ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

3950
האם בפורים צריך להשתכר דווקא מיין או שאפשר להשתכר ממשקאות חריפים אחרים?
האם בפורים צריך להשתכר דווקא מיין או שאפשר לקיים את מצוות היום במשקאות אחרים כגון וודקה וכו'?
3949
כולם מסביבי מצליחים, רק אני לא מוצאת את הזיווג שלי. למה כל כך קשה בעולם הזה?
אני בת עשרים ושתיים ומאוד רוצה להתחתן. אנשים אומרים לי שאני בררנית מאוד ושאני לא מתפללת מספיק. אני מיואשת ויש פעמים שאני ממש נשברת וחושבת כאילו אף אחד לא שומע אותי.
3948
מה דעתכם על כך שיש ישיבות שמסלקות תלמידים שהתחתנו לפני הזמן שהישיבה הכתיבה?
לאחרונה התפרסם שיש תופעה רחבה של ישיבות בהן אסור להתחתן לפני גיל עשרים ושתיים, ויש כמה ראשי ישיבות שמסלקים מהישיבה תלמידים שמתחתנים לפני שהגיע הזמן שהישיבה הכתיבה. מה דעתכם בעניין? האם זו הנהגה טובה?
3947
קשה לי לשלוט על הדיבור שלי, וכשאני מדבר אני לא יודע מתי להפסיק
יש לי בעיה - קשה לי לשלוט על הדיבור שלי, וכשאני מדבר אני לא יודע מתי להפסיק, עד שהחברים שלי עושים ממני צחוק ומכנים אותי בכל מיני כינויים מעליבים. אני מודע לזה, אבל קשה לי לשלוט ולעצור בזמן. אשמח לעצתך.
3946
בעלי התדרדר, התמכר לאינטרנט ואלכוהול, וגיליתי שיש לו קשר עם נשים אחרות
אני ובעלי נשואים ארבע עשרה שנה, ויש לנו ששה ילדים. אנחנו משפחה חרדית, אך בשש השנים האחרונות הבעל הידרדר ברוחניות, ואף התמכר לדברי תועבה באינטרנט ואלכוהול
3945
האם יש עניין לדבר כל הזמן ממעלת הצדיקים ומהכוחות שלהם?
יש אנשים שמדברים הרבה על צדיקים, כמו למשל: "בזכות צדיק פלוני עומד העולם", "צדיק פלוני מבטל גזרות", "צדיק פלוני אומר ללמוד גמרא". פעם הייתי מתלהב מהדיבורים האלו, אך היום אני כבר לא במקום הזה, ואני מרגיש שהדיבורים האלו לא מוסיפים לי שום דבר בעבודת השם.
3944
אני סובל מחרדות ופחדים שהולכים וחוזרים בהדרגה, ואינני רוצה לקחת כדורים
בשנים האחרונות אני סובל מחרדות ופחדים שהולכים וחוזרים בהדרגה. בזמן האחרון הם קצת התגברו מה שמקשה עליי בעבודת השם ובהתנהלות ביום יום, והדבר האחרון שאני רוצה הוא להשתמש בכדורים וכיוצא בזה.
3943
אני בקשר עם בחורה ורוצה להתחתן איתה, אבל יש לי המון בלבולים
כבר הרבה זמן אני בקשר עם בחורה ואנחנו רוצים להתחתן, אך לצערנו יש לנו המון בעיות ומריבות, ויחד עם זאת נורא קשה לי כלכלית. אני מאוד אוהב את הבחורה ולא יודע מה לעשות, היינו אצל כמה רבנים והתשובות היו מגוונות, חלקם אמרו לנו לא להתחתן. כבוד הרב, מה עלינו לעשות?
3942
הכרתי בחור שחזר בתשובה לפני שנה וחצי ומשפחתו חילונית. האם כדאי לי להמשיך בשידוך?
לא מזמן התגרשתי, וברחמי שמים השם יתברך זימן לי שידוך. אני חרדית מבית ומאוד מתחברת לחסידות, הבחור גם כן ברסלב אך אני חוששת כי הוא חוזר בתשובה רק שנה וחצי, והוא ממשפחה ממש חילונית, האם להמשיך בשידוך או לסיים אותו? כמו כן, רציתי לשאול: למה חסידי ברסלב לא מסדרים את הזקן בכדי שיראה אסתטי? האם יש בזה איסור?
3941
האם כל אחד יכול להגיע לדרגות של הצדיקים הגדולים?
לאחרונה אני קורא הרבה סיפורי צדיקים, וזה מאוד מחזק אותי ונותן לי חשק להיות צדיק. האם כל אחד יכול להגיע לדרגה כזאת של צדיק? ואם כן, מה הדרך לעשות את זה?
3940
מאז שאשתי ילדה כמעט בכל לילה אני רואה קרי. האם יש מה לעשות נגד זה?
אשתי נמצאת כמה שבועות אחרי לידה. אני משתדל מאד להסיח את דעתי מהתאווה, אולם לאחרונה כמעט בכל לילה אני רואה קרי. כמובן שאני אומר את התיקון הכללי, אבל ככל הנראה יחלוף עוד הרבה זמן עד שהיא תהיה מותרת. האם יש מה לעשות נגד התופעה?
3939
האם כדאי לי להיכנס לישיבה למרות שאני כבר בן עשרים ושלוש?
אני בן עשרים ושלוש, והגעתי למצב בחיי שאני רוצה להתחזק יותר. אני דתי, התורה חשובה לי יותר מכל דבר אחר בעולם, ואני רוצה להיות חרדי, אך אני לא יכול מפני שלא למדתי מספיק תורה וחסר לי ידע בהרבה הלכות. אחי לומד בישיבה, וכשאני רואה אותו יש לי צער שאני לא זוכה לזה גם כן, אך אני חושש להיכנס לישיבה כי אני כבר לא כל כך צעיר. מה דעתכם בעניין?
3938
הרב שלי אמר שלא תהיה לי הצלחה בארץ ישראל ועליי לעבור לאנגליה. מה דעתכם?
ברצוני לשאול את הרב שאלה שמטרידה אותי ואת משפחתי: אני נשוי, אב לשני ילדים ומתגורר בנתניה. אשתי במקצועה גננת, ואני כבר שש שנים נע ונד בין עבודה לעבודה. כעת אני ללא עבודה, וזאת לאחר חיפושים וניסיונות רבים.
3937
מאז שחטאתי עם מישהי נסגר לי המזל ואין לי הצלחה בשום דבר
אני בן שלושים ואחת, ועדיין לא זכיתי להתחתן, לא הולך לי במציאת הזיווג ואני מרגיש שהמזל סגור לי.
3936
מה הסיבה לכך שלפעמים ללא שום סיבה נופלת עליי עצבות עמוקה?
3935
חמי מתנכל אליי ומסית את אשתי להתגרש ממני. מה עושים?
אני אברך ספרדי, ונשוי עם אשתי שלוש שנים. בשנה וחצי הראשונות הכל היה בסדר, אך מאז ועד עכשיו אבא שלה כלומר חמי מסית אותה נגדי, ולוחץ אותה שתתגרש ממני. היו ביני ובינו הרבה ויכוחים ומריבות במהלכן היו פגיעות הדדיות, ובגלל שהוא כל כך פגע בי לא יכולתי להתאפק ועניתי לו בחוצפה. מאז הכל התדרדר, ולמרות שאשתי אוהבת אותי מאוד, הדיבורים שלו משגעים אותה ואני מפחד מאוד שהוא יצליח לשבור לנו את הבית. מה עושים?
3934
במקום עבודתי יש כמה גברים שמנסים להתחיל איתי. מה הדבר הנכון לעשות?
אני עובדת במקום שרובו גברים, וכבר כמה פעמים ניסו להתחיל איתי. אני מצידי לא משתפת פעולה, אבל אני חשה בחוסר נוחות מול אותם גברים שמנסים לפטפט איתי ולהתקרב אליי. הבעיה היא שאני המפרנסת היחידה בבית, והכלכלה שלנו מבוססת על המשכורת שלי. מה הדבר הנכון לעשות?
3933
אני חמום מוח ומתעצבן מהר. איך אני יכול להשתנות?
אני עצבני מאוד, וכל הסובבים אומרים לי שאני צריך להירגע ושאני חמום מוח, אבל מה אני יכול לעשות שהרבה דברים מעצבנים אותי ואני לא יודע איך להישאר רגוע. עוד מילדות אני סובל מזה, ותמיד זה פגע בי והפריע לי בחיים, מול אנשים וחברים. איך אני יכול להשתנות?
3932
איפה כתוב בתורה שאישה צריכה לכסות את שיער ראשה?
אני אישה דתיה שמשתדלת מאוד לקיים את כל מצוות התורה, מתפללת, הולכת לשיעורי תורה וכו', אך יש מצווה אחת שאני מקיימת מבלי להבין למה אני מקיימת אותה, ולכן קשה לי לקיים אותה באהבה רבה. מדובר במצוות כיסוי ראש - אני מבולבלת מאוד ורוצה לקיים את המצווה באהבה, אבל חסרות לי תשובות: למה בעצם אישה צריכה צריך לכסות את הראש? מי אמר את זה? ואיפה זה כתוב בתורה חוץ מפרשת סוטה?
3931
מאז שאני ובעלי התגרשנו אני ממוטטת נפשית. אנא, עזור לי!
אני בת עשרים ושמונה, ויש לי שתי בנות - אחת בת שנתיים וחצי ואחת בת חצי שנה. עוד בהיותי בחודש השלישי של ההיריון בעלי פתח תיק ברבנות, ולפני ארבעה חודשים התגרשנו. אני מרגישה ממוטטת נפשית, אני מאמינה בהשם יתברך אבל קשה לי. אנא, עזור לי!
3930
האם בחורה בגיל מתקדם יכולה ללכת למפגשי 'פנויים-פנויות' של חרדים?
האם בחורה בגיל מתקדם יכולה ללכת למפגשי 'פנויים-פנויות' של חרדים? והאם מותר לבחורה להתלבש קצת יותר יפה מהרגיל על מנת שתהיה מציאת חן בשידוכים?
3929
אני רוצה מאוד להפסיק לפגום בברית, אך היצר הרע מתגבר עליי. אנא חזק אותי בעניין.
הרביתי בתפילות להשם יתברך שיוציא אותי מעוון פגם הברית, וברוך השם מראש השנה אשתקד התחלתי לשמור שלא להיכשל בחטא הזה, אך הניסיונות קשים לי מאוד. אני לא סובל את העוון הזה, והיצר הרע המנוול מתנקם בי כל החיים וגורם לי לחטוא. גם אחרי שחשבתי שניצחתי אותו הוא חוזר יותר חזק... אנא, חזק אותי בעניין ותתפלל עליי שאזכה כבר להתחתן.
3928
האם יש הבדל בין ההנהגה שלכם לבין ההנהגה של שאר רבני ברסלב?
בחודשיים האחרונים התחלתי להתקרב לחסידות ברסלב, ואני קשור לשניים מרבני ברסלב. אני מאוד מתחזק מהם, ובשבוע הבא אני אמור להשתתף בתיקון שאחד מהם עורך. ברצוני להבין: האם יש הבדל בין ההנהגה שלכם לבין ההנהגה של שאר רבני ברסלב? ואם כן, מה ההבדל?
3927
למה הרב לא מנהיג את בנות אנ"ש שידליקו נר שבת קודש בברכה כבר מגיל שלוש?
למה הרב לא מנהיג את בנות אנ"ש שידליקו נר שבת קודש מגיל שלוש כפי שהנהיגו הבבא סאלי, הרבי מליובאוויטש, ועוד רבנים מגדולי הדור?
3926
בגדתי באשתי, אין לי הצלחה בשום דבר, ואני על סף ייאוש. תעזור לי!
בכל דבר שאני מנסה אני נכשל, ולפני זמן מה גם בגדתי באשתי, ואני לא יודע איך הגעתי לשם... אני אדם חי-מת, ואני מרגיש שאני רוצה לסיים את חיי. כבוד הרב, תעזור לי אני על סף ייאוש!
3925
רבינו אמר שחזרה על הלימוד ארבע פעמים זו סגולה לזכירה. האם הדבר כפשוטו?
כתוב בליקוטי מוהר"ן חלק ב' תורה קי"ח שיש סגולה לזכור את הלימוד על ידי שחוזרים עליו ארבע פעמים. איך אפשר לנצל את הזמן כך שאוכל לחזור על כל דף גמרא שאני לומד ארבע פעמים?
3924
האם ראוי להימנע מאכילת קטניות בפסח גם אם זה גורם צער להורים?
אנחנו משפחה ספרדית ואיננו מקפידים על קטניות בפסח. בשנה שעברה התארחנו אחי ואני בבית הורי, ואחי שהוא חסיד ברסלב - שמר ולא אכל קטניות בפסח. בשיחה עם ההורים הבנתי שהדבר גרם להם לצער. האם יש מקום להתחשב בצער ההורים בנושא זה או שיש לשמור ולהימנע מאכילת קטניות למרות הצער שייגרם להם?
3923
מה דעתכם בעניין רמת הכשרות וההידור של 'מצות ברסלב'?
השבוע פורסם שפתחו מאפיית 'מצות ברסלב' בהשגחת רבני הקהילה ביבנאל. מה דעתו של הצדיק בעניין רמת הכשרות וההידור של מצות אלו?
3922
רבינו אומר שאדם צריך לחפש 'איה מקום כבודו'. איך מקיימים את זה הלכה למעשה?
רבינו אומר בליקוטי מוהר"ן תנינא, סימן י"ב שכאשר אדם נמצא בנפילה או בירידה הוא צריך לחפש ולבקש איה מקום כבודו וכו'. כיצד מקיימים את העצה של החיפוש והבקשה אחר כבודו יתברך הלכה למעשה? האם בתפילה, התבודדות או לימוד תורה?
3921
האם צריכים לכוון בתפילת מוסף של ראש חודש את השמות המודפסים בסידורים?
ידוע שרבינו ציווה את אנשי שלומנו להתפלל בפשיטות ובתמימות ללא כוונות וייחודים. ומה לגבי תפילת מוסף של ראש חודש, הרי בכל הסידורים מודפסים הייחודים של כל חודש וחודש. האם צריך לכוון בזה או לא?
3920
אנו רוצים לעבור לעיר עם אוכלוסיה חרדית, אך בעלי מתנגד מפני שזה רחוק ממקום עבודתו
יש לנו שבעה ילדים, ואנחנו מתגוררים כבר עשרים שנה באזור חילוני. הילדים רוצים מאוד לעבור לעיר שיש בה אוכלוסיה גדולה של דתיים וחרדים, וחשבנו על העיר רחובות, אך בעלי לא רוצה לעבור לשם כי זה רחוק לו מהעבודה בתל אביב. אנו מבקשים את עצתך בעניין.
3919
אני לא מרגיש שום חיות בלימוד התורה ובתפילה, וזה גורם לי חלישות הדעת
אני לא מרגיש אור בלימוד התורה, בתפילה ובקיום המצוות. בנוסף, אני מתמיד בהתבודדות כמעט בכל יום כבר תקופה ארוכה, ויש לי חלישות הדעת מכך שלא מתחדשים לי דיבורים בהתבודדות. בבקשה תן לי עצה כדי שאוכל להחזיק מעמד
3918
בעלי נפגע בתאונת עבודה וחברת הביטוח לא מוכנה לשלם לנו את הסכום שתבענו. האם להתפשר?
לפני שבע שנים בעלי עבר תאונה כאשר הוא עבד במוסך – הוא יצא החוצה על מנת לבדוק רכב של אישה שהגיעה לטיפול במוסך, הוא עמד ליד קיר וכאשר בדק את הרכב האישה בטעות לחצה על דוושת הגז ונכנסה בו בעוצמה רבה. אנו מנהלים משפט ארוך מאז התאונה מול חברת הביטוח של הרכב השייך לאותה הגברת שפגעה בבעלי ואנו תובעים פיצויים מיליון וחצי שקל. חברת הביטוח לא מוכנה לשלם את הסכום הזה. האם להתפשר?
3917
קראתי את השיחה של רבינו בעניין פאות מתולתלות, ולא הבנתי כלום. האם תוכלו להסביר לי?  
קראתי שיחה שרבינו המדברת על מעלת הפאות, אבל לא הבנתי כלום. זאת השיחה: "פעם אחת דיבר מעניין הפאות שיש בהם תלתלים שקורין גיקרייזלטע פאות [פאות מסולסלים] ולא גילה מאומה בזה, אך הבנתי איזה רמזים בדבריו. עכשיו נזכרתי מה שדברו אז מפסוק "קווצותיו תלתלים" ואמר שהיא בחינה הנ"ל", עד כאן לשון השיחה. האם כבוד הרב יכול להסביר את השיחה ומה יוצא ממנה הלכה למעשה?
3916
האם כדאי לבטל את הנסיעה המתוכננת לאומן בגלל המצב הנפיץ באוקראינה?
אמי ואחותי עומדות לטוס לאומן לפני פסח, והיות שבני הגיע לגיל שש ואני רוצה מאוד שהוא יספיק להיות בציון לפני גיל שבע, קניתי גם לו כרטיס כדי שיטוס איתם. האם זה לא מסוכן לטוס לאומן בתקופה זו בזמן שיש מהומות גדולות באוקראינה ולא יודעים מה ילד יום? 
3915
לאחרונה פרסם אחד מרבני ברסלב מאמר חריף נגד הציבור הדתי-לאומי. מה דעתך בעניין?
לפני כמה זמן התפרסם באתר חדשות חרדי מאמר של רב המגדיר את עצמו חסיד ברסלב, אשר מדבר עד כמה הציבור הדתי לאומי בישראל רע. אני משער לעצמי שמאמר זה יצר רק חילול השם וגרם לאנשים להתרחק מחסידות ברסלב, ואני משוכנע שרבינו היה מתנגד לכזה מאמר בכל תוקף. מה דעתו של הצדיק בעניין? 
3914
איך שוברים את מידת הגאווה?
3913
אני נשוי, ויש אישה צעירה שמנסה לפתות אותי לעבירה. איך נפטרים ממנה?
יש בשכונה שלי אישה צעירה שמנסה להתחיל איתי, ולמרות שהיא יודעת שאני נשוי ויש לי שלושה ילדים, ואני לא מעוניין בשום קשר איתה, כל הזמן היא מנסה לגעת בי ולפתות אותי בדיבורים. כבר כמה פעמים היא פגשה אותי ברחוב או בסופר ודיברה איתי בניסיון לפתות אותי לעבור עבירה, ואני מפחד היצר הרע ישתלט עליי חס וחלילה. איך נפטרים ממנה?
3912
יש אדם רשע שמנסה לסבך אותי וגורם לי נזק כספי גדול. מה העצה נגדו?
יש מישהו שמתנכל אליי כל הזמן ומנסה לסבך אותי עם השלטונות ועם מס הכנסה. אני עובד בנקיות כפיים ולפי החוק, והנוכל הזה מציק לי וגורם לי עגמת נפש גדולה ונזק כספי גבוה, כי עליי לשלם הון תועפות לעורך דין כדי שיוציא את הצדק לאור. האם יש עצה נגד הרשע הזה שמעליל עליי עלילות שקר?
3911
יש לי חשק גדול ללימוד התורה, אבל אני לא מצליח להתמיד לאורך זמן
מאז שהתחלתי ללמוד בספרים שלכם התעורר אצלי חשק גדול מאוד ללימוד התורה הקדושה ואני רוצה ללמוד בכל חלקיה, הבעיה היא שזה לא הולך לי - אני מתחיל אבל אחרי כמה ימים אני נופל ומפסיק ללמוד, מה גם שאני לא מצליח להבין את הרוב, וזה מייאש אותי. אשמח שתחזקו אותי ותתנו לי עצות בעניין, תודה רבה!
3910
אשתי נותנת לי פקודות וחושבת שאני החייל שלה, ולי כבר נמאס מהמצב הזה
אני ואשתי רבים המון, וכבר נמאס לי מכל המצב. היא אשה קשה ומתנהגת אליי כאילו היא המפקד ואני החייל שלה - היא נותנת לי פקודות ואוי ואבוי אם אני לא עושה אותן - היא הופכת להיות ברוגז לזמן בלתי ידוע. לא נראה לי שיש לנישואין שלנו תקנה, ואני חושב בצורה רצינית על גירושין. מה דעתך? האם יש דרך כלשהי להסביר לה איך מתנהגים?
3909
מה ההבדל בין תלמידי 'היכל הקודש' לשאר הפלגים בברסלב?
ברוך השם זכיתי להתקרב אל רבינו הקדוש, ואני רואה שיש הבדל גדול בין תלמידיכם לבין שאר הפלגים בברסלב. מדוע זה כך? ובמה בדיוק ההבדל ביניכם לבינם?
3908
הגרוש שלי לא מוכן לשלם לי את דמי המזונות. מה ניתן לעשות בעניין?
התגרשתי מבעלי, אני מגדלת את שלושת ילדים, והוא אינו רוצה לשלם לי מזונות כפי שסוכם בינינו. מה ניתן לעשות בעניין?
3907
אני רוצה לאהוב את בעלי אך היצר הרע השתלט עליי וליבי נקשר למישהו אחר
יש לי בעל, חמד של בחור, אני מנסה ורוצה בכל מאודי לאהוב אותו אהבה עזה, אבל היצר הרע השתלט עליי ולצערי ליבי נקשר במישהו אחר.
3906
רבינו אמר שהחן והחשיבות של ישראל נפל בידי העכו"ם. האם המצב הזה יכול להשתנות?
בליקוטי מוהר"ן (חלק א' תורה א') כתוב שבעוונותינו החן והחשיבות של ישראל נפל, והוא נמצא אצל העכו"ם והרשעים. האם יכול להיות מצב שישראל הכשרים ישלטו בעולם הזה ויקבלו את החן והחשיבות הראוי להם, או שאין ברירה וצריך לחכות לעולם הבא או לימות המשיח בשביל חברה מתוקנת שבה הצדיקים למעלה והרשעים למטה?
3905
חזרתי בתשובה אך המשפחה והחברים לא תומכים בצעד שעשיתי. איך גורמים להם להבין אותי?
חזרתי בתשובה לפני שנתיים וחצי, והמשפחה והחברים שלי לא תומכים בי כל כך. האם יש משהו שאני יכול לעשות כדי שהם יבינו אותי ואף יחזרו בתשובה יחד איתי?
3904
בימים הקרובים אני אמורה לטוס לאומן. האם לטוס למרות המהומות שמתחוללות שם?
בסוף השבוע הקרוב אני אמורה לנסוע לרבינו בפעם הראשונה, אך כל המהומות שיש כעת באוקראינה גורמות לי פחד, בפרט שאוקראינה היא לא מהידידות של ישראל. האם לנסוע?
3903
רבנו אומר שיש תלמידי חכמים שהם "שדין יהודאין". איך יודעים מי אלו?
רבנו אומר שיש תלמידי חכמים שהם "שדין יהודאין". איך אפשר לדעת לאיזה צדיק להתקרב ולאיזה לא?
3902
אני לומדת תכנות מחשבים. האם כדאי לי להמשיך ולעבוד בתחום הזה?
אני לומדת תכנות מחשבים, ואני מתלבטת האם להמשיך בלימודים מכיוון שהעבודה במקצוע זה בדרך כלל אינה בסביבה חרדית, וכן מדובר בעבודה עם אינטרנט. האם עליי להמשיך ללמוד?
3901
מאז שעזבתי את הכולל ויצאתי לחפש עבודה אני לא אותו אדם. איך חוזרים למסלול?
מאז שעזבתי את הכולל ויצאתי לחפש עבודה אני לא אותו אדם - כמעט ואין לי זמן ללימוד, גם עבודה אני לא מוצא, ואפילו להפיץ כבר אין לי כוחות. בבית יש מתיחות עם הילדים והאישה ואני יודע שאני אשם. אני לא יכול להמשיך כך, אנא עזור לי לעלות חזרה למסלול עם עצה וברכה.

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup