ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

4000
אשתי רוצה שאטייל איתה ואשוחח איתה. האין זה ביטול זמן?
אשתי שתחיה מעוניינת שאלך לטייל איתה ואשוחח איתה, והיא טוענת שהיא מרגישה שהיא לא מעניינת אותי ושאין לי סבלנות אליה. האמת, אודה שבאמת אין לי סבלנות לשבת סתם ככה ולפטפט כי אני מרגיש בזבוז זמן, ומה גם שחז"ל הקדושים אמרו "אל תרבה שיחה עם האישה, וכל המרבה שיחה עם האישה גורם רעה לעצמו ובטל מדברי תורה וסופו יורש גיהנום". ועל כן באתי בזה לבקש מהצדיק שיראה לי את דרך האמת מה עליי לעשות.
3999
שמעתי שבבית שיש בו מריבות כדאי להשמיט את השורה "צאתכם לשלום". האם זה נכון?
שמעתי שיש סגולה לבית שאין בו שלום בית רחמנא לצלן, לא להגיד בקבלת שבת "צאתכם לשלום". האם זה נכון?
3998
למרות שאני ובעלי נשואים שנים רבות, אין בינינו חיבור אמיתי. האם להישאר איתו?
לי ולבעלי יש שבעה ילדים, ולמרות שאנחנו נשואים כבר שנים רבות אני מרגישה שאין בינינו חיבור אמיתי. האם להישאר איתו?
3997
איך זוכים ליישוב הדעת ברוחניות ובגשמיות?
3996
מה ההיתר לרקוד ולשמוח, הרי מיום שחרב בית המקדש אסרו לשמוע כלי זמר?
שמעתי שיש מנהג אצל חסידי ברסלב לרקוד בכל יום אחרי התפילה, ושכבודו הנהיג בקהילתו לרקוד יחד עם מוזיקה שמחה. מה ההיתר לכך, הרי אמרו שמיום שחרב בית המקדש אסרו לשמוע כלי זמר?
3995
כבר ארבע שנים אני לא מצליחה להיכנס להיריון. מה הסיבה?
אני נשואה שמונה וחצי שנים, יש לי ילד בן שש וחצי, וכבר ארבע שנים אני לא מצליחה להיכנס להיריון. מה הסיבה? ומה עליי לעשות כדי להיפקד?
3994
אנו מתלבטים מאוד לאיזו ישיבה לרשום את בננו. אנא ייעץ לנו.
בני נבחן בישיבה טובה מאוד בעיר, וברוך השם התקבל, ואנו מתלבטים מאוד מה הכי מתאים לילד: מצד אחד להמשיך בישיבה של התלמוד תורה זה 'חממה' ומכירים שם את מעלותיו – יודעים שהוא תלמיד מבריק בלשון המעטה בגמרא, אבל יש לו עודף בטחון עצמי, מה גם שאני מאמין ששם הוא יקבל את היחס הנדרש, כי אחרי הכול יהיו בישיבה רק ששה עשר תלמידים, ומצד שני - הישיבה השנייה שאליה התקבל זו ישיבה ותיקה בעיר וגם נחשבת טובה, ויש בה מקום להתפתח בגמרא ברמה גבוהה אבל אני חושש ממשבר או בעיות כאלו ואחרות שיהיו לו עד שיכירו את אופי הילד ויכוונו אותו בהתאם.
3993
כבר שנתיים אנחנו מצפים להיריון שבושש מלבוא. מה אפשר לעשות?
יש לנו ילד שמתקרב לגיל ארבע שנולד מהריון טבעי לחלוטין, ולמרות שמבחינה רפואית ברוך השם הכול בסדר, אני ובעלי מנסים כבר שנתיים להיכנס להיריון שני ללא הצלחה. אנחנו שומרי שבת ומצוות, אני מרבה בתפילות רבות ותחינות, קוראת מדי שבת ספר תהילים שלם מבלי לדבר, הולכת בכל יום שישי לציונו של רבי מאיר בעל הנס, מתפללת, מדליקה נרות ומשתדלת להתחזק כמה שיותר, אך הישועה עדיין לא באה. אנחנו מאוד רוצים עוד ילדים. מה עוד אפשר לעשות?
3992
שמעתי שזה לא טוב לחשוף את הילדים לתמונות של חיות טמאות. האם זה נכון? 
שמעתי שזה לא טוב שיהיו על הבגדים או על המשחקים של התינוקות והילדים תמונות של חיות טמאות כי זה לא טוב לנשמה של הילדים. האם זה נכון? ואם כן, מה הסיבה לכך?
3991
יש עליי עומס גדול בעבודה אך קשה לי לוותר על משימות מאתגרות. מה עושים?
אני נמצאת בתקופה לחוצה ועמוסה - מצד אחד אני מרגישה שאני ממצה את היכולות שלי, וזה משמח אותי, ומצד שני אני רוצה לוותר על חלק מהמשימות כדי להוריד מהעומס שיש עליי אבל מפחדת להחמיץ הזדמנויות. אשמח לקבל עצה איך להתנהג במצב כזה.
3990
אני מפחדת שבעלי מסתיר ממני דברים, וזה גורם לנו בעיות בשלום בית
בעלי התייתם מאמו לפני בר-המצווה, ומאז הוא זקוק לדמות של אישה שתפרגן ותקשיב לו. היום כשהכול טוב אני פוחדת כל הזמן שיהיו שקרים והסתרות ממני, אני נזכרת בכל מה שהיה, והיצר הרע לא נותן לי מנוח. בכל פעם אני באה ושואלת אותו למה הוא עשה כך וכך, ושואלת פרטים, והוא בתגובה מתעצבן ואז נהיה פיצוץ נוסף וכך אנו במעגל ללא יציאה
3989
בזמן האחרון אני כבר לא נמשכת לבעלי ואין לי חשק להמשיך לחיות איתו
בזמן האחרון אני מרגישה שאני כבר לא נמשכת לבעלי ואין לי חשק להמשיך לחיות איתו. אני רוצה להתגרש ממנו ולהמשיך בחיים שלי, אבל בגלל שיש לנו חמישה ילדים אני עדיין לא עושה את הצעד הזה. אשמח לשמוע מה דעתכם בעניין?
3988
קשה לי מאוד עם הילדים שלי ואני כועסת עליהם רבות. איך זוכים לרוגע וסבלנות?
קשה לי מאוד עם הילדים שלי, וכמעט בכל יום אני מוצאת את עצמי כועסת וצועקת עליהם. איך זוכים לרוגע וסבלנות?
3987
אנו עוברים לדירה חדשה. מה אנו צריכים לעשות כדי שתהיה לנו כאן ברכה והצלחה?
אנו גרים בבת ים ודרים בבית הנוכחי כבר עשר שנים. אמנם חזרנו פה בתשובה ונולדו לנו חמישה ילדים ברוך השם, אבל תמיד היו בינינו מריבות קשות מאוד ולא היה לנו טוב ביחד, פשוט לא היה לנו מזל בבית הזה. בעוד שבועיים אנחנו עוברים לדירה חדשה באזור יותר דתי, מה אנחנו יכולים לעשות כדי שיהיו לנו בבית החדש ברכה, הצלחה ושלום בית?
3986
אנו נשואים כבר שנתיים ועדיין לא זכינו לילדים. איך מתמודדים עם מצב כזה?
אני נשואה שנתיים ועדיין לא זכיתי לפרי בטן. אני מתפללת ובוכה המון, מקבלת על עצמי הרבה קבלות וטרם הגיע הישועה. אני לא יכולה לשרוד יותר עם הכאב החותך הזה, ואני מרגישה כאילו התפילות חסומות ולא מתקבלות. כל ההשתדלויות שאנו עושים כושלות, ויש זמנים שאני מרגישה שאין לי כוח לחיות יותר. איך אני מתמודדת נפשית עם כזה דבר?
3985
אמרו לי שאם מתקלחים אחרי הטבילה זה מפסיד את כל הקדושה. האם זה נכון?
הנה ידוע גודל העניין של טבילה במקווה בכל יום, ובפרט אצלנו חסידי ברסלב, והיות שאני בטבעי אסטניס גדול, אני נוהג להתקלח אחרי הטבילה, אך שמעתי מכמה וכמה אנשים שאם מתקלחים אחרי הטבילה זה מוריד את כל הערך של הטבילה, ובעצם זה לא נחשב כטבילה כלל, ומאז יש לי חלישות הדעת שאולי אני לא פועל כלום בטבילתי. אשמח לשמוע מה דעתכם בנידון, ואם צריך אזי אמסור נפשי לטבול כמנהג הנכון.
3984
יש הרבה רבנים בברסלב, ולכל אחד יש סגנון שונה מאוד. איך יודעים מי מביניהם הוא הצודק?
שמי אבי, אני חוזר בתשובה ואני מאוד מחובר לרבי נחמן ולספרים שלו. אני רואה שיש הרבה רבנים בברסלב, ולכל אחד יש סגנון שונה מאוד, וזה מאוד מבלבל אותי. איך יודעים מי מביניהם הוא הצודק?
3983
האם להישאר במקום עבודתי או לעבור לעבודה חדשה עם תנאים משופרים?
אני עובד במקום מסודר כבר כמה שנים, ולפני כשבועיים המנהל הודיע לי שהוא מתכוון לתת לי קידום משמעותי ולמנות אותי לתפקיד חשוב בצוות. ממש כמה ימים אחרי שהוא הודיע לי את זה, פנו אליי מחברה אחרת בהצעת עבודה עם משכורת יותר גבוהה ותנאים יותר טובים ממה שאני מקבל עכשיו, ומאז אני מאוד מתלבט: האם להישאר במקום עבודתי הנוכחי או לעבור למקום החדש עם התנאים המשופרים?
3982
כיצד יש לנהוג בעניין חיסונים לילדים קטנים: האם לחסן אותם או לא?
ידוע שרבינו דיבר פעמים רבות בגנות הרופאים. כיצד יש לנהוג בעניין חיסונים לילדים קטנים: האם לחסן אותם או לא?
3981
אני בחור דתי, אבל התעוררו אצלי ספיקות באמונה ובתורת ישראל. מה עושים?
אני בחור דתי, חונכתי בדרך האמונה והמצוות אבל כנראה מרוב החטאים שלי התעוררו אצלי ספיקות באמונה ובתורת ישראל. מה עושים?
3980
מישהי יצרה איתנו קשר בטענה שלה ולבעלי יש ילד משותף שרוצה להכיר אותו. מה עלינו לעשות?
אנו חוזרים בתשובה, יש לנו שבעה ילדים, וברוך השם יש לנו שלום בית אמיתי. בימים האחרונים קיבלנו שיחת טלפון לבית, ומעבר לקו הייתה אישה מהעבר של בעלי שטוענת שיש להם ילד משותף, שכיום הוא בן שמונה עשרה, והוא רוצה להכיר את אבא שלו. המצב גרם להרבה בעיות בשלום בית ואנו לא יודעים מה לעשות: האם להתעלם מכל זה ולהמשיך את חיינו או שעלינו לבצע מהלכים אחרים?
3979
התגרשתי מאשתי בלחץ הרבנים בבית הדין וכעת אני מתחרט. מה ניתן לעשות?
לצערי התגרשתי ואיבדתי את אשתי, והאמת היא שהרבנים בבית הדין מאוד השפיעו עלינו להתגרש במקום לעשות ההפך. אני יודע שעשיתי טעות, ואני מאוד רוצה להחזיר אותה אליי, הבעיה שהיא גרה כרגע אצל אמא שלה והיא משפיעה עליה לרעה גם מבחינת שמירת תורה ומצוות וגם מבחינת זה שהיא לא רוצה שהיא תחזור אליי. אני דן אותה לכף זכות כי בכל זאת התגרשתי ממנה, אך לא טוב לי עם המצב. מה אפשר לעשות?
3978
מה הרב מציע לעשות לאור המקרים המזעזעים וההתבוללות שמתרבים לאחרונה?
רואים צרות ומקרים לא קלים בעם ישראל, מחסור בגשם, ובעיות התבוללות - בפרט באזור שאני גר רואים הרבה צעירים ערבים שמנסים בכל הכוח לטמא את בנות ישראל בכל מיני פיתויים של כסף ומתנות. שמעתי שבעבר היו מכריזים על ימי תפילה ותענית וקוראים את פיטום הקטורת. מה כבוד הרב מציע לעשות?
3977
נכשלתי המון באינטרנט. האם לחסום אותו לחלוטין או להשאיר רק את הטוב שבו?
האינטרנט הכשיל אותי מאוד, וברצוני לדעת מה דעת הצדיק: האם לחסום את האינטרנט כולו או להשאיר רק את הטוב שבו כמו האתר של הרב? אני מתלבט מה עליי לעשות כי מצד אחד אני זקוק לחיזוקים האלו שמחיים אותי, אבל מצד שני אולי זו עצת היצר שבא לבלבל אותי.
3976
לאן עדיף לתרום את כספי המעשר שלי: לכולל אברכים או להפצת ספרי רבינו?
3975
העבודה היחידה שאני יכול לעבוד בה כעת היא מלצרות בחברה חילונית. האם לעשות זאת או לוותר?
אני רוצה לעבוד, אבל בגלל שאני חייל כעת העבודות היחידות שמתאימות לשעות הפנויות שלי הן עבודות מלצרות והגשה בחברה צעירה וחילונית. האם כדאי לי לעבוד שם או שעדיף לוותר על זה ולהישאר דחוק עד שאמצא עבודה במקום אחר?
3974
מה הדרך הנכונה להשתמש בתוכחה?
ברצוני לשאול לגבי תוכחה: מצד אחד רבינו ז"ל כותב בספר המידות את חשיבות התוכחה, ומצד שני בליקוטי מוהר"ן תנינא סימן ח' מזהיר רבינו ז"ל מתוכחות לא טובות. איך מיישבים את שני המקורות הללו? ומה הדרך הנכונה להשתמש בתבונה במצוות התוכחה?
3973
איך משלבים את התיקון האישי ואת תיקון העולם בצורה הנכונה?
אני רואה שהרב מעורר תמיד את אנשי שלומנו לצאת להפצה ולפרסם את אורו של רבינו נחמן מברסלב בעולם, ומצד שני ראיתי שהרב כתב שכל אחד צריך להסתכל על עצמו ולראות שהוא יתקדם בעבודת השם ויתעלה מיום ליום. איך מסתדרים שני הדברים הללו יחד - כלומר, איך משלבים את התיקון האישי שלנו ואת תיקון העולם בצורה הנכונה?
3972
רב אחד אמר לי שהסגולה שרבינו נתן ליולדת איננה מקובלת בעולם. האם הוא צודק?
רבינו כותב בספר המידות בערך קליפה שסגולה ליולדת לכתוב על קלף "השם רמה ידך בל יחזיון". האם צריכים לרשום את הפסוק הזה עם שם הוי"ה ברוך הוא? בנוסף, שאלתי את אחד הצדיקים בעניין זה, והוא אמר לי שהסגולה הזו אינה מקובלת בעולם. האם הוא צודק?
3971
אני ובעלי התגרשנו, ועכשיו אני מאוד מתחרטת. איך מתחזקים?
אני ובעלי לשעבר התגרשנו כי הוא לא היה מעוניין בשלום בית, ולמרות שהוא היה לא בסדר בכלל בנישואין, עכשיו יש לי חרטה גדולה מאוד כי אני יודעת שהמשפחה והחברים הסיטו אותו שיתגרש, והוא לא עשה זאת על דעת עצמו בלבד. איך מתחזקים וקמים מהנפילה הזאת? ואיך קורא שבדיוק כשמתחזקים הכול נופל? האם זה תיקון שעליי לעבור?
3970
מה הנקודה המרכזית שכל אדם צריך לשים עליה דגש בעבודת השם?
3969
אני לא מתחברת לשמי 'אריקה', האם כדאי לי לשנות את שמי ל'אגם'?
3968
איזה ספרים אפשר וצריך ללמוד חוץ מספרים שקשורים לרבינו?
3967
חזרתי בתשובה לפני שנתיים, אך קשה לי לקבל על עצמי כיסוי ראש
לפני שנתיים התחלתי להתקרב לדת ולשמור מצוות, אך קשה לי מאוד לקבל על עצמי כיסוי ראש ואני לא מתחברת לזה בכלל. שמעתי כמה רבנים שהסבירו כמה זה חשוב, אבל מה אעשה שזה קשה לי מאוד? אודה לך אם תענה לי.
3966
בזמן ששירתתי בצבא כמה מחבריי נהרגו מול עיניי, ומאז אני בטראומה קשה. אשמח מאוד שתחזקו אותי.
בזמן ששירתתי בצבא כמה מחבריי נהרגו מול העיניים שלי, ומאז אני בטראומה קשה. המראות הקשים והפרצופים שלהם לא יוצאים לי מהראש, ואני סובל מנדודי שינה ולחץ נפשי. אני מטופל על ידי אירגון נט"ל (נפגעי טראומה לאומית), וזה עוזר לי מאוד, אך עדיין אני זקוק לרחמי שמיים כדי שאוכל להמשיך לתפקד כרגיל. אשמח מאוד שתחזקו ותעודדו אותי כי קשה לי מאוד.
3965
יש לי חדר מיוחד לכתיבת סת"ם. האם אני יכול לתלות שם שם הוי"ה?
אנו עומדים להיכנס לדירה שכורה, ועשיתי לי שם חדר בו אוכל לעסוק בעבודת השם - סופרות סת"ם, לימוד תורה והתבודדות. האם אני יכול לתלות שם על הקיר מסגרת עם שם הוי"ה ברוך הוא?
3964
אני שוקלת להתחיל ללמוד השנה, ואינני יודעת במה עליי להתעסק קודם - בחתונה או בלימודים. מה דעתכם?
אני שוקלת להתחיל ללמוד השנה, ואינני יודעת במה עליי להתעסק קודם - בחתונה או בלימודים. מה דעתכם? והאם כדאי לי להיכנס לתחום הבניין כמו שאני רוצה?
3963
האם בזמן התפילה מותר לי להוסיף תפילות אישיות כאוות נפשי?
רבינו אומר שבשעה שאומרים "וצבא השמים לך משתחווים" ראוי להתפלל על כל צרכיו. האם הכוונה היא להתפלל באותו זמן ממש שאני קורא את הפסוק? האם אין בעיה להוסיף מילים בתפילה, הרי זה נוסח שתיקנו חז"ל?
3962
ראיתי שיש אנשים שלא משאירים בביתם אמה על אמה זכר לחורבן. מה ההסבר לכך?
ראיתי הרבה אנשים יראי השם שלא משאירים אמה על אמה בלי צבע בביתם זכר לחורבן, וכן לא עושים קריעה כשמגיעים לכותל המערבי למרות שלא היו שם בתוך שלושים יום. מה ההסבר לכך?
3961
גיליתי שלבעלי יש פלאפון שמחובר לאינטרנט. איך אני צריכה לפעול?
גיליתי שיש לבעלי פלאפון שמחובר לאינטרנט והוא יכול לצפות ולראות מה שהוא רוצה, וכשדיברתי איתו על זה הוא אמר לי "זה לא עסק שלך, אל תתערבי לי בחיים!".
3960
האם כשמקבלים ברכה מהצדיק כדאי לשמור אותה בסוד מחשש עין הרע?
האם כשמקבלים ברכה מהצדיק בנושא מסוים מותר ואפשר לספר זאת או שעדיף שלא לגלות את זה לאף אחד בבחינת 'אין הברכה שרויה אלא בדבר הסמוי מן העין'?
3959
הענשנו את בתנו והיא ברחה מהבית. האם להחזיר אותה הביתה? והאם לתת לה לעשות מה שהיא רוצה?
בתי בת השש-עשרה התחילה לזלזל במסגרת החינוך, ומכיוון שיש לה כסף שנמצא בידינו, החלטתי שבכל פעם שהיא מחסרת או מאחרת ללכת לבית הספר אני קונסת אותה מהסכום שנמצא אצלנו. היא כועסת על זה מאוד וברחה מהבית.
3958
האם צריכים לנשק את אדמת ארץ ישראל כשמגיעים אליה מחוץ לארץ?
האם צריכים לנשק את אדמת ארץ ישראל כשמגיעים אליה מחוץ לארץ? והאם צריך לנשק את הקרקע בפה ממש או שמספיק עם היד? והאם אפשר לנשק גם קרקע מרוצפת?
3957
איך מסתדר עניין הלימוד בגירסא עם פסיקתו של מרן הרב עובדיה יוסף?
ראיתי הלכה וזו לשונה: "עיקר מצות לימוד התורה אינו בגירסא בלא הבנה כלל, אלא מצות תלמוד תורה הוא בלימוד עם הבנת העניין, ולא די בהבנת פירוש התיבות, וכל שכן בגירסא בעלמא. ומכאן תשובה לאלו שיש להם "סגולה" לגמור כל הש"ס בתוך תקופה קצרה, בלי הבנה לעומק הדברים, וברור שהוא איבוד זמן וביטול תורה"
3956
הרמתי יד על אשתי, ומאז המשפחה שלה לוחצת שנתגרש. איך אפשר לתקן את המצב?
לפני שבוע הייתה לי ולאשתי מריבה קשה מאוד, ולצערי הרב לא יכולתי לשלוט בעצמי והכיתי אותה. מיד כשזה קרה היא ברחה מהבית להורים שלה, ועכשיו כל המשפחה כבר מעורבת ולוחצת עליה שתתגרש ממני בלי שום דין ודברים. אני יודע שעשיתי מעשה חמור מאוד, ואני מתבייש ומצטער. איך אני יכול לרצות ולפייס אותה ולגרום לה לרדת מהעניין של הגירושין ולחזור הביתה?
3955
אני שוקל להתגרש. האם זה הדבר הנכון לעשות?
אני ואשתי נשואים שלוש שנים, ואנחנו לא מסתדרים אחד עם השני - כל הזמן יש מריבות, אי הבנות ומתח בבית. כבר תקופה ארוכה אני שוקל להתגרש, ובגלל שעדיין אין לנו ילדים, אני חושב שכדאי לעשות את זה כמה שיותר מהר. האם זה הדבר הנכון לעשות?
3954
מאיפה יש לחסידות ברסלב את האומץ להגיד שרק הדרך שלהם היא דרך האמת?
3953
אין לי עבודה, אני משועמם מאוד, ואני מרגיש שהחיים שלי עוברים בלי שום תכלית
אין לי עבודה, אני משועמם מאוד, ואני מרגיש שהחיים שלי עוברים בלי שום תכלית. אני רוצה לקחת את עצמי בידיים אבל קשה לי לשנות את ההרגלים. אשמח לקבל עצה מהרב.
3952
אני מנהל תלמוד תורה בבאר שבע. האם כבודו יוכל לכתוב מכתב חיזוק למלמדים שלנו?
אני משמש כמנהל תלמוד תורה בבאר שבע. יש לי חבר שגר ביבנאל והוא מלמד בתלמוד תורה של הקהילה, ובכל פעם הוא שולח אליי את המכתבים שאתם שולחים למלמדים, אני מאוד מתחזק מזה ושומר את כולם. לאחרונה עלה לנו רעיון משותף לפנות לכבודו ולבקש שתכתבו גם למלמדים שלנו מכתב חיזוק נפלא כזה, וזו תהיה לנו זכות עצומה.
3951
האם זה נכון שמי שהולך עם בגדים מלוכלכים זה סימן שגם נשמתו מלוכלכת?
שמעתי שאומרים בשם השל"ה הקדוש שמי שמזניח את בגדיו ולא שומר אותם מכתמים, זה סימן שגם את נשמתו הוא מזניח ונשמתו מלוכלכת. האם זה נכון?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup