ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

4100
מה אפשר לעשות עם התקפי החרדה שלא מרפים ממני?
קוראים לי הילה, אני עורכת דין במקצועי ויש לי זוגיות, אבל אני לא מרגישה טוב נפשית. לאחרונה נתקפתי בהתקפי חרדה שלא מרפים ממני. אני מטופלת בתרופות ואני מרגישה רע עם עצמי. זקוקה לעזרתך.
4099
אמי גרה בשכונה חרדית, אך מסרבת לכסות את ראשה. איך אני יכול לשכנע אותה?
אמא שלי גרה בשכונה חרדית, אך איננה מכסה את ראשה. אחד הרבנים שהתייעצתי איתו אמר לי שעליי לבקש ממנה שתכסה את הראש, אבל עדיין לא אזרתי אומץ לדבר איתה על זה, ובינתיים אני מתפלל עליה. מה עוד אפשר לעשות?
4098
מאז שבננו נהרג בתאונה, שני הילדים האחרים שלנו ניתקו איתנו את הקשר ומאשימים אותנו בהכל
היו לנו שלושה ילדים - אחד נהרג בתאונה ונשארו לנו בן ובת, שניהם רווקים. מאז מות אחיהם שניהם לא רוצים שום קשר איתנו והם מאשימים אותנו בכל מה שקרה. בעלי ואני נשארנו לבד ולא יודעים מה לעשות.
4097
אני רוצה להתחתן רק עם חסיד ברסלב. איפה אוכל להכיר חסיד ברסלב אמיתי?
הקדוש ברוך הוא זיכני להתקרב לחסידות ברסלב, ומאז שהתקרבתי אני רוצה להתחתן רק עם חסיד ברסלב. הבעיה היא שאינני יודעת כיצד והיכן אוכל להכיר חסיד אמיתי. האם כדאי ללכת לשדכנית?
4096
אמי מתנגדת לכך שאצא בלילה להתבודדות בשדה. איך אוכל לשנות את דעתה?
אני בחור ישיבה, ואני נוסע עם חברים להתבודד בשדה בחצות הלילה. אמי אינה מסכימה שאצא בלילה להתבודד - גם בגלל הסכנות שיש בלילה בשדה וגם משום שזה עלול לפגוע לי בלימוד למחרת. סיכמתי עם אמי שנשאל את כבודו, ומה שתאמר לנו לעשות – נקבל ונעשה. מה דעת הרב בעניין?
4095
לפני כל שבת וחג או מאורע רוחני אשתי נכנסת ללחץ, וכשמגיע המועד היא לא מתפקדת
לפני כל שבת, חג ומאורע רוחני אשתי נכנסת ללחץ, וכשמגיע המועד היא לא מתפקדת, שוכבת במיטה ומתחילה איתי שיחה ארוכה על כמה שאני לא בסדר כלפיה, כך שקידוש של שבת, תפילת שבת, בדיקת חמץ או קריאת מגילה יכולים להתעכב שעות. מה לעשות?
4094
האם צריכים להתעסק בנושא המשיח ולחפש רמזים מי הוא?
אנו נמצאים בחודש ניסן שהוא חודש הגאולה, והרבה רבנים מדברים על הגאולה ועל המשיח ומביאים רמזים וסימוכין מהמקורות שהמשיח כבר בפתח. וברצוני לשאול מספר שאלות.
4093
רב מסוים קבע לפי השמות שלנו שאני והשידוך שלי לא מתאימים. האם לבטל את השידוך?
שלחתי לצדיק מסוים את השם שלי ושל השידוך שלי, והוא ענה שאנחנו לא מתאימים. קשה לי מאוד להתבטל לתשובה זו, האם זה אומר שאין לי אמונת חכמים? ומה בפועל עליי לעשות בכזה מצב?
4092
תאוות הניאוף בוערת בי מאוד ואני לא יודע איך להינצל ממנה
תאוות הניאוף בוערת בי מאוד ואני לא יודע איך להינצל ממנה. מה אני יכול לעשות בקשר לזה? אני חייב את עזרת הרב.
4091
עשיתי את טעות חיי והשקעתי את כספי על קרן הצבי. איך אפשר להציל את המצב?
עשיתי עסק עם קרוב משפחה מהודו וקנינו יחד אדמה בהודו בהשקעה של מאה אלף ש"ח. עשיתי את העסקה ללא שום ניירת או מסמכים, ועכשיו אני לא מצליח להשיג את הקרוב משפחה, ואני חושש מאוד שהוא מתחמק ממני. אני יודע שעשיתי טעות גדולה, טעות של החיים שלי, ואני רוצה לעשות כל מה שביכולתי כדי להחזיר את הכסף השייך לי. כיצד אוכל לפעול בנושא?
4090
אילו מידות צריך לבדוק בזמן השידוכים? וכיצד בודקים זאת?
אני רווק בן עשרים ושתיים וחצי מתל אביב. ראיתי שכבודו רושם תמיד שהעיקר הוא המידות של הבחורה, ורציתי לשאול: אילו מידות צריך לבדוק? וכיצד בודקים זאת?
4089
האם אפשר לנצל את המבצעים שיש עכשיו ולקנות את כל הדברים לתינוק עוד לפני הלידה?
ב
רוך השם אני בהיריון, ועוד מעט אני נכנסת לחודש התשיעי. שמעתי שאמרתם שזה לא מומלץ לקנות דברים לתינוק לפני הלידה, העניין הוא שעכשיו יש מבצעים והנחות מיוחדים, וכנראה שאחרי הלידה שלי המחירים יעלו בהרבה. האם אפשר לקנות לתינוק את הבגדים כבר עכשיו ולהניח אותם אצל מישהו אחר עד אחרי הלידה?
4088
התברר שיש אצלי בעיית פוריות, וכרגע אנחנו בטיפולי הפריה. האם להמשיך בהם?
אני נשוי קרוב לשנתיים, ועד עכשיו לא זכינו לילדים. לאחרונה התחלנו סדרת בדיקות בה התברר שיש אצלי בעיה, וכרגע אנחנו בהליכי טיפולי הפריה. האם להמשיך? האם נצליח בדרך טבעית?
4087
למרות שאני עובדת, המצב הכספי קשה וגורם לנו מועקה גדולה
מאז שסיימתי את עבודתי במזכירות לפני כשנתיים וחצי אני לא מוצאת שום עבודה בתחום שלי. כבר שבעה חודשים אני עובדת בתור קופאית בסופר, אך המשכורת היא משכורת רעב, שעות העבודה אינן נוחות לילדים, ומה גם שאני צריכה לעבוד ביום שישי. למרות שאני עובדת המצב הכספי קשה וגורם לנו מועקה גדולה. אשמח לעצתו וברכתו של הרב.
4086
מה אפשר לעשות כדי שתהיה לנו סייעתא דשמיא ונצליח למצוא לילדינו זיווגים הגונים?
יש לנו שלושה ילדים שהגיעו לפרקם, והבת הגדולה הגיעה כבר לגיל עשרים ושלוש, אך עדיין לא מתקדם משהו משמעותי בענייני השידוכים. מה אפשר לעשות כדי שתהיה סייעתא דשמיא ונצליח למצוא להם זיווגים הגונים?
4085
משכנתא הגבוהה שלקחנו חונקת אותנו. איך מתחזקים כשיש לחצים כאלו?
אחרי סבל של עשר שנים בדירה שכורה סוף סוף קנינו בית, אך לצערנו המשכנתא הגבוהה שלקחנו חונקת אותנו ובכל חודש אנחנו נלחמים בשיניים להחזיר אותה, ואחרי שאנחנו מצליחים לגייס את הכספים לא נשאר לנו במה לכלכל את הבית. דבר נוסף שמצער אותנו מאוד היא העובדה שהבית לא עבר על שמנו בטאבו למרות שעברו כבר שנתיים מאז הרכישה. איך מתחזקים כשיש לחצים כאלו?
4084
איך מקיימים הלכה למעשה את סדר דרך הלימוד של רביז"ל?
איך מקיימים הלכה למעשה את סדר דרך הלימוד של רביז"ל: האם הכוונה היא לנסות להבין ואם לא מבינים גורסים וממשיכים, או שאין צורך להבין כלל? וכמה פעמים צריכים לגמור את הש"ס לפי שיטה זו?
4083
מדוע לא מזכירים את המלאך סמא"ל בשמו המלא?
למה תמיד כשאתם מזכירים את המלאך של כוחות הרוע אתם מכנים אותו הסמ"ך-מ"ם, הרי שמו הוא סמא"ל, ומדוע לא מזכירים אותו בשמו המלא?
4082
אמי נפטרה, ואבי התחתן עם אישה אחרת. האם מצד ההלכה אני חייב בכבודה?
אמי נפטרה, ואבי התחתן עם אישה אחרת, והאמת היא שזה מאוד מאוד כואב לי וקשה לי לראות אותה ולדבר איתה. האם מצד ההלכה אני חייב בכבודה?
4081
יש לנו חמישה בנים ואנחנו מאוד רוצים בת. האם כדאי לי להיעזר בטיפולים?
לצערי הרב בשלוש השנים האחרונות עברתי שתי הפלות, ובבדיקות דם גילו אצלי הורמון מסוים ברמה גבוהה, כך שלדעת הרופאים הסיכוי להרות ללא טיפולים - קלוש. אני שוקלת ללכת לרופא על מנת להיעזר בטיפולים כדי להרות. מה דעתכם בעניין?
4080
העבודה שלי מצריכה אותי להתמודד עם ניסיונות קשים. מה העצה?
אני עובד במקום עם טמאים וגויים ואני נכשל בכל רגע ביראת שמים. מצד שני אני לא מוצא מקום עבודה אחר בלי מכשולים וטומאה כדי לפרנס את ביתי, וככל שעובר הזמן אני נשבר ונשבר
4079
האם ניתן לסמוך על זמן חצות לשיטת רבינו ז"ל בעניין אכילת אפיקומן?
איך נוהגים לגבי אכילת אפיקומן פסח בחצות: האם יכולים להמתין עד זמן חצות של רבינו, דהיינו שש שעות אחר צאת הכוכבים, כמו שכתוב בליקוטי מוהר"ן, או שבעניין זה צריכים להחמיר כשאר הפוסקים שסוברים שחצות הוא באמצע הלילה? ואיך נהגו גדולי וזקני אנ"ש?
4078
מאיזה גיל ראוי להרגיל את הילדים להתבודד?
רציתי לשאול: מאיזה גיל צריכים לעשות התבודדות וכו' ואת כל מה שכתוב בסדר היום לרבי יצחק ברייטער?
4077
רבינו דיבר ברמז מעניין ה'פענצער'. האם תוכלו לגלות לנו יותר?
מתוך הלשון נראה ברור שעניין הפענצער הוא עניין אחר לגמרי מהתיקון הכללי, אלא שרבינו ז"ל גילה את שניהם ביחד וצריך להבין איזו שייכות ביניהם. האם כבודו יכול לגלות אפס קצת מענין הפענצער הזה, ומה לוקחים ממנו לעבודת הבורא יתברך?
4076
במסגרת עבודתי בגן ילדים אני נאלצת לעבוד יחד עם מלמד. כיצד עליי לנהוג?
התחלתי לעבוד כגננת בגן ילדים מאוד מיוחד, ובחלק מהימים מגיע לגן מלמד, ויוצא שאנו עובדים יחד. אינני רוצה שייגרם ממציאות זו פגם כלשהו חס וחלילה, ולו הקטן ביותר. איך עליי לנהוג?
4075
הוזמנתי לליל הסדר אצל אחותי, אך השהות עם המשפחה גורמת לי צער. מה עושים?
לאחותי יש משפחה חרדית, וכל המשפחה חוגגת אצלה את ליל הסדר יחד, אך אני לא רוצה להיות איתם יחד מכמה סיבות
4074
לבעלי קשה להתקרב אליי משום שהוא טוען שאני מזכירה לו את אמו. מה עושים?
לאחרונה נתקלנו בבעיה – בעלי טוען שכשאנחנו מתייחדים אני מזכירה לו את אמו והוא מתחיל לחשוב עליה, ולכן קשה לו להתקרב אליי. הוא טוען שזו תופעה הנקראת "תסביך אדיפוס", ולמרות שהוא נמשך אליי זה גורם שלא יוכל להתקרב אליי. מה ניתן לעשות? והאם אפשר לפתור את הבעיה?
4073
איך מצליחים לחיות ולגדל ילדים נורמליים כשהאשה דיכאונית?
4072
האם יש בעיה להתפלל ב'ליקוטי תפילות' לאחר השקיעה?
אני יודע שנוהגים שלא לומר תהילים אחרי השקיעה משום שזה זמן שהדינים שורים בו. האם הוא הדין בעניין אמירת "ליקוטי תפילות" של רבי נתן שכוללים תחינות, וידויים, התעוררות ופיוסים להשם יתברך, או שאין שום בעיה בזה?
4071
מאז החתונה בעלי מתנהג אליי בברוטליות ובאכזריות. אנא עזור לי כי אני מרוסקת לגמרי!
התחתנתי עם בחור שהיה נראה מבחוץ חרדי וירא שמים, אך לצערי הרב מיד לאחר החתונה הוא התחיל להתנהג איתי בברוטליות ובאכזריות. סבלתי סבל גדול כמה שנים, אבל עכשיו אני מרגישה שאין לי יותר כוח ואני עומדת להתמוטט. אני מתביישת מאוד לספר את זה להורים שלי, ועכשיו אני מתייעצת אתכם כי אני נמצאת במצב קשה עד כדי כך ששקלתי להתאבד. אנא עזור לי, ותדריך אותי מה לעשות, כי אני מרוסקת לגמרי.
4070
האם יש תועלת בלימוד ספרי רבי נחמן גם למי שרחוק מהקדושה?
קראתי בספריך, שאפילו אדם שרחוק מהקדושה, אם ילמד בספרי רבי נחמן וילך בדרכיו תהיה לו תועלת גדולה מזה. מה הכוונה?
4069
מה הסיבה שהייתה על הצדיקים שבכל הדורות כל כך הרבה מחלוקת?
4068
האם גם האישה מחויבת בכבוד חמיה וחמותה?
האם גם האישה מחויבת בכבוד חמיה וחמותה או שרק הגבר מחויב בכבוד חמיו וחמותו?
4067
רגע לפני החתונה נוצרו בינינו מריבות והחתונה נדחתה. האם זה הזיווג המיועד לי?
אני מאורסת כבר שלושה חודשים, ובתקופת תכנון החתונה היו מתחים רבים ונוצרו מריבות בינינו, מה שגרם לנו לבטל את החתונה בתאריך שקבענו. ביטול זה גרם לי לחשוב רבות עלינו, ואני לא יודעת אם זה הזמן להתחתן. היום כבר השלמנו וחזרנו לזוגיות. הבחור עם מידות טובות ואני לא רוצה לפרק את החבילה בגלל מתחים וחילוקי דעות ולחץ ההכנות לחתונה, אך הקרע בזוגיות רגע לפני ההתמסדות מלחיץ ומעוררת תהיות, מחשבות והמון חששות.
4066
אני ובעלי פרודים כבר חצי שנה, והוא לא מוכן לשמוע על שלום בית. האם יש דרך להחזיר את השלום?
בעלי חוזר בתשובה, ומאז שחזר בתשובה אמא שלו הייתה נגדו. גם בעניין החתונה שלנו היא הייתה נגד ולא רצתה שנתחתן. אנחנו פרודים כבר חצי שנה, וכרגע בעלי נמצא תחת השפעתה של אמו ואינו רוצה לנסות לעשות שלום בית. במשך תקופה ארוכה חיכיתי וביקשתי שנלך לייעוץ, אך הוא התחמק ממני ולבסוף הלך לרבנות.
4065
מאז שהתחתנו יש בינינו חוסר תקשורת. אנא עזור לנו!
בעלי ואני נשואים בערך שתים עשרה שנה, התחתנו כשהוא היה גרוש ואב לילדה מהנישואים הראשונים ויש לנו שלושה ילדים משותפים. לאורך כל שנות הנישואים חווינו בעיות בנושאים שונים - הוא אדם טוב אבל כעסן, לא מחצין רגשות, ואין בינינו תקשורת כמעט בכלל. היו תקופות יותר קלות מעכשיו במשך השנים, אבל בדרך כלל אנחנו בכעס, מריבה וחוסר קשר.
4064
בגדתי בבעלי, נפרדנו, וכעת חזרנו לחיות שוב ביחד, אך המצב לא טוב. מה אעשה עם חיי?
כשהייתי נשואה לבעלי אף פעם לא הסתדרנו ותמיד הוא זילזל בי, מה שגרם לי לבגוד בו עם מישהו אחר ולבסוף להתגרש. למרות שאנחנו גרושים, לא מזמן חזרנו לגור ביחד, אך ההתנהגות שלו לא השתנתה – הוא לא מוכן לשמור שבת ולהתקרב לדת, ובגלל זה גם אני מחללת שבת כל הזמן. יש לציין שאין בינינו שום קירבה כי עדיין אני חושבת על הגבר השני וגם בגלל שהיחס שלו מזעזע. מה אעשה עם חיי?
4063
מה דעתו של הצדיק לגבי הקמת מסגרות חינוכיות לנוער בסיכון ונוער נושר?
לגבי בעיית הנוער הנושר האם עדיף להקים מסגרות חינוכיות באווירה ישיבתית בהן ילמדו כמה שעות לימודי קודש לפי רמתם ויכולתם של הנערים, וביתר השעות יירכשו מקצוע קודש או אפילו ילמדו לבגרות ויוציאו תעודה מקצועית, או שעלינו להמשיך במסגרות הישיבתיות ולהתמודד עם חלק מהנוער שקשה לו ללמוד והוא עלול להתמרד ולפרוק עול?
4062
האם גם אנשים פשוטים יכולים להניח תפילין של שמושא רבא?
מה דעת הרב לגבי תפילין של שמושא רבא: האם זה שייך אלינו או שזה שייך רק לאדם גדול במעלה?
4061
אני רוצה להלחין את מזמורי התיקון הכללי. האם מותר לי שיר את שם הוי"ה ושם אלוקים?
אני כותב מוזיקה כתחביב, ובזמן האחרון אני מרגיש השתוקקות רבה להלחין את מזמורי התהלים של התיקון הכללי. האם מותר לי לשיר את שם הוי"ה ושם אלוקים?
4060
האם אדם שסיים את כל המשניות יכול לגרוס את הגמרא ללא המשניות?
האם אדם שסיים את כל השישה סדרי משנה בגירסא יכול לגרוס את הגמרא בלי המשניות כי הוא כבר גרס אותן וזה מעכב אותו בסדר הלימוד?
4059
איך זה שלאחרונה הרבה אנשים מתקרבים לברסלב מכל מיני זרמים בין החסידויות והליטאים?
4058
עזבתי את הכולל להביא פרנסה משום שההוצאות גדלו ואני מרגיש שלא עשיתי מספיק מסירות נפש להישאר בכולל
בגלל שברוך השם המשפחה גדלה ואיתה גם הוצאות הפרנסה, לפני כשנה יצאתי לעסוק במלאכה לאחר שבמשך תקופה ארוכה הייתי אברך ולמדתי בכולל. כבר כמה חודשים אין לי מנוח מכיוון שאני מרגיש שוויתרתי לעצמי בזה העולם ולא עשיתי מספיק מסירות נפש על עבודת השם.
4057
האם לקיים את דרישותיה של גרושתי כדי שנחזור להיות ביחד?
עשיתי כעצתך ופניתי לאשתי בבקשה לשלום בית, אך יש לה כמה דרישות: א. שאפסיק ללבוש טלית קטן, ב. שאפסיק להתפלל שלוש תפילות ביום ואסתפק רק בהנחת תפילין, ג. שאלך לשיעור תורה רק פעם בשבוע במידה והערב פנוי.
4056
אני מבקש עצה וברכה מאחר והשנה האחרונה עוברת עלינו עם הרבה קשיים בעיקר בפרנסה עד שאני חושב כבר להתאבד
אני מבקש עצה וברכה מאחר והשנה האחרונה עוברת עלינו עם הרבה קשיים, בעיקר בעניין הפרנסה - החל בכך שהפסדתי מאות אלפים בבורסה ועוד נשארתי בעל חוב מזה, לאחר מכן רכשתי מגרש ביבנאל לבניה וגם שם היו לי קשיים גדולים בקבלת המשכנתא עד שבנס קיבלתי אותה אך בתנאים לא טובים בכלל, אחר כך התחלתי לבנות בבני ברק וגם כאן נתקלנו בקשיים, ואתמול עשו לי הפסקת עבודה בבניה.
4055
לפני כשנה בערך התגרשתי מאשתי ומאז אני נמצא בדיכאון עמוק. מה עושים?
לפני כשנה בערך התגרשתי מאשתי, ומאז אני נמצא בדיכאון עמוק. אני אוהב אותה ולא מפסיק לחשוב עליה. אני מניח תפילין, קורא תהילים, וברוך השם משתדל מאוד. אני מייחל לשלום בית ורוצה מאוד לחזור אליה, הבעיה היא שאני לא יודע אם היא רוצה, משום שהיא מתחמקת.
4054
אם אדם רואה איש או אישה שטובעים בים האפיקורסות לא עוזר להם הוא נקרא רשע?
שמעתי מאחד הראשי ישיבות שאם אדם שהולך בחוף הים ורואה אישה טובעת בים הוא מחויב לעזור לה, ואם הוא עוזר לה הוא נקרא חסיד, ואם לא אז הוא נקרא רשע. האם אותו דבר זה גם ברוחניות, כלומר שאם אדם רואה איש או אישה טובעים בעולם הזה שנמשל לים הוא מחויב לעזור להם, ואם לא הוא נקרא רשע?
4053
ברוך השם החלמתי ממחלת הסרטן. כעת אני בהיריון, ורציתי לדעת מה לעשות לגבי בדיקת סקירת מערכות?
לפני כשנתיים חליתי במחלת הסרטן, וברוך השם כיום אני בריאה. כעת אני בהיריון בחודש החמישי, ורציתי לדעת מה עליי לעשות בעניין בדיקת סקירת מערכות: שמעתי דעות שאומרות כן לעשות אותה כי זה יכול להציל חיים, ולעומת זאת יש דעות שאומרות שאין צורך לחטט. הנושא מאוד חשוב לי במיוחד ואשמח לקבל את תשובתך
4052
יש לי בעיה שהרגליים שלי מתנפחות ומתמלאות נוזלים ואני עובדת עצות. מה הצדיק מייעץ לי לעשות?
כשהייתי בת תשע התנפחה רגלי וביליתי רבות בבתי חולים, אך למרות שבדקו וניסו הכול לא מצאו מה הסיבה לכך. עברו שנים, ורגלי השנייה התנפחה והתמלאה נוזלים עד כי לא יכולתי ללכת. כך לאורך השנים סבלתי המון.
4051
אני בשידוך עם אישה טובה אך יש לה בעיית גמגום שמאוד מפריע לי. מה לעשות?
יש לי שידוך עם אישה טובה, אך יחד עם זאת יש לה בעיית גמגום שמפריעה לי. למרות זאת חבל לי להפסיד הזדמנות להתחתן ואינני מצליח לקבל החלטה. מה עליי לעשות?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup