ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

פרוייקט מיוחד זה ייתן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

375.
אני מסובך מאוד עם המשטרה בגלל שנסעתי בלי רשיון נהיגה
אני מסובך מאוד עם המשטרה בגלל שנסעתי בלי רשיון נהיגה וגם עשיתי הרבה עבירות תנועה, ואין לי מושג איך לצאת מכל זה. אולי אפשר לקבל חיזוק בעניין?
להמשך »
374.
האם יש מציאות שאדם יכול לפספס את זיווגו?
האם יש מציאות שאפשר לפספס את הזיווג בחיים? כי אני כבר מתקרבת לגיל שלושים ויצאתי להמון שידוכים, מעל חמישים פגישות. ואם כן אז איך אפשר לתקן?
להמשך »
373.
איך אפשר להבין את דעת הצדיק, אם לכל אחד הוא אומר אחרת?
רציתי לשאול את הצדיק איך אפשר לדעת מה הדעת האמיתית של הצדיק כי רואים לפעמים שהצדיק מדבר עם זה ככה ועם אחר התשובה אחרת. זה אומר הצדיק אמר לי כך, וזה אומר אתה לא מבין את הצדיק. מי באמת צודק ומי באמת מבין את הצדיק? •
להמשך »
372.
האם זה נכון שהאריז"ל תיקן את כל מי שקבור בבית העלמין בצפת?
יש שמועה שמסתובבת בעולם שהאריז"ל תיקן את כל מי שקבור בבית העלמין בצפת. רציתי לדעת אם יש אמת בדבר כי אולי כדי לקנות שם חלקת קבר? •
להמשך »
371.
מתי נזכה שהצדיק יגיע לגור בארץ ישראל באופן קבוע?
לאחר שהקב"ה גלגל שהתחלתי לראות הרצאות של כבוד הצדיק באתר וממש לראות נסי ניסים פשוט פלאים שאף אחד לא יכול לתאר. פשוט מרעיד את העולם פשוטו כמשמעו. השאלה שלי מתי נזכה שכבודו יבוא לגור בארץ ישראל באופן קבע? • להמשך »
370.
האם יש עניין להשתטח על קברי צדיקים דווקא בא' וט"ו לחודש?
האם יש עניין להשתדל להשתטח על קברי צדיקים דווקא בתאריכים א' ו-ט"ו בחודש כדברי האריז"ל? •
להמשך »
369.
מה הכוונה שכתוב בספרים שמסובבות את האדם קליפות?
מה זה עניין קליפות שמסבבים את האדם? ואיך יכולים לדעת אם אדם מסובב בקליפות? • להמשך »
368.
מהו העניין לעשות שבועה כדי שיגיע לרבנו ז"ל לאחר 120 שנה?
האם כבודו יוכל לעשות לנו בירור בעניין שבועה בנקיטת חפץ האם ראוי לעשות זאת בדורנו? ואם כן אז כיצד? והאם כבודו יוכל לרשום לנו את נוסח השבועה? • להמשך »
367.
האם מותר לשמוע רבנים שמתנגדים לנסיעה לאומן ולהתבודדות?
האם מותר לשמוע דברי תורה מפי רבנים שחולקים על רבנו ז"ל, דהיינו שידוע שדעותיהם בעניין הנסיעה לאומן בראש השנה היא שלילית וכן בעניין ההתבודדות שזה ביטול תורה חס ושלום • להמשך »
366.
על אף משכורתנו הגבוהה אין לנו ברכה בכסף
אני נשואה לבעלי מזה עשרים ושש שנים. לפני כעשר שנים השותף של בעלי לעבודה דאז סיבך אותו בעניני הכספים, ומאז אנחנו חיים בחובות עצומים. בהתחלה היו באים מעקלים ונושים והיינו ימים שלמים גם בלי חשמל. היום ברוך ה' יותר טוב, אנחנו משתכרים במשכורות גבוהות יחסית אבל זה אף פעם לא מספיק לנו • להמשך »
365.
מהו העניין בלקוטי מוהר"ן להעלות את מלכות הקדושה מבין העכו"ם?
אני רוצה לשאול אותך שאלה בנוגע לתורה ד' בליקוטי מוהר"ן חלק א'. במאמר הוא אומר "כשאדם יודע שכל מאורעותיו הם לטובתו זאת הבחינה מעין עולם הבא". את זה הבנתי. אבל הוא אחר כך הוא אומר: "אפשר לזכות לבחינה הזאת על ידי שמעלים את המלכות דקדושה למעלה מן העכו"ם" ומה זאת אומרת "שהמלכות נפלה לעכו"ם"? • להמשך »
364.
האם כדאי להראות לילדים בתלמוד תורה חרדי סרטי טבע?
אני עובד בתלמוד תורה חרדי של ברסלב. לפעמים, חלק מהמלמדים מראים סרטים של טבע וחיות לתלמידים. האם זה מתאים לרוח החרדית ולברסלב בכלל? • להמשך »
363.
שמעתי שיש מקובלים שטוענים שנשמת רבינו אינה באומן, מה דעת הרב?
שמעתי מכל מיני מקובלים שטוענים שנשמת רבינו נמצאת בארץ ישראל ויש כאלו שהצביעו גם על כל מיני מקומות כגון בית העלמין בצפת או קבר רחל אימנו. רצינו לדעת מה הרב אומר בנושא זה • להמשך »
362.
אני רוצה ללמוד תורה בלי לעבוד, אבל איך אתפרנס?
להמשך »
361.
אני ובעלי חושבים לפתוח עסק לעיצוב הבית. האם תהיה לנו הצלחה?
אני ובעלי כרגע ללא עבודה וחשבנו לפתוח עסק חנות לעיצוב הבית הכוללת כדים וכל מיני אביזרים לבית. יש לציין כי יש לי ניסיון בתחום מכירות, ובכלל אני מוכשרת ברוך ה' בתחום העיצוב. רציתי לשאול את הצדיק האם זה הדבר הנכון בעבורנו והאם יהיה לנו הצלחה בדבר? להמשך »
360.
נודע לי שאבי אינו שומר אמונים לאמי. מה לעשות?
תפסתי את אבא שלי בוגד באמא, מדבר בשפה לא צנועה עם אישה בטלפון, קובע איתה פגישות. אמא שלי חושדת בו אבל תמיד הוא ממציא סיבה שהיה במשחק כדורגל, עבד עד מאוחר, ישב עם חברים... אבל אני יודע את האמת. מה לעשות הרב? לספר לאמא שלי או לרמוז לה? להמשך »
359.
האם יש מציאות שאדם שהיה באומן לא יגיע לתיקון השלם?
רציתי לדעת האם יש מציאות שאדם היה באומן בראש השנה ולא יגיע לתיקון השלם? אם לא, אז מה בדיוק עניין ההבטחה? להמשך »
358.
ברצוני ללמוד עיצוב פנים. מהי דעת הצדיק?
אני חוזרת בתשובה ברוך ה' ומאוד מאוד מתחזקת מרבנו ומשתדלים להפיץ את רבנו בכל מקום. אבל במקביל הייתי מאד רוצה לעסוק בעיצוב פנים (לעצב בתים). זה מאוד מאתגר אותי ונותן לי הרחבה והשראה. רציתי את לשמוע את דעתכם ואם אתם יכולים לתת את ברכת הדרך? להמשך »
357.
אני מרגישה שאין לי כוחות להשקיע בבית אחרי יום עבודה
אני מרגישה שכאשר אני נמצאת בעבודה במשך היום יש לי כוח לפעול ולהצליח בה, ובבית אין לי חשק וכוח לעשות דברים. אני רוצה להיות משמעותית גם בבית ולפעול לטוב. כלומר בעבודות של הבית, שיהיה לי בית מסודר ומאורגן. תמיד הייתי מבולגנת עם בגדים וכו'. האם זו עבירה שאני מבולגנת? • להמשך »
356.
ההורים מתעקשים שבחתונה שלנו תהיה ישיבה מעורבת, מה עושים?
הכרתי בחורה שהיא כמעט שנה בתשובה, ואנחנו רוצים להתחתן. ההורים שלנו לא דתיים והם לא רוצים שנעשה בהפרדה את האירוע. הם מוכנים להתפשר על ישיבה מעורבת וריקודים בהפרדה. יש לציין שבמידה ולא נקשיב להם, לא בטוח שהם ישמחו איתנו בחתונתנו, ואולי אפילו ינסו חס וחלילה להפריע להמשך »
355.
האם יש סגולה להינצל מצער התולעים בקבר?
יש עניין שמטריד אותי והוא העניין צער של רימה ותולעה. לפי מה שלמדתי רק צדיקים יחידים זכו שגופם נשאר שלם ועל פי טבע הסיכוי להינצל מכך הוא אפסי. רציתי לדעת האם יש איזה סגולה או הנהגה בכדי להינצל מכך? • להמשך »
354.
אביו של החבר אינו מוכן שנתחתן, ומאיים לנתק איתו קשר
יש לי חבר מזה שש וחצי שנים והוא היה אצל רב שאמר לו שבעקבות צ'יסטה שהייתה לי בתור נערה אני לא אוכל להביא ילדים הייתי רוצה לדעת מה דעתך בנושא. דבר נוסף יש לי בעיות עם האבא של בן הזוג שלי, שלא מוכן לקבל אותי ואמר לו שאם נתחתן הוא לא יבוא לחתונה ולא לבית שנבנה ולא ייגע בילד שלנו • להמשך »
353.
הצדיק יעץ לי להוסיף שם. האם השם יסכה או רבקה מתאים לי?
הצדיק יעץ להוסיף לשמי אורלי שם נוסף למציאת זיווג בנקל. האם השם יסכה מתאים לי או רבקה? יש לציין שלבתי קוראים שרה האם זו אותה בחינה, כי שרה זו יסכה, למרות שהמשמעויות שונות? או שהצדיק יציע לי שם אחר • להמשך »
352.
עד כמה צריך לשמוע להורים בקשר לשידוך?
באחת התשובות האחרונות עניתם למישהו לגבי אם להתחתן עם מישהי או לא, שזה תלוי ברצון בני הזוג וכן "אם ההורים לא מתנגדים". האם זה אומר שאם ההורים אינם מסכימים לשידוך יש מקום לשמוע להם? להמשך »
351.
איזה הכשרים למוצרי בשר הצדיק ממליץ לאכול בברוקלין ארה"ב?
רציתי לדעת איזה הכשרים למוצרי בשר הצדיק ממליץ לאכול כאן בברוקלין? להמשך »

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup