ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

3900
אני והגרוש שלי חזרנו להיות בקשר. איך אדע שכוונותיו טהורות ושהוא לא מנצל אותי?
אני בת עשרים וחמש, גרושה עם ילד. לצערי התגרשתי לפני שנתיים בגלל חמותי שהרסה לנו את הבית, כמובן שלא הכול היה מושלם, אבל זו הייתה הסיבה העיקרית. לפני כמה חודשים אני והגרוש שלי חזרנו לקשר, אני רוצה לחזור אליו אבל אני לא יודעת אם הוא רציני כלפיי. לפעמים הוא מדבר אליי בזלזול, ואני רואה שהוא פוחד ממה שהמשפחה שלו תגיד.
3899
האם אני צריך לעשות השתדלות בעניין מציאת בת זוגי?
אני כמעט בן עשרים, וידוע מה שאמרו חז"ל: "תנא דבי רבי ישמעאל, עד עשרים שנה יושב הקדוש ברוך הוא ומצפה אימתי ישא אשה. כיון שהגיע עשרים שנה ולא נשא אשה - אמר תיפח עצמותיו..". ברוך השם אני רוצה להתחתן עם בת מלך צנועה ולהקים בית כשר, אבל בגלל שאני בא מבית מסורתי וסביבה חילונית אינני רואה באופק שום התפתחות כי אני לא מכיר בחורות דתיות.
3898
מאז שהתקרבתי לברסלב ההורים שלי מצערים אותי וגורמים לי בעיות
השתחררתי מהצבא לפני ארבע שנים, התחזקתי קצת ונסעתי לציון של רבינו, ומאז אני עובר תקופה קשה של בעיות בפרנסה. בנוסף, יש לי בעיות עם ההורים כי הם לא רצו שאלך בדרך של ברסלב מכיוון שהם חושבים דברים לא טובים על ברסלב ושהם משוגעים וכו'.
3897
קראתי בספר 'פעולת הצדיק' בעניין התיקון הכללי, ויש לי כמה שאלות
מובא בספר פעולת הצדיק שביום א' פרשת פקודי כ"ח באדר, נכנס רבי נתן אל רבנו ז"ל וביקש רשות שיגלה לו רבינו את העשרה מזמורי תהילים, אך רבנו לא רצה לגלות לו ואמר לו שיהיה עת אחר לזה. אז נסע רבי נתן לנמירוב, ובאותו יום בערב גילה רבי נחמן את הסוד של אותם עשרה מזמורי תהילים לרבי אהרון מברסלב ורבי נפתלי מנמירוב. ואני שואל: מדוע לא גילה את זה לרבי נתן שהיה תלמידו המובהק? ומה גם שכמובא בספר (בעמוד תקפ"ה) זה היה באותו יום?
3896
אני חזרתי בתשובה שלימה, אך בעלי עדיין לא. איך עליי להתנהג איתו?
אני ובעלי חזרנו בתשובה, אך שנינו לא נמצאים באותה רמה - אני לקחתי את החזרה בתשובה ברצינות גדולה, ואילו בעלי מסוגל לישון כל השבת, לא להתפלל כלל, ולזלזל במצוות. איך עליי להתנהג איתו?
3895
בעלי התלבש על בננו הבכור, וכל הזמן הוא משפיל ומכה אותו. מה עושים?
יש לנו שמונה ילדים, ואני לא יודעת למה, אבל בעלי התלבש על בננו הבכור והוא תמיד כועס עליו, משפיל אותו ומכה אותו. הוא ילד טוב מאוד, וכואב לי מאוד שבעלי עושה אותו הכבשה השחורה של המשפחה. איך מתמודדים עם מצב כזה?
3894
מה יקרה אם יסגרו את גבולות אוקראינה ולא יאפשרו לנסוע לאומן לראש השנה?
בשבועיים האחרונים אנו שומעים על מהומות גדולות שמתחוללות באוקראינה, וכעת גם הרוסים מתחילים להתערב, ובתקשורת אומרים שיש חשש רציני שתפרוץ מלחמה. מה יקרה אם חס וחלילה יסגרו שוב את גבולות המדינה ולא יאפשרו לחסידי ברסלב לנסוע לאומן לראש השנה. מה נעשה אז?
3893
אני לא מרגיש שום התקדמות בעבודת השם וזה כואב לי מאוד. מה העצה?
אני נמצא בצער גדול מזה שאני לא רואה שום התקדמות בעבודת השם - אני לא מרגיש שאני מתקן את המידות, לבי סתום ואטום בתורה ורק מדי פעם אני מרגיש איזו התנוצצות, כל פעם יש לי עליות וירידות בנפש וגם במעשים עד אין מספר ממש. ממש קשה לי, ואני מבקש מכבודו שייתן לי עצה.
3892
מהם ההנהגות של אנשי שלומנו ביום הפורים ובמשתה היין?
חג הפורים קרב ובא, ואנו מתכננים לערוך משתה פורים בקהילתנו. ברצוננו לדעת מה ההנהגות של אנשי שלומנו ביום הקדוש הזה בכלל, ובמשתה בפרט.
3891
אני חיה עם גבר ערבי והקשר שלנו מתקדם לכיוון חתונה. האם להאמין לו שכוונתו אמיתית?
אני חיה עם גבר ערבי שנמצא בתהליכי גיור מתקדמים, יש בינינו אהבה חזקה ואני חושבת שהוא מאוד רציני. הוא בחור עם מידות טובות מאוד ודואג לי לכל צרכי. אני רואה שזה הולך לכיוון של חתונה. האם להאמין לו שכוונתו אמיתית? ומה עליי לעשות?
3890
התחלנו בהרצליה פעילות של הפצה וקירוב בדרכו של רבינו, ואנו זקוקים לברכתו של הרב
רציתי לספר לרב שפתחנו בהרצליה שיעור בתורתו של רבינו הקדוש, וברוך השם השיעור מצליח מאוד. במקביל התחלנו בהפצה של הקונטרסים. רציתי לבקש מהרב שיחזק ויברך אותנו שהשיעור ימשיך ויהיו לנו ישועות גדולות, ובעזרת השם ובזכות הברכה של הרב הכול יצליח!
3889
בשביל מה ברא הקדוש ברוך הוא את הסמים בעולם?
האם יהודי שהשתמש בסמים יכול לחזור בתשובה ולהיות יהודי כשר וצדיק? ובשביל מה ברא השם יתברך את הסמים בעולם?
3888
למדתי בפירושכם "נהרי אפרסמון" ומצאתי בו סתירה. האם תוכלו לתרץ לי אותה?
למדתי בספר סיפורי מעשיות עם פירוש 'נהרי אפרסמון' את סיפור ה'בת מלך', ומצאתי סתירה - פעם נאמר שהבת מלך זו התפילה ופעם נאמר שזו הנשמה. האם יש הסבר לסתירה זו? אשמח מאוד לקבל את תשובתכם כי זה גרם לי חלישות הדעת.
3887
אני עוסק בקירוב רחוקים. על איזו נקודה צריכים לשים את הדגש ביותר?
שמי גמליאל, ובשנים האחרונות אני עוסק בקירוב רחוקים. ומכיוון שתורתנו הקדושה ארוכה מארץ מידה והיא ים שאין לו סוף, לעיתים אני מבולבל ולא יודע על אילו נושאים הכי חשוב לדבר עם הקהל. על איזו נקודה צריכים לשים את הדגש ביותר?
3886
אני חי כל הזמן בהרגשה שלילית כלפי הסובבים אותי. איך משתחררים מזה?
יש לי בעיה עם הסביבה, אך אני יודע שבעצם הבעיה היא בי. כל הזמן אני חי בתחושה שהאנשים שמסביבי לא אוהבים אותי ומדברים עליי מאחורי הגב, וזה גורם לי לחשוב עליהם גם דברים רעים, אך בסופו של דבר אני רואה שטעיתי וזה היה רק דימיון. איך משתחררים מהדמיונות האלו שהורסים לי את המצב רוח?
3885
מאז הבר-מצווה אני נכשל בפגם הברית ולא מצליח להפסיק. מה עושים?
אני בחור בגיל שמונה-עשרה, ומאז הבר-מצווה אני נכשל בפגם הברית. אני יודע שזה הורס לי את כל הקדושה אבל אני לא מצליח להתגבר על היצר הרע שבוער בי. מה העצה?
3884
אני רוצה לעשות התחלה חדשה בעבודת השם ולהיות צדיק, אך קשה לי. בבקשה תעזור לי!
אני מאוד רוצה לעשות התחלה חדשה בעבודת השם ולהיות צדיק וירא שמים. יש לי רצון פנימי להשתנות ולהיות תלמיד אמיתי של רבינו, אבל קשה לי. בבקשה תעזור לי!
3883
לצערי איבדתי את אשתי ונשארתי אלמן. מה הדבר הכי טוב שאני יכול לעשות לעילוי נשמתה?
3882
בננו הקטן נפטר מהמחלה הממארת ואנו שבורים ורצוצים. אנא, חזק אותנו!
אני ואשתי איבדנו בן בגיל שבע מהמחלה הממארת, ואנחנו שבורים ורצוצים ולא יכולים לחזור לחיי שגרה. אנחנו לא יודעים למה זה קרה לנו ואנו מאוד מבולבלים. אנא חזק אותנו כי אין לנו כוחות להחזיק מעמד.
3881
אני רוצה לקנות בית ביבנאל. מאיזה קבלן כדאי לקנות?
ראיתי הרבה פרסומים לקניית בית ביבנאל עיר ברסלב מקבלנים שונים, ואני מאוד מבולבל כי אני לא יודע מי אמין ומי לא. על מי הרב ממליץ?
3880
אני חוטא בעוון החמור של הוצאת זרע לבטלה, ולא מצליח להפסיק. מה עושים?
כל הזמן אני חוטא בעוון החמור של הוצאת זרע לבטלה, ואני לא מצליח להפסיק. אני אומר לעצמי "די כבר עם זה!", אך נופל שוב ושוב. מה עושים?
3879
האם 'קביעת עתים לתורה' פירושו לקבוע זמן ושעות מוגדרות ללימוד תורה בכל יום?
האם 'קביעת עתים לתורה' פירושו לקבוע זמן ושעות מוגדרות בכל יום ללימוד תורה, או שהעיקר זה ללמוד בכל יום לפי הפנאי ולאו דווקא בשעה קבועה?
3878
אבי נפטר כנוצרי. היכן עליי לציין את יום השנה שלו: בכנסיה או בבית הכנסת?
אני גרת צדק, ואבי היה חסיד אומות העולם – הוא היה מציל יהודים מהגרמנים ימח שמם במסירות נפש, ואף ישב בכלא ועבר עינויים קשים בגלל זה. ומכיוון שאבי נפטר כנוצרי אני מאוד מבולבלת ולא יודעת מה לעשות: האם אני צריכה לציין בכל שנה את יום השנה לפטירתו?
3877
האם יש ימים שאסור לערוך בהם חתונה?
3876
בעלי לא אוהב אותי, מתנהג אליי בקרירות ומתעלם ממני. מה אפשר לעשות?
לצערי בעלי לא אוהב אותי, מתנהג אליי בקרירות ומתעלם ממני כמעט תמיד. הוא משפיל ומבזה אותי הרבה מאוד, ובדרך כלל הוא עצבני או עצוב. אני מרגישה שכוחותיי הולכים ואוזלים וקשה לי לסבול את הקשר הזה. מה אפשר לעשות?
3875
במהלך מריבה אם אשתי הרמתי עליה יד. איך אני יכול לתקן את זה?
היה לי מקרה מזעזע עם אשתי ויש לי צער גדול מאוד: התווכחנו והיא השפילה אותי מאוד, ואני בתגובה הרמתי עליה יד, אך לא נתתי מכה חזקה חס ושלום. היא החזירה לי סטירה, הייתה בבית מהומה גדולה, ובננו בן החמש ראה הכול.
3874
רבינו אמר שהמוות הוא טוב מאוד עבור הנשמה. מדוע?
רבינו הקדוש כותב בתורה ל"ג בליקוטי מוהר"ן תנינא שכל השמחות הן רק בשעתן, כי אם יסתכל האדם על הסוף, שזה המוות, אין שום שמחה מצד הגוף, אבל מצד הנשמה, הסוף שזה המוות טוב מאוד - שמביאה אל התכלית. ואינני מבין מדוע המוות טוב מאוד לנשמה, הרי היא הולכת להיענש, ולכאורה אין הבדל בינה לבין הגוף כי שניהם נענשים בסוף?
3873
מדוע לא מעלים את ארונו של רבי נחמן לארץ ישראל כפי שכתוב בהלכה?
כתוב בשולחן ערוך בהלכות קבורה שתלמיד חכם שנקבר בחוץ לארץ וגילה דעתו לפני פטירתו שלא להוציאו מקברו על מנת לקברו בארץ ישראל - לא שואלים אותו ומוצאים אותו על מנת לקברו בארץ ישראל. אם כן מדוע לא מביאים את ארונו של רבינו הקדוש לקבורה בארץ ישראל?
3872
אשתי נאלצת לעבוד שעות רבות והילדים שלנו סובלים מכך. מה הפתרון?
אשתי עובדת עצמאית ונאלצת להיות בעבודה הרבה שעות בכל יום, ולכן הילדים מקבלים פחות יחס ממה שהיו מקבלים אם היא הייתה עובדת פחות שעות, ובפרט שלי אין מספיק סבלנות להיות איתם הרבה. ומצד שני יש לנו חובות, ומצבנו הכלכלי לא מאפשר לנו לוותר על עבודה זו. מה לעשות?
3871
הכרתי בעבודה מישהו שמאוד מוצא חן בעיניי. האם להישאר בזוגיות הקיימת שלי למרות שאני לא מאושרת ממנה?
אני נשואה שמונה וחצי שנים, אך אינני מאושרת ומרגישה ריקנות. לאחרונה הכרתי במקום עבודתי בחור, והתחושה שלי היא כאילו הכרתי אותו בעבר, אני מרגישה איתו נוח ואני אוהבת אותו באהבה שלא תלויה בדבר. אני לא מסוגלת להתנתק ממנו, ובכל פעם שאני רחוקה ממנו אני מרגישה צער וכאב בלתי מוסברים.
3870
לאחרונה מתחוללות מהומות במדינות רבות בעולם. איך להתייחס לזה?
בימים האחרונים אנחנו שומעים על מהומות גדולות שמתחוללות באוקראינה, ובכלל, בשנתיים האחרונות חלו הפיכות ודברים חריגים בהרבה מדינות בעולם. איך אנחנו כאנשי אמונה צריכים להתייחס לזה?
3869
אני מרגיש ריקנות איומה ולא יודע מה לעשות עם עצמי. האם תוכל להדריך אותי?
אני מרגיש ריקנות איומה ולא יודע מה לעשות עם עצמי. אני מחפש תעסוקה שתתן לי סיפוק נפשי, אך אינני מוצא שום דבר שמדבר אליי. האם תוכל להדריך אותי?
3868
חגגנו לבננו את בר-המצווה בנוסח חב"ד למרות שאנחנו מעדות המזרח. האם עשינו טעות?
חזרנו בתשובה לפני כחמש עשרה שנה, אני מאוד קשורה לחסידות ברסלב, ובגלל שאנחנו ספרדים אנו נוהגים כפי פסקיו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל. ברוך השם בננו הבכור הגיע לגיל מצוות, ובגלל שהוא לומד בבית ספר חסידי של חב"ד ואנחנו מתכננים לשלוח אותו לישיבה חב"דית ערכנו את הבר-מצווה בנוסח חב"ד. האם עשינו בזה טעות?
3867
האם גם לאחר פטירתו של החולה ממשיכים לקרוא לו בשם שהוסיפו לו בזמן שחלה?
יש אדם שבזמן מחלתו הוסיפו לו שם, כדי שעל ידי שינוי השם תהיה הטבה במצבו, ולא עלינו אותו חולה נפטר. א. האם כשמזכירים את שמו לעילוי נשמתו צריכים להזכיר גם את השם שנוסף לו בסוף ימיו או רק את השם המקורי?
3866
מתי כבודו יוציא לאור את שאר חלקי הפירוש הנפלא 'שפת הנחל' על הליקוטי מוהר"ן?
מתי כבודו יוציא לאור את שאר חלקי הפירוש הנפלא 'שפת הנחל' על הליקוטי מוהר"ן? והאם יש ביכולתנו לעזור במשהו?
3865
יש לי תקופות שאין לי כוח ללמוד יותר משעה ביום. האם אני צריך להכריח את עצמי?
יש לי תקופות שאין לי כוח ללמוד יותר משעה ביום, וזה מחליש אותי מאוד שאני מבזבז את הזמן. אני מכריח את עצמי ללמוד, אבל לא מצליח להחזיק בזה הרבה זמן, ואני נופל מהלימוד. האם אני צריך להכריח את עצמי ללמוד או ללמוד רק מתי שהלימוד כיף לי?
3864
יצאתי עם בחור ששיחק ברגשותיי ועזב אותי בפתאומיות, ומאז אני שבורה ומיואשת
יצאתי עם בחור ששיחק ברגשותיי – הוא גרם לי להתאהב בו ולרצות אותו, ואחר כך הוא עזב אותי בלי להודיע. השכנות שלי ראו אותו עם בחורה אחרת, וכשדיברתי איתו על זה הוא הכחיש, אבל בשבת האחרונה ראיתי אותו איתה. הלב שלי נקרע לרסיסים ונגרם לי צער נוראי וסבל קשה מכל המצב הזה
3863
האם כשההורים מבקשים מבנם לאכול משהו לא כשר הוא מחויב לשמוע בקולם מחמת כבודם?
קרובי משפחתי טסו לתאילנד, ובמהלך הטיול הם התיישבו לאכול במסעדה לא כשרה. הילד שלהם התעקש לאכול אך ורק אוכל כשר, אך הוריו כעסו עליו והכריחו אותו להזמין משהו לאכול. מה הילד צריך לעשות במקרה כזה: האם הוא צריך לכבד את הוריו ואת בקשתם או לכבד את המצווה?
3862
אני חולה באו.סי.די וחושש שאגמור בבית משוגעים. אנא ייעץ לי מה לעשות
אני סובל ממחלת נפש בשם או.סי.די, שזו מחלה קשה שאין לה רפואה. אני מתמיד בהתבודדות וחושב מחשבות חיוביות - אך אני לא מרגיש ישועה, והמחלה הזו גורמת לי שגעונות עד כדי כך שיש לי חשש גדול שאגמור בבית משוגעים. אנא ייעץ לי מה לעשות.
3861
בעלי נחוש להתגרש ואינני מצליחה להבין מדוע. מה אני יכולה לעשות?
אני נשואה לבעלי מזה תשעה חודשים, ולאחר שהיינו אצל יועץ נישואין שתי פגישות – בעלי החליט שהוא נחוש להתגרש - הוא טוען שהוא שונא אותי ושאני גורמת לו לסבול, והוא הגיש כבר תביעה ברבנות. אני לא רוצה לפרק את הנישואים, כי אני אוהבת אותו ומאוד רוצה שיהיו לנו ילדים, אך הוא נחוש בהחלטתו. מה אני יכולה לעשות?
3860
אשתי ואני בתהליכי גירושין, אך אני לא רוצה להתגרש, ואשמח מאוד אם תעשה בינינו שלום
אשתי ואני בתהליכי גירושים, אך אני לא מעוניין להתגרש ורוצה לעשות שלום בית. יש לנו ילדה אחת מקסימה ואשמח עם תוכל לעשות בינינו שלום בית
3859
לאחרונה התגלה שאני חולה בסכרת נעורים. האם אני יכול לצאת לשידוכים למרות זאת?
שבועיים לאחר שנכנסתי לישיבה גיליתי שאני חולה בסכרת נעורים, ומאז אני משתמש באינסולין, אך הסכרת שלי עדיין לא מאוזנת, ולאט לאט אני מתרגל אליה. כעת אני עומד בשלב בו אני מתלבט האם כדאי לי לצאת לשידוכים, או שכדאי לי לחכות שנה-שנתיים כדי שאתעלה בתורה בישיבה, וגם אהיה יותר מאוזן מבחינת הסכרת, מה גם שאינני יודע אם אני בשל לחתונה. מה דעתכם?
3858
כמה נרות צריך להדליק לכבוד שבת קודש כאשר יש לי שמונה ילדים?
ברוך השם יש לי שמונה ילדים. כמה נרות אני צריכה להדליק לכבוד שבת קודש? ומה עושים כשאחד הילדים מתחתן – האם יש צורך להחסיר או להוסיף נר אחד?
3857
האם אני יכול לברך את ילדיי בליל שבת על אף שאבי לא נהג כך?
כידוע, יש מנהג לברך את הילדים בליל השבת. האם אני יכול לנהוג ככה על אף שאבי שיחיה לא נהג ככה?
3856
מה זה "שולחן ערוך הגדול" ומה זה "שולחן ערוך הקטן"?
מובא "ועל לימוד הפוסקים הזהיר מאוד מאוד ביותר מכל הלימודים. וראוי ללמוד כל הארבעה "שולחן ערוך" כולם, מראשם עד סופם כסדר. אם יכול ללמוד כל הארבעה שולחן ערוך עם כל הפירושים הגדולים - מה טוב, ואם לאו - על כל פנים ילמד כל הארבעה "שולחן ערוך" הקטנים". והשאלה שלי היא: מה זה "שולחן ערוך הגדול" ומה זה "שולחן ערוך הקטן"?
3855
בסוף התורה "ונפרעין מן האדם מדעתו ושלא מדעתו" מביא רבינו מעשה. מה הקשר לתורה?
בסוף תורה קי"ג בליקוטי מוהר"ן ח"א בה מפרש רבינו את מאמר חז"ל "ונפרעין מן האדם מדעתו ושלא מדעתו" מובא מעשה מהגמרא בברכות על ר' יוחנן והתנא שנחלה ביסורין. איך קשור מעשה זה לתוכן התורה? 
3854
מה צריך לכוון על פי הרמז והסוד בנטילת ידיים?
3853
חלמתי שאני מנסה להרוג את אמי, ומאז אין לי מנוחה. האם יש בחלום מסר עבורי?
אני חושבת שאולי בגלל האשמה שאני חשה חלמתי חלום כזה, ומצד שני יש בי פחד שאולי היא עדיין כועסת עליי בגלל שהיו לי מחשבות קשות ורעות כלפיה, ואולי גם כי אני לא מנסה מספיק לעלות ולהתחזק בעבודת המידות. איך עליי להתייחס לחלום הזה?
3852
שמעתי בשם רבי נחמן סיפור על אדם שהיה מהלך עם יד קפוצה ולא רצה לגלות מה יש בתוכה. מה המסר בסיפור?
האם זה באמת סיפור שסיפור רבי נחמן? אם כן, איפה הוא מופיע? ומה המסר בסיפור? תודה.
3851
האם סיום מסכת נידה בתלמוד הירושלמי פוטר את הבכורות מתענית בערב פסח?
ידוע שמסכת נידה בתלמוד ירושלמי מונה שלושה פרקים מתוך עשרה, כי אלו הם הפרקים שנמצאו בכתב יד. האם לימוד מסכת זו יכול להיחשב סיום מסכת בכדי לפטור את הבכורות מתענית בערב פסח?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup