ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

4050
אשתי משתתפת בסדנה של ברסלב, והיא סיפרה לי שעושים שם כמה דברים תמוהים
אשתי משתתפת בסדנה של ברסלב, והיא סיפרה לי שעושים שם כמה דברים תמוהים,ומאז ששמעתי את זה, אני המום ומזועזע.
4049
הייתי מקורב אל רב גדול אך לאחר כמה שנים התרחקתי ממנו כי נהיו לי קושיות עליו ועל השם. למה זה קרה?
הייתי מקורב אל רב גדול, והוא קירב אותי מאוד וגם בגשמיות הוא דאג שיהיו לי בגדים ואוכל, והוא לימד אותי הרבה תורה, ובנוסף על כך הוא גם חיתן אותי עם אשה טובה, אבל לצערי אחרי כמה שנים התרחקתי ממנו ויש לי קושיות חזקות עליו, וגם הפסקתי להתפלל וללמוד, כי יש לי גם קושיות גם אחריו יתברך, רציתי למה זה קרה?
4048
מה התכלית בזה העולם?
יש לי שאלה שמנכרת במוחי כבר הרבה זמן - מה התכלית בזה העולם?
4047
למה אין היום מוכיחים כמו פעם?
רציתי לדעת למה אין היום מוכיחים כמו פעם, כמו המגידים שהיו נוסעים מעיר לעיר ומכפר לכפר ומטיפים מוסר לאנשים?
4046
מה הדרך להצלחה בחיים - גם בגשמיות וגם ברוחניות?
זכיתי לחזור בתשובה, אבל אין לי רב שמדריך אותי. אני שמחה מאוד שאפשר לשאול את כבוד הרב שאלה, ואני מבקשת שתדריך אותי בבקשה: מה הדרך להצלחה בחיים - גם בגשמיות וגם ברוחניות?
4045
ניתקתי קשר בן שנתיים, ומאז קשה לי לחשוב על מישהו אחר
יצאתי עם בחור כמעט שנתיים ולצערי הרב רק לאחרונה נותק הקשר סופית כי הבנתי שהוא לא מתכוון להציע לי נישואין. עשיתי טעויות ואין צורך לפרט
4044
איך אפשר לעזור לבעלי לצאת מהדיכאון?
בעלי בדיכאון כבר שלושה חודשים, הוא סובל מתסמונת בי פולרית ומטופל בכדורים נוגדי דיכאון. התפקוד שלו מאוד ירוד ומצומצם, וכבר הרבה שנים הוא לא היה בשמחה
4043
איך מתמודדים עם המציאות שהסובבים אותי מפנים אליי טענות כלפי הדתיים?
יש לי קושי בהתמודדות עם החברה שמסביבי - בעבודה ומחוצה לה רוב האנשים חילוניים, אמנם הם אנשים טובים, אבל בכל זאת הם מעירים לי ואומרים שאני מחמירה בדברים שהם לא החמרה אלא הלכה ברורה.
4042
חזרתי בתשובה לפני שנתיים, ואני מחפש את דרכי בחיים. אנא עזור לי.
חזרתי בתשובה לפני שנתיים, ומאז אני משתדל להתחזק. אני מרגיש ורואה שחל אצלי שיפור גדול ברוך השם ושינוי עצום ממי שהייתי לפני שנתיים. חשוב לי לציין שמאז שהתחזקתי ביקשתי מאבא שבשמים אישה ופרנסה כשרה כדי שיהיה לי יישוב הדעת. אנא עזור לי להבין את המשך דרכי בחיים.
4041
האם מותר לאדם לבקש מהשם יתברך שיזכה לרוח הקודש ולמדרגות גבוהות?
מה הדרך הנכונה לנהוג בנושא של בקשת דברים גדולים מהשם יתברך, לדוגמא: להיות בעל רוח הקודש, לבקש השגות אלוקות, להיות כמו צדיק פלוני וכדומה - כל מיני בקשות של דברים גדולים ששמורים לבני עלייה ולצדיקים האמיתיים: האם על האדם לבקש ככל העולה על רוחו, או שהאדם צריך להיות צנוע ולא לבקש שום גדולה ושבח גדול מדי שעלול לעורר עליו קטרוג גדול ולהביא אותו לידי סכנה? מה דעתכם בנושא הזה?
4040
עובד איתי אדם שמראה סימנים קשים של מצוקה נפשית ופראנויה. האם עליי לדווח על כך?
עובד איתי אדם שמראה סימנים קשים של מצוקה נפשית ופראנויה. מה לעשות בנידון? האם עליי לדווח על כך?
4039
בעלי חולה מאוד וזה גורם לו להיות עצבני מאוד ולהתפרץ עליי ועל הילדים
בעלי עצבני כל הזמן בעיקר עליי ועל הילדים, הוא לא מפרגן לי בכלל, ולפעמים הוא אפילו מקלל אותנו. הוא נכה פוליו, ויש לו כליה אחת שגם היא בקושי מתפקדת ולכן הוא בתזונה מיוחדת במינה - הוא אוכל רק פירות וירקות ואף זאת בהגבלה, אך התזונה עוזרת לו שלא יצטרך דיאליזה והשתלת כליה, ואולי בגלל זה הוא כל הזמן עצבני. אנא תנו לי עצה.
4038
נקראתי על שם דודתי שנפטרה בגיל צעיר. האם ייתכן שהשם הזה משפיע עליי לרעה?
שמי הוא טל תמר, אני חוזרת בתשובה, מקורבת לרבינו ומשתדלת להתחזק. אני בת עשרים ושבע, עדיין רווקה, ואין לי פרנסה מזה כארבע שנים. שמי השני 'תמר' הוא על שם אחות של אבא שלי שנפטרה בגיל עשרים ושש מסרטן. האם ייתכן שהשם הזה גורם השפעה שלילית על החיים שלי? והאם אתה מייעץ לי להחליף שם?
4037
האם היה לכם קשר עם ר' אברהם נחמן ויצהנדלר ז"ל?
אמש נפטר בפתאומיות הרב אברהם נחמן ויצהנדלר ז"ל מחסידי ברסלב בירושלים. האם היה לכם קשר אישי איתו? ומה דעתכם לגבי השיחות שליקט בספר 'שיח שרפי קודש', האם אפשר לסמוך עליהן?
4036
אני מחפש שותפים לעסק ורציתי עצה איך לא ליפול עם אנשים מפוקפקים
אני חושב לפתוח עסק, ובגלל שאין לי את האמצעים לכך אני מחפש שותפים. אשמח לקבל את העצה של הצדיק איך לא ליפול בפח עם אנשים מפוקפקים.
4035
אין לי רב שמדריך אותי. אולי כבודו יוכל לתת לי הדרכה טובה בעבודת השם?
לצערי אין לי רב שאני יכול לקבל ממנו הדרכה ודרך נכונה כדי להתקדם. אני יודע רק להתפלל להשם, אבל אני לא מצליח להבין תמיד מה השם רוצה ממני. כבוד הרב, האם תוכל לתת לי עצה מה לעשות ומה ללמוד בכדי לצאת לאט לאט וביישוב הדעת מכל הבלי העולם הזה, איך לעשות את רצון השם ואיך לשמח את האישה?
4034
מה עדיף לבחור מתחזק: ללמוד 'חוק לישראל' או ללמוד הלכות?
ברוך השם לפני כחצי שנה זכיתי להתחתן ואנו שומרים שבת ומקפידים על כשרות בבית. רציתי לשאול לגבי לימוד: האם כדאי ללמוד 'חוק לישראל' מדי יום או שעדיף ללמוד הלכות? ומה הרב ממליץ לבחור מתחזק ברמה שלי?
4033
המשודך שלי לא ממהר להתקדם לחתונה בטענה שאנו צריכים להכיר יותר. האם הוא צודק?
אני בחורה מתחזקת כחודשיים, ואין לי רב שמדריך אותי. בזמן הזה הכרתי בחור שהכיר לי את כבוד הרב, הוא מכיר את ספריך ולומד דרך השקפתך בערך שנה וגם הוא מתחזק. בזמן הזה נפגשנו פעמים בודדות וכמובן אנחנו שומרים נגיעה וכו' ואנו משתדלים שהכל יהיה רק דרך הקדושה כמובן. הבחור מאוד נראה לי והוא אמר שגם הוא מרגיש כך כלפיי. הבחור הסביר לי שבגלל שאנו מתחזקים עדיין, צריך להכיר ולבדוק אחד את השני יותר, כי הוא אמר שהוא לא קונה חתול בשק. האם הוא צודק?
4032
בשנים האחרונות אשתי וילדיי הידרדרו רוחנית והפכו לאתאיסטים. מה אני יכול לעשות?
בשנים האחרונות הבית שלי התהפך לגמרי, אשתי וילדיי התחילו להידרדר רוחנית עד שהגיעו לכפירה ופשוט הפכו לאתאיסטים. למה זה קרה להם? ומה אני יכול לעשות כדי להציל אותם מאבדון רוחני? אנא עזור לי ולמשפחתי!
4031
כשהייתי קטן התעללו בי מינית ומאז יש לי תאווה לגברים. בבקשה תעזרו לי!
אני מאוד מתבייש לכתוב את זה, אבל התעללו בי כשהייתי קטן ומאז יש לי תאווה לגברים וזה פשוט רודף אותי. בבקשה תעזרו לי לצאת מזה כי כואב לי מאוד בגלל התאווה הזאת.
4030
אני בפגישות עם בחור כבר ארבעה וחצי חודשים, אך לא רואה התקדמות בקשר. מה עושים?
אני נפגשת עם בחור כבר ארבעה וחצי חודשים למטרה של חתונה ובית משותף. אנחנו לא כל כך מצליחים לדבר עלינו, ויותר מדברים על דברים אחרים ואני מרגישה שהוא חושש ממחויבות ושהוא לא בשל לזה כמוני. לפעמים הוא "בורח" לכמה ימים, לא מתקשר יום, יומיים, שלושה ולא מפנה זמן על מנת שניפגש ונדבר ונקדם את הקשר.
4029
האם מותר לי לעבוד בחול המועד כדי להשיג כסף לקנות את ספרי רבינו?
אני רוצה לקנות סט ספרי רבינו, כי אני ממש רוצה להתקרב, וסט כזה עולה מאתיים ושמונים ש"ח. ההורים שלי בחיים לא יסכימו לקנות לי את זה, והדרך היחידה שלי להשיג את הכסף זה לעבוד בחול המועד. האם מותר לי?
4028
האם זה נכון שאדם צריך להעלות על הכתב את חידושי התורה שלו?
שמעתי שיש לאדם חיוב להעלות על הכתב את חידושי התורה שלו, ואם הוא לא עושה כך - הוא עתיד להיתבע על כך בשמיים. האם בדומה לכך יש עניין וחיוב לאדם לפרסם ברבים הן בדיבור והן בכתיבה כל מיני סיפורי השגחה נפלאים שחווה, ואת הישועות והחסדים שהשם עשה עמו?
4027
החתן שלי לא מוכן לראות שום אישה, אפילו לא את אמא שלי. האם זו הנהגה נכונה?
רציתי לדעת: האם ההנהגה הזאת של שמירת העיניים שממש לא רואים כלום, ולא נוהגים ברכב ולא יוצאים לרחוב כל כך אלא אם כן אין ברירה היא הדרך הנכונה בעבודת השם?
4026
האם להמשיך ללמוד עם החברותא שלי, או שעדיף ללמוד לבד על מנת להספיק יותר?
אני אברך כולל, ויש לי חברותא יומית של שעתיים-שלוש עם אברך שאביו ביקש שאלמד איתו. אני יודע שאם הייתי לומד לבד באותן שעות הייתי לומד הרבה יותר ממה שאני לומד איתו, כי ברוך השם יש לי מוח טוב. האם עליי להמשיך ללמוד איתו למרות שבגלל זה אני לומד פחות, או שעליי להפסיק את החברותא למרות שייתכן שלא תהיה לו חברותא אחרת?
4025
כל דבר קטן מעצבן אותי ומוציא אותי משלווה
אני בן אדם מאוד עצבני בטבעי, וכל דבר קטן מעצבן אותי. אני יודע ומבין שזה לא טוב בשבילי לא בגשמיות ולא ברוחניות, אבל אינני מצליח לצאת מזה. תעזרו לי בבקשה ותנו לי עצה.
4024
אני שרוי תמיד בעצבות ודיכאון ומרגיש נרדף מעצמי. איך יוצאים מזה?
עברתי בחיי הרבה משברים, הן מעצמי והן מאחרים, ואני מרגיש נרדף כל ימי חיי ובגלל זה אני שרוי תמיד בעצבות ובדיכאון, למרות שאני לא מראה את זה לאף אחד ואני תמיד מחייך לכולם, אבל בפנימיות לבבי אני מאד שבור ומדוכא, ואיני יודע מה לעשות. אולי הרב יוכל לעזור ולתת לי עצה איך לצאת מזה.
4023
ילדיי לא מתקשרים לשאול לשלומי וגורמים לי בכך צער גדול
גידלתי ששה ילדים ומסרתי נפש עבורם, אין דבר שלא נתתי להם, חיתנתי אותם בכבוד גדול ותמיד עזרתי להם, ואפילו עכשיו אני משתדל לעזור להם, אבל יש לי צער גדול מאוד מהם, כי יכולים לעבור שבועות וחודשים והם לא יטרחו אפילו להרים טלפון אחד ולשאול בשלומי - מה אני עושה, ואיך אני מרגיש, האם אני חי או מת... הם מאוד אדישים, עד כדי כך שאפילו עכשיו בפורים הם לא צלצלו אליי להגיד לי פורים שמח, וזה מאוד מאוד כואב לי. מה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב?
4022
השתכרתי במסיבת פורים וכמעט שנכשלתי עם גבר זר. איך מתקנים את זה?
למרות שאני אישה נשואה, בכל פעם אני נופלת ונכשלת. בפורים הייתי במסיבה עם חברות, וכולם שתו שם אלכוהול, וגם אני שתיתי עד שהייתי מעורפלת לגמרי. אחרי זה סיפרו לי שאחד הגברים התקרב אליי והתחיל ללטף אותי, ולולא החברות שלי שהצילו את המצב - מי יודע לאן זה היה יכול להגיע. אני מצטערת מאוד ויש לי ייסורי מצפון על ההתנהגות שלי. מה עליי לעשות כדי לתקן את זה?
4021
למרות שכל חברותיי לכיתה כבר התחתנו, הוריי מתעקשים שאני עדיין צעירה לחתונה
אני בת עשרים ואחת ממשפחה חרדית מאוד. כל חברותיי לכיתה התחתנו כבר מזמן ויש להן כבר ילדים, רק אני עדיין לא התחתנתי כי ההורים שלי חושבים שאני עדיין צעירה מכדי להתחתן, והם אפילו לא מוכנים לשמוע שידוכים עבורי. כל כך כואב לי כי כבר מגיל שש עשרה אני רוצה להתחתן, ואני מאד מתוסכלת, וכבר חשבתי כמה פעמים לזרוק הכל ולברוח מהבית אפילו עם גוי... תעזרו לי בבקשה.
4020
איך זה ייתכן שאנשים שקירבתי מתרחקים ממני ועוד מזלזלים בי?
אני עוסק בקירוב רחוקים מזה הרבה שנים, ומשתדל לקרב את כל מי שאני יכול, אך לצערי כבר כמה פעמים האנשים שקירבתי התרחקו ממני ועוד העלילו עליי עלילות שווא. רציתי לדעת מדוע זה כך שאני מוסר את נפשי כדי לקרב אדם ולעזור לו במה שאני רק יכול ובסופו של דבר הוא יורק לכיווני? ומדוע אני מרגיש שמשמים מנסים למנוע ממני להמשיך לקרב רחוקים?
4019
שמעתי שיש מנהג אצל אנשי שלומנו להדליק נר תמיד. איך עושים זאת בדיוק?
ידוע שיש עניין גדול אצל אנשי שלומנו להדליק נר תמיד. א. האם יש עניין שכל אחד ואחד ידליק נר תמיד בביתו או שמדליקים רק בציון רבינו או במקום ההתכנסות של אנשי שלומנו? ב. האם יש ענין להדליק בשמן זית דווקא? ג. האם שניים או שלושה אנשים יכולים להדליק בשותפות, כלומר להשתתף בהוצאות השמן וכו' וזה ייחשב לזכות כולם?
4018
אנחנו נמצאים במצוקה כלכלית קשה, וזה גורם לנו לחצים בבית
אני נשואה ואם לילד, וברוך השם כעת נמצאת בהיריון נוסף. אנחנו נמצאים במצוקה כלכלית וגרים אצל חמותי, אני לא עובדת ולכן הילד לא הולך לגן כי אין לנו אמצעים לשלם. גם בעלי לא עובד, ובכל פעם שהוא מנסה לעשות משהו כדי להיות עצמאי - שום דבר לא מצליח.
4017
מישהו טוען שפגעתי בו והוא קילל אותי. האם יש לי ממה לחשוש?
מישהו קילל אותי קללות נמרצות על לא דבר. הוא טוען שפגעתי בכבודו, אבל אני לא יודע על מה הוא מדבר. האם אני צריך לחשוש מהקללות שלו, לבקש ממנו מחילה ולעשות התרת קללות או שאני לא צריך לעשות מזה עסק בכלל?
4016
אנחנו לא מצליחים בשום דבר, ויש לנו קשיים גדולים בפרנסה
לי ולבעלי לא הולך בשום דבר ויש לנו קשיים גדולים מאוד בפרנסה. גם אם נקבל משכורת גבוהה החובות עצומים וכל זה אחרי שהגענו להסדרים עם הבנקים. מה גם שבגלל זה בעלי נמצא כל היום בעבודה ולא מתפנה כלל לקבוע עיתים לתורה. מה אנו יכולים לעשות?
4015
מה עדיף: לישון מוקדם ולהשכים לפני עלות השחר או ללכת לישון כשעתיים לאחר זמן חצות?
מה יותר טוב: ללכת לישון מוקדם ולהשכים קודם עלות השחר או להיות ער עד כשעתיים אחר חצות ואז ללכת לישון?
4014
איך אפשר להגיע לשמחה אמיתית?
איך אפשר להגיע לשמחה אמיתית שנובעת מהלב, שמחה פנימית ולא שמחה גשמית?
4013
האם מותר להתחפש בפורים או שזה מנהג הגויים?
4012
האם יש עניין ללמוד ולומר קדיש לעילוי נשמת הרשעים?
יש רשעים גדולים שלחמו נגד היהדות בפרהסיה ונפטרו. האם יש עניין לומר עליהם קדיש וללמוד לעילוי נשמתם, מכיוון שכל הבנים חילוניים ואינם אומרים קדיש או לומדים תורה, או שעל זה נאמר "הלעיטהו לרשע וימות" ואין צורך לזכות אותם?
4011
אני לא מוצאת את הכיוון שלי בחיים. אולי כדאי לי לשנות את שמי?
שמי קטרין, אני נשואה ואמא לשלושה ילדים נפלאים, אולם אני מרגישה שאני לא מוצאת את הכיוון שלי בחיים - הן מבחינת פרנסה והן בחינת מיצוי עצמי, ואני מעוניינת לשנות את שמי.
4010
גיליתי שבגן של בתי מתנהגים בצורה לא ראויה ובחוסר סבלנות לילדים. מה עליי לעשות?
לצערי, בשבוע שעבר קרה לי מקרה לא נעים בגן של הבת הקטנה שלי בת החצי שנה, וכך היה: התקשרו אליי מהגן והודיעו לי שהילדה שלי עם חום גבוה. אחרי 10 דקות בערך התקשרתי שוב לשאול מה שלום הילדה, ואמרו לי שהכול בסדר ואני יכולה להיות רגועה ולסיים את העבודה שלי. הגעתי לגן אחרי שעתיים, כל הילדים היו ישנים ורק הבת שלי צרחה מבכי. נכנסתי בשקט, וראיתי שהמטפלת מנדנדת את הלול בחוזקה, מדברת לא יפה לתינוקת שלי ודוחפת לה מוצץ לפה בחוזקה!
4009
איך זוכים לחזור בתשובה מאהבה?
4008
הרמתי ידיים על אשתי ועכשיו היא רוצה להתגרש. מה עושים?
אשתי משפילה ומבזה אותי ללא הפסקה, וכתוצאה מזה הייתה לנו מריבה רצינית ואני הרמתי עליה ידיים והרבצתי לה. עכשיו היא רוצה שנתגרש. מה עליי לעשות?
4007
האם אפשר להבין מדברי התניא שאין חשיבות להתבודדות?
חברי הראה לי את דברי בעל התניא בסוף פרק ל"ז, שם הוא אומר שמי שאינו קורא לקדוש ברוך הוא על ידי עסק התורה, אלא מתפלל "אבא אבא" - זוהי לא קריאה אמיתית. כיצד יש להבין את הדברים?
4006
בעלי נשלח לעבור בדיקות רפואיות אך הוא מסרב לעשות אותן. מה עליי לעשות?
בעלי עבר סידרת בדיקות, ונמצא דם סמוי בצואה שלו. הרופאים חוששים שזה קשור למחלה הידועה רחמנא ליצלן וביקשו ממנו להיבדק בשנית, אך בעלי מאוד חושש להיבדק בגלל שגם אחיו וגם אח אימו נפטרו ממחלה זו, והוא מודאג מאוד. מה גם שהוא טוען שלפני חודשיים הבדיקות ייצאו תקינות ולכן אינו רוצה להיבדק.
4005
חז"ל אמרו שלעתיד יתבטלו כל הקרבנות. איך זה ייתכן, הרי התורה היא נצחית?
חז"ל אמרו שלעתיד לבוא כל הקרבנות יתבטלו חוץ מקרבן תודה, כי לא יהיו עוונות. והרי התורה היא נצחית, ומה יהיה עם כל יתר המצוות של הקרבנות – עולה, שלמים, קרבן יולדת וכו', האם המצוות האלו יתבטלו לגמרי?
4004
העובר שלי במצב עכוז והלידה מתקרבת. מה אפשר לעשות כדי שהוא יתהפך?
לפני חודש וחצי כתבתי לכם שהעובר במצב עכוז, והשבתם לי שיש עניין שיתהפך הכול לטובה, ושעליי להתפלל בכל יום תפילה מיוחדת שכתבתם לי. לצערי, העובר עדיין לא התהפך, והרופאים אמרו לי שאם הוא לא יתהפך תוך שבועיים אצטרך לעבור ניתוח קיסרי, אך אני לא רוצה להגיע לזה כי אני חוששת ומפחדת מזה מאוד.
4003
מצב השלום בית שלנו לא מאיר פנים. אשמח לקבל עצה.
מצב השלום בית שלנו לא מאיר פנים, ואנחנו פרודים כבר מסוכות. אני לא יודע מה לעשות ואשמח לקבל עצה.
4002
איך מחשבים הלכה למעשה את זמן החצות שרבינו דיבר עליו בתורה קמ"ט?
איך מחשבים הלכה למעשה את זמן החצות שרבנו דיבר עליו בתורה קמ"ט? ממתי מתחילים לספור - מצאת הכוכבים או מהשקיעה? והאם מדובר בשעות זמניות או בשעות של שישים דקות?
4001
האם זה לא זלזול לשיר שירים עם שמו הפרטי של רבי נחמן?
בשנים האחרונות הוציאו לאור המון דיסקים עם שירים קצביים שמשתמשים בשמו הפרטי של רבינו, והאמת היא שזה מאוד מפריע לי כי לדעתי זה זלזול. מה דעתכם בעניין?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup