ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

3850
רבינו אמר שבתחנון צריכים ליפול על צד שמאל. איך צריך לנהוג בעניין זה אדם מעדות המזרח?
רבינו ז"ל אמר שלא ישנה אדם מנוסח התפילה של אבותיו, ומצד שני אומר רבינו ז"ל שיש להישען בתחנון על צד שמאל, אך אנו הספרדים נוהגים שלא ליפול בתחנון כלל. כיצד צריך לנהוג בזה?
3849
בשנה האחרונה קשה לי לעמוד בניסיון ואני נכשל בפגם הברית
אני בן עשרים וארבע, וחוזר בתשובה כבר ארבע שנים. לפני שנה וחצי התחלתי לעבוד במשרד הנהלת חשבונות מלא בנשים, ובד בבד התחלתי לצאת לשידוכים. אני לא יודע איך נפלתי במצודה של היצר הרע, אך בשנה האחרונה אני נופל בפגם הברית, תמיד אני מנסה להרים את עצמי בכוחותיי האחרונים ולחזור בתשובה מחדש, אך שוב לא עומד בניסיון...
3848
מתי ואיך הולחן הניגון המפורסם בחסידות ברסלב "עוז והדר לבושה"?
שמעתי שפעם אחת, בעת שרבי נחמן התכונן להשיא את בתו, הגיעה כלה ענייה לביתו והוא נתן לה סכום גדול של כסף להכנסת כלה, ובתו ויתרה על שמלת הכלה שלה לטובת הכלה הענייה. ואז אמר לה רבי נחמן לבתו: "עוז והדר לבושה ותשחק ליום אחרון" - שבזכות מעשה החסד שלה היא תזכה בעולם הבא לבגדי עוז והדר. ואומרים שבאותם רגעים נוסד הניגון המפורסם בברסלב על המילים האלו. האם כבוד הרב מכיר את הסיפור הזה? והאם הוא נכון?
3847
אני עובר בחיים דברים לא קלים. מה בורא עולם רוצה ממני?
אני עובר בחיים דברים לא קלים ומתמודד עם מצבים שלא חשבתי שאקלע אליהם. לפעמים אני חושב לעצמי בשביל מה אני צריך בכלל לחיות? כדי לסבול? כדי לאכול את עצמי? מה בורא עולם רוצה ממני?
3846
התלבשו עליי כמה אנשים והם גורמים לי צער גדול. האם עליי לשתוק?
יש כמה אנשים פוחזים בקהילה בה אני חי שהתלבשו עליי בגלל קנאה וגורמים לי צער גדול. האם כדאי לי לענות להם כדי לטהר את שמי, או שעדיף לי לשתוק ולקבל את זה ככפרת עוונות?
3845
אני אדם חם מזג שמתעצבן וכועס מהר, וזה גורם לי לחוסר שלום בית. אנא, עזור לי!
אני אדם חם מזג שמתעצבן וכועס מהר, וזה גורם לי לחוסר שלום בית עם אשתי, כי בכל פעם מחדש אני מתפרץ עליה, והיא נפגעת מאוד. אני יודע שהכעס היא מידה גרועה מאוד, אבל מה אני יכול לעשות שקשה לי להשתלט על עצמי בשעת הכעס? אנא עזור לי!
3844
מאז ששני הבנים שלנו התקרבו לחסידות ברסלב, בעלי לשעבר עושה להם את המוות וגורם להם צער גדול
אני באה ממשפחה חרדית מאוד, ולאחר שנות נישואין רבות וששה ילדים - התגרשתי מבעלי. שני בחורים מבני נעשו חסידי ברסלב, ומכיוון שבעלי לשעבר שייך לחוג שמתנגד מאוד לחסידות ברסלב, הוא רודף אותם עד חורמה, ועושה להם את המוות. אני דווקא שמחה, כי מאז שהם התקרבו לברסלב הם נהיו יותר רציניים והם מכבדים אותי מאוד, אבל הוא אטום לזה וגורם להם צער גדול בחינם. מה עושים במקרה כזה?
3843
הבן שלי מתנהג בחוצפה גדולה ועושה מעשי קונדס חדשים בכל יום. מה אפשר לעשות כדי להרגיע אותו?
הבן שלי מתנהג בחוצפה גדולה ועושה מעשי קונדס חדשים בכל יום, וכמה שאני מסביר לו שהוא מבייש את עצמו ואותנו - זה לא עוזר, והוא ממשיך בשלו וגורם לי הרבה עגמת נפש. נתתי לו עונשים חמורים וניסיתי לרסן אותו בכוח, אבל זה לא עוזר. מה אפשר לעשות כדי להרגיע אותו?
3842
פעמים רבות מוזכר בספרי ברסלב המושג 'צדיק האמת'. למה הכוונה?
בתקופה האחרונה התחלתי ללמוד בספרי ברסלב, וראיתי שמוזכר שם פעמים רבות המושג 'צדיק האמת'. מה הכוונה במילים אלו - הרי אם הוא צדיק הוא הרי אוחז ממילא במידת האמת? אשמח שתסבירו לי.
3841
מדוע אני לא מרגישה את השם יתברך בזמן ההתבודדות?
אני משתדלת להתבודד בכל יום, אבל עדיין אני לא מרגישה את מציאות השם וקשה לי להאמין במאה אחוז שהשם שומע את תפילתי - מה שגורם לי להיחלש באמונה וכמעט לעזוב את ההתבודדות לגמרי. מדוע אני לא מרגישה את השם יתברך בהתבודדות?
3840
בשום דבר אני לא מצליח והכל הולך לי עקום - גם בגשמיות וגם ברוחניות. מה עושים?
בשום דבר אני לא מצליח והכל הולך לי עקום - גם בגשמיות וגם ברוחניות, ואני מרגיש שנמאס לי לחיות כי אין לי שמחה וסיפוק משום דבר. אני מיואש מעצמי. מה עושים?
3839
אחותי חיה עם גבר ערבי ונולד להם ילד. האם עלינו להמשיך להיות איתה בקשר?
אחותי, שגדולה ממני בשנה, חיה כבר כמה שנים עם גבר ערבי, ויש להם ילד משותף. היא סיפרה לי שהוא מרים עליה ידיים בנוכחות הבן שלהם, שרואה ושומע את כל המריבות. כל השנים המשפחה שלי ניסתה לשכנע אותה שתעזוב אותו, אבל בכל פעם שניסינו לדבר איתה היא ניתקה את הקשר איתנו. האם אנו צריכים להמשיך להיות איתה בקשר?
3838
בעלי אינו בריא בנפשו, והוא מצער מאוד את החתן שלנו. איך עלינו להתמודד עם המצב הזה?
בעלי סובל ממחלה שנקראת או.סי.די - ובעברית קוראים לזה 'טורדנות כפייתית'. הוא חוזר על אותו משפט מאה פעמים, הוא מפחד לנסוע לבד ולכל מקום שהוא הולך הוא צריך ליווי, הוא מתפרץ עלינו בלי סיבה וללא הודעה מוקדמת, ואלו רק חלק מהתסמינים של המחלה. עם כל זה למדתי לחיות, אבל מאז שבתנו התחתנה הוא מוציא את כל השגעונות שלו על החתן שלנו ומציק לו מאוד. איך עלינו להתמודד עם המצב הזה?
3837
האם זה נכון שהחוזה מלובלין היה מחותן של רבינו נחמן מברסלב?
קראתי את ההסכמה שנתן החוזה מלובלין זי"ע על הליקוטי מוהר"ן, וראיתי שהוא כותב שם על רבינו ז"ל "מחותני". איך הוא היה מחותן עם רבינו?
3836
אני מרגישה שהאהבה ביני לבין בעלי דעכה. איך אפשר להחזיר את המצב לקדמותו?
בעלי עובד במשמרת לילה, והוא חוזר הביתה בסביבות השעה שלוש או ארבע לפנות בוקר. כבר תקופה ארוכה אני מרגישה שהאהבה דעכה והיא כבר לא אותו דבר כמו שהייתה בשנים הראשונות, והוא הפך להיות קר כלפיי. איך אפשר להחזיר את המצב לקדמותו?
3835
רבינו אמר שאהבת האישה לבעלה ניכרת בזבובים וביתושים שבבית. מה הכוונה?
ראיתי שכתוב בספר המידות שאהבת האישה לבעלה ניכרת בזבובים וביתושים שבבית, ולא הבנתי: האם האהבה ניכרת בריבוי שלהם או במיעוט שלהם?
3834
בעבר הכשלתי הרבה בחורים. איך אוכל לתקן זאת?

3833
איך זוכים לישוב הדעת ולכוונת הלב בתפילה?
אני משתדל מאוד להקפיד להתפלל בכל יום במניין, אבל כשאני מתפלל אני לא מצליח להתרכז ולכוון בתפילה, והמחשבות שלי משוטטות בכל מיני דברים שמטרידים אותי. איך זוכים לישוב הדעת ולכוונת הלב בתפילה?
3832
אני בקשר עם בחור כבר חמש שנים, אך הוא אומר שהוא לא מעוניין בי. מה עליי לעשות?
אני בקשר עם בחור במשך חמש שנים. הוא אומר לי שהוא לא אוהב אותי ולא מעוניין בי, אך החברות שלי והחברים שלו אומרים שהוא כן אוהב אותי, אך הוא מדחיק ומתכחש לרגשותיו. אני מרגישה תלויה באויר, ואני לא רוצה שהמצב יימשך ככה
3831
האם זה נכון שכל ההלכות שאתם אומרים מיועדות רק לאשכנזים?
קרה לי כבר כמה פעמים ששמעתי בשמכם הלכה, וכשבאתי לקיים אותה החברים אמרו לי שמה שאתם אומרים בעניין הלכה מיועד רק לאשכנזים ולא לעדות המזרח, כי אתם פוסקים כפי מנהג האשכנזים. האם זה נכון?
3830
האם ייתכן שההורים נותנים לבנם שם של צדיק, אך למרות זאת השם גורם לו בעיות בחיים?
האם יש מציאות שההורים נותנים לילד שם של צדיק או של שם אחד מהאבות הקדושים ובכל זאת השם לא מתאים לילד מצד שורש נשמתו וזה גורם לו בעיות בחיים, או שהעיקר הוא לתת שם של צדיקים או האבות והנביאים וכו' וזה תמיד טוב, רק שלא יהיה שם מוזר כמו שיש היום?
3829
אמרו לי ששמי 'דקלה' הוא שם של גבר. האם זה נכון? והאם כדאי לשנות אותו?
אמרו לי שעל פי התורה שמי 'דקלה' הוא שם של גבר. האם זה נכון? האם כדאי לשנות את שמי או להוסיף שם נוסף?
3828
לצערי הרב התפתיתי ונכשלתי בעבירה חמורה, ומאז אני שבור מאוד
אני בחור ישיבה, ומדי יום אני מגיע הביתה בשעות הצהריים. לאחרונה התחילה להציק לי בחורה מסוימת שגרה בשכנות, ולפני כמה ימים היא דפקה בדלת ביתי וביקשה משהו, ופתאום היא נכנסה הביתה ושכנעה אותי לעבור עבירה, ולצערי נכשלתי. מאז אני שבור מאוד, אנא תן לי עצה!
3827
נכשלתי בטסט. האם יש עצה שיכולה לעזור לי לעבור את הטסט בפעם הבאה?
השבוע היה לי טסט ונכשלתי בו, האם יש עצה שיכולה לעזור לי לעבור את הטסט בפעם הבאה?
3826
אני כותב ספר תורה לזכות סבי וסבתי. האם אני יכול להוסיף שזה יהיה גם לרפואת אחותי?
התחלתי בכתיבת ספר תורה לפני שלושה שבועות, ובעזרת השם הכתיבה תסתיים בעוד שנה. כשהתחלתי בכתיבה כוונתי הייתה להקדיש אותו לעילוי נשמת סבא וסבתא שלי, ואמרתי זאת במפורש, אך כעת אני רוצה להקדיש אותו גם לרפואתה השלימה של אחותי. האם אני יכול לעשות זאת?
3825
אמרו לי שכדאי להוסיף לשמי את האות י' ולהיקרא 'רחלי'. מה דעתכם בעניין?
לפני כשלוש שנים הייתי אצל נומרולוג – כלומר אדם שמבין במשמעות המיסטית של המספרים, והוא ייעץ לי להוסיף את האות י' לשמי ולהיקרא 'רחלי', ובכך ישתנה מזלי לטובה, אך היה קשה לי לעשות זאת כי אני חיה בשלום עם השם שהעניקו לי הוריי.
3824
אני יודעת שהמידות זה הדבר הכי חשוב, אבל אני לא מסוגלת לאהוב מישהו עם מראה חיצוני שלא מוצא חן בעיני
כבודו תמיד אומר שהכי חשוב בבן הזוג שמחפשים זה המידות, אך לי זה קשה מאוד, ואפילו שאני רואה בחור עם מידות טובות אני פשוט לא מסוגלת לאהוב מישהו שאין לי משיכה אליו ושאני לא אוהבת את המראה שלו.
3823
האם זה שייך שאמא תיקח את הבנים שלה לים או לבריכה?
האם אבא יכול לקחת את בניו לים או לבריכה? עד איזה גיל? והאם זה שייך שהאמא תיקח אותם לשם או שעדיף שילכו רק עם האבא?
3822
מאז שנולד לנו התינוק אשתי לא רוצה לבקר אצל המשפחה שלי. איך מתמודדים עם המצב?
אני חי עם אשתי והכל מתנהל כרגיל, אך יש בעיה שמפריעה לנו בזוגיות: לאחר שנולד לנו התינוק אשתי נהייתה מאוד קשה, וכל מפגש עם הוריי או משפחתי גורם בביתנו לחץ, התפרצויות וריבים עד כדי כך שבכל פעם שאנחנו הולכים אליהם לשבת אשתי חוזרת בוכה.
3821
תרמתי סכום נכבד להדפסת ספר שו"ת ברסלב. האם זה משנה מה רשמו בהקדשה שהדפיסו?
ברוך השם זכיתי לתרום סכום נכבד להדפסת ספר 'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב' , והייתה לי בזה כוונה שבזכות זה אזכה לישועה מסוימת. האם זה משנה מה רשמו לי בהקדשה בתוך הספר או שהעיקר הוא הכוונה של התורם בעת שהוא תרם וזה לא משנה מה רשמו בהקדשה?
3820
יש לי ויכוח עם גרושתי בעניין מכירת הדירה, ואני אובד עצות
אני גרוש כבר שלוש שנים, ושלושת בנותיי גרות עם גרושתי. אני משלם לאשתי מזונות, ודואג לבנות מאוד - אני קונה להן דברים, מפנק אותן ונפגש איתן כמעט מדי יום. ברצוני להתייעץ איתך בעניין חשוב: לי ולאשתי הייתה דירה, וכאשר התגרשנו הורה בית המשפט שהדירה צריכה להימכר ולהתחלק שווה בשווה, אך לא הקציב לזה זמן. בנוסף, הורה בית המשפט שכל קרנות ההשתלמות שצברתי במסגרת עבודתי יחולקו גם שווה בשווה ביני לבין גרושתי.
3819
למה הקדוש ברוך הוא מנסה אותנו בניסיון הקשה של דוחק הפרנסה?
אני לא רוצה להקשות קושיות על השם חס ושלום, אבל אני לא מבינה למה הוא מנסה אותנו בניסיון הקשה של דוחק הפרנסה עד שבקושי אנחנו מסיימים את החודש.
3818
יש שיטה לגמילה מהתמכרויות במסגרתה נפגשים כל המכורים יחד ומשתפים איש את רעהו במצבם. מה דעתכם בעניין?
בשנים האחרונות התפרסמה שיטה לגמילה מהתמכרויות שונות במסגרתה נפגשים כל המכורים יחד, ומשתפים איש את רעהו במצבם. מה דעתכם בעניין? האם זה באמת יכול לעזור למי שסובל מהתמכרות?
3817
דודתי נמצאת בשידוך עם חסיד ברסלב שהשפה שלו לא נקיה. האם זו עילה לביטול השידוך?
דודתי נמצאת בשידוך עם חסיד ברסלב, היא רווקה בגיל מאוד מבוגר, והוא גרוש. יש ביניהם הרבה התאמה, אבל יש לו פה לא נקי, למשל הוא יכול לומר: "טוב כלב טוב מחבר כלב", ואילו היא, עדינה כזאת שיכולה להקיא משפה כזו. ה הרב חושב: האם עליה לחשוש בגלל צורת ההתבטאות שלו ולבטל את השידוך?
3816
בעלי מלא בטענות כלפיי וכלפי הקדוש ברוך הוא. כיצד עליי להתנהג איתו?
בעלי לא מרוצה ממני - הוא טוען שאני לא מחזיקה מעמד בעבודות, שכל החובות מגיעים ממני או דרכי, ושאני לא מתמידה בשום דבר, אך מבחינתי, אני אמא לשלושה ילדים, וגם ככה ההתמודדות לא קלה...
3815
ראיתי אתכם בחלום, ואמרתם לי שאפסיק לריב עם בעלי. כיצד עליי להתייחס לחלום?
לפני כמה ימים חלמתי חלום, ובחלום ראיתי אתכם ואמרתם לי: "תפסיקי לריב עם בעלך! הוא לא אשם!". ובאמת בזמן האחרון אנחנו נמצאים בתקופה קשה, ואני מרגישה שהזוגיות מתפוררת. כיצד עליי להתייחס לחלום הזה?
3814
האם אפשר לסמוך על מורה ההוראה במקום בו אני מתארח?
לפעמים מתעוררת בשבת שאלה בדיני טהרה. האם אני יכול לשאול את מורה ההוראה במקום שבו אני מתארח או שעליי לחכות עד מוצאי שבת כדי שאוכל להתקשר ולשאול מורה הוראה מיבנאל דווקא?
3813
האם כבוד הרב יוכל לתת לנו עצות שיעזרו לנו לחיות בשלום ובאהבה כל ימי חיינו?
לפני שלושה חודשים התחתנו, וברוך השם אנחנו מאושרים. לאחרונה שומעים כל כך הרבה מקרים של זוגות שלא מצליחים בחיי הזוגיות ולבסוף מתגרשים, והאמת היא שזה מאוד מלחיץ. האם כבוד הרב יוכל להנחות אותנו בדרך הישר ולתת לנו עצות שיעזרו לנו לחיות בשלום ובאהבה כל ימי חיינו?
3812
הייתי מקורבת לצדיק גדול, ולמפרע גיליתי שהוא גרם לי עוול גדול. איך זה יכול להיות?
הייתי מקורבת כמה שנים לרב גדול שידוע כפועל ישועות, החזקתי ממנו כאחד מצדיקי הדור, הייתי מתייעצת איתו בהמון דברים וסומכת עליו. לאחרונה אחותי דיברה איתה ופתחה לי את העיניים, והבנתי שלא רק שהוא לא עזר לי, בסופו של דבר מתברר שהוא גרם לי בעיות ועוול גדול. איך זה יכול להיות?
3811
לטענת הרופאים העובר שברחמי יוולד עם מום ולכן עליי לעשות הפלה. מה לעשות?
אני נמצאת בשבוע השלושים ושש להריוני, עם בן ברחמי, ועד כה כל הבדיקות יצאו תקינות לחלוטין ללא שום פגם בעובר. ביום שישי האחרון הייתי בבדיקה שגרתית אצל הרופא, שגילה בבדיקת האולטרסאונד שחדרי המוח רחבים. הוא הפנה אותי למיון, ובבית החולים ראו שהמוניטור לא תקין ואשפזו אותי. חיכיתי עד היום לאולטרסאונד נוסף, בו נתגלה כי אכן החדרים של המוח רחבים ביותר, ולטענת הרופא הילד יוולד עם מום מאוד משמעותי שכרגע אי אפשר לדעת מה הוא יהיה.
3810
כתוב בספר המידות "אל תתפלל בבית שבנה בעל מחלוקת". למה הכוונה?
רבינו אומר בספר המידות: "אל תתפלל בבית שבנה בעל מחלוקת". איך אפשר לזהות בית שנבנה על ידי בעל מחלוקת? ומה יוצא לנו מהסעיף הזה הלכה למעשה?
3809
אני מרגישה שלעולם לא אוכל לתקן את אשר קלקלתי, וזה שובר אותי מאוד
כבר שנים אני סוחבת איתי צער גדול שאני לא מוצאת לו שום מרפא: בילדות שלי, ואחר כך בהתבגרות היו לי מידות רעות מאוד. זה מתחיל בכך שגרמתי צער רב להוריי והתנהגתי אליהם בחוסר כיבוד הורים מזעזע, וממשיך בשקרים, בגניבות ועוד... פחד אימים נופל עליי לראות מול העיניים מה שאני כותבת, כי מעולם לא העזתי לומר למישהו איזה אדם רע אני, אך כאן באלמוניותי אני מעיזה לכתוב קצת מהרוע ששלט בי והביא אותי לאיסורים חמורים ביותר.
3808
יש לי מדי יום רק שעה אחת פנויה ללימוד תורה. מה כדאי לי ללמוד בשעה הזו?
3807
האם זה נכון שיש ימים שבהם לא כדאי לצאת לדרך?
שמעתי שהאר"י ז"ל אמר שיש ימים מסוימים שבהם לא טוב לצאת לדרך. האם זה נכון? ואם כן, באילו ימים מדובר?
3806
אני ואבא שלי מתווכחים בעניין רכישת טלוויזיה. מה דעתכם בעניין?
אבא שלי בנה יחידת דיור חדשה צמודה לבית, ואני עברתי לגור בה. ביקשתי ממנו שיקנה לי טלוויזיה עבור יחידת הדיור, והבטחתי לו שהיא לא תשמש לשטויות, אך הוא לא הסכים ונוצר בינינו ויכוח. לבסוף סיכמנו שנשאל את הצדיק, וכפי שהוא יפסוק לנו - נעשה. מה דעתכם בעניין?
3805
האם מותר לסרק את הזקן כשנוצרים בו קשרים למרות שזה יגרום לתלישת שערות?
לפעמים נוצרים קשרים בזקן, וכשרוצים לפתוח אותם נתלשות שערות. אני יודע שיש מעלה גדולה לשערות הזקן, ודרכן בא השפע לאדם, ולכן אני שואל: האם אפשר לסרק את הזקן כדי שהוא יהיה מסודר או שלא כדאי לעשות זאת מחשש לתלישת שערות?
3804
האם עליי לוותר על חוגי ההתעמלות שלי כדי שאוכל להיות יותר עם הילדים?
אני משתתפת בחוגי התעמלות לנשים והם מאוד משמחים אותי, הבעיה היא שבגלל שהם מתקיימים בשעות הערב אני צריכה להשאיר את הילדים עם בעלי או עם בייביסיטר. מצד אחד זה משמח אותי מאוד, ומצד שני אני בקושי רואה את הילדים. האם עליי לוותר על החוגים?
3803
רבינו אמר שבתחנון צריך ליפול על יד שמאל. איך אני, כאיטר יד, צריך לנהוג?
3802
איך ייתכן שלפעמים הצדיק מברך מישהו והברכה לא מתקיימת?
קורה שלפעמים הולכים לצדיק גדול כדי להתברך ממנו בענייני רפואה או ישועה מסויימת, והצדיק מברך שתהיה רפואה שלמה או הצלחה במה שצריך, אך הברכה לא מתקיימת. מדוע זה קורה? ואיך אפשר להתחזק כשנתקלים במצב כזה?
3801
האוירה בבית שלנו קשה מאוד, ואנחנו עומדים לפני קרע רציני. איך אפשר לתקן את המצב?
אני ואשתי לא מסתדרים יחד, כבר הלכנו אל כמה יועצי נישואין והוצאנו המון כספים בתקווה שהם יעזרו לנו, אך שום דבר לא הועיל. המצב בבית קשה מאוד ואנחנו עומדים לפני קרע רציני, שאולי לא יהיה ניתן לאיחוי. אודה מאוד לרב שידריך אותי איך לתקן את המצב לפני שיהיה מאוחר.

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup