ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

4150
האם זה משנה אם תולים את הקמע שלכם על הצוואר או מניחים אותו בכיס?
ראיתי שחלק מתלמידיכם נושאים את הקמע שלכם על הצוואר, ויש תלמידים ששמים את הקמע בכיס החליפה. האם זה משנה היכן שמים את הקמע?
4149
אני משודך עם בחורה אך לא מרגיש שום משיכה אליה. האם להתעלם מהרגשת לבי?
אני בעל תשובה בן עשרים ושמונה, ונפגשתי עם בחורה מספר פעמים למטרת שידוך. ברוך השם היא בחורה צנועה וחכמה עם יראת שמים ורצונות קדושים, אך אינני מרגיש שום משיכה אליה. האם לסגור השידוך ולהתעלם מהרגשת הלב או שיש לכך חשיבות?
4148
הבת שלי הודיעה לי שהיא מאוהבת בבחורה. מה עליי לעשות?
4147
התגרשתי כבר פעמיים וכעת מציעים לי שידוך שלישי. מה דעתו של הצדיק?
חזרתי בתשובה והתחתנתי עם בעלי שהיה החבר שלי בחילוניות. שנינו חזרנו בתשובה ביחד, היינו נשואים שלוש שנים, ונולד לנו ילד. היו לנו קשיים בשלום בית, והתגרשנו. אחרי שלושה חודשים התחתנתי שוב, אך לצערי ראיתי שעשיתי טעות ונפלתי בפח עם אדם שהתעלל בי ובילד נפשית ופיזית, ולכן התגרשתי ממנו תיכף ומיד. עכשיו מציעים לי שוב שידוך, ואני כבר לא יודעת מה לעשות עם עצמי. מה דעתו של הצדיק?
4146
למה זה שאף שיש ביני ובין בעלי אהבה, אנחנו לא מסתדרים אחד עם השני?
אני נשואה עם שלושה ילדים, אני ובעלי אוהבים אחד את השני אבל לא מפסיקים לריב, עד שאנחנו חושבים כבר על גירושין, מה אנחנו יכולים לעשות?
4145
אני חושבת שהגורל שולט עליי ואין לי מזל. האם יש משהו שאני יכולה לעשות לשנות את מזלי?
אני בת שלושים וארבע, רווקה, ואני מרגישה שאין לי מזל בחיים – אין לי בן זוג, לא ילדים ולא עבודה. נולדתי בתאריך 01/10/1979, האם יכול להיות שכל זה בגלל שהגורל שולט עליי ואין לי מזל?
4144
אני משכיר חדר לרווק כי אני צריך כסף, אך אני חושש שיכול להיווצר משהו בינו לבין אשתי, מה דעת הצדיק?
4143
מאז שאני זוכר את עצמי אני בעצבות וכל הזמן לחוץ. למה זה?
4142
שמעתי על התלמיד היקר שלכם שנפטר. מה אנו יכולים ללמוד מזה?
שמעתי על התלמיד היקר שלכם שנפטר, והרי החסידות מדברת על כך שבכל דבר שאנו שומעים או רואים יש רמזים שהשם יתברך מנסה לומר לנו. מה אנו יכולים ללמוד מהמקרה הזה? 
4141
אני לא מצליח להחזיק מעמד בקבלות שאני מקבל על עצמי. מה העצה להחזיק מעמד?
שום דבר שבקדושה לא הולך לי, תמיד אני מקבל עליי קבלות אך אני לא מצליח בהן ובכל פעם אני נופל שוב. מה העצה להחזיק מעמד?
4140
קראתי בכתבה שפורסמה השבוע שמיניתם יורש. האם זה נכון? ומה נעשה בלעדיכם?
קראתי בכתבה שפורסמה השבוע שמיניתם יורש, ומאוד מאוד הזדעזעתי וזה כואב לי מאוד. האם זה נכון? ואם כן חס וחלילה, מה נעשה בלעדיכם?
4139
מאז שאני בחור יש לי תאווה רק לגברים. איך יוצאים מזה?
מאז שאני בחור יש לי תאווה רק לגברים, ואפילו שאני יודע שעל פי התורה זה איסור חמור, אני לא יכול להתגבר על התאווה, וכבר נכשלתי בחטא הזה כמה פעמים. איך יוצאים מזה?
4138
למה אנחנו לא זוכים לילדים מוצלחים כמו במשפחות אחרות?
יש לי הרבה קשיים בחיים, ואני מרגיש אבוד ומסובך מכל הצדדים. אף אחד לא מבין אותי או מתעניין בי, ואני הולך מיואש וממורמר בלי טיפת חיות ושמחה. אנא חזק אותי ותכוון אותי איך לצאת מהחושך.
4137
אף אחד לא מבין אותי או מתעניין בי, ואני הולך מיואש וממורמר בלי טיפת חיות ושמחה
יש לי הרבה קשיים בחיים, ואני מרגיש אבוד ומסובך מכל הצדדים. אף אחד לא מבין אותי או מתעניין בי, ואני הולך מיואש וממורמר בלי טיפת חיות ושמחה. אנא חזק אותי ותכוון אותי איך לצאת מהחושך.
4136
רבינו הבטיח שילד שיבוא לציונו לפני גיל שבע יהיה שמור מן החטא. האם יש הבטחה דומה גם לבנות?
ידוע שרבנו הבטיח שכל ילד שיהיה בקברו לפני גיל שבע – יזכה להיות טהור עד חתונתו, וברצוננו לשאול: האם התבטא רבינו ז"ל באופן דומה או אחר גם לגבי שמירת הבנות בבחינת חינוך מונע ושמירה מהבאות בדורנו זה?
4135
בזמן האחרון אני לא מרוכזת בתפילה ואין לי חשק להתפלל. מה עושים?
במשך כארבע שנים אני מתפללת בקביעות מנחה וערבית, אך בזמן האחרון אני לא מרוכזת בתפילה ולפעמים אין לי גם רצון להתפלל. מה עושים?
4134
יש לנו בן חולה, והמצב המתוח גרם לנו לחוסר שלום בית ולהיפרד. איך מחזירים את השלום?
אני ואשתי נשואים כבר שש עשרה שנה, ויש לנו שני בנים. הבן הראשון, שהיום הוא בן אחד עשרה נולד עם מום, אינו מתפקד ושוהה במוסד. המצב בבית ובפרט בגלל הבן קשה מאוד, וכבר שש שנים אני ואשתי פרודים אחד מהשניה. אשתי לא מעוניינת בשלום בית ורוצה גט, וכל המשפחה שלה נמצאים בצד שלה ומחזקים אותה להתגרש ממני. מה אפשר לעשות כדי להחזיר את השלום לבית?
4133
למה לא מקבלים בשמים את התפילות שלי?
אני מתפלל כבר הרבה מאוד זמן על כמה דברים, אך אני לא רואה שום תוצאות מהתפילות שלי ונפלתי בחלישות הדעת. למה לא מקבלים בשמים את התפילות שלי?
4132
רבינו אמר שמי שיבוא אליו בראש השנה, חנוכה ושבועות ינצל מעולם התוהו. האם זה עדיין תקף?
קראתי שרבינו אמר שמי שיבוא אליו על שבת חנוכה, ראש השנה ושבועות ינצל מעולם התוהו, אך כשדיברתי עם חבר שלי הוא אמר לי בשמכם שזה היה שייך רק בחיי רבינו וכיום זה לא שייך. האם זה נכון?
4131
טוב לי בדירה שלי, אך ההורים שלי לוחצים שאעבור לדירה אחרת. מה עליי לעשות?
אני נשואה וגרה בירושלים בדירה קטנה מאוד. עדיין אין לי ילדים, וההורים שלי לוחצים עליי לעבור דירה כדי שאולי מזלי ישתנה בזכות המעבר לדירה אחרת ואכנס להיריון, אך אני אישית מאוד אוהבת את הדירה הנוכחית ומצליחה לחסוך כסף מהצד בגלל השכירות הזולה שלה. מה עליי לעשות?
4130
האם כדאי לי לחגוג את ליל הסדר בביתי או במקום אחר שכולו קדושה?
אני בחורה רווקה בת שלושים וחוזרת בתשובה, חלק ממשפחתי חזרה בתשובה והיתר עדיין לא. האמת היא שאנחנו רגילים לחגוג את ליל הסדר ביחד, וזה יראה להם מוזר אם אני לא אהיה, אך מבחינתי אולי עדיף שאחגוג את החג במקום אחר שכולו קדושה כדי שאזכה יותר לאור של החג הקדוש הזה. מה דעתכם בעניין?
4129
גיליתי שאביו של בן זוגי הוא גוי. האם יש בעיה להתחתן איתו?
אני נמצאת כרגע בשידוך מתקדם עם בחור חוזר בתשובה שמאוד עובד על עצמו ועל מידותיו. יש לו רב צמוד, הוא בעל מידות טובות, לא כעסן, נדיב לב, הוא קובע עיתים לתורה ושואף להקים בית קדוש. הוא רוצה להתחתן איתי, ובגדול אני מרגישה בפנים שאני מוכנה לבנות איתו בית, אך עולים בי חששות משום שהוא חי עם אמו היהודייה, ומגיל ארבע הוא לא היה עם אביו שלאחר בירור גיליתי שהוא אינו יהודי. האם יש בעיה כלשהי בזה?
4128
מאז שנולדה לנו תינוקת, בתנו הגדולה התחילה להקריח. מה עושים?
אני מבקשת עצה וברכה לרפואה שלמה עבור בתי בת השש: לפני חודש וקצת ילדתי בת בשעה טובה ומוצלחת, וביום שבו חזרתי מבית היולדות גיליתי שלבת הגדולה יש קרחות בראש, זאת אומרת כמה מוקדים בראש ללא שיער, וזה נראה לא טוב ומדאיג.
4127
אני בסך הכול בת שש עשרה, אך כבר מעכשיו עניין השידוכים מטריד אותי
אני בסך הכול רק בת שש עשרה, אך כבר אני חושבת מה יקרה כשאגיע לגיל השידוכים, ויש לי כמה שאלות
4126
אשתי חלמה חלום מזעזע הקשור למוות. האם יש לנו ממה לחשוש?
אשתי נמצאת כרגע בהיריון, ואמש היא חלמה חלום מרתיע, ובו היא מרגישה כאבים עזים בגב וקול שמדבר אליה ואומר לה להמשיך ולבוא לשיעורים במדרשיה כי אחרת יתקצרו ימיה חס וחלילה לחודש ימים. האם יש ממה לחשוש?
4125
רבינו אמר שנדר מועיל לאמונת חכמים. באיזה נדר מדובר? והאם זה לא סותר את ההלכה?
רציתי לשאול לגבי תורה נ"ז, שם מדובר על נדר שהוא מועיל לאמונת חכמים: א. על איזה נדר מדבר רבי נחמן: האם הוא מדבר על כל נדר או דווקא על נדרים של מצוות ושאפשר לקיימם מיד? ב. ואם הוא מדבר על סוג נדר כזה שאפשר לקיימו מיד, הרי השולחן ערוך ועוד רבים פוסקים שאין לנדור ואפילו לצדקה שאפשר לתת מיד! רציתי לדעת כיצד הדברים מתיישבים וכיצד יש לקיים למעשה את העצה הזו?
4124
האם יש חיסרון בקבלת עצה מיועצים מקצועיים חילוניים בתחום העסקי או הרפואי?
בליקוטי מוהר"ן בתורה ז' מבואר שאם מקבלים עצה מאדם רשע העצה הזו מטילה באדם זוהמא. האם הדברים אמורים גם לגבי התייעצות עם יועצים מקצועיים חילוניים בתחום העסקי, הארגוני או הרפואי?
4123
משפחתי מחמירה בחומרות רבות בפסח. האם עליי ללכת בעניין זה במסורת אבותיי?
ידוע שרבנו ז"ל הקפיד מאוד להתרחק מחומרות יתרות, ואפילו בפסח. ברצוני לשאול: ישנן משפחות רבות בחוג החסידי ממנו אני בא שנוהגים בחומרות יתרות בפסח אך ההנהגות האלו מכבידות עליי ופוגמות בשמחת החג שלי. האם עליי לקיימן כמנהג אבותיי או שעליי להתרחק מחומרות אלו?
4122
האם זה נכון שמיניתם ממשיך וממלא מקום שימשיך את דרככם אחרי מאה ועשרים שנה?
שמעתי בזעזוע גדול את דבריכם שאתם מרגישים שהגיע קיצכם חס וחלילה, ומאז יש לי צער גדול, כי כל החיות שלי ועבודת השם שלי וגם השלום בית שלי זה רק בזכות הספרים והדיבורים שלכם, ומה אעשה בלעדיכם חס וחלילה? ולא זאת בלבד, היום פורסם שמיניתם ממשיך וממלא מקום שימשיך את דרככם אחרי מאה ועשרים שנה, מה שנותן משנה תוקף לדבריכם. האם זה נכון או שזו סתם שמועה ועורבא פרח?
4121
החלום שלי הוא לנסוע לציונו של רבי נחמן מברסלב. האם אזכה להגשים את חלומי?
אני אלמנת צה"ל מזה עשרים וחמש שנה, גידלתי שלושה ילדים לבד ונאלצתי להתמודד עם בעיות רבות. החלום שלי הוא להגיע למקום ציונו של הרבי נחמן מברסלב זצ"ל. האם אזכה להגשים את חלומי?
4120
כל ניקיון הבית לפסח מוטל עליי, ואני מרגיש חסר אנרגיה לעשות זאת
השנה קשה לי לנקות לפסח, עדיין לא התחלתי לנקות ואני מרגיש חוסר אנרגיות. אני גר עם הוריי החילונים ואני היחיד שמנקה בבית, וגם קשה לי למצוא זמן לנקות בגלל עיסוקים שונים. קשה לי גם בגלל שציפיתי שאתחתן השנה וכבר אחגוג את הפסח בבית שלי, אך זה לא קרה, וכבר שנה אין לי שום הצעות.
4119
מה פשר המשפט "גזירת נחש לטותא דרבנן" המובא בהסכמות על ספר ליקוטי מוהר"ן?
בהסכמות של ספר ליקוטי מוהר"ן מובא שיש "גזירת נחש לטותא דרבנן" על המדפיסים במשך עשר שנים מיום גמר ההדפסה, ולא כל כך ברור מה עניינה של הקללה ועל מי היא חלה. האם תוכלו להסביר זאת?
4118
האם מותר ללמוד את פירוש הרלב"ג על התורה?
בהיותי לומד במכון להכשרת מורים בירושלים, אחד המרצים אמר בשם רבנים חשובים וידועים שלא טוב ללמוד את פירוש הרלב"ג על התנ"ך מחמת שקשה לרדת לסוף דעתו ועלולים להגיע לשיבושים באמונה או בהשקפה התורנית. מה דעתו של הרב בנושא זה?
4117
היכן עדיף להיות בליל הסדר: במשפחתי המסורתית או במשפחה חרדית שהוזמנתי אליה?
אני ואחותי באים מבית מסורתי ואנו חוזרות בתשובה, השנה היא ומשפחתה עושים את הסדר אצל הוריי, ולהוריי חשוב שאשאר איתם אף אני. בבית שומרים כשרות והוא נקי מחמץ. לעומת זאת, הוזמנתי לעשות את הסדר אצל משפחה חרדית. מה דעתכם?
4116
בעלי מחשיב את עצמו לחסיד ברסלב, אבל בכל מה שקשור לשלום בית הוא ממש לא בסדר. האם תוכלו לכתוב לו מכתב?
בעלי מחשיב את עצמו לחסיד ברסלב, ובאמת הוא מתפלל באריכות ולומד תורה, אבל בעניין שלום בית הוא מתנהג ממש לא טוב - יכולים לעבור שבועות שהוא לא מדבר איתי, כל הזמן יש לו הערות וטענות על כל דבר קטן, והגרוע מכל מבחינתי זה שבכל מה שקשור אליי או אל הילדים הוא קמצן גדול וכועס עליי שאני מעזה לבקש
4115
שמעתי שיש עניין לבקש מהנשמות בבית העלמין שיודיעו לאבי שבאתי לפקוד את קברו. האם זה נכון?
שמעתי שיש דיבור מרבינו ז"ל שלפני שהולכים לבית העלמין יש עניין לתת צדקה ולהגיד כנוסח הזה: "הנשמה הראשונה שתקרא לפלוני בן אלמוני - הצדקה הזו תהיה לעילוי נשמתה", ואז היא מיד קוראת לנפטר שיגיע אל הקבר שלו.
4114
האם בחור יכול ללמוד בספרי הקבלה?
כשנה לאחר שחזרתי בתשובה התחלתי לעסוק בספרי קבלה וחסידות, אבל אני רואה שיש התנגדות גדולה לכך מאוד מצד כל מיני רבנים. מה דעת הצדיק בעניין לימוד הקבלה לבחור?
4113
מאז שאמרתם שקיצכם קרוב אני מרגיש מרוסק לחלוטין ויש לי חלישות הדעת גדולה
נערך כנס חירום ביבנאל ובשיחה הועלו נושאים דחופים וביניהם הצדיק אמר שהוא חש שקיצו מתקרב חס ושלום. הדיבור הזה ריסק אותי, ומאז אני בחלישות הדעת גדולה. כבוד הצדיק הוא יותר מאבא בשבילי, ואני לא מסוגל לחשוב על מציאות כזאת שתעזבו אותי. כבוד קדושתו מה יהיה איתי? איך אני יכול לדבוק בכם ולהיות הכי קרוב אליכם שאפשר?
4112
לאחרונה הוספתי לשמי 'נעמי' את האות ו', וכעת אני נקראת 'נעומי'. האם נהגתי כשורה?
שמי נעומי, ולאחרונה אני מרגישה מאוד לא טוב, ומפחדת על הכליות. אני רוצה שתגיד לי האם הכול אצלי בסדר ושתברך אותי לרפואה שלמה. לפני שנה בערך הוספתי את האות ו' לשם שלי, ובמקום 'נעמי' קוראים לי 'נעומי'. האם להשאיר את זה ככה או להוריד את האות ו' ולהחזיר את השם להיות כפי שהיה תמיד?
4111
איך משתמשים במידת התמימות בצורה הנכונה?
רואים אנו לנגד עינינו שהאנשים שזוכים ללכת בדרכו של יעקב אבינו והם מתנהגים בתמימות וביושר, הם משלמים על כך מחיר כבד מאוד, ולפעמים אנו רואים איך שאנשים כמו עשיו מנצלים את התמימות שלהם ומפילים אותם בפח יוקשים. וגם במובן הכלכלי יש אנשים תמימים וישרים שבסופו של דבר בלית ברירה מגיעים לחובות שלא תמיד יכולים להחזיר ואז בעצם מה הועילה להם דרכם הישרה?
4110
אומרים שהצדיקים האמתיים מכבסים את הנשמות של תלמידיהם. מה הכוונה?
באתי לשיעור שלכם בליל שישי (אחר מניעות גדולות), ואחר כך הרגשתי שנשמתי ממש כובסה, והרגשתי שמחה ואור ותשוקה להשם יתברך. עד היום בכל שבוע אחר השיעור אני מרגיש ככה, ואולי זה מה שרביז"ל אומר בתורה י"ג שהחכם מעלה נפשות בעת שאומר תורה. איך אזכה שההרגשה הזו תמשיך כל השבוע עד השיעור הבא?
4109
אני זקוקה לעצה טובה בעניין מציאת הזיווג והפרנסה
אני רוצה לבקש מכבוד הרב עצה בנוגע לשני דברים שממש מקשים עליי: הנושא ראשון זה הזיווג - אני מרגישה שהכול תקוע וזה גורם לי צער גדול ודיכאון, הנושא שני זה הפרנסה.
4108
מדוע דווקא רבי מאיר בעל הנס ורבי שמעון בר יוחאי זכו להיות התנאים הכי מפורסמים?
רואים שמכל התנאים הקדושים אלו שהכי מוכרים ומוחזקים לגדולים היו רבי שמעון בר יוחאי ורבי מאיר בעל הנס, כמו שרואים בחוש שכמעט בכל בית ספרדי יש אזכור או תמונה של אחד מהם או שניהם, והמונים פוקדים את קברם במהלך כל השנה. ומעניין אותי לדעת מדוע דווקא הם? ומדוע רבים פוקדים את קברם ביום ההילולה?
4107
אמה של בת זוגתי שללה אותי עוד לפני שראתה אותי. מה אני יכול לעשות בנידון?
אנחנו בזוגיות כבר ארבעה חודשים, ואנחנו מאוד רוצים להתקדם ולהתחתן בעזרת השם, אך קיימת תקלה ממש לא פשוטה - האמא של בת הזוג עדיין לא מכירה אותי אישית, וכל המידע שהיא יודעת עליי מתבסס על סיפורים ששמעה. לצערי, היא שללה אותי ולא מעוניינת שאפילו אפגוש את הבת שלה וזאת בטענה שאני לא בעל מראה אשכנזי ולא שומר שבת.
4106
האם אתם ממליצים ללמוד בספרי הרב אשלג?
4105
אני מתלבט אם לקנות מ'מצות ברסלב' או לקנות מצות בכשרות אחרת. מה עדיף?
ברוך השם אני גר ביבנאל, ובשנים האחרונות אני קונה מצות לפסח מהחנות 'ברסלב סנטר' ביבנאל. השנה יש שני אנשים שמוכרים מצות - אחד מוכר מצות בהשגחת הרב מחפוד והשני מוכר מצות בהשגחת בית ההוראה. אילו מצות יותר מומלצות?
4104
מה הייתה דעתו של רבי משה פינשטיין לגבי חסידות בכלל וחסידות ברסלב בפרט?
4103
עד כמה חשובה מצוות הכנסת אורחים?
מה המעלה של מצוות הכנסת אורחים? והאם יש דבר מסוים שצריכים להקפיד עליו ביותר כשמכניסים אורחים?
4102
התחתנתי לפני שלושה חודשים ואני מרגיש תקוע כי שום דבר לא מצליח לי. איך אני יכול להתחזק?
התחתנתי לפני שלושה חודשים ואני מרגיש תקוע - אני לא מצליח למצוא כולל ועבודה והאישה לוחצת עליי בפרט שהיא כבר בהריון. חוץ מזה יש עוד הרבה תקלות - עשיתי תאונה עם רכב ללא ביטוח, וכמה דברים הלכו לי לאיבוד. אנא, הרב, חזק אותי ותן לי עצה.
4101
הכרתי בחורה מצוינת אך מפריע לי שהיא לא כל כך חכמה. האם להמשיך בשידוך?
אני בן עשרים ושלוש, ויוצא כבר חודש וחצי עם בחורה שהכרתי דרך שדכנית. אמנם היא בחורה מבית חילוני, אך היא חוזרת בתשובה, יש לה מידות טובות ויראת שמיים, היא שמרה על עצמה והיא נראית טוב. הבעיה היא שהיא לא כל כך חכמה, וצריך להסביר לה דברים, ואני מפחד שאם נתחתן היא לא תבין אותי ולא יהיה לי עם מי להתייעץ

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup