ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

4700
יש לנו בת בגיל שלוש עשרה, ואנחנו מאוד רוצים עוד ילדים. מה אפשר לעשות?
יש לנו בת אחת בגיל שלוש עשרה, ואנו מאוד מאוד רוצים עוד ילדים מתוך בריאות, שמחה והצלחה. אני תורמת למוסדות שלכם בשמחה, האם יש משהו נוסף שנוכל לעשות על מנת לקבל את הישועה שלנו?
4699
אין יום שעובר עליי מבלי שאכשל בפגם הברית. אנא, תן לי עצה לצאת מזה!
לצערי הרב אני נופל בפגם הברית עד שאני לא יכול שיעבור עליי יום אחד בלי שאפגום בברית. אנא ממך, תן לי כמה עצות ברורות מה אני צריך לעשות בשביל לצאת מזה. ושנית, אני מתקרב לגיל שמונה עשרה, ואני מאוד רוצה להתחתן אבל אני רוצה אישה עם מידות טובות וגם שתהיה יפה. מה אני צריך לעשות כדי שמשמים יתנו לי אישה כזו?
4698
למה דווקא לאנשים הטובים ששומרים תורה ומצוות קורים דברים רעים?
ראיתי שכתבתם באחד המכתבים שבכל פעם שאדם רואה או שומע צרות של אחרים – זה כדי לעורר אותו ולחזק אותו, אך לפעמים אני רואה שדווקא האנשים הטובים שעובדים את ה' והכי משתדלים עבורו - הם אלו שקורים להם דברים רעים. אולי לא טוב להיות טובים כל כך וקרובים לה', ועדיף לעבוד את ה' בפשטות
4697
בשנה האחרונה העסק שלנו לא מצליח, ואני נמצא בפרשת דרכים. מה הרב מציע לעשות?
כבר שבע עשרה שנה יש לי חנות נעלי ספורט. בשנה האחרונה הפרנסה ירדה פלאים ויש אפילו חודשים שאני וגיסי השותף שלי לא לוקחים משכורת. זה מייאש אותי ומוריד לי את שמחת החיים.
4696
אנו נשואים ארבע שנים ועדיין לא נפקדנו. האם יהיו לנו ילדים? והאם עלינו להתחיל בטיפולי פוריות?
4695
הבן שלנו לא לומד בכיתה, רק משתולל ועושה צחוק. איך עלינו להתנהג איתו?
לאחרונה שמענו מהרב של הבן שלנו בחיידר שהוא לא מקשיב למה שלומדים והוא לא יודע כלום, והבעיה העיקרית היא שהוא מאוד מפריע בכיתה - הוא צוחק, מציק לאחרים, והרב צריך להעיר לו כל הזמן ואף להעניש אותו. ואפילו כשהרב מעניש אותו, גם בשעת העונש הוא מפריע. הרב הבטיח לו פרס על התנהגות טובה אך גם זה לא עזר. לפני כמה ימים הרב שוחח אתנו שוב וסיפר לנו שכאשר המנהל בא לבחון את הכיתה, שאז בדרך כלל יש יראה מהמנהל, בננו המשיך לעשות צחוקים. איך אנחנו אמורים להתנהג איתו?
4694
אשתי צריכה ללדת מיד אחרי ראש השנה. מה אעשה לגבי אומן?
אשתי בהיריון, ותאריך הלידה המשוער יוצא ביום ראשון אחרי ראש השנה. אשתי יודעת שאני מאוד רוצה לטוס לאומן בראש השנה, וזו תהיה השנה השלישית שלי ברציפות, אבל היא חוששת מזה שלא אגיע בזמן ולא אהיה איתה בזמן הלידה. ראיתי כמה פעמים שכבוד הרב כותב לא לוותר על ראש השנה בכל מחיר. מה עליי לעשות?
4693
האם מותר להיכנס עם הקמיע שלכם לבית הכיסא ללא כיסוי נוסף?
זכיתי לקבל את הקמיע שלכם, ושמעתי שאמרתם שאשה תישא את זה על הצוואר וגבר ישים את זה במחזיק המפתחות, והשאלה שלי: מאחר ואנחנו אנשים פשוטים ואין לנו הבנה בכתוב שם – האם מותר להיכנס עם הקמיע כמו שהוא לשירותים או שיש צורך לעטוף אותו בעוד כיסוי?
4692
אני משתדלת לרצות את חמותי ככל יכולתי, אך בכל זאת אנחנו לא מסתדרות
שלום. יש לי בעיה עם חמותי - אני משתדלת שתמיד הכול יהיה טוב, ולרצות אותה עד כמה שאני יכולה, אך יש לה בת גרושה שכל הזמן מחממת את העניינים בינינו, ושתיהן תמיד מתערבות לי ולבעלי מה נעשה, ואיך ואיפה אתם, ותמיד מתלוננות שאנו לא באים לבקר למרות שאנו משתדלים לבקר אותן פעם בשבוע.
4691
יש בבית הכנסת שלנו אדם שמתערב בכל דבר ומפריע לציבור. מה עושים?
יש לנו בבית הכנסת איזה צדיק, שכל מה שעושים הוא מעיר למה ככה ולמה ככה - למשל לא אמרו יוצרות בחג השבועות כי כולם היו עייפים מהלימוד של כל הלילה, והוא התחיל עם ההערות - למה לא אומרים ולמה צריכים לדלג... בכל שבת כשמתפללים תפילת ערבית הוא דופק על הבימה וצועק "לא לשכוח להגיד קריאת שמע עוד פעם", ותמיד יש לו מה להעיר... זה לא נעים שיש לנו 'גבאי קטן' שמסתובב ככה בבית הכנסת. מה עושים איתו?
4690
פוטרתי ממקום עבודתי בבושת פנים ללא כל סיבה. מה עושים הלאה?
פוטרתי ממקום עבודתי בבושת פנים ללא כל סיבה כאשר חבר חתר תחתיי. אני נמצא בדילמה קשה ובדיכאון קל, ולא יודע מה קורה לגבי פרנסתי ומה לעשות הלאה.
4689
כל הזמן אני בעצבות, ואינני מצליח להרגיש רגש אמיתי וחיבור לה' יתברך
אני כל הזמן בעצבות ולא מצליח להרגיש רגש אמיתי וחיבור לה', וזה מאוד מתסכל ומבלבל אותי. באמת שאני רוצה רק בטוב, אך אני מאוד ביקורתי כלפי עצמי, ולצערי זה לא פוסח במחשבות גם על אחרים שקרובים אליי, ומאוד קשה לי לחיות בצורה כזאת. בשנים האחרונות הרגשתי יותר ויותר לבד, ונורא הפריע לי איך שאני בחיצוניות אך הרבה מזה בפנימיות. ועל אף שאני בסביבה טובה, זה מאוד מתעתע לדעת אם אכן אני עובד את ה' כראוי. קשה לי גם להיות בשמחה, ואפילו שאני נמצא בחתונה וכדומה, אני לא מצליח לשמוח וזה מתסכל ביותר.
4688
מדוע פעמים רבות הרב עונה לשואלים בחריפות?
שאלתי אתכם באתר שאלה בענין שלום בית, ועניתם לי בתקיפות רבה. לא ציפיתי לתשובה כזו והאמת היא שנפגעתי מאוד. מאז קראתי עוד הרבה תשובות שכתבתם, ואני רואה שאתם עונים בחריפות לאנשים רבים. מדוע?
4687
מה אני יכול לעשות כדי שאשתי תסכים בלב שלם שאטוס לאומן לראש השנה?
תמיד לפני ראש השנה מתחילות אצלי בעיות בשלום בית, והתוצאה הישירה היא מניעות גדולות מצד אשתי בעניין הנסיעה לאומן בראש השנה. לבסוף, תמיד אני מצליח לשכנע אותה והיא מאפשרת לי לנסוע. השנה המצב יותר מורכב מאחר וברוך ה' נולד לנו בן לפני כשבוע, ואני חושש שהיא תשתמש בתירוץ שהיא צריכה את העזרה שלי ובכך תמנע אותי. מה אני יכול לעשות כדי שהיא תשלח אותי בלב שלום ובלי עגמת נפש?
4686
האם מותר לאישה לעשן סיגריות?
4685
האחים שלי מנסים לנשל אותי מהירושה המגיעה לי. מה עליי לעשות?
ברצוני להתייעץ אתכם בנושא כאוב מאוד: אנחנו שבעה אחים ואחיות, ולפני פטירתו של אבא ז"ל הוא השאיר לנו צוואה, וביקש שנבטיח לו שלא נפתח את הצוואה עד שתמלא שנה לפטירתו. כך עשינו, ולפני שבוע פתחנו את הצוואה. אבא ז"ל כתב לכל אחד מהאחים את חלקו, וגם אני בתוכם, אך כמה מהאחים החליטו להשתלט על הכול והם מנסים למנוע ממני את חלקי בכל מיני תחבולות. מה עליי לעשות כדי שאקבל את חלקי המגיע לי?
4684
האם כדאי להשתדל לחלק לחיילים את הקמיע שלכם לשמירה והצלחה?
כולנו מרגישים את הצער בימים אלו כאשר נופלים חיילים במלחמה בעזה, וליבנו עם המשפחות השכולות. ברוך ה' אני זוכה לחלק בכל שבוע סל מצרכים לאברכי כולל, ואני מכוון שזה יהיה לשמירת החיילים. האם כדאי להשתדל לחלק לחיילים את הקמיע שלכם לשמירה והצלחה?
4683
כל הזמן אני חושדת בבעלי ומחטטת בחפציו האישיים. איך מפסיקים עם זה?
יש לי בעיה חמורה מאוד מאוד - אני מוצאת את עצמי חושדת כל הזמן בבעלי בלי שום סיבה אמיתית, מחטטת לו בטלפון הנייד ובמחשב. אני חושבת שבגלל שאמא שלי הייתה מתנהגת ככה עם אבא שלי גם בי נדבקה ההתנהגות החשדנית הזו. זה מציק לי והורס לי את הזוגיות עם בעלי. האם עליי ללכת לטיפול פסיכולוגי ולטפל בעצמי?
4682
האם יש בעיה בכך שילד יגדל בלורית?
האם יש איסור בגידול בלורית לילד או שזה מותר? ברצוני לציין שאני מאוד מתנגד ואשתי לא מבינה למה.
4681
התחלתי להתחזק, אבל בגלל דברים שקורים לי אני עומדת ליפול שוב
בזמן האחרון התחלתי להתחזק, אבל בגלל דברים שקורים לי אני מתחילה שוב ליפול ולא בא לי כבר לחיות. אני מרגישה שאני חסרת תועלת ועושה רק נזק, וכל דבר טוב שניסיתי לעשות לא הלך לי כל כך.
4680
האם מותר לרקום על מעיל הספר תורה את שמו של התורם?
ברוך ה' זכיתי לגמור כתיבת ספר תורה, ואני רוצה להכניס את הספר בעזרת ה' יתברך לבית מדרש הנקרא על שם רבינו. ראיתי בספר נטעי גבריאל: "לא יכתוב על הספר תורה 'שלי הוא' או 'שייך הוא', אלא יכתוב עליו שמו בלי תיבות 'שלי הוא'", אך למעשה אני רואה שהעולם כן נוהגים לכתוב 'שייך ל...'. מה דעתכם בעניין? ואיך עליי לנהוג למעשה?
4679
האם מותר לי להפסיד שיעורי תורה כדי לעבוד ולחסוך כסף לנסיעה לאומן?
אני בחור בגיל שבע עשרה, והתקרבתי לברסלב לפני כשנתיים. השנה אני מתכנן לנסוע בעזרת ה' לאומן, ואני עובד וחוסך כסף בשביל זה. האם אני יכול להפסיד שיעורי תורה בשביל עבודה כשהכסף כמובן הולך לנסיעה לאומן?
4678
מה יקרה עם כל האנשים שלא יזכו לחזור בתשובה לפני הגאולה?
מה יקרה עם כל האנשים שלא יזכו לחזור בתשובה לפני הגאולה – האם זה נכון שהם ייעלמו מהעולם ויחדלו להתקיים? והאם זה נכון שיהיה להם משפט לפני כל העולם שבו יראו להם את עוונותיהם?
4677
אני בחור ישיבה ורוצה ללמוד בסדר דרך הלימוד. איך משלבים את זה עם סדרי הישיבה?
יש לי שתי שאלות בעניין סדר הלימוד של רבינו: א. באילו ספרים צריכים ללמוד מדי יום? וכמה? ב. האם טוב להתעקש כנגד הרבנים של הישיבה בעניין הזה, או שמא ללמוד את הסדר הזה רק ב'זמן החופשי' ולא בשיעורים ובסדרים?
4676
יש שני אנשים שלא מפסיקים להציק לי ולעקוץ אותי. איך גורמים לזה להיפסק?
לצערי הרב יש בעבודה שלי שני אנשים שלא מפסיקים להציק לי ולעקוץ אותי בכל הזדמנות. מצד אחד אני לא רוצה לריב איתם, ומצד שני נמאס לי מזה. איך גורמים לזה להיפסק?
4675
האם זה נכון שמי שלומד בספר הזוהר הקדוש יכול להשתגע?
אני בחור צעיר בן שבע עשרה, ומאז שהשתתפתי בשיעור זוהר בבית הכנסת שלנו לבי נמשך מאוד ללימוד הזוהר הקדוש, אך שמעתי שלא כדאי ללמוד זוהר כי אפשר להשתגע מזה, ובגלל זה אני נמנע מכך. האם באמת יש ממה לחשוש?
4674
אנחנו רוצים להתחתן, אבל בכל פעם צצה מניעה אחרת שמרחיקה אותנו מהיום המאושר
יש לי חברה כבר שנתיים, ושנינו רוצים מאוד להתחתן, אבל בכל פעם צצה מניעה אחרת שמבלבלת אותנו ומרחיקה אותנו מהחתונה. שנינו רוצים להתמסד ולהתחתן כדת משה וישראל, אך המציאות טופחת על פנינו ומרחיקה את היום המאושר. מה עושים? 
4673
אני סובל ממצב כלכלי קשה ביותר. מה אני שונה מאחרים שנגזר עליי לסבול כל כך הרבה?
אני סובל ממצב כלכלי קשה ביותר, ונלחם בשיניים לשרוד ולהתפרנס. אני רואה שאחרים לא מתמודדים עם מציאות קשה כמו שלי, והם מצליחים להתפרנס בכבוד. מה אני שונה מאחרים שנגזר עליי לסבול כל כך הרבה?
4672
יש בי רצון עז להתקרב לה' יתברך אבל אני לא מצליח. איך שוברים את המניעות?
קיבלתי בצומת חוברת בשם 'איך להתחזק', ובאמת התחזקתי ממנה מאוד. כבר תקופה ארוכה יש בי רצון עז להתקרב לה' יתברך יותר ויותר, להתקדש בשמירת העיניים ובלימוד תורה - אבל אני לא מצליח. איך שוברים את המניעות?
4671
החברות שלי לוקחות אותי לכל מיני רבנים כדי לקבל ברכות, ואני מרגישה מבולבלת מאוד
חברותיי רוצות לקחת אותי לקבל ברכות מכל מיני רבנים ואדמורי"ם, אך אני מסבירה להן שוב ושוב שאני מחוברת לברסלב, ושאני לא יכולה להתפזר ככה, אבל בכל פעם מחדש הן משכנעות אותי ש"הנה הישועה תגיע מפה"...
4670
בעלי עובד כעצמאי כבר שבע שנים, אך לא רואה ברכה. מה אפשר לעשות?
אני בהריון מתקדם ולא עובדת. בעלי עובד כעצמאי, ולמרות שיש לנו חובות גדולים וכבר שבע שנים הוא לא רואה רווח מעיסוק זה - קשה לו להחליף עבודה. האם כדאי שייצא לאסוף צדקות בחוץ לארץ?
4669
קשה לי מאוד שאין לי מישהו שמבין אותי ושאוכל לפרוק אצלו את לבי
כל יום שעובר, עובר עליי בדאגות - אני מרגישה שאין לי מנוח לנפשי, אני דואגת על זה ועל זה, כל היום דאגות ודאגות עד שאפילו כואב לי באזור הלב. אין לי מישהו שיכול להבין אותי ושאוכל לפרוק אצלו את ליבי. אני לבדי וקשה לי. איך מתגברים על הדאגות?
4668
שמעתי שפאות ארוכות מעוררות דינים על האדם. האם זה נכון?
יש לי שיער ארוך, ושמעתי שאומרים שזה מעורר דינים על האדם. לאחרונה עלה בי רצון להסתפר ולהשאיר פאות ארוכות כמו חסידי ברסלב, אך שמעתי שיש כאלו שאומרים שגם פאות ארוכות מעוררות דינים על האדם. האם זה נכון? והאם יש משמעות לאורך הפאות?
4667
לא יכולתי להתאפק ועניתי בתקיפות לאדם שציער אותי, ומאז אני רודפת את עצמי
יש מישהו שלוחץ עלי תמידית וכבר הרבה מאוד זמן דוחק אותי לפינה. השתדלתי מאוד לקיים את הציווי של רבינו לידום ולשתוק, אך נאגרה בי הרבה ביקורת, לא עמדתי בניסיון, ופלטתי כל מיני דיבורים שהייתי מעדיפה לא לומר. עכשיו אני בצער מזה ואני רודפת את עצמי בגלל מה שקרה. איך משתחררים מזה?
4666
כבר שש שנים עול הפרנסה והבית נופל רק עליי, ואני על סף ייאוש. מה עושים?
כל עול הפרנסה והבית נופל עליי כולל גידול הילדים, ובנוסף בעלי מבזה אותי ויש לו הרבה טענות עליי. ביקשתי ממנו שנלך ליעוץ אצל רב או כל גורם אחר, אך הוא לא מוכן וטוען שיש לו את רבינו הקדוש וזה מספיק, ושאני אלך לבד. האמת שאני על סף ייאוש כי בבית הוא כמעט ולא מתפקד רק מתי שבא לו, וכך זה נמשך כבר שש שנים. מה עושים?
4665
אני עובד באותו מקום כבר עשר שנים, וכל הזמן מורידים את שכרי. האם לעזוב?
אני עובד באותו מקום כבר עשר שנים, ולא טוב לי שם. ישנה ירידה הדרגתית בשכרי בצורה חדה ולאורך זמן, וכרגע אין לי משהו אחר באופק. האם עליי לעזוב או שמא להישאר?
4664
אני גר לבד עם אמי, ועכשיו רוצים להביא לה מטפלת גויה. מה עליי לעשות?
אני חי עם אמא שלי בבית ואני האח היחיד ששומר מצוות. האחים שלי רוצים להביא לאמא גויה שתטפל בה. מה עליי לעשות בעניין הזה?
4663
רבי חיים ויטאל כתב שרוב לימודו של תלמיד חכם צריך להיות בקבלה. האם גם בדורנו?
רבי חיים ויטאל בהקדמה לספר 'עץ חיים' אומר בנחרצות שרוב לימודו של תלמיד חכם צריך להיות בקבלה ובסתרי תורה ויש לו סיבות וראיות רבות לכך. שאלתי היא: האם מדובר גם על דורנו, או שבדורנו צריכים ללמוד את הרוב בפשט וקצת בנסתר ובקבלה?
4662
לפני כמה חודשים נכנסה בי מחשבה שאני המשיח. איך מבטלים את הדמיונות הללו?
לפני כמה חודשים נכנסה בי מחשבה שאני הוא המשיח מכל מיני סיבות שהשליתי את עצמי. ניסיתי לדבר עם אבא שבשמיים שיעזור לי להוריד גאווה ויהירות זו, או להפך לאמת לי אותה, אך לא זכיתי עוד לראות את הסימנים שה' שלח לי. אני נורא מבולבל ואשמח אם הרב יוכל לתת מענה לשאלה זו.
4661
האם זה נכון שאסור לשמוח ולרקוד כעת בגלל המלחמה ובגלל שאלו ימי בין המצרים?
אני מאוד רוצה לקיים את עצת רביז"ל להיות בשמחה תמיד, ולכן אני שומע מוזיקה ורוקד מדי יום, אבל אמא שלי שתחיה אומרת שאסור לרקוד בימים כאלו בגלל המלחמה ובגלל שאלו ימי בין המצרים. האם באמת אסור לי להיות שמח ולרקוד ולהמתיק את הדינים?
4660
בעוד כמה ימים אעבור ניתוח קיסרי. מה אפשר לעשות על מנת שהכול יעבור בשלום?
בעזרת ה' ביום ראשון הקרוב אני עתידה להיכנס לניתוח קיסרי שנקבע מראש עקב בעיות בריאותיות. אשמח שהצדיק יברך אותי ללידה תקינה ועובר בריא ושלם, וגם יאמר לי מה אפשר לעשות בזמן הנותר על מנת שהכול יעבור בשלום, ושאני והעובר נצא בריאים ושלמים ללא נזק.
4659
אבי מציק לי, מתעלל בי מילולית, ורע לי מאוד. מה אני צריכה לעשות?
יש  לי אבא קשה מאוד שעברתי איתו ילדות קשה מאוד ומלאת פחדים וחרדות. היום אני בת עשרים ושלוש, ובגללו אני בן אדם עצבני מאוד. אני מרגישה שהוא נהנה להתעלל בי ולהילחם איתי, ובגלל זה אני רבה איתו המון ולא שולטת בפה שלי. ככה גם עם אמא שלי. עזבתי את הבית ואני גרה אצל בת דודה שלי ורע לי מאוד נפשית מכל מה שקורה. אני מרגישה שלא אכפת להם ממני, כאילו אני לא קיימת, וכאילו עכשיו הוא מרגיש שהוא ניצח. סבלתי ממנו המון. מה אני צריכה לעשות?
4658
האם גם נשים צריכות לעשות 'שעה התבודדות'?
4657
בעלי נקרא על שם סבו שנפטר בגיל שישים. האם עליו להוסיף שם?
בעלי נקרא 'יעקב צבי' על שם סבא שלו שנפטר צעיר לפני גיל שישים באופן פתאומי, משבץ או דום לב. ביומיום כולם קוראים לו יעקב, אך בעלייה לתורה ובכתובה כתוב יעקב צבי. רבנית ידועה שהיא אשת תלמיד חכם אמיתי המליצה לו להוסיף לו עוד שם – 'חי' ולהיקרא 'יעקב צבי חי'. האם כדאי לעשות זאת? או אולי להוסיף שם אחר? ואם מוסיפים, האם צריכים לשנות גם את הכתובה?
4656
כבר כמה חודשים לא שילמנו את המשכנתא, ואנחנו מפחדים שיעקלו לנו את הבית
אנחנו עוברים בבית סבל גדול מהילדים, ואנחנו חיים בעניות גדולה מאוד, עד כדי כך שכבר כמה חודשים לא שילמנו את המשכנתא ורוצים לעקל לנו את הבית. אנחנו לא יכולים לישון בלילה מהדאגה ומהפחד שמא יפקיעו מאיתנו את הבית ונישאר ללא קורת גג על הראש. בבקשה צדיק יקר, מה אנחנו יכולים לעשות כדי שדבר כזה לא יקרה?
4655
אני מנהלת בית ספר לבנות, ואשמח לקבל עצה להצלחה מופלגת בשנת הלימודים הבאה
לאחרונה זכיתי לבקר ולהתפלל בציון רבי נחמן באומן, ומאז נחשפתי לחסידות ברסלב במלוא הדרה. היות ואני מנהלת בית ספר לבנות, אשמח לקבל עצה וברכה להצלחה מופלגת בשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה בניהול בית הספר והצלחת התלמידות.
4654
אני שבורה ומותשת מכל מה שעובר עליי ואני זקוקה לחיזוק
אני שבורה ומותשת מכל מה שעובר עליי - הן בבית מהילדים ומבעלי, והן מזה שאני נלחצת מכל דבר ומתייסרת בייסורי נפש. קשה לי להחזיק מעמד, ואני זקוקה לחיזוק.
4653
מחר אנו טסות לאומן. במה להתמקד חוץ מאמירת תיקון הכללי ונתינת הצדקה?
נוסעת איתנו לאומן אישה מבוגרת על מנת להתפלל עבור בתה בת השלושים ושש לזיווג. האם יש תפילה מיוחדת שעליה לשאת, או לשפוך שיחתה בתמימות?
4652
האם באמת יש לצדיק כוח לשנות את המצב הקיים של אדם שמבקש ממנו ברכה ולפעול שהכול יסתדר?
האם באמת יש כוח לצדיק לשנות את המצב הקיים של אדם שמבקש ממנו ברכה ולפעול שהכול יסתדר? ומה עושים במקרה שהצדיק הבטיח דבר מה, אך הוא לא מתממש?
4651
מה עדיף: חסיד ברסלב ירא שמיים ובעל מידות טובות אבל לא למדן, או בחור שאינו ברסלבר אבל למדן גדול?
חברה שלי מחפשת שידוך והיא רוצה לדעת מה עדיף: חסיד ברסלב ירא שמיים ובעל מידות טובות אבל לא למדן או גאון, או בחור שאינו ברסלבר אבל הוא ממש למדן וגאון, וכמובן גם בעל יראת שמיים ומידות טובות?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup