשות בנידון?
4733
מאז שהתקרבתי לחסידות ברסלב אמי הפסיקה לתמוך בי והתחילה לחשוב שאני משוגע
בזמן האחרון התקרבתי לחסידות ברסלב, ולאט לאט הפסקתי לצפות בטלוויזיה וללכת לבריכות מעורבות, אבל אמי לא תומכת בי, והיא לא רוצה שאני אשאר בבית אלא שאעבור לישיבה. היא חושבת שאני משוגע בגלל שאני לא יוצא לבלות, ואני כבר לא יודע מה לעשות...
4732
האם שייך לאשה שומרת תורה ומצוות לעשות נזם באף?
האם שייך לאשה שומרת תורה ומצוות לעשות נזם באף? ידוע שבעבר זה היה תכשיט שבנות ישראל היו שמות, האם זה מתאים גם לדורנו?
4731
רבינו אמר: "מי שאין לו גבורות אנשים יאמר שיר השירים, משלי וקהלת". מה הכוונה?
יש לי שתי שאלות בבקשה: א. בספר חיי מוהר"ן בסימן ת"ס מובא: "מי שאין לו גבורות אנשים יאמר שיר השירים, משלי וקהלת". מה הכוונה של רבינו בזה? ב. כשנולדתי קראו לי ניר לאון – לאון על שם סבי שיחיה. האם אני צריך לשנות את השם השני שלי - לאון בגלל שזה שם לועזי?
4730
למה ה' ברא אנשים חילוניים? ומה הם אשמים שהם נולדו חילוניים?
אני בחור בן עשרים ושלוש מתל אביב, באתי מבית דתי וזכיתי לחזור בתשובה בזכות ספר של אחד מרבני ברסלב. מאז אני משתדל מאוד לא להתעצבן ולא להיות בעצבות, אך פתאום אני מוצא שאני לא יכול לחיות יותר עם חילונים, ואפילו את אחי הגדול לא מתחשק לי לראות.
4729
בבית הוריי יש אווירה עכורה של כעס ומריבות, ובכל פעם שאני באה אליהם אני נגררת למערבולת הזו
באתי להתארח בשבת אצל ההורים והתכוונתי לשמח אותם, אך מצאתי שכל הבית מבולגן משיפוצים, ושאמא לא בישלה כי היא ברוגז עם אבא בגלל שהוא לא עושה מה שהיא מבקשת בשיפוצים במטבח. ארגנתי אוכל קנוי, מפות ומפיות יפות, וערכתי את השולחן יפה כדי לשמח אותם, אך לצערי הרב זה מה שקרה - אמא עשתה קידוש לבד והלכה לחדר שלה, כולם היו ברוגז עם כולם, ובמיוחד אח שלי היה ברוגז איתי ולא רצה להסתכל עליי. כשכל זה קרה נשברתי לרסיסים, הלכתי לחדר והתחלתי לבכות ולבכות ולבכות ולבכות בלי הפסקה עד שהתייבשתי.
4728
עדיין לא התחתנתי ואני גר בבית ההורים, דבר שגורם לחיכוכים רבים
אני בן עשרים וארבע וחצי, גר בבית של ההורים, וקשה לי בשבת עם זה שהוריי ואחותי מדליקים טלוויזיה. זה גורם ללחץ וחיכוכים בינינו. בנוסף, קשה לי עם זה שכבר כמה שנים אני לא מרגיש שום התקדמות ברוחניות וגם שום תענוג מהמצוות שאני מקיים.
4727
מאז שילדתי אני סובלת מהתקפי חרדה. האם לקחת את הכדורים שהרופא ממליץ?
ברוך ה' ילדתי לפני עשרה חודשים, ומאז אני מכונסת בעצמי וסובלת מהתקפי חרדה לעיתים קרובות. זה מתבטא בזה שיש לי לחצים בלב וכאבים בידיים עד כדי כך שאני לא מסוגלת לתפקד, וגורם לי להיות כל הזמן לחוצה ולא רגועה.
4726
בזכות ברכתו של הרב ילדתי בת בריאה ושלימה, וכעת אנו מבקשים שהרב ייתן לה את השם
אני ובעלי רוצים מאוד מאוד שהצדיק ייבחר את השם לתינוקת, ובעזרת ה' נזכה לעשות את רצונכם שהוא גם רצוננו.
4725
אנו תלמידי 'היכל הקודש' מדרום תל-אביב, ונשמח אם תוכלו לחזק אותנו להמשך הפעילות הקדושה
רציתי לשמח את כבוד הצדיק, ולספר לכם, שאנו, תלמידי היכל הקודש בדרום תל אביב, זוכים להתאחד יחד ולהפיץ את דעת רביז"ל באזור באמצעות שיעורים והפצה ואפילו מניין שמתחיל לרקום עור וגידים ברוך ה'. רצינו להודות לכם על כל האור והכוחות שאתם נותנים לנו, ושכבוד הצדיק יחזק אותנו בכמה מילים - דבר שמאוד נחוץ לכל החברים ויחיה את נפשנו מאוד.
4724
האם מותר לי ללכת עם בעלי לקברי צדיקים גם בימים שאינם ימי טהרה?
בעלי נוסע מדי פעם לציון הרשב"י במירון, ואני מצטרפת אליו כי גם אני זקוקה לכך מאוד. האם גם בימים שאינם ימי טהרה אני יכולה להצטרף אליו? והאם התפילה מסוגלת אז כמו תמיד? ומה המנהג בברסלב בכלליות לגבי תפילת נשים בקברי צדיקים?
4723
האם זה נכון שאחרי מאה ועשרים ציונו של הרב יהיה מוקד ישועות לכל הרווקים והרווקות?
שמעתי שאחרי מאה ועשרים שנה של בריאות שמחה וחיים טובים וארוכים, ציונו הקדוש של הרב יהיה סגולה לכל הרווקים והרווקות הרוצים למצוא את זיווגם. האם זה נכון?
4722
רובצים עליי חובות עצומים שממוטטים אותי לגמרי. האם יש אור בקצה המנהרה?
יש לנו חובות של 70,000 ש"ח ואני ממש מתמוטט מחובות. רציתי לטוס להתפלל באומן, אך אמא שלי אמרה לי שאם אתכנן לטוס היא תעשה לי צו עיכוב יציאה מהארץ, וכתוצאה מהדיבורים שלה ומהמצב הכלכלי נכנסתי לעצבות גדולה וירדתי ביראת שמים.
4721
אני מרגיש תקוע בעבודת ה'. איך אפשר לבקוע את המסך שמעכב אותי?
4720
אנו גרים באותו בית, אך בעלי התנתק ממני ומתייחס אליי כאישה זרה
אני נשואה ארבעים ואחת שנה, יש לנו ארבעה ילדים גדולים שחיים מחוץ לבית, ובמשך כל השנים האלו שלום-הבית תמיד היה רופף. אני דתיה, ובעלי מאוד מרוחק מהדת - אפילו יום כיפור אינו שומר, אך למרות הפער הגדול בינינו בנושא הזה "סחבנו" את הזוגיות.
4719
חזרתי בתשובה, ואינני יודעת באיזו דרך לבחור: דתית לאומי או חרדית?
אני חוזרת בתשובה בת שבע עשרה, ואינני יודעת באיזו דרך לבחור: דתי לאומי או חרדי?
4718
רבינו אמר: "אני מקנא מאוד איש כשר שקורין ערליכר יהודי". למה הכוונה?
רבינו ז"ל כתב בשיחות הרן סימן י"ד: "אני מקנא מאוד איש כשר [שקורין ערליכר יהודי], כי נדמה שהולך בן אדם עם דקין וכרכשות ואברים כשאר כל העולם, ואף על פי כן באמת הוא ענין אחר". לא הבנתי מה הכוונה ואשמח להסבר.
4717
האם צריכים להשליך את השכל ולהאמין בצדיק גם אם רואים שהוא עוקר הלכה מהשולחן ערוך?
רבינו אמר שצריכים להשליך את שכלו ולהאמין בצדיק. האם יש גבול לדבר? כלומר אם רב מסוים עוקר דבר מההלכה או לא מקיים הלכה בשולחן ערוך או ברמב''ם וכו', האם גם אז צריכים להשליך את השכל ולהאמין בו?
4716
למרות שאני מתפלל ולומד תורה אני לא מרגיש שמחה. למה?
אני מרגיש עצבות וחוסר ישוב הדעת, ולמרות שאני משתדל ללמוד תורה ולהתפלל - אני לא מרגיש שמחה. למה אני מרגיש ככה?
4715
אני מרגישה שהנפש שלי חולה. איך מרפאים אותה?
אני מרגישה שנפשי נהיית חולה יותר ויותר. איך מרפאים אותה? מה אפשר לעשות כדי לחיות באמת?
4714
הילדים שלנו הולכים לישון מאוחר מאוד ולא מקשיבים לנו כשאנו מבקשים שקט. מה עושים?
הילדים שלי הולכים לישון מאוד מאוחר, ואחרי המאבקים איתם שיהיו בשקט אני מוצאת את עצמי מותשת מאוד וכמעט שלא נשאר לי זמן לעצמי. אני כבר מאבדת את העשתונות, וזה מאוד מתסכל אותי. כמה כבר אפשר לבקש מהם שקט... מה עושים בנידון?
4713
אין לי אף חבר אמיתי ואני מרגיש בודד מאוד. למה אף אחד לא רוצה בחברתי?
אין לי אף חבר אמיתי ואני מרגיש בודד מאוד. אני לא מצליח להבין למה אף אחד לא מתעניין בי ורוצה בחברתי, וזה מתסכל אותי. אשמח למעט דברי חיזוק וניחומים מכבוד הרב.
4712
חלמתי חלום שבני טובע ואינני יכולה להצילו. האם יש בזה מסר עבורי?
חלמתי חלום בו ראיתי את בני השני שוחה וטובע בבריכה, ואני לא מצליחה למנוע את טביעתו. אחר כך ראיתי אותו על הקרקעית וניסיתי להחיות אותו. האם יש מסר מסוים בחלום? והאם עליי לעשות משהו?
4711
מה הדרך הנכונה לבקש מה' את בקשותינו ולהצליח לעורר רחמי שמיים?
יש לכולנו בקשות מה' יתברך - גם ברוחניות וגם בגשמיות. מה הדרך הנכונה לבקש מה' את בקשותינו ולהצליח לעורר רחמי שמיים מבלי שנישמע כחוצפנים?
4710
האם זה נכון שכאשר מרימים את הידיים מעל הראש בזמן התפילה או ההתבודדות זה מעורר דינים?
4709
קוראים לי נורית, ובאמהרית 'זבדר'. האם אני צריכה להחליף את השם?
קוראים לי נורית, ובאמהרית 'זבדר'. אני רוצה להחליף את שמי כי אני מרגישה שהשם הזה לא מתאים לי כלל, ותמיד יש לי תחושה שאני תקועה ולא מצליחה להתקדם בחיים. האם אני צריכה להחליף את השם? והאם יכול להיות שעשו עליי עין הרע?
4708
האם זה נכון שכאשר מתבודדים או מתפללים בקבר צדיק צריכים לבקש רק דבר אחד?
ישנם רבנים הסוברים שכאשר אדם מתפלל בציונו של צדיק או בעת התבודדות צריך לבקש בקשה אחת בלבד ולא יותר, והם סומכים את דבריהם על הגמרא (תענית דף ח:): 'אמרי היכי נעביד - נבעי רחמי אתרתי? לא אפשר'. מה דעתו של הצדיק בנדון?
4707
מאז שהתגרשתי אני לא מצליחה להתפרנס, וכל ניסיון לזוגיות חדשה נכשל. מה אפשר לעשות?
4706
אמרתי לחבר שלי שאם הוא היה מתקרב לצדיק הוא היה מתעלה מאוד, אך הוא לא הסכים לדבריי. מי מאיתנו צודק?
דיברתי עם מישהו שאני מכיר בעניין עבודת ה', ובין יתר הדברים אמרתי לו שאם הוא היה מכיר ועובד את ה' לפי העצות של רבי נחמן, ומתקרב לצדיק, הוא היה עובד את ה' בדרגה גבוהה יותר מעכשיו, והוא בתגובה אמר שזה לא נכון. מי מאיתנו צודק? והאם זה טוב שבכלל דיברתי איתו על זה?
4705
מאז שהתחתנתי יש לי ירידה גדולה וקושי בלימוד תורה ותפילה. איך מתחזקים?
ידוע שבחתונה נמחלים כל העוונות, ולכאורה מי שהתחתן צריך לזכות לעלייה גדולה, אבל אצלי קרה בדיוק ההפך - אני מרגיש שמאז שהתחתנתי יש לי ירידה גדולה וקושי בלימוד תורה ותפילה. מה הצדיק יכול להציע לי כדי שתהיה לי עלייה?
4704
האם לימוד בגירסא היא דרך יותר טובה מלימוד בפלפול?
4703
אומרים שלא כדאי להתחתן עם מישהי שקשורה לברסלב, כי בברסלב יש הרבה גרושות. האם זה נכון?
שמעתי אנשים שאומרים שלא כדאי להתחתן עם מישהי שקשורה לחסידות ברסלב, כי בברסלב יש המון גרושות. פשוט כואב לי לשמוע את זה ואני לא יודע מה לענות לאנשים האלו. מה עונים לטענות כאלו?
4702
המנכ"ל שמיניתי לעסק שלי רימה אותי וסיבך אותי עם החוק. אשמח לעצה וחיזוק.
לפני שנתיים פתחתי עסק ומיניתי כמנכ"ל אדם עם ניסיון רב בניהול, אך לצערי הרב לאחרונה התגלה שאותו אחד רימה אותי ובעקיפין סיבך אותי עם החוק. התאכזבתי מאוד איך אדם שנתתי בו את כל האמון והתמיכה עושה לי עוול כזה. אני לא יודע מה ילד יום, ומקווה מאוד שהכל יסתדר לטובה, אבל בינתיים אני לא יודע איפה להניח את הראש מרוב דאגות. אשמח לעצה וחיזוק מכבוד הצדיק, וברכה שהכל יסתדר לטובה.
4701
דווקא כשאני צריך שאלוקים יעזור לי - הוא נעלם. למה זה ככה?
לקחתי על עצמי להגיד בכל יום את התיקון הכללי בנוסף למזמורי התהלים שאני קורא מדי יום כדי לפתוח את המזל שלי. אני משתדל לשמור על הברית, אבל היצר הרע מגביר את המחשבות הלא טובות, ואני מרגיש שדווקא שאני צריך את אלוקים שיעזור לי הוא נעלם. יש לי בקשה אחת שאני מבקש מאלוקים, אבל היא עדיין לא התקיימה. למה זה ככה?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup