ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

4250
אמא שלי מתייסרת כבר כמה שנים, וכל הברכות והפדיונות לא עזרו. מה אפשר לעשות?
אמא שלי עוברת ייסורים לא פשוטים כבר כמה שנים. ניסיתי לבקש ברכה עבורה מחכמי וגדולי הדור, אבל לעת עתה המצב לא פשוט. בעבר הייתי אצל אחד מרבני ברסלב, ושילמתי סכום כסף גדול כפי שנתבקשתי כדי שהוא יעשה עבורה פדיון נפש, אך גם זה לא עזר. מה כבוד הרב מציע לעשות?
4249
איך אפשר לזכות לסדר יום ולשמירת הזמן?
אני לומד בישיבה, וקשה לי מאוד לשמור על סדר יום. איך אפשר להתחזק ולזכות לסדר יום ולשמירת הזמן?
4248
האם גם נערה בת שבע עשרה יכולה ללמוד ולהבין את הליקוטי מוהר"ן?
כשאני קוראת מאמרים וסיפורים שלוקטו מהספר ליקוטי מוהר"ן אני ממש מבינה, אבל כנראה רק בגלל שזה מעובד. האם גם אני יכולה לקרוא בליקוטי מוהר"ן ולהבין את הספר והמסר הטמון בו? שמעתי שאפילו תלמידי חכמים שמנסים להבין את המסר שטמון בספר מתקשים בכך.
4247
איך מתמודדים ומנצחים במלחמה הקשה של תאוות ניאוף?
אני משתדל מאוד להתחזק בקיום התורה והמצוות, אך בכל כמה חודשים אני מגיע לניסיון קשה מאוד של ניאוף ולא תמיד אני מצליח לעמוד בו, ואז נכנס לצער גדול ועצבות.
4246
יש לי חלוקת העצה בעניין השידוך שלי. איך אפשר להיות שלם עם ההחלטה?
כרגע אני בשידוך, ויש לי חלוקת העצה האם להתקדם ובעזרת השם לגמור את השידוך לטובה או שלא. אני לא יודע איך אפשר לדעת שזה באמת זה, כי מצד אחד היא בת טובה מאוד, חכמה ובעלת מידות טובות ויש משיכה ואיזשהו חיבור בינינו, אך מצד שני אני מרגיש שאולי אני קצת משעמם אותה ושהדיבורים איתה לא מספיק זורמים.
4245
כיצד עליי לנהוג כדי לזכות להימנות בין תלמידי 'היכל הקודש' האמיתיים?
אני רוצה להימנות בין תלמידי 'היכל הקודש' האמיתיים בזה ובבא. כיצד עליי לנהוג כדי לזכות לזה?
4244
מאז חתונתי גילחתי את שערות ראשי, אך לאחרונה יש לי מלחמה בעניין. איך מתמודדים?
ישתבח הבורא זכיתי להיות מבין אלו שזוכות לכסות את כל שער ראשן, ואף זכיתי לגלח את שערותיי. בהתחלה לא היה לי שום ניסיון בזה, אך במשך השנים זה הפך לנורא קשה בלי השער ואני רוצה לגדל אותו בחזרה... היצר הרע לא עוזב אותי ואני מרגישה דחף עצום לגדל את השערות.
4243
האם אני צריכה לשתף את בעלי ולספר לו שמישהו מנסה להתחיל איתי?
אני נשואה לבעל מדהים ואוהב, יש בינינו אהבה וכבוד וכיף לי בחיים, אך יש משהו שמטריד אותי: האם במצב שמישהו מנסה להתחיל איתי מותר לי לאיים עליו שאני אשלח לו את בעלי? והאם באמת מותר לי לשתף את בעלי?
4242
אני מבולבל מאוד בעניין קדושת הזיווג, וזה גורם לי עצבות גדולה
נפשי בשאלתי בעניין קדושת הזיווג: תמיד אחרי המצווה הזו אני מרגיש מבולבל ורע לי מאוד, אף שאני מתפלל לפני כן ומדליק נר לרבינו ולרבי מאיר וכו' וכוונתי בפשטות להביא לעולם ילדים שמחים וקדושים שעושים את רצון השם, אך תמיד לא הולך לי ואני לא מצליח לחשוב על השם יתברך. כבוד הרב, מה אפשר לעשות?
4241
איך אוכל להגן על בנותיי שלא יסטו בבגרותן מהדרך הטובה והישרה? 
ברוך השם יש לי שתי בנות, אמנם הן עדיין קטנות מאוד, אך ידוע שבנות צריכות שמירה ואני חוששת מכך שהן גדלות בלי דמות אב, כי אביהן לא רוצה להכיר בהן ולא לראות אותן, הוא התחתן בשנית וזרק אותן... איך אוכל להגן עליהן בבגרותן שלא יסטו מהדרך הטובה והישרה?
4240
האם מותר לי להתפלל בבית מדרש שבו אוסרים להכניס את ספריכם?
בעיר שבה אני גר יש בית מדרש בו מדברים נגדכם ואוסרים להכניס את ספריכם רחמנא ליצלן. כמובן שאני לא מתפלל שם, אבל לפעמים יוצא שפספסתי את המניין הקבוע שלי, והמניין הכי מאוחר זה בבית המדרש הנ"ל, כך שאם לא אתפלל שם - אפסיד תפילה במניין. האם מותר לי להתפלל שם בשעת הדחק?
4239
רבינו אמר שכאשר אדם מתקרב לקדושה יכולה להיות לו נפילה שהיא "טובה גדולה". למה הכוונה?
קראתי בספר ליקוטי מוהר"ן: "כשהאדם נכנס לקדושה גבוהה, כגון כשמתקרב לצדיק האמת, אז דייקא יקרה לו מקרה בלתי טהור חס וחלילה. ואל ייפול בדעתו מפני זה, כי אדרבא, לפעמים זה סימן שנתקרב אל הקדושה ולפעמים היא טובה גדולה". למה הכוונה במילים "טובה גדולה"?
4238
החתן שלי מבקש שאהיה ערב עבורו. האם להסכים?
החתן שלי רוצה לקחת מהבנק הלוואה של מאה וחמישים אלף ש"ח, והוא ביקש ממני שאהיה ערב בשבילו. מאוד לא נעים לי להגיד לו לא, אך מצד שני אני חושש שהוא יפגר בתשלומים, ואז החוב יפול עליי. מה דעתכם?
4237
מה דעתכם לגבי תזונה טבעונית ותזונה צמחונית?
האם כדאי לעבור לאכילת מזון אורגני, שזה האוכל שיותר ויותר אנשים ממליצים עליו כהכי בריא, או שעדיף להישאר באכילת בעלי חיים, חלב ואוכל מבושל? לאחרונה מתגלה שבעלי החיים לא בריאים, בפרט העופות, ושמגדלים אותם עם אנטיביוטיקה ומזריקים להם הורמונים וכו', ולפי מחקרים עולה כי ניתן לאכול את כל הוויטמינים והמינרלים על ידי אוכל מהצומח ושזה גם הכי קל לעיכול... לסיכום: האם יש ערך באכילה טבעונית או צמחונית?
4236
אשתי מונעת ממני הרבה פעמים להתפלל במניין. מה עליי לעשות?
בכל בוקר אני עוזר לאשתי להכין את הילדים ליציאה, ולכן אינני מספיק לעיתים להתפלל מוקדם. לאחר מכן היא מסרבת שאלך להתפלל במניין בעיר הסמוכה למקום מגורינו בטענה שלאחר שמונה בבוקר צריך "להתחיל את היום" ולא להיזכר אז להתפלל, ואם אין ברירה – אז צריכים להתפלל ביחיד. מה עליי לעשות, במיוחד לאור קריאתו ועידודיו החוזרים של הרב להקפיד על שלוש תפילות במניין?
4235
קוראים לי 'קארין', ושני רבנים אמרו לי שעליי לשנות את שמי. האם הם צודקים?
כשנולדתי קראו לי 'קרין', ועם השנים זה הפך ל'קארין'. לפני כשנתיים וחצי, בהיותי בצבא, אחד הרבנים המליץ לי להוסיף שם, אך לא עשיתי עם הנידון כלום. לפני כשבוע פגשתי עוד שני רבנים שאמרו לי שעליי להחליף או להוסיף שם, וברצוני להתייעץ אתכם: אני חשבתי על השם 'אליה' מלשון אליהו הנביא, וגם בגלל שלאבא שלי קוראים אליה. מה דעתכם?
4234
אנו שוקלים להקים אתר אינטרנט כדי למכור את המוצרים שלנו. מה דעתכם?
אנו שוקלים להקים אתר באינטרנט למכירת המוצרים שלנו, אך אנו מתלבטים האם כדאי בכלל להשקיע בכיוון הזה, כי רוב הקליינטים שלנו הם אנשים שומרי תורה ומצוות. מה דעתכם בעניין?
4233
נקראתי על שם סבתי שנפטרה בגיל צעיר. האם עליי לשנות או להוסיף שם?
שמי רחלי, אני בת עשרים וארבע וחוזרת בתשובה כשנה וחצי. אני נקראת על שם סבתי שנפטרה לא עלינו בגיל צעיר ממחלה. גם לי עצמי היה ניתוח לפני מספר שנים, וחשוב לי לדעת: האם כדאי להוסיף או לשנות שם? ואם כן, באיזה שם כדאי לי לבחור: פייגא, גיטי או אדל?
4232
רבינו אמר שעל ידי תפילה במסירות נפש מעלים את הניצוצות. מה הכוונה?
רבינו אומר בליקוטי מוהר"ן בסימן כ"ו: "שאלו אותו: הצדיק שממית את עצמו, ומוסר את נפשו בצלותיה ובעותיה, באיזה מן המקומות מן התפילה צריך לו למסור את נפשו ביותר? והשיב להם: היכא דעאל. היינו איך שיש לו להעלות ניצוצי הקדושה, היינו איך שנכנסים בו מחשבות זרות, וצריך להעלותם כידוע, שם צריך לו למסור נפשו". עד כאן לשונו. מה הכוונה שמעלים את הניצוצות באופן 'הידוע'?
4231
כיצד ניתן לזכות למדרגת האמת ולדבר רק אמת?
בזמן האחרון גיליתי שמקטנותי אני חי בסוג של שקר ובהסתרת דברים מקרוביי ומחבריי, ובעקבות דברי רבינו הקדוש על מעלת דיבור של אמת, ברצוני לדעת: כיצד ניתן לזכות למדרגה הזו - לדבר רק אמת?
4230
אני מרגיש שעומדים לפטר אותי מהעבודה, וזה גורם לי דאגות רבות
כבר כמה שנים אני עובד בחברה פרטית, ומאז שנכנסתי לעבודה לא קיבלתי העלאה במשכורת. האמת היא שזה גרם לי למירמור גדול, אבל עכשיו המצב גרוע עוד יותר ואני מרגיש שעומדים לפטר אותי. אני מאוד מבולבל ומפחד מהעתיד הקרוב, ולא מפסיק לדאוג ממה אתפרנס אם יפטרו אותי. אשמח מאוד לקבל חיזוק וברכה לפרנסה טובה.
4229
איך קמים מנפילה רוחנית ומקבלים שוב את החשק לעבודת השם?
לפני שלוש שנים התקרבתי לחסידות ברסלב, ומאז נכנס בי חשק גדול לעבודת השם יתברך - תורה, תפילה, הפצה, התבודדות וגמילות חסדים כמו שלא היה לי אף פעם בחיי, אבל בתקופה האחרונה אני מרגיש ירידה ונפילה גדולה ברוחניות, וזה מכניס אותי לעצבות. איך קמים שוב ומקבלים את אותו החשק שהיה לי עד עכשיו?
4228
נולדה לנו בת, ואנחנו רוצים לתת לה את השם 'שילת'. מה דעתכם על השם הזה?
בסימן טוב ובמזל טוב נולדה לנו בת, ואנחנו רוצים לתת לה את השם 'שילת', כי שמענו מרב אחד שהשם הזה הוא ראשי תיבות של ש'ויתי י' ל'נגדי ת'מיד. מה דעתכם על השם הזה?
4227
האם יש ספרים יסודיים שלא מספיק ללמוד אותם פעם אחת?
ידוע שלפי סדר דרך הלימוד של רבינו צריכים להקיף את כל התורה ולטייל בכל מקומות התורה וספרי החסידות. האם יש ספרים בחסידות שהם ספרי יסוד שלא מספיק לעבור עליהם רק פעם אחת אלא צריך לחזור עליהם שוב ושוב כמו ספרי רבינו?
4226
מדוע ישנם חסידי ברסלב שלא מסדרים את הפאות? והאם יש בעיה להניח את הפאות מאחורי האוזן?
א. מדוע ישנם חסידי ברסלב שלא מסדרים את הפאות? ב. האם יש בעיה להניח את הפאות מאחורי האוזן? ג. האם יש בעיה לסדר את השפם?
4225
שלושה מילדיי סובלים מבעיות עור שלא עוברות. אנא, תן לנו עצה!
שלושה מתוך חמשת ילדיי סובלים מפצעים בעור, בעיקר הבן הבכור שסובל כבר כמה שנים מפצעים קשים וגירודים, דבר שעושה אותו חסר מנוחה ועצבני. ניסינו טיפולים רבים, אך שום דבר עוד לא פתר את הבעיה. אנא תן לנו עצה!
4224
אני עומד להתחתן בעוד חודש. האם שייך שאני ואשתי ניסע לאומן אחרי השבע ברכות?
רציתי לבשר לרב שברוך השם בג' בסיוון אני מתחתן, ולבקש שהרב יברך אותי להצלחה גדולה ולבנים צדיקים. שאלתי: האם שייך שאחרי השבע ברכות שלנו ניסע אני ואשתי יחד לאומן?
4223
בנוסף למצב הכלכלי הקשה, לאחרונה צצות לנו הוצאות נוספות בלתי צפויות. מה עושים?
לאחרונה שמנו לב כי הקדוש ברוך הוא שולח לנו הוצאות נוספות שאינן צפויות - דוגמת תיקוני חשמל, אינסטלציה וכדומה המכבידים עלינו מאוד. אנו מבקשים את עצתו וברכתו של הרב
4222
גיליתי שגיסי חי עם גבר. האם כדאי לי לדבר עם אשתי ואיתו על זה?
4221
המשודך שלי לא מוכן לנתק קשר שיש לו עם ידידה מהעבר. מה דעתכם?
הוא אומר שאין ביניהם קשר רגשי והיא כמו דודה בשבילו, אבל הוא עולה אליה ומדבר איתה ועושה לה המון טובות. אני מאוד אוהבת אותו ונקשרתי אליו, אך אמרתי לו שאם הוא ימשיך בקשר איתה אז ניפרד. וכעת, אחרי שנפרדנו, קשה לי מאד הפרידה ממנו, אפילו קשה לי לנשום. הוא מצדו מחכה שאני אשנה את דעתי ושנחזור, וזה תלוי רק בי. מה עושים?
4220
לאחרונה אני נפגשת במקרה עם אנשים מעברי ועולים בי זיכרונות שליליים. איך מתנהגים במקרה כזה?
אני חוזרת בתשובה כבר כמה שנים תודה לאל, ולאחרונה השם מפגיש אותי "באקראי" עם דמויות מהעבר שהייתי מעדיפה לא לפגוש לעולם, מאחר וזה ממש מבייש אותי ומזכיר לי את עוונותיי. המפגשים האלו ממש מערערים אותי. איך עליי להתמודד עם זה?
4219
מדוע אנשי שלומנו חסידי ברסלב חובשים בשבת כיפה לבנה?
4218
כתבתם שגם בדורנו שייך להתוודות לפני תלמיד חכם. הכיצד, הרי רבי נתן לא נהג כך?
ראיתי שכתבתם למישהו שגם היום שייך היום וידוי דברים בפני תלמיד חכם, אבל ראיתי שרבי נתן לא היה נוהג זאת, ואפילו רבינו בעצמו הפסיק עם זה, והעניין קצת מבולבל אצלי. אשמח אם תסבירו לי את העניין.
4217
בעלי לא מוכן להתנתק מאמא שלו, ותמיד היא במקום הראשון אצלו. מה עושים?
אני נשואה למעלה מעשרים שנה לגבר שעד היום לא מוכן להתנתק מאמא שלו. אין לי זכות להחליט, אין לי זכות לחשוב או להביע דעה, תמיד היא הראשונה לפני ולפני הילדים. הוא תמיד משפיל ומעליב אותי בשבילה, והוא מוכן להרוג אותי ולריב איתי רק בשביל אמא שלו. אני ממש מיואשת מחיי הנישואים האלו
4216
אנו רוצים לעבור למקום שיש בו רב ודרך חיים ברורה. מה צריך לבדוק במקום לפני שעוברים לשם?
אני ואשתי חוזרים בתשובה מזה מספר שנים, ואנו גרים ביישוב שרובו מורכב מבעלי תשובה. לצערנו אין שום הנהגה ביישוב, ואנחנו רוצים לעבור למקום בו יש רב ודרך חיים ברורה של קדושה מלכתחילה. מה צריך לבדוק במקום שאליו רוצים לעבור?
4215
מדוע יש מחלוקת אצל החסידים ואצל הליטאים, ולאחרונה גם בין הספרדים?
4214
האם לאדם שנופל לדיכאון אם אינו שומע מוזיקה מותר לשמוע מוזיקה בימי ספירת העומר?
4213
אנחנו גרים אצל ההורים של בעלי וסובלים מאוד מחמי. כיצד עלינו להתנהג איתו מצד כיבוד הורים?
הוא לא מפסיק לכעוס על בעלי, ועל כל דבר קטן קורא לו בשמות גנאי כמו: קמצן, עצלן, אידיוט, סחטן ונצלן. בעלי משיב לו מתוך פגיעה עמוקה, וכך נוצרים סכסוכים, צעקות, ומריבות בלתי נסבלות, ולפעמים זה גורם גם לחוסר שלום בית בינינו. איך עלינו להתנהג איתו מצד כיבוד הורים?
4212
אנחנו משפחה ליטאית שלאחרונה התקרבה לברסלב. איך מונעים קונפליקט מהילדים?
בני בן השמונה שהיה באומן לפני גיל שבע שואל לאחרונה האם אנו חסידי ברסלב או ליטאים כמו חברים שלו, ואינני יודע מה לענות לו: מצד אחד אני לא רוצה לבלבל אותו ולגרום לו שירגיש לא שייך לקבוצה שהוא חי איתה, ומצד שני אני רוצה שידע מרבינו ושלא ירגיש שזה סוד שאסור לדבר עליו. איך עלינו להתנהג בסיטואציה כזו?
4211
נפצעתי בעבודה, ואני חושש להגיש תביעה שמא יתחילו להתנכל אליי. מה דעתכם?
במהלך השנים נפצעתי בעבודה פעמיים בהרמת משא וניזוקתי בגב, בצוואר וביד ימין. עמדתי בפני ועדה רפואית שהחליטה שרמת נכותי תעמוד על ארבעים ושניים אחוז. יש לי אפשרות להגיש תביעת נזקין כנגד מקום ההעסקה שלי, ויש סיכוי שאוכל לקבל פיצויים בגובה של שלוש מאות אלף שקל, אך החשש שלי שלא יתנכלו אליי בעתיד במקום עבודתי.
4210
המניעה היחידה שלנו לעבור ליבנאל היא העבודה של בעלי. מה אתם ממליצים לנו לעשות?
בעלי ואני רוצים מאוד לעבור ליבנאל ולהצטרף לקהילה שלכם, כי נורא קשה לנו במקום המגורים הנוכחי שלנו, וגם בגלל שאנחנו רוצים שהילדים שלנו ילמדו בבית ספר של ברסלב, אך מה שמונע מאתנו לעבור זו העובדה שבעלי עובד במקום עבודה מסודר, ואנחנו יודעים שרבינו אמר שלא זורקים מקור פרנסה. מה עלינו לעשות?
4209
האם מותר לכוהנים להיכנס למערת המכפלה בחברון?
4208
קשה לי מאוד ללמוד תורה בעיון. מה העצה?
אני יודע שלימוד בעיון הוא הפתח ללמוד את כל התורה כולה בצורה בריאה ונכונה כי לימוד גמרא בעיון מיישר את השכל וכו'. אני מבולבל ואין לי עצה מה לעשות, כי לא עולה בידי ללמוד בעיון בכלל
4207
התאלמנתי ואני חי לבד, ולצערי הרב אף אחד מילדיי לא מתעניין בי
חיתנתי את חמשת ילדיי, והשקעתי בהם את כל החיים שלי, לא היה דבר שמנעתי מהם, ועכשיו לעת זקנותי אף אחד מילדיי לא טורח אפילו להרים טלפון ולצלצל אליי לכל הפחות פעם בשבוע לשאול לשלומי. אשתי נפטרה לפני שנתיים ונשארתי גלמוד, ואני לא יכול להבין איך יכול להיות שהילדים לא יתעניינו כלל בשלום אביהם? זה פשוט אוכל אותי ואני לא יכול להתנחם
4206
אני רוצה לנסוע לנופש במיאמי, אבל בעלי מתנגד כי לטענתו יש שם הרבה פריצות. מה דעתכם?
אנחנו גרים בארצות הברית, ואני מאוד רוצה לנסוע עם בעלי לנופש במיאמי פלורידה, אך בעלי טוען שהמקום שם לא מתאים לציבור חרדי מכיוון שיש שם הרבה פריצות. מה דעתכם?
4205
בעלי מאוד מתוסכל מזה שאין לו עבודה ואני המפרנסת היחידה כרגע
לפני כחודשיים עברנו דירה למען חינוך הילדים, אני התחלתי לעבוד במשרה מלאה בעבודת חינוך שדורשת ממני המון כוחות והשקעה, ובעלי כרגע אין לו עבודה. המציאות הזאת יוצרת אצלו תסכול כי הוא אדם מאוד מעשי שזקוק לעבודה, ויותר מזה, בעקבות העבודה האינטנסיבית שלי יוצא שהוא מתעסק עם ארגון הבית והילדים. כיצד עליי לנהוג במציאות כזו?
4204
נמאס לי לחיות בעצבות, אבל אני לא מצליחה להשתחרר מזה. מה העצה?
מאז שאני זוכרת את עצמי אני מעבירה את חיי מתוך עצבות. היום אני כבר נשואה ויש לי שני ילדים, אך עדיין מצב רוחי לא טוב ורוב הזמן אני בדיכאון. נמאס לי לחיות ככה ואני מרגישה בתוך כלא של עצמי, וכמה שאני מנסה להשתנות ולצאת מעצמי, אני לא מצליחה. מה העצה של כבודו עבורי?
4203
בגלל מצבנו הכלכלי אנחנו לא מצליחים לחתן את הבנות שלנו. מה עושים?
תודה על כך שאתה מקדיש מזמנך היקר ומכוחך לענות לשאלותינו האנשים הפשוטים. יש לנו שלוש בנות שהגיעו כבר מזמן לפרקן, ובגלל שהמצב הכלכלי שלנו לא טוב ואין לנו מספיק כסף - אנחנו לא מצליחים לחתן אותן. כואב לנו מאוד לראות אותן ככה, ואין לנו אור בקצה המנהרה. מה עושים?
4202
רבינו אמר שזו מעלה גדולה להביא את הילד לציונו לפני גיל שבע. האם זה צריך להיות דווקא בראש השנה?
ידוע שרבינו אמר שזו מעלה גדולה מאוד להביא את הילד לציונו לפני גיל שבע. האם מדובר דווקא בראש השנה או שאפשר לקיים זאת בכל ימות השנה?
4201
בעוד חודש אני עומדת ללדת בת. האם אני יכולה לספר למשפחה איך החלטנו לקרוא לה?
אני בהיריון בחודש השמיני ואני יודעת שיש לי בת. האם אני יכולה לספר למשפחה איך החלטנו לקרוא לה?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup