ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

4400
הרב שלי בישיבה מצטט בשיעוריו מספרים שרבינו אסר ללמוד. מה עליי לעשות?
בישיבה שבה אני לומד מלמדים תנ"ך, ובשיעור, לפעמים הרב מצטט מפירוש הרלב"ג, וכן לפעמים נלמדים קטעים מספר מורה נבוכים לרמב"ם, ויש על הקטעים האלו עם שאר הפרשנים כמו רש"י ורמב"ן מבחנים. האם על פי דעת רביז"ל מותר לי ללמוד רק את הקטעים הקצרים האלו ולא את כל הפירוש כולו, שהרי ידוע שרביז"ל הזהיר מאוד שלא להסתכל בו כלל?
4399
איך אפשר לתקן את החינוך הלקוי שלנו כהורים?
יש לנו חמישה ילדים, והחינוך כל כך קשה – אין להם משמעת ואין להם גבולות, ונכון שדרכם של ילדים להיות שובבים, אבל הם לא שומעים בקולנו בכלל. האם דרך ההפחדה הזו היא דרך טובה? ומה אפשר לעשות עם החינוך הלקוי שלנו כהורים?
4398
כבר ארבע שנים יש לי בעיות מעיים והמצב מאוד מצער אותי. מה אפשר לעשות?
יש לי בעיה במעיים כבר ארבע שנים, והמצב מאוד מצער אותי. מה אני יכול לעשות כדי שתהיה לי רפואה שלימה? כמו כן, אני כבר בן שלושים וחמש והזיווג שלי מתעכב. מה עושים?
4397
יש לי עסק משותף ואינני מסתדר עם השותף שלי. האם כדאי לי להמשיך בעסק?
אני עצמאי, ויש לי עסק בתחום האלומיניום יחד עם שותף, הבעיה היא שאין בינינו הסכמה, והחיכוכים בינינו גורמים לשנינו להיות 'תקועים' בעבודה. אנחנו נלחמים להביא פרנסה, ואני מאוד מתוסכל מהמצב הזה! האם עליי להמשיך בענף הזה? ומה לגבי המשך העבודה עם שותף שאינני מסתדר איתו? 
4396
יש לי מניעות גדולות מצד אשתי לשמור תורה ומצוות. מה עושים?
אני מתחיל להתקרב ולהתחזק בקיום תורה ומצוות אך יש לי מניעות גדולות מצד אשתי, כדלקמן: א. היא לא מוכנה לקיים יחסי אישות ללא אמצעי מניעה, ואני לא מוכן לעשות עוון כזה. ב. היא לא מוכנה שאשמור שבת או אלך לבית הכנסת, וכשאני רוצה ללכת למקווה או לקיים איזו מצווה אני נאלץ לשקר לה. מה עושים?
4395
בגלל חוסר שימת לב הסתבכתי עם רשויות החוק וייתכן שאוזמן למשפט. איך עוברים את הגל הזה?
אני עצמאי, ולדאבוני הרב בגלל חוסר שימת לב הסתבכתי עם רשויות החוק וייתכן שאוזמן למשפט. באמת שלא עברתי על החוק, רק שגיתי בהתנהלות של העסק. אני מאוד מפחד מהתוצאות ולא יכול לישון בשקט. אנא ממך, כבוד הרב, מה אני צריך לעשות כדי לעבור את הגל הזה?
4394
יש לי ירידה רוחנית גדולה, ושום דבר לא מצליח לחזק אותי
אני מרגישה ירידה רוחנית, ויש לי רק בקשה אחת מבורא עולם שאם אקבל אותה יהיה לי הכול - אני רוצה להתחזק באמונה! אני כמעט שלוש שנים בתשובה, ואני מרגישה ירידה רוחנית בהכל, אפילו יש לי מחשבות של העולם החילוני, ושום דבר לא מצליח לחזק אותי.
4393
בזמן האחרון כשמגיעה שבת אני נהיית עצבנית ואגרסיבית, וקשה לי לשמור אותה
יש לי בן זוג כבר שנה וחצי, הוא מסורתי ושומר שבת, וגם אני התחלתי לשמור שבת, אך משום מה בחודשיים האחרונים אינני מצליחה לשמור את השבת, וכשהיא מגיעה אני נהיית בן אדם אחר לחלוטין - יותר עצבנית, קריזיונרית ואגרסיבית. מה עליי לעשות?
4392
לפני חודש התגרשתי, וכעת הגרוש רוצה לחזור אליי. האם לחזור אליו?
לצערי הרב לפני חודש התגרשתי, וכעת הבחור רוצה לחזור אליי. מה הצדיק אומר: האם לחזור אליו?
4391
כבר שנה וחצי אנו מצפים להיריון שבושש מלבוא. מה העצה לזרע של קיימא?
כבר שנה וחצי אנו מצפים להיריון שבושש מלבוא, ואנו מבקשים ברכה ועצה מהצדיק לזרע של קיימא וגם לפרנסה טובה מאחר ואנו נמצאים בקשיים כלכליים מאז יום נישואינו.
4390
כשהייתי בחור קרעתי והשלכתי לפח את דברי התורה של הרבי מחב"ד. איך אפשר לתקן את זה?
כשהייתי בחור בישיבה חברים שלי הסיתו אותי נגד חסידות חב"ד ונגד הרבי מליובאוויטש, והכניסו בליבי שנאה כל כך גדולה עד שבעוונותי הרבים קרעתי את דברי התורה שלו וזרקתי אותם לאשפה... כעת, אחרי שהתבגרתי והתחתנתי הבנתי שטעיתי ושעשיתי מעשים חמורים מאוד. איך אפשר לתקן את מה שעשיתי?
4389
איך מתחזקים באמונה פשוטה כמו שרצה רבינו הקדוש ומבטלים את הרהורי הכפירה?
יש לי ספיקות באמונה, וכמה שאני מנסה לשכוח מהם הם לא מרפים וצפים מחדש. איך מתחזקים באמונה פשוטה כמו שרצה רבינו הקדוש ומבטלים את הרהורי הכפירה?
4388
נולדתי ביום כיפור שחל בשבת ללא עזרת מיילדת. האם זה אומר שאזכה להיות גדול דור?
נולדתי ביום כיפור שחל בשבת, ומרת אמי מסרה נפש והלכה בצום רגלית לבית היולדות, והיא גם אומרת שיצאתי לבד בלי מילדת. מה זה אומר עליי? והאם אני צריך לצפות מעצמי להיות גדול דור?
4387
אני מכורה לצפייה בהרצאות של רבנים במחשב. איך יוצאים מזה?
אני ממש מכורה למחשב, אבל זו לא התמכרות רגילה, אני פשוט מכורה להרצאות של רבנים - אני יכולה לשבת יום שלם בלי לעשות כלום ורק לצפות בהרצאות.
4386
האם יש עניין לעשות השכבה גם לצדיקים גדולים מיחידי הדורות?
נוהגים לעשות 'השכבה' או ללמוד לעילוי נשמת הנפטרים ביום השנה שלהם. האם יש מקום לעשות השכבה גם לצדיקים גדולים יחידי הדורות כמו האר"י, רשב"י, הבעש"ט ורבינו נחמן מברסלב, או שהם הגיעו למדרגה גבוהה מאוד והם אינם צריכים שאנחנו האנשים הפשוטים נעשה דברים לעילוי נשמתם?
4385
בעבר חשתי שלא בטוב והרב המליץ לי לעצור את הילודה, אך מאז התאוששתי. מה דעתכם בעניין?
אני בת שלושים וחמש, בעלת תשובה ואמא לשלושה ילדים ברוך השם. לפני פחות משנתיים שאלתי את הרב האם להמשיך ילודה, וזאת לאחר שעברתי שני ניתוחי הפנדיציט וחסימת המעי הדק כתוצאה מהידבקויות של ניתוח הפנדיציט, סיפרתי לרב שבעקבות הניתוחים סבלתי מחרדות ופחדים ולקח לי זמן להתאושש, והרב אמר שלדעתו עדיף שלא.
4384
חמותי מקללת ומגדפת אותי כל הזמן ומאחלת לי שאתגרש. מה אפשר לעשות?
חמותי מקללת ומגדפת אותי כל הזמן בפני כולם ובפני בעלי, וזה כואב לי מאוד. היא מאחלת לי להתגרש, ואני לא יודעת מה לעשות, במיוחד שגם בעלי שותק במצב הזה וזה שובר אותי. אני לא עושה לה שום דבר רע, ומפחיד אותי שהקללות שלה יעשו לי נזקים. בבקשה, מה לעשות?
4383
האם אני יכולה לפנות לשדכנים כדי למצוא שידוך?
בעבר, שתי פעמים האדמו"ר אמר לי שלא לפנות לשדכנים, אך היות ואמי היא אישה מבוגרת ונמצאת במצב התדרדרות, ואני רוצה לזכות להתחתן עוד בחייה בעזרת ה', אני שואלת: האם אני יכולה לפנות לשדכנים כדי למצוא שידוך?
4382
בעלי שוקל לפתוח במירון בסטה למכירת ספרי ברסלב. מה דעתכם בעניין?
בעלי רוצה להרחיב את אופק ההפצה לדבר גדול יותר ולפתוח בסטה במירון למכירת ספרים שלכם, אבל לי יש התנגדות לעניין ואנחנו רוצים לשמוע את עצתו של הרב.
4381
לפני חודשיים התבטל לי השידוך, ומאז אני לא יכול לתפקד
אני לא יכול לתפקד ולא יכול להמשיך הלאה בחיי לאחר שנעצר לי שידוך לפני כחודשיים. אחרי שמחת תורה הכרתי בחורה. הרגשתי שממש רבינו שלח לי את זיווגי, רצינו כל כך אחד את השני, היה בינינו חיבור כל כך חזק, והרגשנו שזה ממש זה. לצערי, כעבור חודשיים הייתה בינינו נגיעה קלה, ובגלל שהבת קשורה מאוד לאמא והיא לא יכלה להסתיר את זה היא סיפרה לה על כך, והאמא החליטה פשוט לסובב את דעתה של בתה, ועצרה לנו את השידוך.
4380
האם למחנך מותר להזכיר שם אדנות כאשר הוא מתפלל עם התלמידים?
אני עוסק בחינוך ילדים, וברצוני לשאול: האם למחנך מותר להזכיר שם אדנות כאשר הוא מתפלל עם התלמידים? ראיתי מחנכים שאומרים רק חצי מילה של אדנות ויש שאומרים באופן מלא. מה הדבר הנכון?
4379
אנו שוקלים להעלות את התשלום עבור מחנה הקיץ שאנו מארגנים. האם זה כדאי?
יש לנו מוסד המארגן מחנה קיץ לילדים בחוץ לארץ, ומכיוון שיש לנו חובות עצומים אנו חושבים להעלות את המחיר, ובאמת אנו מבקשים רק חצי ממה שאחרים לוקחים. האם אנו צריכים לחשוש שחלק מההורים לא ישלחו את הילדים בעקבות העלאת המחיר או שלא צריכים לדאוג מזה, וחייבים להעלות את המחיר כדי שנוכל להתקדם ולא ליפול בחובות יותר גדולים?
4378
האם זה נכון שבברסלב נוהגים שהמאורסים לא ידברו עד החתונה?
שמעתי שאנשי שלומינו חסידי ברסלב נוהגים ומקפידים שבני הזוג לא ידברו כלל בין האירוסין לחתונה מהסיבה שמוהרנ"ת אמר: "אם אנשים היו יודעים כמה זה גרוע להיפגש בין האירוסין לחתונה, היה יותר טוב ללכת לגיהנום".
4377
יש הנוהגים לטוס לאומן לערב ראש השנה ולחזור מיד ארצה. מה מקור הנהגה זו?
שמעתי שיש כאלו שנוהגים לנסוע לציונו של רבי נחמן מברסלב באומן לערב ראש השנה, ואחר כך לחזור מיד עוד לפני ראש השנה לארץ ישראל. האם ההנהגה הזו מוזכרת בספרי ברסלב? ואם כן, מה המקור?
4376
אני מבולבלת בעניין נתינת צדקה: איך יודעים אם תרמנו מספיק או לא?
מוצאי שבת האחרון אני ובעלי היינו בשיעור תורה של רב שהגיע למסור דרשה לרפואת חולה. בסוף ההרצאה החלו לבקש תרומות, וכיוון שאני תורמת למוסדות שלכם וכבר קיבלתי מכם ברכה, אז החלטתי שאני לא תורמת כרגע. האם נהגתי כשורה או שבאמת אינני תורמת מספיק?
4375
מתוקף עבודתי כדיאטנית קלינית אני נאלצת לטפל גם בגברים. האם יש בזה בעיה?
אני "דיאטנית קלינית" ואני מטפלת בנשים ילדים וגם בגברים, האם העבודה הזו מתאימה לי מבחינה דתית?
4374
מה אפשר לעשות כדי לשפר את השלום בית שלי ואת הקשר ביני לבין בעלי?
אנו נשואים שלוש וחצי שנים, ובסייעתא דשמיא יש לנו שתי בנות. כבר תקופה ארוכה יש לנו עליות וירידות בשלום בית והמצב מקשה עלינו.
4373
הרב הבטיח הבטחות גדולות למי שיעזור בהצלת הנוער. האם מדובר רק על מי שיחתום על הוראת קבע למשך שנה?
הצדיק הבטיח שכל מי שיחתום על תרומה בהוראת קבע בסך מאה ש"ח למשך שנה יזכה לאריכות ימים וינצל מכל מיני מחלות וכו'. האם הבטחתו של הרב זה רק למי שיחתום לשנה שלימה או אפילו בפחות מזה?
4372
איך אפשר לזכות לשלוות נפש בעולם המלחיץ הזה?
בכל יום כשאני מתעוררת אני נזכרת בכל הדברים שאני צריכה לעשות באותו יום, ומיד מתחיל הלחץ. איך אפשר לזכות לשלוות נפש בעולם המלחיץ הזה? האם יש אפשרות לקום בבוקר בלי לחץ ולהיות רגועה ושלווה?
4371
כיצד מסתדרים דברי רבינו שאמר שצריכים לשכוח את העבר עם הפסוק "וחטאתי נגדי תמיד"?
ראיתי שרבי נחמן זי"ע אומר שאדם צריך לשכוח את העבר שלו לגמרי ולא לחשוב על מה שהיה אלא על מה שעכשיו ועל העתיד, אבל הרי פסוק מפורש הוא "וחטאתי נגדי תמיד", ואיך מסתדר העניין הזה עם הפסוק?
4370
מדוע ישנן תורות בליקוטי מוהר"ן שאין עליהן תפילות?
מדוע ישנן תורות בליקוטי מוהר"ן שאין עליהם תפילות לא ממוהרנ"ת ולא מהרב מטשערין?
4369
הוריי רוצים שאהיה איתם בחג השבועות, אך מכיוון שהם לא דתיים זה קשה לי
ההורים שלי רוצים שאחגוג איתם את חג השבועות בבית, אך לצערי, גם המשפחה שלי וגם האורחים שיגיעו אלינו לחג אינם שומרים תורה ומצוות, ואני יודע מראש שלא אהנה מהאווירה של החג. האם אני יכול להתארח אצל דודים שלי שהם אנשים חרדים למרות שההורים שלי רוצים שאהיה איתם?
4368
בזמן האחרון רבנים רבים אומרים שאנחנו קרובים לגאולה. מה דעתכם בעניין?
4367
ביקורו של האפיפיור בארץ ישראל בלבל אותי מאוד. האם תוכל לעזור לי?
בשנה האחרונה נחשפתי במקרה לספרים וקלטות שמדברים על הברית החדשה, ואף שגדלתי כשומר מסורת הדיבורים הללו חלחלו בי וערערו לי את האמונה שגדלתי עליה. בימים האחרונים הגיע לארץ האפיפיור, והכבוד הגדול שחלקו לו עוד יותר בלבל אותי. אני מרגיש חצוי בין שתי עולמות ומבולבל מאוד. האם תוכל לעזור לי? 
4366
מה דעתכם על האנשים שעומדים ברחובות ומניחים לאנשים תפילין?
מה דעתכם על האנשים שעומדים ברחובות ומניחים לאנשים תפילין? האם יש בזה עניין כלשהו? והאם זה לא נוגד את ההלכה?
4365
לאחרונה יצא כבוד הרב בצורה חריפה מאוד נגד הסמארטפונים והמכשירים הלא כשרים. מה הסיבה לכך?
4364
רבינו אמר שכסליו זה ראשי תיבות "וירא השם כי סר לראות", אך לכאורה זה לא מסתדר. מה ההסבר?
רביז"ל אומר שכסליו זה ראשי תיבות "וירא השם כי סר לראות", ולפי זה נמצא שכותבים כסליו מלא עם י', אבל עכשיו בעת לומדי בשיעור מחבר-רמ"א הגעתי להלכות גיטין, ושם בסימן קכ״ו בסעיף כ"ד כותב המחבר שצריכים לכתוב כסלו חסר י'. כיצד זה מסתדר עם דברי רביז"ל?
4363
נכשלתי חמש פעמים בבחינות לרבנות. האם עליי לרדת מהעניין?
אני בן ארבעים וארבע ואב לשישה ילדים. נכשלתי חמש פעמים בבחינות הרבנות הראשית במקצועות שונים, וזה גורם לי לייאוש ואכזבה. האם על זה נאמר "לא רואה סימן יפה במשנתו"? וכיצד מציע כבוד הרב לנהוג בנושא?
4362
אני מרגיש שהשותף שלי מרמה אותי. מה הדרך הנכונה להתנהג במצב כזה?
לפני שנתיים פתחתי עסק יחד עם שותף, סמכתי עליו בעיניים עצומות ונתתי לו לנהל את העסק כמעט לבד. כל הזמן הרגשתי שהוא מעלים ממני דברים ומרמה אותי, אך מכיוון שאני אדם ביישן אני חושש להגיד לו את זה כדי שלא תתחיל מריבה שתגרום לפירוד השותפות. מה הדרך הנכונה להתנהג במצב כמו זה?
4361
אני מעוניינת להוסיף שם כדי שיפתח לי המזל ואזכה להתחתן. על איזה שם אתם ממליצים?
שמי שני, אני בת שלושים, רווקה וגרה בבית אמי. מעולם לא הייתי בזוגיות, ואני מרגישה שהרבה דברים בחיים תקועים אצלי. אני מעוניינת להוסיף שם כדי שיפתח לי המזל וכדי שאזכה להתחתן בקרוב בעזרת השם. על איזה שם אתם ממליצים עבורי?
4360
אני והשותף שלי מתלבטים לגבי אופן ניהול מלאי החנות שלנו. מה דעתו של הרב?
אני וגיסי שותפים בחנות נעליים, והעסק עובד על מלאי חדש ומלאי ישן. גיסי לא רוצה לקנות סחורה חדשה בהקפה עד שנמכור את כל הסחורה הישנה ויהיה כסף בחשבון, אך לדעתי עלינו להביא בכל מקרה סחורה חדשה כדי שלא נאבד חס ושלום לקוחות שילכו לחנויות אחרות. מה דעתו של כבוד הרב?
4359
המחשבות השליליות משתלטות עליי ומונעות ממני להיות מרוצה ושמחה מעצמי
ברוך השם זכיתי לחזור בתשובה, ומאז אני מבקשת מהשם שיעזור לי לשבור את המידות הרעות שיש בי. לאט לאט אני זוכה לגלות בי כל מיני מידות רעות שלא ידעתי שקיימות אצלי כמו קנאה וגאווה גדולה שיש בי וכו'. העניין הוא שאני מרגישה שיש לי מלחמה במחשבה - כמעיין קול פנימי שכל הזמן דן אותי לכף חובה, לדוגמה: עשיתי איזה מעשה טוב, והקול הזה אומר: "נו בטח, את רוצה שיגידו שאת בחורה טובה... זה לא שיש לך באמת לב טוב...", ועוד דוגמאות.
4358
כיצד עליי להתנהג עם אחיותיי החורגות?
אמא שלי התחתנה בפעם השנייה לאחר שהתגרשה, ולבעלה השני יש בנים ובנות. מישהו אמר לי שאסור לי לדבר עם הבנות שלו, והדבר היחיד שמותר לי לדבר איתן זה דיבורי נימוס שחייבים.
4357
הבטיחו לי בעבודה העלאת שכר, אך דוחים זאת בכל פעם מחדש. כיצד לפעול בנושא?
אני עובד שלוש עשרה שנה בחברה קטנה. הבעלים של החברה הבטיחו לי העלאת שכר ושיפור תנאים, אך בפועל הם לא עושים שום פעולה בנושא, אלא כל הזמן מושכים עוד זמן ועוד זמן, ובמקביל מעמיסים עליי עבודה של שלושה אנשים. קשה לי נורא במקום העבודה, כיצד לפעול בנושא? האם עליי לחפש עבודה אחרת?
4356
אני לא מצליחה להרות, ואני חוששת שזה בגלל שמישהי קיללה אותי
גיליתי שיש לי המון בעיות, והרופאים הגיעו למסקנה אחרי הרבה כישלונות שלא אצליח להרות לעולם! אני שבורה ומתוחה ולא יודעת מה בכלל יש לי בחיים.
4355
אני רוצה לטוס לאומן אך הוריי מתנגדים מאוד. כיצד אזכה להתגבר על כל המניעות?
בחודש אב הקרוב אהיה בן שש עשרה, ואני רוצה מאוד לטוס לאומן בראש השנה, הבעיה היא שההורים שלי מתנגדים לנסיעה, ואבא שלי אף החביא לי את הדרכון. כמובן שהם לא יתנו לי כסף לנסיעה, ולכן אצטרך לעבוד כשיהיה לי חופש מהישיבה. מה עלי לעשות כדי שאזכה להתגבר על כל המניעות ולהיות באומן בראש השנה?
4354
אשתי מורדת וגורמת לי צער רב. כיצד עליי לנהוג?
אני חי עם אישה שמוגדרת על פי ההלכה כ'אישה מורדת'. יש לנו שישה ילדים קטנים, והיא רבה איתי המון, גורמת לי צער ואני ממש סובל. אפילו בבית הכנסת שבו אני מתפלל יש עליי מחלוקת. הדבר מקשה עליי עד כדי ייאוש. כיצד עלי לנהוג?
4353
בשנתיים האחרונות שברתי את הידיים שלוש פעמים. האם זה סימן מהקדוש ברוך הוא?
אני תלמיד בן שלוש עשרה וחצי, ובשנתיים האחרונות שברתי את הידיים שלוש פעמים. האם זה סימן מהקדוש ברוך הוא? ומה עליי לעשות?
4352
מאיזה סוג של רחמנות צריך להימנע?
חז"ל אמרו "כל ימי עני רעים" - זה הרחמן. מאיזה סוג של רחמנות צריך להימנע?
4351
מה אני יכולה לעשות כדי שהוריי יחזרו לחיות יחד בשלום?
ההורים שלי בהליך גירושין קשה ומסובך. אני מאוד לא רוצה שהם יתגרשו, ואני מתפללת על זה המון, אך עוד לא ראיתי ישועה. מה אני צריכה לעשות כדי שהם יחזרו לחיות יחד בשלום?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup