ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

4350
הוריי נפגעו מכך שלא השתתפתי באזכרה יחד עם כל המשפחה. האם פעלתי נכון?
הייתה לנו במשפחה אזכרה וכולם עלו לבית העלמין וערכו סעודה, אך אני בחרתי שלא להגיע לבית העלמין כי לא רציתי להיכנס לשם, וגם לא השתתפתי בסעודה מפני שכל המשפחה המעורבת ועוד כל מיני חברים מפה ומשם יושבים שם יחד. הרגשתי שזה לא שייך.
4349
איך מתחילים לחזור בתשובה ולתקן את כל הפגמים בגיל מבוגר?
איך מתחילים לחזור בתשובה בגיל מבוגר? ואיך מתקנים את כל הפגמים שפגמנו והעבירות שעברנו?
4348
האם התאריך ד' בסיון הוא זמן טוב לטוס לטיול בתאילנד?
4347
האם על ידי תרומה לנזקקים ועזרה לציבור אוכל לכפר על גזל מלפני שנים רבות?
כשהייתי קטנה גזלתי מחברה, וכיום כבר איננו בקשר. התוודיתי על כך בפני בורא עולם ונשבעתי לא לעשות זאת שוב, אך עדיין יש לי צער בגלל אותו מקרה. האם אוכל לתרום כסף לנזקקים ולעזור לציבור על מנת לכפר על כך?
4346
הרופאים אומרים שהעובר מת ואשתי צריכה לעבור הפלה. מה לעשות?
אשתי בשבוע השנים עשר של ההיריון, ובבדיקה שנערכה לה אתמול הרופא אמר לה שאין לעובר דופק וההתפתחות שלו הפסיקה עוד בשבוע השביעי, ולכן זימנו אותה להגיע ביום ראשון הקרוב על מנת להוציא את העובר. מה לעשות?
4345
מאז שהתקרבתי לברסלב, התחילו לי בלבולים שלא היו לי לפני כן. ממה זה נובע?
מאז שהתקרבתי אל רבי נחמן, התחילו לי בלבולים שלא היו לי לפני כן. ממה זה נובע? ואיך מתגברים עליהם?
4344
רבי נחמן אמר שצריכים לבטל את העצבות ולהגיע לשמחה אמיתית. איך עושים את זה?
בטבעי אני טיפוס סגור ונמשך לעצבות. כל חיי קיבלתי את זה כעובדה קיימת, אבל מאז שהתחלתי ללמוד בספריו של רבי נחמן זי"ע ראיתי שזה חמור מאוד וצריכים לעבוד קשה כדי לבטל את העצבות ולהגיע לשמחה אמיתית. איך עושים את זה?
4343
כיצד נאמרו ונכתבו התורות של רבינו ז"ל: באידיש או בלשון הקודש?
א. האם התורות של רבינו נאמרו באידיש או בלשון הקודש? ב. האם הספר לקוטי מוהר"ן נכתב בלשון הקודש כפי שהוא מודפס כיום? ג. ואם כן, כיצד אנשי שלומנו הצליחו להבין אותו, האם הם היו בקיאים בלשון הקודש?
4342
אני בעצבות גדולה ומרגישה תלושה. מתי יגיע השינוי בחיי?
כבר זמן רב אני מרגישה שאני חייבת שינוי גדול בחיים שלי. ברוך השם אני בריאה, אני חיה אצל ההורים, והם מקבלים אותי, אבל קשה לאבי לראות אותי במצב שלי. כבר הרבה זמן אני בעצבות גדולה ומרגישה שאני נמצאת שמקום שאני לא צריכה להיות בו. אשמח לקבל עזרה.
4341
נכנסתי להיריון נגד עצת הרופאים, וכעת אני במשבר גדול. אנא, עזור לי!
ברוך השם יש לי חמישה ילדים, הגדולה בהן בגיל שבע, והיחסים עם בעלי לא פשוטים בלשון עדינה. לפני שלושה חודשים נקלטתי להיריון, ובהתייעצות עם רבנים ופוסקים הותר לי להפסיק אותו מהסיבה שכל הלידות היו בניתוח קיסרי, וגם בגלל הקושי לגדל את הילדים בבית כזה ללא שלום בית. כעת, לצערי הרב שוב נכנסתי להיריון, ואינני מסוגלת לעבור שוב את התהליך הזה, אך מצד שני אינני מסוגלת להביא עוד ילד לגיהנום הזה שנקרא הבית שלנו!
4340
בפורים הילדים נוהגים לעבור מבית לבית ולאסוף כסף. מה דעתכם על המנהג הזה?
בקהילה בה אנו גרים יש מנהג בפורים שהילדים עוברים מבית לבית ומבקשים דמי פורים. לי אישית זה קשה לראות את זה, וזה נראה לי לא טוב שמרגילים את הילדים לאסוף כסף. האם יש בזה איזה עניין או שזו סתם המצאה שהתפשטה?
4339
אני בת שלושים ושמונה, ועדיין רווקה. מה הסיבה שלא הולך לי בשידוכים?
אני בת שלושים ושמונה, רווקה ודתיה מבית, ואני לא יודעת מה הסיבה שלא הולך לי בשידוכים. לאחרונה היה לי קשר רציני, ולצערי הוא החליט שהוא לא רוצה בי בלי סיבה מיוחדת. למה אין לי הצלחה בשידוכים?
4338
רבינו אמר: "הצדיק יש לו כוח להתפלל על אדם שינצל מחטאים". מה הכוונה?
כתוב בספר המידות (אות צדיק סימן ק'): "הצדיק יש לו כוח להתפלל על אדם שינצל מחטאים". מה הפשט בדברי רבינו, הרי אנו יודעים שיש לאדם בחירה חופשית? ומצד שני, איך באמת אפשר לזכות לכך שהצדיק יתפלל על האדם שינצל מחטאים?
4337
האם אדם יכול להתקרב לכמה צדיקים, או שהוא צריך להתקרב לצדיק אחד בלבד?
האם זה בסדר שלאדם אחד יהיו כמה צדיקים שהוא פונה אליהם, שומע מתורתם ומבקש מהם עצה וברכה בדרכו, או שמא על כל אדם למצוא רב אחד וללכת רק אחריו?
4336
ידוע שאצל חסידי ברסלב נזהרים מאוד מלהיות בעל חוב. כיצד יש לנהוג בעניין לקיחת משכנתא?
היות ואצל חסידי ברסלב נזהרים מאוד מלהיות בעל חוב, שהרי זה מעכב את התשובה וכו', כיצד נוהגים בעניין לקיחת משכנתא מהבנק לצורך קניית דירה? האם בזה גם כן נחשבים ל'בעל חוב', כי סוף סוף יש כאן חוב גדול לבנק למשך הרבה שנים?
4335
יש לנו בבית חמישה ילדים שהגיעו לפרקם, אך איננו מצליחים לחתן אותם. מה מעכב אותנו?
יש לנו בבית חמישה ילדים שעדיין לא התחתנו, וכמובן שאנחנו ועוד יותר הם מצפים לכך בקוצר רוח. בתנו הגדולה בת עשרים ושבע, אחריה יש שני בנים בני עשרים וחמש ועשרים ושלוש, אחריהם עוד בת בגיל עשרים ואחת, ועוד בן בגיל תשע עשרה. אני ואשתי נעשינו חולים מזה שכולם עדיין בבית ואנחנו לא מצליחים לחתן אותם. בבקשה, תעזור לנו! מה מעכב אותנו כל כך?
4334
אמרתם לי שאני צריכה להשתדל להתחתן. האם אני יכולה להתחיל ללמוד במקביל?
לפני כמה זמן שאלתי אתכם האם עליי לעסוק בלימודים או בחתונה, אך לא כל כך הבנתי את התשובה ואני קצת מבולבלת. אשמח אם תבהירו לי את העניין: האם אני צריכה להירשם ללימודים השנה ובו זמנית להתעסק בחתונה, או להוריד את המטרה מהלימודים ולעסוק רק בחתונה בינתיים?
4333
יש לי שני דודים שהתחתנו עם גויות. האם מותר לי להשתתף במפגשים משפחתיים איתם?
יש לי שני דודים שהתחתנו עם גויות ויש להם ילדים, וכשהם באים לארץ אז תמיד המשפחה עושה מפגש וארוחה משותפת. מבחינת כשרות המאכלים אין בעיה, אבל ראיתי בספר המידות שהמאכיל גוי גורם לבניו גלות. מה דעתו של הרב: האם ללכת לסעודה או לא?
4332
הפרנסה שלי קשה מאוד ואני מרגיש שהמזל שלי סגור. מה עליי לעשות?
הייתי שנה בצבא קבע, ויצאתי מהצבא. אני כבר שבועיים אחרי, ועדיין אני לא מוצא את עצמי בעניין הפרנסה. עברתי לגור באשקלון עם אשתי כרצונה, זו עיר חדשה בשבילי ואני לא מוצא עבודה נורמלית. ממש קשה לי בעניין זה ואני מלא בחובות. אני מרגיש כאילו המזל שלי נעצר, ובקושי יש לי כסף לאוכל. מה דעתו של הרב?
4331
בננו טוען שהוא גדול הדור, והוא מזניח את עצמו לגמרי. מה עושים איתו?
בני בכורי בן העשרים ושלוש, כבר כשהיה קטן היה גאון, למד בהתמדה ויראת שמים, וגמר את כל הש"ס בעיון. כל מוריו ורבניו אמרו עליו שנועד לגדול הדור הבא, אך בגיל שש עשרה הוא התחיל להישבר וסבל מחוסר ישוב הדעת, בלבול ולחץ עצום. שמנו לב שבשנים האחרונות הוא טוען שהוא גדול הדור, וגם עכשיו הוא טוען שהוא מרא דאתרא דליקווד. אנחנו יודעים ששאיפתו היא להיות משהו מיוחד, אבל כואב לנו שאולי זה נובע מגאווה או שיגעון גדלות.
4330
יש לנו בת בגיל תשע, ואנו רוצים עוד ילדים, אך כל טיפולי ההפריה נכשלים
לפני שנה וחצי עשינו בדיקות, וגילו שיש לבעלי בעיה בתפקוד הזרע. עשינו חמישה טיפולי הפריה, שלושה מהם לא הצליחו, אך שניים מהם הצליחו ונקלטתי להיריון, אך העובר נפל בחודש השלישי. הטיפול האחרון שעשינו היה לפני ארבעה חודשים, וכרגע עצרנו. מה לעשות הלאה?
4329
האם זה נכון שהתפילות על הצרכים הגשמיים הן תפילות לא רצויות ונקראות "תפילות רעות"?
כתבת שהתפילה לצורכי הגוף היא תפילה שלמטה מהתורה, ובבחינת "תפילות רעות" שלא עושות נחת לבורא עולם, והזוהר קורא תגר עליהן, שאותם מתפללים הם ככלבים צווחין הב הב.. אבל אני שמעתי שרבנו ז"ל אמר שעל דבר קטן וגדול צריכים להתפלל.
4328
הייתי משודכת עם בחור אלים מילולית ונפרדתי ממנו, אך הוא לא מרפה. האם שייך לחזור אליו?
עברתי כבר את גיל שלושים וחמש ואני גרה אצל משפחתי. אני רוצה מאוד להתחתן, אך אני מרגישה תקועה ונבוכה
4327
יש לי טענות לבורא עולם ובזמן כעס אני מקללת אותו. עזור לי!
אני אישה די עצובה שבאה בטענות לבורא עולם, ובזמן כעס אני מקללת את בורא עולם כאילו נכנס בי שד. אף פעם לא הייתי כזו ואני לא יודעת מה יש לי. למה לא טוב לי? למה אני לא מצליחה להשתנות ולהיות בשמחה?
4326
התיידדתי עם בחור חילוני, וכנראה שהוא רוצה להתקדם לקשר רציני. מה דעתכם בעניין?
התנדבתי לעזור לאישה מבוגרת, ובבית שלה הכרתי את הבן שלה. לאט לאט התחלתי להרגיש כלפיו חיבה ומשיכה, וגם הוא מצדו שם עלי עין ואף שאל אותי אם אני רוצה להתחתן. כשהוא אמר את זה התחלתי להתבלבל, כי הוא חילוני, וגם אם נתחתן אני לא יודעת אם אצליח לחזק אותו ואני מפחדת שהוא יפיל אותי מהאמונה.
4325
אני כהן, ובקרוב אני טס לאומן. האם מותר לי לישון בבניינים שבקרבת הציון?
אני כהן, ואני עומד לטוס לאומן בקרוב. האם מותר לי לישון בבניינים הגבוהים שממוקמים מעבר לקו הצהוב של הכוהנים? חלק אומרים שמותר וחלק אומרים שאסור, ואני מבולבל.
4324
הבן של החבר שלי מחלל שבת, וזה גורם מריבות בינינו. מה עושים?
אני חוזרת בתשובה כבר ארבע שנים, ובשנה האחרונה התחזקתי מאוד ברוך השם. חבר שלי הוא אדם מסורתי, וכבר שנתיים הוא נמצא בתהליך של גירושין מאשתו. כל שבועיים הוא מגיע אלינו לשבת, ומביא איתו את בנו בן השלוש, הבעיה היא שהילד לא שומר שבת – הוא מדליק את האור ומשחק במשחקים שאסור לשחק בהם בשבת. אמרתי לו שצריכים להראות לילד קדושה ולהסביר לו שזה אסור, אבל זה גורם למריבות.
4323
האם זה נכון שלמי שחטא בניאוף אין מחילה עולמית?
קראתי באחד המכתבים שלכם את השורה הבאה: "הקדוש ברוך הוא לא יכול למחול על ניאוף, כי זה הכי גרוע". האם זה אומר שמי שחטא בניאוף אן לו מחילה עולמית?
4322
שמעתי כמה מחסידי ברסלב שמדברים לא יפה על רבנים מהזרם הדתי לאומי. האם זו דרכה של חסידות ברסלב?
אני חוזר בתשובה, הולך עם כיפה סרוגה, ושומע שיעורים של רבנים מהזרם הדתי לאומי. השיעורים הלו מחזקים אותי ומקדמים אותי בדרך התשובה, אך לצערי הרב שמעתי חסידי ברסלב שמדברים בצורה מאוד לא יפה על רבנים מהזרם הזה. האם זו דרכה של חסידות ברסלב?
4321
העובדה שאני הודית מקשה עלינו מאוד להשתדך עם משפחה אשכנזית. מה עושים?
אנו משפחה מעורבת – בעלי הוא אשכנזי ליטאי ואני הודית. אנו מעוניינים לשדך את בתנו בת העשרים עם משפחה אשכנזית, אך זה לא הולך היות והם לא רוצים הודים. אבקש את ברכת הרב ועצתו בנידון.
4320
איך זוכים שהשבת תאיר לי לכל השבוע?
רק בשנה האחרונה התחלתי להרגיש מהי שבת אמיתית, בעיקר כי ראיתי המון הרצאות בנושא. הבעיה היא שאחרי שנגמרת השבת אני מגישה עצבות, ואני חושבת לעצמי שאולי לא ניצלתי את השבת הזו כראוי ואולי לא שמחתי בה מספיק וכו', וממש עולות לי דמעות של עצבות על זה שאולי לא ניצלתי את השבת כראוי.
4319
איך מתמודדים עם הסתירות שיש כביכול בין התורה והמדע?
לפני שזכיתי להתקרב לרבינו ז"ל ואליכם למדתי הרבה בספרי מדע וכו', ונוכחתי לראות שיש הרבה דברים בדברי חכמינו ז"ל שלכאורה סותרים את המציאות שמכירים היום, וכמו כן בדברי רבינו ז"ל שמדבר מארבעה יסודות - כוח האש וכוח המים וכו' או שאר ענייני רפואות כפי המושגים שהיו לפני מאתיים שנה ויותר, וידוע שהרפואה היום היא באופן אחר לגמרי וכלל לא גורסים היום מושגים כאלו, וזה מבלבל אותי מאוד.
4318
כיצד יש לנהוג לגבי ספרים או סיפורים המדברים על ה'זקן' הידוע שחלק על רבינו?
רציתי לשאול בעניין המחלוקת שהייתה על רבינו ז"ל מ'הזקן': כיצד יש לנהוג כיום לגבי ספרים המספרים סיפורים עליו כמו הספר 'אהבת חיים' שחיבר חכם מנחם מנשה - שהוא מאגד בתוכו סיפורי צדיקים וחידושים לפי פרשיות השבוע ויש בו סיפורים מאוד מחזקים ומוסריים מהחסידות, אך יש בו גם סיפורים על אותו אחד.
4317
האם אני צריכה לשתוק על כך שחמותי משפילה אותי ופוגעת בי?
חז"ל אמרו שהפסוק "תולה ארץ על בלימה" מכוון לאנשים ששומעים חרפתם ושותקים, שעליהם העולם עומד. האם גם במקרה שחמותי כל הזמן רומזת ואומרת לבעלי שהכלה השנייה שלה יותר טובה ממני אני צריכה לשתוק, או שאפשר לבקש ממנה שתפסיק כי זה מאוד מאוד פוגע בי?
4316
רבינו אמר שמי שנשבר לו מפתן הבית או הדלת זה סימן רע. מה עושים במצב כזה?
ראיתי בספר המידות שמי שנשבר לו מפתן הבית או הדלת זה סימן רע. מה יעשה אדם אם נשברה דלת ביתו וגם דלת אחד הארונות בביתו?
4315
מהי מעלת סיום ספר הזוהר?
סיימתי את כל ספר הזוהר כולל ספר התיקונים אותם למדתי במשך שנה שלימה בחצות לילה כולל פירוש ללשון הקודש, ובל"ג בעומר אעשה את הסיום על ציונו של בוצינא קדישא התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי. רציתי לדעת: מה מעלת סיום ספר הזוהר? ומה מעלת לימוד הזוהר בחצות לילה?
4314
בני חלה בסרטן, והרופאים בארץ הרימו ידיים. מה ניתן לעשות?
בני בן הארבע עשרה חלה בסרטן, והרופאים בארץ נואשו מלמצוא רפואה למחלתו. ביום רביעי הקרוב הוא יתחיל טיפול ניסיוני בבית חולים בארה"ב בוושינגטון די.סי. מה ניתן לעשות כדי שהוא יתרפא?
4313
אני יוצאת עם בחור נחמד, אבל יש לו כמה חסרונות שמפריעים לי. האם להתקדם?
אני נפגשת עם בחור כבר כמה חודשים, אנו מוצאים עניין אחד בשנייה, ויש בינינו הרבה תחומים מתאימים, אבל גם הרבה חסרונות ודברים שמפריעים - התקשורת והשיחה בינינו לא תמיד כנה ונעימה, ומה גם שאני מצפה לרוחניות גבוהה מבן זוגי - והוא בעל תשובה שנמצא במקום עדיין, לא דבק בהלכות, בלימוד, ובהתלהבות לעבודת השם כמו שהייתי רוצה. אני מאוד מעוניינת בו ורוצה להתקדם איתו לנישואין, אך הרבה דברים עוצרים אותי.
4312
רבינו אמר שאסור לזוז מהשולחן ערוך. האם זה אומר שאסור לנהוג כדעת פוסקים אחרים?
4311
מדי פעם אני מחביאה כסף בצד למקרה הצורך, אך בעלי מתנגד לכך. האם אני נוהגת כשורה?
מדי פעם אני שמה כסף בצד, לפעמים כמה פרוטות ולפעמים יותר, למקרה שאזדקק לזה, והיו מקרים שזה עזר לי. בעלי יודע על כך ונורא מפריע לו שאני שמה את הכסף בצד ולטענתו 'מחביאה' את זה ממנו, בזמן שהוא לא מסתיר ממני דבר, וברגע שהוא יודע על סכום כסף ששמתי בצד הוא כועס עליי. האם אני נוהגת נכון?
4310
ראש הכולל שלנו נפל לשתיית אלכוהול. כיצד עלינו להתייחס לזה?
אני אברך בכולל, וראש הכולל שלנו נפל בתאווה של שתית יין. הוא לא מגיע בכל יום לכולל, וכשהוא מגיע רואים עליו שהוא תחת השפעת אלכוהול.
4309
האם כדאי לנהל מעקב מדוקדק על כל הכנסות והוצאות המשפחתיות?
האם כדאי לנהל מעקב על כל ההכנסות וההוצאות המשפחתיות במחשב או שלא כדאי לכמת ולספור כל דבר?
4308
מדוע השם יתברך מזווג בין שני אנשים בזמן שידוע לפניו שהם יתגרשו?
4307
בספר ליקוטי מוהר"ן מוזכרת פעמים רבות המילה "צדיק". למי כוונתו במילה זו?
בספר ליקוטי מוהר"ן מוזכרת פעמים רבות המילה "צדיק". למי כוונתו במילה זו: האם כוונתו לאחד מחמשת הצדיקים שהם יחידי הדורות, או לצדיקים שבכל דור ודור, או שמא הכוונה לו עצמו, כלומר לרבי נחמן?
4306
האם גם לימוד בגירסא נחשב 'עמל התורה'?
ראיתי שרש"י כותב שצריכים להיות "עמלים בתורה". האם גם לימוד בגירסא נחשב עמל בתורה?
4305
האם תרומה להצלת הנוער תעזור לי למצוא את זיווגי?
אני בת עשרים ושבע ועוד לא מצאתי זיווג. אחותי וגיסי הציעו לי לעשות הוראת קבע של 100 ש"ח למען הצלת הנוער ואמרו שבזכות זה אמצא את הזיווג שלי בעזרת השם. יש לציין שאני לא כל כך מאמינה בדברים האלה, אבל בכל זאת עשיתי. האם זה נכון וזה באמת יעזור לי למצוא את הזיווג שלי בקרוב?
4304
בשנים האחרונות אחי פרק עול. איך עליי להתנהג איתו?
יש לי אח צעיר שגדל כחרדי ועבר ילדות לא קלה. בשנים האחרונות הוא מתנהג כחילוני, אף על פי שהוא טוען שהוא מאמין בהשם ומשתדל לחטוא כמה שפחות. איך עליי להתנהג איתו?
4303
זכיתי לחזור בתשובה, ואני מחפש רב שינחה אותי בעבודת השם. איך אדע לאיזה רב להתקרב?
זכיתי לחזור בתשובה, ואני מחפש רב שינחה אותי בעבודת השם. ברוך השם יש המון רבנים ולכל אחד יש דרך משלו. איך אדע לאיזה רק להתקרב?
4302
הציעו לי שידוך. מה אני צריך לברר על הבחורה?
הציעו לי שידוך, וזה השידוך הראשון שלי. מה אני צריך לברר על הבחורה?
4301
פגעתי באשתי ועכשיו היא רוצה להתגרש. איך אפשר לתקן את מה שעשיתי?
התווכחתי עם אשתי ונפלטו לי כמה מילים לא במקום. היא התעצבנה, עזבה את הבית ועכשיו היא הודיעה לי שהיא רוצה להתגרש. איך אפשר לתקן את מה שעשיתי ולגרום לה לחזור הביתה?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup